Vaše skúsenosti s Mana

konik_testuje
28. máj 2019
10 mamičiek, ktoré žijú aktívne a využívajú svoj čas efektívne, testovalo nutrične plnohodnotné jedlo Mana vo forme nápoja, ktoré uľahčí deň každej žene a mamičke.Rodina, domácnosť, práca... Niekedy by sme potrebovali aspoň o pár hodín viac, aby sme stihli všetko, čo sa od nás čaká. Obzvlášť my, mamičky. Častokrát je to na úkor času, ktorý by sme mali venovať kvalitnej strave. Pre takéto momenty je tu Mana, ktorá je riešením – žiadne nákupy, príprava, varenie, ani umývanie riadu. Za pár sekúnd máte nutrične kompletné jedlo bez námahy.

Keď nestíhate, ste v jednom kole a potrebujete doplniť energiu, často jedlo vynecháte alebo siahnete po nezdravých, nutrične nevyvážených potravinách. V takýchto situáciách je tu Mana, nutrične kompletné jedlo* vo forme nápoja, ktoré dodá vášmu telu presne to, čo potrebujete. Na výber máte z práškov alebo z hotových drinkov.Mana Drink je pripravený k okamžitej spotreby, ideálny najmä na cesty a mimo domu. V každej 330 ml fľaši nájdete nutrične kompletné jedlo, ktoré vás dokonale zasýti. Svojmu telu rýchlo dodáte 400 kcal, 27 vitamínov a minerálov, 20 g bielkovín, vlákninu, kvalitné tuky a správny pomer sacharidov. Jednou porciou pokryjete 20 % vášho denného príjmu. Na výber máte zo 4 príchutí. Okrem neutrálnej chuti si môžete pochutiť na príchuti Sunlight, ktorá pripomína slnečné, tropické leto. Drink Love ponúka zmyselnú chuť jahody s malinou a na svoje si prídu aj čokoholici – Dream v sebe skrýva božskú chuť kakaa.Mana Prášok ponúka možnosť pripraviť si veľkosť podľa momentálnej potreby. Stačí pridať vodu a plnohodnotné raňajky, obed alebo večeru máte do minúty hotové. Jedno vrecúško Mana prášku obsahuje 2001 kcal a v rámci 5 porcií dodá vášmu telu všetko, čo potrebuje. K dispozícii sú taktiež 4 lahodné príchute – Origin, Sunlight, Love a Dream. Nemusíte sa však nechať obmedzovať a nápoj si môžete dochutiť podľa seba, či už naslano alebo nasladko. Fantázii a chutiam sa medze nekladú.

Nápoje Mana sú plné vlákniny, proteínov, hodnotných tukov, lipidov a iných ingrediencií. Výborná správa pre všetkých, ktorí myslia na svoje zdravie, je, že viac ako 99 % ingrediencií je z prírodných rastlinných zdrojov.Mamička, športovkyňa, manažérka alebo vegánka – Mana je vhodná pre každého, komu záleží na kvalitnej strave. Či už nápojmi nahradíte iba niektoré jedlo a budete ich striedať s tuhou stravou, alebo sa budete stravovať prevažne iba Mana výrobkami, je už na vás a na vašom režime.
matka1984
3. jún 2019


Píše sa rok 2159. Deti ráno neodchádzajú do školy, sedia doma so slúchadlom v uchu a Macbookom v ruke. Rovnako sú na tom rodičia, ktorí do práce chodia len sporadicky. Na dovolenky sa bežne cestuje do vesmíru. Za oknom nie je príroda, ale betónová džungľa. Kuchyňa už funguje len ako špajza. V policiach sú uložené tabletky na celodennú výživu a nápoje.... Ale dosť bolo srandy. Nikdy ma nebavil seriál Startrek, ani fantastické filmy budúcnosti, takže v tomto je moja predstavivosť naozaj úbohá. Navyše, som optimista a verím, že budúcnosť pre naše praprapra....vnúčatá bude iná a krajšia. A verím aj tomu, že MANA, ktorú som tento týždeň mala možnosť testovať, tu bude pre účel, na ktorý bola vyvinutá - bude určená výnimočne pre chvíle, keď nestíhame, ale potrebujeme sa plnohodnotne najesť a doplniť palivo.Prečo som chcela testovať MANU?

Som otvorená novým veciam, občas nestíham a neustále si na seba nakladám nové aktivity. Do tohto testovania som išla s tým, že si trochu oddýchnem od nosenia "milión" krabičiek s jedlom do práce, nahradím "milión" drobností (chipsy, čokoládka, nanuk,...), samozrejme počas nestíhačiek budem mať po ruke "jedlo", ktoré ma zasýti a dám do tela niečo lepšie ako chipsy, nanuk alebo čokoládové keksy. Takže som sa veľmi potešila, keď mi prišla správa, že ma vybrali na testovanie. Ďakujem tím @konik_testuje, vďaka tím Mana.Takto nejak som si to jednoducho vyrátala, ale prišiel testovací týždeň a bolo to trochu inak. Prvý testovací deň v pondelok mi prišla krabica plná "jedla". Boli v nej:

