Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odporúčam dojčenskú vodu Lucka

mackah
8. sep 2011

Dojčenská voda Lucka je úplne super. Ja som ju pila počas tehotenstva a potom som s ňou pokračovala aj pri malom. Malému som s Luckou zarábala mliečko a aj ju pije. Je tak na ňu naučený, že nechce nič iné piť. Takže mi na Lucku len chvalospevy.

preshibana
11. sep 2011

ja pijem Lucku uz davnejsie, lebo mi vyhovuje, ze je "obycajna" 🙂 teda, nema ziadne bublinky a chuti ako "normalna" pramenita voda... A odkedy byvam tu v PO, kde mame taku tvrdu vodu, ze staci nechat vodu z vodovodu v pohari asi hodku a hned zostane po nej stopa, tak myslim, ze ju este aj dlho pit budem...no a samo, ze ju budem pouzivat aj pre malu...uz aj ked pridem k rodicom, tak je pripravena v chladnicke 🙂

lucka_sk
11. sep 2011

@ootaznik Naše ochutené vody sú primárne určené pre dospelých. Nikdy sme sa nesnažili ich prezentovať ako vody vhodné pre malé deti. V našej firme máme jednotný názor na podávanie ochutených vôd malým deťom. Preto sme zatiaľ takúto vodu na trh nepriniesli, aj keď tlak zo strany spotrebiteľov tu je. Naša filozofia však rozhodne nie je o lákaní krásnym obalom a rozprávkovými postavičkami na produkty pre deti nevhodné. Pri ochutených Luckách sme sa snažili priniesť ľahšiu formu ochutenej vody pre dospelých, preto sú sladené fruktózou (pokiaľ sa nemýlim ako jediné na slovenskom trhu) a obsahujú výlučne prírodné a prírodne identické arómy. Stabilizácia je zabezpečená benzoanom sodným - a to je hlavný dôvod, prečo ich neodporúčam malým deťom. Sú vhodnou alternatívou, pokiaľ človek potrebuje doplniť energiu napríklad po cvičení, 250 ml tejto vody zodpovedá len 2 % GDA (odporúčaného denného množstva kalórií).

lucka_sk
11. sep 2011

@mataharyy Už som to tu spomínala vyššie, ružovú Lucku nie je nutné prevárať iba v prípade, že máš veľmi malé bábenko alebo máte nejaký imunologický problém - vtedy Ti zrejme každý pediater poradí nechať vodu aspoň zovrieť.

lusinka33
12. sep 2011

Zdravím. Ja som od malinka dávala malému len Lucku,lebo mal problémy s bruškom a ked´že nie je najlacnejšia,tak sme skúsili aj iné,ale malý mal vždy problém a tak sme sa zakaždým vrátili k Lucke,teraz má už 1 rok a aj tak kupujem stále Lucku a som s ňou spokojná. Odporúčam 🙂

turistka
12. sep 2011

@lauralara palec hore 🙂

manka
13. sep 2011

@lucka_sk dobry den, chcem sa spytat, ci ste nahodou neuvazovali aj nad tetrapack baleni vody so slamkou. myslim ako maly krabickovy dzus. nas syn mal obdobie, kedy pil len zo slamky a chvilu trvalo, kym si zvykol na tie flasky so sosacikom. myslim, ze ziadna voda sa este takto nepredava

lenki7
13. sep 2011

@lucka_sk dobry den, rada by som sa spytala ci je potrebne prevarat Lucku pre dojcata (uplne neperliva) k priprave UM resp. k priamemu podavaniu (syn ma 3,5 mesiaca).

lucka_sk
13. sep 2011

@lenki7 Keďže UM sa podáva vlažné, odporúčam časť vody nechať zovrieť a doplniť do požadovanej teploty neprevarenou Luckou úplne neperlivou. Ale každý pediater má na to iný názor (sú striktní pediatri, ktorí do pol roka veku odporúčajú prevárať všetko). Čo sa týka priameho podávania, na základe výsledkov laboratórnych mikrobiologických a kvalitatívnych kontrol, ktoré u nás robíme pri každej výrobnej sérii dojčenskej vody, si dovolím povedať, že Lucku úplne neperlivú nie je nutné prevárať. Pri väčších deťoch je potrebné sledovať, či si do vodičky vo fľaši nenapúšťajú nejakých "potápačov" v podobe omrviniek z jedla ale aj slín, voda sa tým automaticky začína kaziť.

