Používame cookies. Viac informácií tu. OK
javi234
8. nov 2019

Pred pár týždňami som mala to šťastie a bola som vybraná na testovanie CEWE fotoknihy.

Milujem fotoknihy. Vždy sa pri ich tvorení, a potom aj listovaní, vrátim v čase a opäť prežívam všetky tie krásne chvíle. Často sa pristihnem, ako mi po lícach stekajú slzy od dojatia. Napríklad pri fotke, kde išiel syn prvýkrát do škôlky, alebo keď mi vyrobili darčeky na Deň matiek. To všetko sú okamihy, ktoré aj vďaka CEWE fotoknihe môžete mať krásne na jednom mieste a navyše aj so špeciálnym popisom ku každej fotke.

CEWE fotokniha je aj super tip na darček. Blížia sa Vianoce a rozhodne blízkych, alebo kamaráta, poteší niečo, čomu venujete svoj čas a úsilie. V dnešnej uponáhľanej dobe sa presne takéto darčeky cenia.

Ja som si na testovanie vybrala veľkú fotoknihu. Počet strán si môžete zvoliť od 26 po 178. Zvolíte si taktiež kvalitu tlače, či si prosíte tvrdú, mäkkú, alebo zošitovú väzbu. Rozmyslíte si, ako bude fotokniha vyzerať. A šup, šup do tvorenia.

Ja som začala plniť stránky naším spoločným rokom 2018.

Na začiatok treba spraviť tú najpracnejšiu časť. A to vytriediť a rozdeliť fotky. Ja si ich ukladám priebežne, počas celého roka na server a v prípade potreby si už len stiahnem do pc fotky, ktoré práve potrebujem. Krásne to šetrí čas.

Pri tvorení fotoknihy potrebujete určitú dávku kreativity. Ja osobne tvorím jednu fotoknihu niekedy aj mesiac. Oceňujem však, že v CEWE programe je možnosť na automatické plnenie fotiek. Čo využijú hlavne zákazníci, ktorých takéto tvorenie nie príliš baví, ale aj napriek tomu chcú vlastniť alebo darovať takýto jedinečný kúsok.

Upozorňujem, že v prípade automatického plnenia vám program oreže alebo uloží fotky nie vždy tak, ako si predstavujete. Preto toto plnenie odporúčam, ak niekto tvorí fotoknihu napr. z jednej dovolenky alebo nejakej špeciálnej udalosti ako svadba alebo narodeniny. V opačnom prípade odporúčam plniť stránky každú zvlášť a pekne postupne.

Na výber máte množstvo klipartov, pozadí, rámčekov a fontov. Aj vďaka ním vás tvorenie fotoknihy pohltí a bude to pre vás super skúsenosť. Baví ma ukladať fotky, aby dávali zmysel, písať k fotkám popisy, opisovať miesta, ktoré sme navštívili. Kliparty, rámčeky a v podstate všetky doplnky a fotky máte v programe na ľavej strane.

Fotoknihu si nezabúdajte PRIEBEŽNE UKLADAŤ, aby ste neprišli o kus práce. Tu by som ja prijala možnosť priebežného automatického ukladania po určitom čase. Naozaj by tom bol veľký pomocník pre zábudlivcov ako som aj ja 😀

Keď už máte fotoknihu spracovanú, dajte si ju SKONTROLOVAŤ niekomu druhému. Po mne ju prezerá manžel. Často sa stane, že po mne nájde chyby, ktoré som ja prehliadla. V mojich začiatkoch, keď som robila asi druhú fotoknihu, sa stala nepríjemná vec. Navolila som si počet strán 70 a vyplnila som len 62. Zvyšné prázdne strany som zabudla odstrániť. Knihu mi, samozrejme, vytlačili aj s prázdnymi stranami. Takže som platila aj za tie, úplne zbytočne.

Keď ju máte prekontrolovanú, zvoľte dodanie či už kuriérom, alebo osobný odber. A potom už len čakať na úžasnú knihu plnú krásnych záberov z vášho života.

Na záver by som zhrnula celé moje testovanie.

Bola to opäť ZÁBAVA. Prišla nádherná, kvalitná, voňavá kniha. Kvalita tlače je dokonalá. Farby sú výrazné, sýte. Naozaj ju môžem len ODPORÚČAŤ! Doma mám fotoknihy od viacerých výrobcov, preto ich viem objektívne zhodnotiť a porovnať. Rozhodne CEWE FOTOKNIHA je pre mňa TOP.

@konik_testuje ĎAKUJEM ZA MOŽNOSŤ TESTOVAŤ TENTO VÁŠ PRODUKT!

