Je lepší drevený alebo plastový set?

zuniq
11. máj 2012

Maminky, rozmýšľam nad kúpou detského setu- stolík + stolička, pre 1,5ročnú dcérku,kde by si mohla kresliť, sama papať...
Zaujímalo by ma aký kúpiť drevený alebo plastový ? čo je lepšie? Aké máte vy skúsenosti?
dakujem 🙂

xlucia
11. máj 2012

my mate ten najlacnejsi dreveny z ikey na cca 20e, vtedy este 600 korun. mame ho uz piaty rok, som spokojna

anjelicek26
11. máj 2012

Plastovy je lepsi, lahsie sa utrie, aj lahsi, ked ho chces prenasat... my mame dreveny a aj plastovy z ikei - a ten z ikey je lepsi....

briketa
11. máj 2012

drevo je drevo. vies si ho ozdobit, znova natriet, ma esteticky urcite vacsiu hodnotu, posobi utulnejsie.
ja som za drevo aj vzdy budem za drevo 🙂

sampo
11. máj 2012

My mame dreveny..dokonca 2 🙂 aby to hned neznicila, dala som na to taky pekny pogumovany obrus 🙂

zuzanockamt
11. máj 2012

urcite dreveny ... posobi to lepsie

olifcek
11. máj 2012

ja som chcela drevo.. ale rozhodla som sa pre tvrdeny plast z ikey znacka mammut, kukni, je to super a je to i pevne ;) ale zalezi i od toho, co sa Ti hodi. ja zvazujem malickej celu izbu zariadit mammutom, len je kus drahsi...

traktor
11. máj 2012

mali sme dreveny aj plastovy..a ja som za plastovy..ten nam vydrzal xyz rokov, je stale rovnaky. staci utriet a je to..mame ho 3 x 😀 , jeden na chodbe, tam drobec maluje, ked je zle pocasie..1 x na balkone a 1 x vonku na dvore 🙂

minewka
11. máj 2012

Dreveny, detom treba pestovat vkus 😀 😝

V pripade poskodenia sa vacsinou da pekne opravit, prebrusit, nanovo namorit, atd.
Mame dreveny, som spokojna.

koniarova
11. máj 2012

Som za plastový. 😉

katrinka8
11. máj 2012

Ja si myslim, ze dreveny je lepsi z toho hladiska, ze je trochu stabilnejsi,ale zavisi asi aj od vyrobcu. Doma mame dreveny z Ikey, najviac sa vyuzivaju stolicky 😀 U nasich ma obycajny plastovy, vari z Baumaxu, povodne ho mala v zahrade, teraz ho ma dnu v dome na kreslenie a tak... ale kedze nase sidlo-mydlo by sa stale kdesi liepalo, liezlo, vyskakovalo... tak je lepsi pre nas ten dreveny 😉 A ako vravia baby, na pripadne ochranenie pred nehodami a poskodenim sa vzdy da pokryt peknym plastovym obrusom 😉

babulatko
11. máj 2012

ževraj tie plastové z Ikei sa lámu?! je to pravda?

stanica
11. máj 2012

Myslim, ze pri stole to je jedno, ale stolicku urcite drevenu. Plastove su lahsie a labilnejsie, dcera z plastovej Mammut z Ikey casto spadne, lebo ma niekedy tendenciu sa na nej vrtiet pri kresleni (ma 2 a pol roka).