enype
19. sep 2011

V prvom rade pozdravujem všetky mamičky. Mám 23 rokov a nemám ešte bábätko (asi preto, lebo nemám ani priateľa :D ) Chcem povedať, že pred 4 rokmi sa mi narodil synovec a krstniatko v jednom. Sestra mu začala dávať Lucku. A vtedy som prvýkrát ochutnala jej výnimočnú chuť. Je to najlepšia voda na svete, a pijem ju každý deň. Aj na prednáškach na univerzite. Preto ma študenti v škole vítajú Dobré ráno slečna batoľatová🙂
Nerozumiem sa naozaj do dojčenia, ani akú vodu deťom dávať, Ale keď vidím nášho anjelika, tak si myslím, že sestra nemohla vybrať lepšie 🙂

martuska75
20. sep 2011

@weverka11 ked oddojcis 2-3 deti potom prosim napis. ake je to lahke. 😒 nezelam nikomu nic zle, ale to treba zazit ked babo place od hladu, az ked si tym mamina prejde tak pochopi. ja som dojcila prvu dceru 1,5 roka a tiez som mala pocit ze brnkacka, ale teraz prisla druha a nedalo sa. a napisat zemamicky nedojcia lebo pozeraju reklamy a flase by som sa zasmiala keby to nebolo take smutne.

martuska75
20. sep 2011

@lucka_sk chcela som sa opytat ci nebudete vyrabat viacere druhy lucky v tom 0,5 l baleni so sportovym vrchnakom - takym tym sosacikom. Videla som len tu pre dojcata a teda aj cena je na nej dost uletena, aspon podla mna.

lucka_sk
20. sep 2011

@martuska75 Zatiaľ sme nemali takúto požiadavku zo strany spotrebiteľov, neviem, či poznáš našu Lucku nonstop - je to 0,75l Lucka neperlivá tiež so športovým uzáverom, jej cena na pulte pokiaľ nie je v akcii je okolo 0,58 EUR. V akcii sa môže pohybovať cca 15% nižšie. Cena vôd so sosáčikom (ako píšeš) je vyššia nakoľko cena samotného športového uzáveru je veľmi vysoká (cca 0,12 EUR) a to zvyšuje cenu konečného produktu. Na perlivé verzie nie je možné tento uzáver použiť, uzáver by nedokázal udržať CO2 obsiahnuté vo vode a nemohli by sme garantovať, že sa spotrebiteľ vodou neobleje. Prikladám fotky našich dvoch produktov so športovým uzáverom.

martuska75
20. sep 2011

@lucka_sk 0,75l sa dcére nezmestí dobre do bočného vačku školskej tašky 😉 takže kupujeme hlavne pollitrovky. Myslela som napr. tú neperlivú, ale nie tú špeci- úplne bez co2 pre dojčatá. Ja len tak, že práve som pozerala včera v jedných potravinách (nepíšem ktorých aby som nerobila reklamu sieti) a táto ružová Lucka bola úúúplne najdrahšia ☹ napr. modrý Rajec bol aj v tej 0,75L (so sosáčikom) lacnejší ako táto pollitrovka, čo je škoda, lebo malej lucka chutí najviac. Ale zase chápem, že s týmto uzáverom je to drahšie a v cene sa to prejaviť musí . Asi kúpim takú tú ekologickú flašu a budem jej to dávať do nej. Ale aj tak vďaka za odpoved.

katkavv
20. sep 2011

voda Lucka je velmi chutna, malemu som ju davala od narodenia do cca 6 mesiacov, potom som mu uz davala vodu z vodovodu, mame velmi dobru vodu 🙂
Lucku si bezne kupujem aj teraz, ma neutralnu chut, co mi velmi vyhovuje. Malemu kupujem 0,75 ml, velmi rad pije z toho sportoveho uzaveru 😀
... co sa tyka kojenia, este pred porodom som vela citala, zaujimala sa o kojenie a samozrejme som sa na to velmi tesila, ale bohuzial, aj po mojej takmer 3 tyzdnovej snahe, velkeho sebazapierania a chcenia, sa mi mliecko jednoducho nevytvorilo, maleho som nemohla nechat hladovat tak sme skoncili na UM.
Ja neodsudzujem mamicky co nekoja, ci uz mozu alebo nemozu, dietatko na UM nie je nijak ukratene ci po psychickej alebo fyzickej stranke.
Ta mamicka ktora kojit moze, ma miecko je urcite stastna, tak ako mamicka, ktora mliecko nema alebo jednoducho nechce kojit z akehoklvek dovodu 😉
Podstatne je, aby sa o dietatko s laskou starala 😎