Jaja 🙂

majiskoo
12. nov 2019

O tom, ako som si všetko dokonale naplánovala a ako to nakoniec (ne)bolo.
Na úvod mi prosím odpustite dlhý úvod, no chcem sa s vami podeliť o to, ako to u nás vyzeralo...

Keď som sa dozvedela, že som bola vybratá na testovanie fotoknihy kids od CEWE, povedala som si, že to prišlo presne vhod a perfektne sa mi to hodí do našej aktuálnej domácej každodennej aktivity našej trojročnej Betky.

Ona si totižto stále dookola prezerá fotoalbumy a smeje sa na fotkách, ktorými si pripomína rôzne vtipné udalosti za posledné obdobie. Z fotoalbumov sa preto za krátky čas stali šalátové vydania. Fotoknihu kids preto akoby šili na mieru k nám domov, jej tvrdé stránky vyzerajú presne ako robené do detských rúčok.

No lenže, ako to už v živote chodí, (v tom mojom je to takmer pravidlo), človek mieni...

Takmer 10 mesiacov som šťastná dvojmama a keď som sa ňou stala, iné dvoj a viac mamy ma varovali: "No len počkaj, ako si to užiješ, keď ti obe deti ochorejú naraz..." A ono to prišlo. Áno, presne v čase, kedy bolo potrebné testovať výrobu fotoknihy, vyberať fotografie, zoraďovať, nahrávať, zapisovať, fotiť.

Dva celé týždne som aj s mojím mužom strávila pobehovaním od jedného plačúceho dieťaťa k druhému, v noci sme dookola merali a stišovali teploty, zápasili s podávaním liekov a nebolo to len tak, že soplík, kašlík, teplotka... Zostarli sme minimálne o 10 rokov zo strachu o svoje deti a nedostatku spánku.

Keď sa toto bláznivé obdobie skončilo, mohla som sa konečne dostať po večeroch a nociach k zameškanému testovaniu fotoknihy. (Týmto chcem veľmi poďakovať @konik_testuje tímu, že mali pochopenie pre našu situáciu a dovolili mi testovanie odsunúť).

Veľmi som premýšľala nad tým, ako to celé poňať. Na začiatku som mala veľké oči a predstavy o tom, ako si pripravím grafiky a vytvorím im knižku, kde budú obaja súčasťou nejakého rozprávkového sveta. No ako som sa dostala do reality a spočítala časové možnosti, (nie, nespia mi naraz, nehrajú sa naraz, trojročná nechodí do škôlky, nepomáhajú nám babky s varovaním), bolo mi jasné, že to nedám.

A tak som povyberala rôzne fotografie za posledné obdobie, odkedy mám doma dve deťúrence, a poukladala ich chronologicky do knižky. Budú im tak pripomínať spoločné chvíle a súrodenecké šantenie, o ktoré u nás doma veru núdza nie je.

A keďže som sa fotením živila pred materskou, aj naše deti spadajú do skupiny tých "obuvníkových", ktoré chodia bosé. Nejaké pekné spoločné fotky som ale nakoniec našla na ešte nespracovaných SDkartách a aspoň som sa vrátila zopár mesiacov nazad, keď sme si domov priniesli druhý poklad 🙂

So softvérom sa mi pracovalo dobre, veľmi oceňujem pomerne intuitívny program, v ktorom sa dá veľmi rýchlo zorientovať, nahrať fotografie a tie následne povkladať do knižky.

Vzhľadom k malému formátu fotoknihy je celkom fajn použiť aj fotografie z mobilu (nebudú tlačené na veľký formát, kde by sa mohla prejaviť nedostatočná kvalita), ale prišla som na to, že mobilná verzia CEWE, žiaľ, neobsahuje túto kids verziu. Celkom by mi bodla práve pri vytváraní tejto detskej verzie, keďže asi najviac vtipných situácií zo života na materskej zachytávam práve mobilom.

K fotografiám program ponúka možnosť vkladania rôznych clip artov, textu, kreslenia štetcom. Chýba mi trochu pri niektorých clipartoch voľba farby (pri takých tých rámčekových, alebo jednofarebných ornamentoch, ale beriem to ako takú nadslužbu pre náročnejších). Trochu viac zdatní používatelia si dokážu takto upravené fotografie pripraviť predom v počítači v inom softvéri a potom už len jednoducho ponahrávať).

Keď máte knižku hotovú, môžete si ju pekne uložiť a program vás pekne navedie na to, ako postupovať ďalej - až k objednaniu a zaplateniu.

Myslím že vďaka jednoduchosti by to zvládla aj moja mama (tým chcem povedať, že by s tým podľa mňa nemali problém ani ročníky, ktoré s počítačmi nevyrastali tak, ako my).

