Prikrmovanie od ukončeného štvrtého mesiaca

verronicka
29. aug 2012

ahojte maminky, malinky ma 4,5 mes. uz kojim len v noci obcas cez den ale malokedy mam malo mliecka. Prikrmujem ho Nutrilonom. Prikrmovali ste niektora uz v tomto veku aj napr. kasickou, prikrnmi HIPP, Hami...urcene od ukonc.4 mesiaca? dakujem

lauricka
29. aug 2012

@verronicka ak dostava viac Nutrilonu, tak je skoro ako deti na umelom mlieku. Vtedy zacinas s prikrmom v piatom mesiaci. S prikmom zacinas klasicky tak ako s dojcenym dietatom v siedmom mesiaci. Staci si nastudovat zavadzanie prikrmov. Zacinas zeleninou alebo kasami, postupne prejdes na ovocie, atd. Informacii najdes vela. Ja som zacala kasami a potom som pridala zeleninu, ale vacsinou zacinaju zeleninou. Pouzivam aj kupovane. Kupovane neznamena zle. Ak niekto vari zo zeleniny kupenej bezne v obchode, tazko povedat, co je zdravsie, lebo aj v tej zeleninie je vselico 😒 . Do kupovaneho sa aspon dava prisne kontrolovana, atd. aj o tom najdes info.
Ale ak by si chcela radsej dojcit, zamerala by som sa hlavne na rozbehnutie laktacie a poriadne dojcenie. Niet divu, ze mas malo mlieka. Aby sa ti ho tvorilo dost, to by bolo treba dojcit casto, kazde tri hodiny, ak nie dojcit, tak odsavat. Proste, dako to rozbehnut. Na zvysenie tvorby mlieka su rozne pripravky, prirodne, bylinkove, ale aj lieky s obsahom latky domperidon. Ten je dost spolahlivy. Najdes ho v lieku Costi alebo Motilium. Aj o tom sa da najst info:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...
ak by si este nieco potrebovala, spytaj sa v IP.

moon1979
29. aug 2012

@verronicka
ja som nekojila, maly bol od zaciatku na UM, ale prvy prikrm som dala az v 6 mesiaci a to doma varenu zeleninku ... ja osobne som proti tym kadejakym umelinam vo flaskach v obchodoch, stacilo ze pil umele mlieko 🙂 ... ale urob ako myslis, je to len na tebe 🙂 ty si najlepsie poznas dieta 🙂

lauricka
29. aug 2012

a tu je nieco k tym kupovanym vs. varenym prikrmom, lebo reakcie ako tato budes pocuvat dokola 😉
http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

cerez
29. aug 2012

Po ukončení 4m môžte skúsiť prikrmovať. Najlepšie je začať zeleninkou, napri. mrkvička, mrkva - zemiak. Ináč od Hipp mrkvička je veľmi dobrá, a syn sa mi na to chytil lepšie ako pri mojej domácej mrkvičke.

lauricka
29. aug 2012

a este je mrkvicka vyborna od Alnatury z Dm, je sladucka, mojim chutila

verronicka
autor
29. aug 2012

@lauricka skusala som dojcit castejsie ale maly mi vzdy plakal a ked neplakal pri kojeni tak asi pol hod. po kojeni ze je hladny preto som zacala davat od 3 mes. UM.....aj som odsavala x-krat denne vyse mesiaca,ale uz ma to prestalo bavit, lebo mliecka som aj tak nemala stale dost. Odsavam si a jteraz ale uz nie tak casto len tak 1-2x denne + co vypije malinky v noci. tak som sa rozhodla skusat prikrmovat, len som chcela vediet skusenosti ci je dobre uz v tomto veku. Ale aj tak dakujem za odpoved 🙂

baklik
29. aug 2012

najlepsia je aj tak domaca zelenina, uvarit na pare a na jemno rozmixovat. chutovo uplny rozdiel oproti kupovanym prikrmom, ktore maju chut nijaku... nevraviac o tom, ze aj cenovo je to rozdiel 😉

ankaevka
29. aug 2012

@verronicka keďže už mu dávaš UM, tak by si mala začať s príkrmami. Väčšinou sa začína so zeleninou. Ja plne dojčím a začala som s príkrmami keď moja malinká mala 4,5 m. Začínala som so zeleninkou mrkva, brokolica, zemiak,.. a medzi tým počkala dva dni či sa neprejaví nejaká alergická reakcia. Potom môžeš skúsiť aj kaše určené od ukončeného 4. mesiaca. Mojej kupovaná zeleninka nechutila, takže som jej ju varila ale toto je asi u bábatiek rozdielne.

katren
29. aug 2012

@verronicka ano, kludne vyskusaj prve prikrmy, co su od ukonceneho 4.mes 😉
Moji boli obidvaja na UM a od ukonceneho 4.mes sme skusali papat 😉

lilysk
29. aug 2012

jednoznacne od 6 m pokial ti normalne spi a nebudi sa nejako extremne ,ze kazdu hodinu .Pokial by si zacala castejsie prikladat aj mliecko by sa ti rozbehlo pokial nemas nejake zdravotne prekazky a mohla by si nutrilon vyhodit ,lebo to je tiez ,,chemia ,, .Ak je dieta spokojne netreba mu zatazovat organizmus prikrmom -traviaci trakt este taka strava moze riadne zatazovat ☹

andrejka1974
30. aug 2012

ahoj moja je tak stara ako tvoja ma 4 a pol mesiaca a lekarka mi povedala, ze s prikrmami mame zacat od 5 mesiaca tak este sme nic ine ako nase umele mliecko nemali tak za 2 tyzdne zacneme.

verronicka
autor
30. aug 2012

@lilysk no ja by som aj prikladala len maly mi prso odmieta uz, ked si ho odasajem z flasticky ho vypije...ale je o chvilku hladny a v noci sa mi budi aj 4x co si myslim ze je dost 🙂 preto som mu zacala cez den davat UM, lebo odsavat si kazde 2 hod. je dost unavne.. 🙂 tak preto chcem skusit uz aj prikrmy. A je dost velky papkáč, vzdy vsetko spapal, ci uz mliecko, kasu... 😀

lauricka
30. aug 2012

@verronicka dobre v tomto veku to je, lebo sa to odporuca, staci si nieco o prikrmoch pozriet, ani by si nepotrebovala kvoli tomu zacinat diskusiu. Nedojcene deti od piateho mesiaca. A toho dojcenia je skoda. Urcite by sa to dalo vyriesit. Ale asi uz to nebudete skusat. Umele mlieko tiez nie je tragedia. A co sa tyka chuti jedal, svojou chutou sa vobec neriad, deti maju ine chute, ci to tebe chuti alebo nechuti je bezpredmetne. To na margo tej chuti a nechuti varenych a kupovanych jedal.

verronicka
autor
30. aug 2012

@lauricka ja viem ze su to mozem precitat, ale chcela som vediet nazory a skusenosti inych mamiciek 🙂

deni73
2. sep 2012

Ahojte, a môžem začať so zeleninou a zároveň dať aj kašu? A zeleninka sa dáva na obed?

kajakajinka
2. sep 2012

ja mam 5,5mesacnu dcerku doobeda jej davam ovocie niekedy aj zeleninku spolu zmiesam,kasu jej dam napriklad na druhy den tiez doobeda,a zvysok papa len mliecko,len neviem ci uz mam zacat davat aj druhy prikrm poobede hm 😒 😒