Naša poradkyňa Lucka vám odpovie na vaše otázky o Nutrilone

nutrilon_lucia
6. aug 2013

Máte otázky ohľadne Nutrilonu? Ktorý výrobok je vhodný pre vaše dieťatko, ako mlieko pripravovať, koľko by vaše dieťatko malo vypiť, alebo prečo si vybrať práve Nutrilon? Pýtajte sa na čokoľvek, rada vám odpoviem. 🙂

nutrilon_lucia
autor
16. aug 2013

@lenkalienka25 Mozete este pockat, deti nemusia mat stolicu 2-3 dni.

martinabreza
16. aug 2013

Dobry den .Rada by som sa opytala kolko ma vypit moj maly mame dva tyzdne a mame klasicky nutrilon jednotku.Ako casto sa da menit mliecko z jedneho nutrilonu na iny.

gabuliatko7
16. aug 2013

Dobry den, chcem sa opytat, kolko ma vypit 4 mesacne babatko mlieka. Mala pije Nutrilon HA1 ma styri mesiace a vypije kazde tri hodiny 120ml. Celu noc nepapa az okolo 4 rano. Dost pribera ma 4 mesiace a 7200kg.

nutrilon_lucia
autor
16. aug 2013

@martinabreza Pekny den. odporucana davka pre 2 tyzdnove dietako jej cca 90-100 ml na jednu davku a denne je priblizne 600 ml. Ale to je samozrejme orientacne, kazde dietako ma svoje potreby a je nutne davky podla nich prisposobit.

nutrilon_lucia
autor
16. aug 2013

@gabuliatko7 Pekny den. Oroentacne davky pre 4 mesacne dietatko su cca 150-180 ml na jednu davku a denne je priblizne 1000ml. Ale opakujem, je to len orientacne. Pokial dietatko pekne pribera a prospieva tak nie je dovod na znepokojovanie. Netreba mu davku zvysovat.

nutrilon_lucia
autor
16. aug 2013

Milé mamicky. Dnes je moj posledny den na Modrom konikovi. Dovolte mi,aby som vam vsetkym podakovala za vase nazory, otazky a ze ste sa aktivne zapojili do diskusii. Ci uz boli vase nazory a diskusie pozitivne alebo negativne, boli pre nas prinosne. Nie vsetky ste nasu kampan prijali pozitivne a niekedy to bolo dost "drsne" 🙂 . Uprimne vam chceme vsetkym povedat, ze pre nas je kazda mama , ci uz dojci alebo nedojci na jednicku 🙂 Vsetky si zasluzite velky obdiv a uctu. Pretoze to najcennejsie co svojmu dietaku davate, je laska a starostlivost. A to je dolezite. Este raz vam vsetkym dakujem a prejem vam a vasim ratolestiam v zivote len to najlepsie. 🙂

erzulik
16. aug 2013

@nutrilon_lucia ja osobne si myslim ze kavske mlieko z automatu je urcite zdravsie ako nejake praskove. Moj osobny nazor je, ze to je biznis, reklama.

kofoluska
17. aug 2013

@nutrilon_lucia Mozem vase slova len potvrdit. 🙂 Presli sme na Comfort z klasickeho nutrilonu, po ktorom sice nas Janicko stolicu mal, ale len raz denne a robilo mu velke problemy vykakat sa. Obcas sa to neobislo bez placu. Treti den davame Nutrilon Comfort a dnes sme sa krasne vykakali uz styri razy (pocitane za 24 hodin vzdy od polnoci). Radili sme sa s nasou doktorkou, lebo sme zvazovali skor Anti-Colisc, ale odporucila prave Comfort a vidim, ze sme urobili dobre.

miskamaj
19. aug 2013

@erzulik ahoj, no ja by som sa na kravske mlieko z automatu velmi nespoliehala a ani by som ho radsej nekupila. Poznas hygienu toho automatu? poznas chladiace podmienky prevozu cerstveho mlieka? Taketo mlieko je obrovsky nachylne na skazu na co i len trosku odchylky od spravnej hygieny a prepravy.

sisanz
26. aug 2013

dobrý deň, chcem sa opýtať (možno tu už tá otázka bola) či sa môže miešať Nutrilon Comfort a Low Lactose...totiž to moja dcéra (2mesiace) bola najprv na Bebe...lenže z toho sme nekakali, tak nám doktorka poradila Nutrilon Comfort...zlepšilo sa to, lenže potom sme boli hospitalizované (krv v stolici)...robili jej všelijaké testy, alergia na laktozu a kravské mlieko bola negativna, všetko bolo v poriadku. Prišli teplá a začali sme kakať zelené a hlavne vodové...najskôr som to pripisovala teplám, ale pokračuje to aj teraz. Zase nám poradili Low Lactose...upravilo sa to, stolica je pastovitá, ale bolí ju z toho bruško a plače kým sa nevykaká. Dobrali sme balenie UM a skúsila som zasa Comfort, zasa bola vodová. Ako dalej??? Za odpoveď vopred dakujem.

bombulka200
27. aug 2013

@nutrilon_lucia dobrý večer, chcela by som sa opýtať... mám 2-mesačnu dcerku, na gastre jej bola zistená kolika a čiastočne aj reflux no a doktorka nám predpísala nutrilon ha 1 ... ale mám doma aj nutrilon ar .. môzem jej to kombinovat s ha 1? ,, pije 90ml .. čize môzem jej dat napríklad 2odmerky nutrilon ha 1 a k tomu 1 odmerku nutrilon ar?alebo tonieje vhodne?my s manzelom niesme alergici ani nikto z rodiny tak neviem prečo nám predpísala to ha1 .. pomáha to na tie koliky?alebo nechápem zmysel toho .. Vopred dakujem za odpoved.

nutrilon_lucia
autor
28. aug 2013

Milé mamičky, misia našej poradkyne Lucky na Modrom koníku už skončila, ak máte otázky ohľadne výživy či starostlivosti o Vaše dieťatko, zavolajte Lucke na bezplatnú infolinku Nutrilonu 0800 601 600. Prajeme pekný deň! Váš Nutrilon

nutrilon_lucia
autor
5. sep 2013

@bombulka200 pekny den. Ano, je vseobecne zname, ze lekari pausalne odporucaju Nutrilon HA detom, aj ked nemaju v rodinnej ananmneze alergie, tak ako je to u Vas. Popravde, ja osobne s tym nesuhlasim. Navyse, HA mlieko je primarne urcene pre deti ako prevencia pred potencialnou alergiu, nie na zmiernenie kolik. Na to mame v ponuke iny typ mlieka ( Nutrilon antikoliks) . Vo vasom priapade, kedze nie ste alergici, je mozne tieto mlieka kombinovat. Ale ja osobne by som skor odporucala, kedze ma vasa dcerka koliky ale aj zvracia, mlieko Nutrilon antikolics. Nutrilon AR je sice spravne riesenie na reflux, ale bohuzial, pokial ma dietako koliky, nie je to prave najvhodnejsie ,lebo je pomerne huste a deti s kolikami ho horsie znasaju. Ale je mozne Nutrilo antikolics zahustovat praskom Nutriton.

mikela06
10. nov 2013

Dobry vecer, moj spunt ma 14mesiacov,odstavila som ho od mlieka a UM mlieko odmieta. nasa doktorka tvrdi,ze obycajne mu nemam davat, ani mliecne vyrobky, ze cim neskor tym lepsie, ako to mam riesit,aby nemal znizeny prisun vapnika.?