Naša fotokniha je hotová a ja už netrpezlivo čakám na jej dodanie, aby som mohla pofotiť naše dve deti ako si ju listujú, smejú sa na záberoch, ktoré som do nej povyberala a hlavne - ako ju listujú bez toho, že by sa pokrčila.

Ďakujem CEWE, ďakujem koník za trpezlivosť a možnosť vyskúšať zas niečo nové.

zu_ku
22. okt 2019

Niekde medzi uspokojením základných životných potrieb, víkendom v Banskej Štiavnici, baby cvičením so Šimiho kamarátmi a množstvom ďalších aktivít sme si my dvaja našli čas na otestovanie CEWE fotoknihy Kids. Počas dvoch týždňov sme niekoľkokrát sadli za notebook a kreatívne vymýšľali na 22 stranách detskej fotoknihy, o čom si môžete prečítať v našich uverejnených príspevkoch.

Šimi vraví, že sa mu super hodí do knižnice k jeho leporelám. Ja sa mu vôbec nečudujem, pretože jej formát 14x14 cm a hrubé stránky so zaobleným okrajom sú to pravé do detských rúčok.

So softvérom na tvorbu fotoknihy sme sa rýchlo skamarátili. To sa môžete presvedčit v našom prvom článku CEWE fotokniha Kids - Testujeme so Šimim.

Prvým krokom bolo nahrať do galérie "Moje fotografie" pracovný materiál. Ako hovoríme my, nakŕmili sme galériu tými NAJ zábermi, ktorými sa Šimi rád pochváli svojim kamarátom. Softvér pracoval rýchlo, nemáme námietky.

Krok číslo 2, fotku umiestňujeme na stránku knihy jednoduchým ťahom myšou. Áno Šimi, tomu sa hovorí myš, aj keď nemá uši ani ňufáčik.

Našu knižku chceme mať kvalitnú, preto nás potešilo zhodnotenie kvality rozlíšenia vloženého obrázku. V pravom dolnom rohu sa objaví smajlík. Zelený pre kvalitný záber, žltý je taký priemer a červený by sme už radšej vymenili za kvalitnejšiu fotku.

Knižku tvoríme od narodenia pekne chronologicky. Už sme na strane číslo 16 a spomenuli sme si, že sme zabudli vložiť jeden záber, keď bol Šimi ešte maličký malkáčik. Zisťujeme, že strany v knižke sa nedajú presúvať. Uf! Mažeme niekoľko stránok, aby sme mohli chýbajúcu stránku dotvoriť. Z tejto NEfunkcie sme trošku sklamaní. No nevadí, ideme ďalej.

Dostávame sa ku kroku číslo 3 - úpravy. Keďže štvorcový formát záberov je pevne daný a 99,9 % našich fotiek má obdĺžnikový rozmer, môžeme si ho vyposúvať ako sa nám páči. Dokonca sa vieme pohrať s farebnými efektmi a záber sa dá otočiť, ak treba. Toto sa nám páči.

Nápadov, ako knižku dotvoriť, máme plné hlavy a vymysleli sme si, že na niektoré stránky neumiestnime fotku, ale ho ozvláštnime textom na podfarbenom pozadí. Tento náš super nápad sa nám pri objednávaní knižky vypomstil, lebo vraj, citujem: "Nie všetky miesta pre fotky boli naplnené. Aby ste objednávku mohli uzavrieť, musíte na všetky tieto miesta vložiť obrázok". Čooo? To prečooo? No ale vynašli sme sa a pod farebné pozadie sme si vyrobili záber, ktorý bol len biela farba a nahrali sme si ho do galérie Moje fotografie ako fotku. Problém zažehnaný.

Ďalšia super vec, ktorú táto fotokniha ponúka, je vkladanie klipartov. V 48 sekciách sme napočítali presne 8 631 klipartov. A to už je také množstvo, že sme tejto téme venovali vlastný článok CEWE fotokniha Kids - odporúčame kliparty. Výber vám zaberie hodiny, verte mi. Vybrali sme pre vás na ukážku niekoľko, ktoré nám prirástli k srdcu.

Chvíľka zamyslenia a Šimi si knižku upravuje po svojom. Posúva a premiestňuje si mnou starostlivo pripravené stránky. Ups! Čo teraz? Pekne po pamäti dať všetko do pôvodného stavu, lebo funkciu krok späť sme tu nenašli. No nevadí, opravili sme.

Vyzerá to tak, že sme na konci nášho snaženia. Našu CEWE Fotohnihu Kids vkladáme do košíka, objednávame a sme celí netrpezliví, kedy nám pri dverách zazvoní kuriér a my si ju budeme môcť ochytať a pochváliť sa ňou každému, kto k nám príde na návštevu. Ak ste zvedaví, akú knižku sme si vytvorili, dáme vám do nej nahliadnuť v našich článkoch CEWE fotokniha Kids - chválime sa našou fotoknihou a CEWE fotokniha Kids - ešte niečo z našej fotoknihy.

