Stolica 4,5 mesačného bábätka pri hypoalergénnom mlieku

lulu090
21. mar 2013

Synovi som na odporucanie dr. zmenila klasicky Nutrilon za HA Nutrilon, kvoli atopickemu ekzemu a jeho stolica sa zmenila na tmavu, zelenu a silne zapachajucu, vymenila sommlieko za Bebu HA no nezmenilo sa to. pediatricka mi povedala, ze je to v poriadku, no mne sa to aj tak nepozdava, lebo mi teraz vypije sotva 120 ml mliecka (predtym, asi 1,5 mesiaca dozadu mi uz papal 150 ml). Prosim vas, ma niekto podobnu skusenost?

xlucia
21. mar 2013

@lulu090 nie je to v poriadku. otazka znie, ma ten ekzem lepsi?? lebo ak nie, tak moze pit kludne aj bezne mlieko aspon ti bude prospievat a ekzem /kde ho ma a aky?/ sa da dat pod kontrolu aj bez kortikoidov...

zivika
21. mar 2013

@lulu090 nasmu malemu zacali davat bebu HA uz v porodnici a pediatricka mi potom kazala nemenit ju aspon tri mesiace, ale bolo to utrpenie...stolica hrozna, zelena, zapachajuca (ale to je ozaj pri HA mliekach bezne), strasne som sa tesila, ked som mu zmenila mlieko na normalne...zo dna na den sa mu stolica upravila...a ja som to mlieko ochutnala a teda sa necudujem, ze deturencom moc nechuti, je to horky umely humus...takze suhlasim s @xlucia ak sa exem nezlepsil, nema zmysel pchat do drobca HA mlieko...a zmenu mlieka ti odporucila pediatricka, alebo kozna? v prvom rade ries problem s koznou...zameraj sa skor na vonkajsie vplyvy, ako prach na pranie, krem...a aky stary je drobec?

zivika
21. mar 2013

@lulu090 jaj, ved vidim v nadpise, ze 4,5 mesiaca 😀 😀

lulu090
autor
21. mar 2013

@xlucia ved prave, ze ten ekzem sa nezlepsil, ale naopak, je to este horsie (no o by som asi nepripisovala mlieku). ekzem ma v hroznom stadiu po celom tele okrem zadocku a chrbatika. po poslednej navsteve koznej sme odisli s kortik. mastou. vahala som ci mu ju dat, no bolo touz v stadiu takom, ze cele telo cervene, doskriabane, na hlavicke mu kvoli ekzemu vypadali pri uskach vlasy, skusala som rozne maste, kupele... po vsetkom to bolo len horsie...

lilysk
21. mar 2013

Ahoj .Mam podobnu skusenost -nakoniec mala dcera alergiu na laktozu a kravsky albumin .
Vyhodila som vsetky mlieka a davam len kozie .Ekzem je prec a mala je vesela a v pohode 🙂

zivika
21. mar 2013

@lulu090 chudatko, to ma az tak zle? tak na HA mlieko sa vykasli, davaj mu normalne, nech sa aspon normalne napapa...a alergologicke testy mu robili, ked ma doktorka podozrenie na alergiu?

lilysk
21. mar 2013

@lulu090 Ahoj to iste sme mali !!! Kortikoidy som nedavala -dobabre mu inumitu -isla som za homeopatom -ten nam dal kvapky -kazal mi vylucit mlieko a nahradit kozim a do 48 hodin nastalo zlepsenia o 60 % ....do tyzdna bol ekzem uplne prec !!!
Neviem z akeho mesta si ,ale v KE je uzasny homeopad DR.Petrovics -odporucam !

lulu090
autor
21. mar 2013

@zivika zmenu mlieka nam odporucila kozna, snazim sa ho stale sledovat, uz nesusim ani pradlo v byte, lebo som si vsimla, ze vtedy sa mu to zhorsilo a co sa tyka kremov, tie nam zaberu na prvy krat no po druhom pouziti ziadna zmena. zatial sa to len zhorsuje

lilysk
21. mar 2013

@lulu090 aha pozeram ,ze si z Presova -to by si mohla za nim skocit - vazne neexistuju slova ,ktorymi by sa dalo opisat ako nam pomohol tento clovek s ekzemom !!!!
http://www.akupunkturakosice.sk/

zivika
21. mar 2013

@lulu090 no ja by som tak malemu babatku kortikoidy urcite nedavala, hlavne ked to ma v takom rozmere, ved mu to moze aj vnutorna organy poskodit...skus vymenit koznu, popripade sa od pediatricky vypytaj na alergologiu, nech mu urobia testy na bkm a laktozu a potom uvidis, co dalej...