hviezda22
11. máj 2012

my mame Mammut stol aj stoličky z Ikea a sú super! Či už na údržbu, či stabilitou, udržia aj dospelého, a su pekné veselé 🙂 . Mam drevo velmi rada, ale tento detsky nabytok sa mi pači viac plastovy. @babuliatko my ho už mame dlhšie, a nič sa nezlomilo

tilly
11. máj 2012

my mame aj aj a teda plastovy mammut mame radsej

silvuskaa
11. máj 2012

tiez odporucam plastovy, konkretne mammut z ikey 🙂

katka3012
11. máj 2012

taktiez odporucam plastovy 😉

tinika
11. máj 2012

aj ja mam ikeacke mammut plastove a su super, dobre sa utieraju a je lahke

sissy27
11. máj 2012

ja by som prihliadla aj na to, ako máte zariadený byt, nech to aspoň trošku ladí 🙂 my sme mali plastový mammut z Ikea, bol super, v podstate nezničiteľný a ľahko udržiavateľný, majú rôzne farebné kombinácie a teda deti zachvíľu odrastú a môžeš posunúť ďalej. A teda nezlomilo sa nám nič, a to sme s tým občas stvárali divy 😀

miika
11. máj 2012

Ahoj, my mame doma dreveny set stol a stolicky z IKEA - typ SVALA, masivne drevo (borovica a breza), natreli sme to olejom z IKEA, a pouzivame to uz 7 rokov, dokupili sme este dalsie dve stolicky. Stolicky su velmi dobre a pevne, aj pre dospeleho a je to skladnejsie ako tie plastove Mammut stolicky, ten plastovy set by sa nam do kuchyne nezmestil. Co sa tyka udrzby, deti jedia na plastovych podlozkach, na ktorych maju taniere. Udrzuje sa to v pohode a hlavne je to prirodny produkt, plus dreveny set sa vacsinou viac hodi do interieru kuchyne, resp. mozes si ho natriet na taku farbu aku potrebujes.

luciahromadkova
11. máj 2012

Ahoj, my mame toto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/5017..., ale už manžel musel vymeniť na stoličkách sololit, lebo sa mi to sedenim podarilo zlomiť a to nemam ani 58 kg. Skratka cena zodpoveda kvalite, manžel sololit vymenil a v strede stoličky sololit spevnil drevenou lištou a teraz to drží a môže na stoličke sedieť aj dospela osoba. Osobne mam skusenosti aj s detskymi plastovymi stoličkami ikea v materskej škole a aj s drevenými tiež ikea, takže odporúčam skor kvalitnejšie, drahšie drevene.
Alebo zvoliť detský drevený nábytok pre škôlky, na takýchto stoličkách môže sedieť aj dospelý a vydrží to. Cena je však vyššia ako detsky drevený nábytok ikea.

stipec
11. máj 2012

Ahoj, osobne sa mi viac paci drevo, ale po tom co su nase deti schopne s tymi stolmi dorobit (pokreslit voskovkami, olepit lepom, vodovkami, temperami, obliat vodou, atd.) som fakt rada, ze som sa rozhodla pre Ikea Mammut - su pevne, stabilne, udrzia aj dospeleho, v peknych farbách, da sa s nimi dobre ozivit detska izba ci iny priestor, daju sa dobre udrziavat ciste a deti nemusim stresovat, ze musia davat pozor aby stol nepofarbili voskovkou, ci lepidom. Proste aj pri znecisteni iba umyt, utriet a je vsetko ako nove. I ked drevo je drevo ale mozno az vyrastu.

miska333
12. máj 2012

mi mame tento a maximalna pokojnost http://www.obchod-detom.sk/obchod/detsky-nabyto...
lahko sa umyva ked sa pokresli a nieje tazky- maly si sam prenasla stolicky a nohy ma protismykove

katren
12. máj 2012

aj my mame dreveny a nemenila by som 😉

jadeka
12. máj 2012

...my máme tiež drevený a sme spokojní

cmulinko
12. máj 2012

mali sme aj dreveny aj plastovy a ani jeden nevydrzal viac ako rok...pre moje deti by museli vyrabat titanove 😀

vierkasteffi
28. dec 2012

možte mi poslať link kde ste objednávali prípadne kde v ba sa dá isť kupiť? poprosím IP

ericek01
29. jan 2017

nepredávate niekto nabytok pre deti mammut?