Tento produkt sa nám páči, aj keď nám drobné nedokonalosti jeho softvéru spôsobili vrásky na čele. No určite ho odporúčame. Vyskúšajte ho aj vy. Aj my ešte vyskúšame.

Šimi vraví, vraj ďalšia fotokniha by mohla byť z jeho prvých narodenín. Dobrý nápad, Šimon! Vyrobíme knižku plnú spomienok na tortu s veľkou jednotkou, narodeninových hostí, ktorí určite donesú parádne darčeky.

Ahoooj a možno niekedy nabudúce pri ďalšom testovaní.

auriel
23. okt 2019

CEWE FOTOKNIHA klasik - ako sme tvorili a niečo perfektné stvorili 📕✂️
Čím začať skôr? To je asi tá otázka, ktorú si najčastejšie budete dávať, keď sa rozhodnete vytvoriť si CEWE fotoknihu. (ďalej len fotoknihu)

Ja som fotoknihu tvorila už po druhýkrát, tú prvú som vytvorila už pred 3 rokmi. Myslela som si, že to bude preto trvať kratšie a bude to pre mňa tzv. rýchlovka. Opak bol pravdou 🤭 Nemyslite si, ale, prosím vás, že tvorenie fotoknihy a práca so softvérom je zložitá. To jednoznačne nie. Aby som ale nepredbiehala, idem postupne. Rada by som túto recenziu poňala tak trochu skôr ako návod pre tých, ktorí sa rozhodnú fotoknihu vytvoriť a stráviť pritom primerane veľa času.🧠⏱

Čo je podľa mňa najdôležitejšie a zároveň najťažšie, je urobiť si poriadok vo fotkách, ktoré má človek uložené v milión rôznych médiách a zgrupiť ich na jedno miesto, pod jeden adresár a zároveň vybrať mix tých NAJ FOTO, ktoré si zaslúžia byť vo vašej fotoknihe. 😂🙈

Priznám sa, toto bolo pre mňa osobne asi najnáročnejšie, ke'dže som sa rozhodla urobiť fotoknihu klasik z fotiek nás a nášho syna. A tých máme asi XY miliónov, a to nemá malý ani dva roky 🤔🙈

No ale teda nakoniec sa mi to podarilo a mohla som postupovať ďalej 👍 Tento krok rozhodne nepodceňujte, je to základ, aby ste si potom netrhali vlasy 😆

A čo ďalej? Keďže som už mala s tvorbou fotoknihy skúsenosť, vedela som, že existuje na stránke CEWE.sk pre tvorbu knihy softvér.

Je naozaj veľmi jednoduché si ho nainštalovať. Po jeho spustení sa vám otvorí okno, kde si viete navoliť, aký typ fotoknihy si chcete vytvoriť. Konceptov je v podstate 11, ja som si zvolila fotoknihu kompakt panoráma. Dôležité pri výbere je asi myslieť aj na typ a formáty fotiek, aké máte najčastejšie urobené. Aby ste nemuseli priveľmi fotky rezať a upravovať.

Ďalšia dôležitá voľba vás čaká v podobe výberu typu papiera, na aký sa vytlačí, a taktiež typu väzby (toto sa dá ešte po celý čas tvorby meniť, čo je super👏🏻). Ja som si zvolila tentokrát lesklý fotopapier a tvrdú väzbu. Volieb je ale opäť dostatok, nájde si každý to svoje 😉👏🏻

Fotokniha je naozaj úžasná v tom, že je každá taká osobná a každá úplne jedinečná.

Fotokniha sa dá personalizovať v každom smere, od štýlu, typu rámčekov, využitia klipartov, točenia, upravovania či prikrášľovania fotiek, striedania rôznych pozadí či tématiky. Je neskutočne veľa možností, ako knihu vytvoriť tak, aby ste sa do nej zamilovali a aby vám robila „navždy” radosť.

Ja v tomto preferujem jednoduchosť, a tak som sa rozhodla pre vlastný štýl, jeden typ pozadia na všetky strany a jeden typ orámovania pre všetky fotky 😊

Čo ja na tvorbe fotoknihy milujem, je tá hra s fotkami, ich uložením na každej strane tak, aby ladili, tá hra so spomienkami a tá radosť z každej vytvorenej strany.

Ešte, aby som nezabudla, úžasné je, že do knihy môžete “písať” svoj vlastný príbeh a malé správy. Je to hrozne milé mať nie len v knihe zväčnené fotky, ale aj popisy a pocity zo zážitkov, ktoré fotky vlastne zachytávajú.