lulu090
autor
21. mar 2013

@lilysk som z PO a som uz objednana k homeopatke Dr. Kolenovej v KE, no objednala nas az na jun, lebo ma vela. od akeho veku pila tvoja malicka kozie mlieko, leboneviem, ci 4,5 mes. by som take mliecko mohla davat

lulu090
autor
21. mar 2013

@zivika testy mu urobia aj v tomto veku?

gemina
21. mar 2013

moje maju z HA Nutrilonu len tmavozelenu stolicu, ale to je vraj v poriadku, ekzem ale nemaju.

lauricka
21. mar 2013

moje deti mali HA Nutrilon niekolko mesiacov po narodeni a so stolicou nemali problem

gemina
21. mar 2013

@lauricka a akej bola farby? 🙂)

zivika
21. mar 2013

@lulu090 samozrejme, ze urobia, ved by preboha malo byt v zaujme doktorov dieta vyliecit, nie len skusat na nom masticky a menit mlieka 😠 jak mna vedia taketo veci nasrat, jaj...nedaj sa odbit, vyziadaj si krvne testy...

bamb27
21. mar 2013

@lulu090 pri rozvinutom ekzeme je podavanie HA mlieka velmi malo co mozes urobit,, i ked stolica taka ako opisujes je standardna,, a to ze menej vypije bude tym ze fakt je dost hnusne,,, najcastejsim alergenom ..uplne najcastejsim je prave bielkovina kravskeho mlieka a tu HA mlieko normalne obsahuje, len teda menej ako klasicke mlieko, treba podat mliecko s uplne hydrolyzovanou mliecnou bielkovinou,,,, krvne testy na alergologii maju strasne nizku vypovednu hodnotu u takychto malilinkych deti,
kortikoid nic neriesi,,, celu situaciu len zhorsi,, ako je aj vyssie napisane, okrem ineho dobabre imunitu a ekzem ma s imunitou dost vela docinenia,,,
ja by som pozrela temu o atopickom ekzeme tu na MK, je tam velmi vela rad a postupov, ktore nema zmysel aby som tu pisala, ale urcite by som zacala tam, zistis co a ako robit ...co sa tyka stravy, hoci len pociatocnej mliecnej vyzivy, co sa tyka starostlivosti o pokozku, ci ine rezimove opatrenia,,,
a aj ked sa ti to nezda, problem pravdepodobne bude v tom mlieku,, klasicke a HA mlieko je v tomto pripade z blata do kaluze,,, ale urcite klasicke mlieko nebude vhodne, ani ine cicavcie,,,

lilysk
21. mar 2013

@lulu090 No do Juna sa budes trapit ???Ci beky to je velmi dlho !!!
Ja som davala kozie mlieko od 3 mesiaca -davam doteraz ...kupujem ho v Bio obchode -nie v Tesku to male polske ,ale nemecke mlieko ...este zo zaciatku som ho 2 krat prevarila ,ale potom uz nie .

lilysk
21. mar 2013

@lulu090 Este je mlieko sojove sa mi zda - to zase odporuca Bukovsky -neviem ci si ciatla jeho knizky -urcite by som ale vylucila mlieko co pije teraz a hladala vhodnu nahradu ako pise bamb27.Necakala by som do Juna v ziadnom pripade !!!
Existuje aj Nutrilon sojovy aj ine mlieka pre deti -nemusis davat kozie .

bamb27
21. mar 2013

@lilysk @lulu090 juuuuuj,,, sojove uz vobec nie,,, jednak ak by to bola alergia na BKM co sa nevie, tak soja moze sposobit skrizenu reakciu a za druhe, soja nie je vobec vhodna pre male deti a uz vobec nie v takych mnozstvach, nakolko ovplyvnuje fytoestrogeny a nepriaznivo by mohlo ovplyvnit hormonalnu hladinu dietatka,,,
a suhlas, do juna je daaaleko, urcite zacni citat tu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/ preklikas sa aj na ine stranky tomuto sa nvenujuce, pripadne na poradne, kde s tym budu vediet erudovane pohnut 😉

lulu090
autor
21. mar 2013

@bamb27
@lilysk
@zivika baby dakujem velmi pekne za rady, urcite navstivime alergologiu a budeme riesit aj mlieko...

mamahanky
21. mar 2013

@lulu090 mam podobnu skusenost...v bebe je vela zeleza preto ta zelena stolica a po nutrilone smrdela strasne chudatko...ale od 4 mesiaca som jej zacala davat babylove a krasne sa to upravilo...

lauricka
21. mar 2013

@gemina no, vedela som, ze pri umelom mliecku je stolica tmavia a kludne moze ist do zelena, pokial nema neobvyklu konzistneciu, hnackovu, pripradne nezapacha divne, je to OK a ak babo normalne kaka. Dufam, ze si nikto nemysli, ze budu mat stolicu farebne zhodnu s kojenym dietatom.