A pozor, vždy si svoj „rozrobený príbeh” ukladajte 😊 Je tam také múdre tlačidlo naľavo v rohu hore 😉☺ Aj to vám ušetrí čas, ak sa náhodou stane nejaká nehoda. Je to super funkcia, lebo vám vždy uloží Vašu fotoknihu aj pre budúcnosť 😍

A teda, pomaly moje rady na záver asi znejú takto:

Bavte sa pri tvorbe fotoknihy, hrajte sa a spomínajte. To ostatné za vás urobí premakaný softvér CEWE. ☺️🤭👍

Z mojej tvorby vznikla krásna kniha a už sa neviem dočkať, kedy v nej budem aj so zvyškom rodinky listovať a spomínať.

Ďakujem za možnosť opäť tvoriť a odporúčam každému vyskúšať 😊 Lebo mať všetky fotky a spomienky tak trochu opäť „v ruke”, je úžasný pocit.

salwusa
26. okt 2019

Keď si neveríš, niekedy stačí len vyskúšať, aby si pochopila, že to dokážeš...

Zapojila som sa do testovania CEWE FOTOKNIHY... S malou dušičkou čakala, čo sa bude diať. Vždy som pred fotoknihami mala rešpekt. Albumov máme doma veľmi veľa a som tak trocha fanatik. Pre mňa majú fotky dušu iba v albumoch. Pre známych som šialenec, ale v pc mi fotky nehovoria nič. Na moje prekvapenie som sa stala jednou z tých šťastných a balíček na testovanie prišiel aj ku nám.

V balíčku boli dva kupóny na foto knihu. Druhý ako darček. Do teraz neviem, či som zadanie testovania pochopila správne, keďže som testovala fotoknihu veĺkú. Kniha sa na moje prekvapenie až tak ťažko netvorila. Teda!!!! Trvalo mi,kým som pochopila ako samotné strany rozložiť a ako pridávať fotky. Robila som ju asi na 2 či 3 razy, keďže sa mi skoro po utvorení celej knihy vždy nejak zrušila a ja som mohla začať znova. Ráno pri sobotných rozprávkach s čistou hlavou som ju na koniec zbuchla do pol hodinky, odoslala a do štvrtka ju mala aj doma. Je venovaná Tadeáškovi a jeho letu na SLOVENSKU.Kniha je prekrásna, pre mňa dokonalá a viem, že sa z nej Tadeáško bude nesmierne tešiť! No ale... pozerala som recenzie ostatných kočiek a tie testovali fotoknihu CEWE KIDS. A keďže som si nebola istá, či som pochopila zadanie správne a v balíčku mala kupóny dva. Davaj ho testovať znova. Úprimne, CEWE fotokniha KIDS už asi pre nás nie je. Máme už vyše 5 rokov a táto knižka mi príde ako skvelý darček pri narodení dieťatka. Oooo áno, vtedy si ju viem predstaviť úplne dokonalo. Ja som musela vymyslieť, aká téma sa zmestí do 22 strán, keďže sa strany nedajú pridať navyše ako v prípade tej prvej. A tak som ju venovala našej nane a jej najkrajším fotkám s Tadeáškom. Samotné tvorenie bolo pre mňa pohromou. Kniha mi znova padla 2-3 razy pred dokončením. Keďže som úplny antitalent, nepochopila som pozadia a či a ako sa dajú fotky zmenšovať. Zo mňa si však príklad neberte, keďže sa s PC nekamarátim teda absolútne. V noci som to vzdala... Poučená! Ráno som ukladala každý jeden krok a knihu znova zbuchla za pol hodinky. Nebola by som to však ja, keby bolo všetko v poriadku. Zabudla som zadať zľavový kupón. Ihneď po odoslaní informovala šarmantného pána z online zákazníckeho servisu. Do minúty sa mi pán ozval a sľúbil posunúť info ďalej. Bola sobota 9 hodín ráno. Hneď v pondelok ma čakal email. Knihu pri preberaní vyplatím a sumu mi hneď pošlú na účet. Knihu vám ale odprezentovať neviem, keďže jej výroba na moje prekvapenie trvá cca 2 týždne.Čo ale povedať viem s istotou. vďaka pohotovému zákaznickému servisu viem, že sa ku CEWE ešte vrátim. Starajú sa o zákazníkov naozaj ukážkovo.

CEWE FOTOKNIHU KIDS by som ja osobne už, žiaľ, neobjednávala. Pretože pre mňa sú viac veľké knihy, kde sa dajú pridávať strany, dávať viac ako 1 fotka na stranu a doba dodania sa mi zdá trocha pridlhá.

Koniec koncov som ale naozaj šťastná a vďačná za možnosť byť súčasťou testovania a z celého srdca ďakujem za dva najkrajšie vianočné darceky pod stromčekom! Jeden pre Tadeáška a jeden pre našu nanu 🙂

Vaša Silvi

lucia286
26. okt 2019

Keď mi prišla správa, že ste ma (nás) vybrali na testovanie CEWE FOTOKNIHY Kids, bola som snáď v siedmom nebi. Samozrejme, že som nedomyslela, že ako ťažko zo všetkých vyberiem tých 22 správnych fotiek.

CEWE fotoknihu Kids som robila pre našu mladšie dieťa Zaru. Je asi logické, že syn, keďže je prvorodený, má viac albumov ako ona. Hoci tým, že sa foteniu venujem, ich má tiež dosť. A tak predo mnou stála ťažká skúška - zosumarizovať 1 a pol roka života Zary bolo ťažké.

Úvodnú stranu som snáď menila 30x. Nakoniec tam je fotka, ktorú som ani neplánovala dať. Začala som pracovať najprv na mobile. Cez aplikáciu CEWE sa ale FOTOKNIHA Kids robiť nedá, čo teda považujem za mínus. Ale, samozrejme, nie nejaké extrémne. Potom som sa však vrhla na notebook a pokračovala tam.

Stránka a celkovo tvorba tejto FOTOKNIHY je veľmi jednoduchá, keďže vás to pekne krok po kroku naviguje, všetko je pomenované, dokonca kliparty sú rozdelené do jednotlivých kategórií. Veľmi oceňujem smajlíky na kvalitu fotky. Ukáže presne, či je fotka dobrá, dostatočná alebo naozaj nie vhodná. Tak isto je super, že si pri tvorbe viete fotografiu upraviť, dotvoriť. Túto funkciu som ale ja nevyužila, pretože väčšina mojich fotiek úpravou už prešla.

Knihu som chcela dcére vytvoriť tak, aby bola nie len pre ňu, ale aj o nej. Preto som na strany vložila text s tým, čo ju vystihuje, a je robená formou akéhosi krátkeho príbehu o nej.

Ďalšou vecou, čo by som vytkla, bolo, že sa fotky nedajú premiestňovať. Ak si teda zmyslíte, že táto fotka by sa vám viac hodila o 3 strany späť, musíte to poprehadzovať všetko. Neberiem to ako veľké mínus, ale ušetrilo by to čas. Čo je však super, fotky vkladáte kliknutím alebo potiahnutím.

Knihu máme doma, prišla skôr ako bolo v popise objednávky a, samozrejme, som mala Vianoce v októbri 😂

Mojej dcére presne padla do ruky a nazvala som ju nezničiteľnou, pretože je tvrdá a hrubá, čo je teda podstatne lepšie ako album. Prirovnala by som ju k leporelu, takže ju s kľudným svedomím môžete dať svojmu dieťaťu do ruky. Samozrejme, v bezpečnej vzdialenosti od pasteliek 😂

V podstate veľa negatív nemám a pracujem už na ďalšej pre syna 🙂 Prikladám aj malú ukážku, ako to naše testovanie vyzerá vo finále 🙂 Ďakujem za možnosť sa zúčastniť na testovaní. Túto knihu naozaj úprimne odporúčam.

dzonka22
26. okt 2019

...ako si Alanko chalanko o sebe knihu napísal...

Opäť sa nám chtiac či nechtiac naskytla príležitosť s pánom Alanom testovať. Popravde, testovať fotoknihu vôbec nieje také jednoduché 😝 Podľa mňa na fotoknihu musíš mať náladu, chuť a aj trochu zručnosti... Milujem fotky! Dokážu zachytiť veci, ktoré si v bežnom živote ani nevšimnete. Kto ako vyrástol...kto má aký úsmev... Zachytia silu okamihu na ktorú by ste už možno aj zabudli. Pri pozeraní fotiek sa vám vynárajú spomienky uložené v hlboko v hlave. A aj veci, ktoré ste nemali možnosť vidieť či zažiť. Držať v ruke reálne fotky je tak krásna vec! Vyhrabať všetky fotky a spraviť si krásny večer so spomienkami...

Ja som mala za úlohu testovať CEWE FOTOKNIHU - KIDS. Je to 22 hrubých, matných strán, ktoré sú ako stvorené pre malé, šikovné rúčky. Kniha je v špirálovej väzbe, čím zaručuje jednoduché listovanie. Ja som knihu vytvorila tak, aby bola pre Alana zaujíma a aj náučná. Obsahuje fotky ako sa smeje či plače, maškrtí alebo obeduje, číta, telefonuje, spí... Pri jej tvorení som myslela na to, že to bude naša pomôcka pri tom, aby sa mu začal rozväzovať jazyk. Na fotkách sú zachytené jeho denné aktivity: umývanie rúk, tváre, zúbkov, sedenie na nočníku, prechádzky, výlety, kúpanie... Fotky nás, ako rodiny, či jeho s babkami. Takže táto kniha nieje len taká obyčajná CEWE fotokniha!

Je to kniha, ktorú si vlastne "napísal" sám svojimi činnosťami.

CEWE fotokniha - kids sa dá zatiaľ robiť iba online. Najdôležitejšie je vybrať tie správne fotky do vašej budúcej knihy. To vám podľa mňa zaberie najviac času😝Ja som si v mobile spravila najskôr koláže fotografií, aby som do 22-stranovej knihy dokázala dostať čo najviac zachytených denných momentov.

Potom som už iba priamo pri realizácii knihy dopĺňala text, ktorý som chcela mať pri fotke. Pridávala som aj rôzne kliparty, tých majú v ponuke neúrekom. Tak som mu do jeho knihy zapracovala jeho obľúbené zvieratá, hračky a tým budú fotky pre neho zaujímavejšie. Taktiež si do nej môžete namaľovať obrázok.

Pre mňa by bolo lepšie, keby je tabuľka s klipartmi, výberom fotiek a celá ponukou väčšia, ľahšie by sa v nej dalo orientovať. Veľakrát sa mi stalo, že sa mi to celé zavrelo.

Samotný klipart si môžete ľubovoľne premiestniť, zväčšiť či zmenšiť. Ja by som privítala aj možné natočenie do strán... V ponuke som, žiaľ, takú možnosť nenašla. Pri každej fotke sa vám v rohu zobrazí smajlík ohľadom kvality pridanej fotky. Určite je veľmi dôležité priebežné ukladanie vašej práce. Ja som na ikonu ULOŽIŤ PRODUKT klikala po dokončení každej strany, lebo sa mi párkrát stalo, že mi to celé zblblo a všetky kliparty mi ušli do stredu fotky. Nezostávalo nič iné, iba vymazať celú stranu... A keď sa s jednou stranou hráte aj pol hodinu, vyhľadávate správny obrázok, veľkosť či font písma, umiestnenie a zrazu vám to sekne... Viackrát som mala chuť tresnúť počítačom a ísť spať 😀 Ale poviem vám pravdu, že keď si dnes Alan listoval tú knihu, nevedel sa od nej odtrhnúť, bola som nadšená tak ako aj on! Určite to stálo za to! Je to krásny darček, spomienka, "učebnica", hračka...Tu naozaj platí: "Jaký si to uděláš, takový to máš." A nám sa to teda podarilo na 100 %.

Na konci si nezabudnite celú fotoknihu prekontrolovať, aby sa vám tam nedostala žiadna chybička. A už iba objednať, zaplatiť, vybrať miesto dodania či druh dopravy a čakať na krásne prekvapenie. Nezabúdajte na časovú rezervu! Knihu vám nevedia spraviť z jedného dňa na druhý. Ja som našu objednala vlastne už v pondelok ráno (14.10), keďže som ju dokončila o 1 v noci a poštárka nám ju doniesla ako na zavolanie tento piatok (25.10)! Som rada, že túto recenziu píšem už po tom, čo som si ju mohla prelistovať a hlavne vidieť Alanovu reakciu!

S čistým svedomím tu môžem napísať, že ju odporúčam všetkými desiatimi!!! Je naozaj krásna! Nevšedná, zaujímavá a kvalitná!

@konik_testuje Ďakujeme za možnosť testovania a ak sa bude testovať aj CEWE HEXXAS, tak už teraz sa hlásime! 😀

Dúfam, že sme vás nenudili! 😝 ha ha ha

S pozdravom

Dobovci

edimamija
26. okt 2019

Keď som dostala upozornenie na príležitosť testovať, hneď som sa zapojila, pretože fotky sú moja srdcová záležitosť. Neprejde týždeň, aby som neprelistovala niektorý z našich fotoalbumov. Máme ich už viac než dosť, ale každým dňom pribúdajú nové zážitky, s nimi aj nové fotky, ktoré budú zajtra už spomienkami.

Keď som dostala správu, že si ma vybrali, tešila som sa ako malé dieťa a hneď som si premietala v hlave fotky, ktoré chcem zväčšniť. Už som sa totiž chystala na vytvorenie fotokniky, pretože naša Maya dovŕšila 1. rok a chcela som spraviť knihu s fotkami od tehuľkovania po jej prvý rok.

Keď som si však uvedomila, že to nespočetné množstvo fotiek má byť na 22 stranách, zamrzol mi úsmev na tvári 😬

Po dlhom uvažovaní som sa preto rozhodla, že túto testovaciu knihu KIDS vytvorím špeciálne pre Mayu. Ale čo do nej dať? Fotky len o nej? Bude pozerať len seba? Alebo fotky našej rodiny? Má to byť aj s tehuľkovaním? Či len jej prvý rok? Už sa mi krútila hlava z toľkého uvažovania, aký obsah by najviac zaujal JU.

Prešlo pár dní a už volal kuriér, ale akurát sme boli na odchode, tak si s nami zásielka ešte chvíľu cestovala. No keď sme prišli domov a otvorila som balík, bola som naozaj veľmi milo prekvapená, pretože som k testovaniu dostala aj notes s perom, čo ma tešilo úplne že najviac, lebo som zberateľka pier 🖊 a navyše sme dostali namiesto jednej hneď dve poukážky na zľavu v hodnote 30€ na fotoknihu.

Hor sa do práce! Povyberala som fotky v PC, ktoré chcem dať do knihy a vložila do telefónu. Stiahla som aplikáciu a chcela vytvoriť cez ňu fotoknihu. Darmo som však hľadala, nedá sa v nej táto konkrétna kniha vytvoriť. Ale myslím, že toto je už len otázka času. Tak som dala naspäť album s fotkami do PC a stiahla program. Trvalo to asi 10 minút. Fotky som už len premiestnila a vložila do knihy. Mala som ich usporiadané, takže sa mi vyhol problém preloženia, čo tu čítam, že sa nedajú obmeniť fotky na jednotlivých stranách.Fotky som nakoniec vybrala tak, aby mala Maya knižku ako leporelo, zaujímavú, so svojou rodinou i blízkymi priateľmi. Aby sme jej mohli ukazovať členov rodiny a zároveň sa na nich pýtať, keď už bude rozprávať (čo už bude čoskoro, tak sa zdá 😉). Tieto fotky som prerobila v Gride a čuduj sa svet, kvalitou perfektne zodpovedali zelenému smajlíkovi. Na stranách sa totiž objaví farebný smajlík podľa toho, akej kvalite fotka zodpovedá. Zelená je najlepšia, žltá priemerná a červenú radšej vymeniť, lebo by bola asi rozmazaná (ale pre istotu som nevyskúšala).

Fotokniha bola v konečnom dôsledku veľmi rýchlo hotová a upravená, čas zaberie naozaj len výber správnych fotiek. No a nálepky a text... Ale ja som túto možnosť nevyužila. Jednak by sa mi nálepky moc nezmestili, buď bola fotka blízka a nehodilo sa, alebo by sa nezmestili, pretože boli fotky už menšie v gridoch. Text som zas nepísala z dvoch dôvodov, a to: Maya ešte čítať dosť dlho nebude a knižka je určená pre ňu. A dôvod druhý je ten, že sa rozprávame maďarsky a asi by bolo nevhodné použiť maďarský text k tomuto testovaniu.

Vkladala som tak naozaj len samotné fotky a keďže je to kniha pre 15-mesačné dievčatko, myslím, že to bohato postačí. Objednávala som do predajne Nay, takto vyšlo poštovné o 2€ lacnejšie. A teda som platila 1,99€ namiesto 3,99€. Samotná kniha KIDS stojí 19,95€.
Dostala som e-mail aj o odoslaní aj o uložení na predajni a teda, že si ju môžem prísť vyzdvihnúť. Stačilo povedať meno, nebolo potrebné diktovať obj.č. a pod. a knihu som tam mala skôr, ako bolo uvádzané o dodaní.

Samotné testovanie hodnotím kladne, som úprimne spokojná, malé nedostatky si myslím, že budú doladené aj po tomto testovaní a skúsenostiach, postrehoch.

Keď som vzala prvýkrát knihu do rúk, bola som milo prekvapená, aké sú strany hrubé, príjemné na dotyk, ľahko sa v nej listuje, proste KIDS vymyslené pre deti. Maya si v nej našla známe tváre 🙂 a od včera sme ju už prelistovali naozaj veľakrát. Myslím, že bude jej obľúbená alebo už aj je 😉

Túto knihu by som veľmi rada doporučila všetkým mamičkám s malými deťmi, pretože okrem fotiek si takto môžu vytvoriť knihu podľa vlastných predstáv trebárs s veršami, básničkami, obrázkami, ktoré majú ich deti najradšej a mať ich tak na jednom mieste.

Na záver sa chcem veľmi pekne poďakovať za túto fantastickú príležitosť otestovať fotoknihu KIDS, budeme mať s ňou ešte naisto veľa pekných chvíľ.

Mamičkám, ktoré dočítali do konca ďakujem za pozornosť 😉 Posielam 💙

Tu začni písať odpoveď...

Odošli