Prášková MANA s neutrálnou príchuťou ORIGIN,
Prášková MANA s príchuťou malín a jahôd - LOVE,
Prášková MANA s príchuťou čokoláda - DREAM,
Prášková MANA s príchuťou tropického ovocia - SUNLIGHT,
12ks nápojov MANA po 3 kusy z každej príchute,
nerezová naberačka MANA - dávkovač.Trochu ma prekvapilo, že k MANE nebol pribalený žiaden list či popis. Tak som si informácie našla na internete. Kde som sa navyše dozvedela, že tento produkt je v našich končinách novinka, resp. nie je dlho na trhu. Vytvoril ho mladý čech a jeho dvaja kamaráti v roku 2014 v Českej republike. Snažili sa vytvoriť superpotravinu, ktorá obsahuje všetko "potrebné" pre zdravé fungovanie a nestojí to veľa, teda jedna dávka cca 2 €.

Mana obsahuje rôznorodé zdroje bielkovín, sacharidov, tukov, vlákniny, vitamínov a minerálov, aby bola zabezpečená potrebná rozmanitosť nutričných zdrojov pre naše telo. Má nízky glykemický index, vysoký obsah bielkovín, obsahuje viac druhov vlákniny, komplexné tuky a pomalé sacharidy. Je vhodná aj pre vegánov.

Jedno balenie, resp. odporúčaná dávka práškovej many obsahuje 400 kcal, 20 % dennej odporúčanej dávky potravy pre dospelého zdravého človeka.

A dozvedela som sa aj to, že do prvotných práškových drinkov sa prilievali aj zmesi špeciálnych olejov, bez ktorého MANA nevedela mať úplne hladkú konzistenciu. V posledných rokoch už olej nie je potrebné pridávať, všetko je v prášku.

Moje testovanie

Po prvotnom nadšení, že to budem mať v testovacom týždni trochu uľahčené, nastal druhý deň testovania - utorok, kedy som Manu prvýkrát ochutnala.Aj keď bolo odporúčané začať s Manou nahrádzať raňajky, ja som pripravovala raňajky a desiatu deťom, a zostala mi zelenina, tak som raňajky mala ešte klasické - toast s maslom a zeleninou a čakala som, kým ma prepadnú prvé chúťky na jedlo. A tie prišli okolo 10hod. v práci. Sľubne vyzerajúca bledunkožltá MANA sa ma dočkala. Prvý, druhý, tretí glg... Chuť, na ktorú nie som zvyknutá. Tekuté niečo, niekde som čítala, že ju prirovnali k palacinkovému cestu. To som surové nikdy neskúšala. Príchuť SUNLIGHT jemne voňajúca po tropickom ovocí neočarila, mne chutila "práškovo". Pozitívum bolo zasýtenie.

Na obed som mala nachystanú malinovo-jahodovú bledunkoružovú Manu LOVE.

Obal podľa môjho gusta, príchute tiež. Vravím si, táto bude určite lepšia a pochutím si. Opak bol však pravdou. Dokonca ružová bola ešte viac cítiť práškom, a ja som v nej cítila dokonca niečo sladké, no nebola to chuť maliny či jahody. Tak som nápoj aspoň zajedala broskyňou, len nech sa najem.Jasné, že to nevzdávam

Chcela som tomu dať šancu, a tak som doma popri varení večere a hodinu pred odchodom na tréning pripravila 1,5 dcl prášku MANA SUNLIGHT s vodou, troškou banánu a par kúskami malín a čučoriedok. Príprava práškovej Many bola naozaj jednoduchá. Stačilo do 330 ml vody nasypať 2 odmerky prášku MANA a rozmiešať vareškou. Žiadne hrudky, hladký nápoj. Ja som si pridala aj kúsok pomixovaného banánu. Takto mi to naozaj chutilo. Nastala úľava pri pomyslení na XY balení, ktoré mám ešte vyskúšať. Našťastie, nebudem ich musieť rozdávať. Našla som riešenie.A musím priznať, že ma to aj zasýtilo. Žiadny hlad. Počas tréningu mi nebolo ťažko, a mala som dosť energie. A po cvičení som si dala ešte normálnu večeru.

Druhý testovací deň začal MANA raňajkami opäť v práškovej forme zo sivého balenia MANA ORIGIN, ktorý bol neutrálnej chuti. Vyladila som ho rozmixovanými čučoriedkami. Mňam. A veru aj zasýtilo. Jedla som až na desiatu jogurt.Tretí testovací deň som ochutnala Manu v tekutej forme v práci. Občas na mňa prídu hlady medzi raňajkami a obedom, a jem, čo mi príde pod ruku, resp. čo mám v zásobách z domu alebo v šuflíčku. No a dnes som mala v zásobách Manu čokoládovú DREAM v drinkovej forme. Na túto čokoládovú som sa veľmi tešila, ale zostala som sklamaná. Pár glgov, ktoré mi chutili ako pundigový prášok zmiešaný s vodou, ma nepresvedčili, ale aspoň do obeda zasýtili. Celú som ju nedopila.

Štvrtý deň som mala opäť v pláne tréning. A tak som si MANU SUNLIGHT žltú práškovú dala 1,5 hodiny pred tréningom spolu s trochou banánu a ovocia. Nebolo mi ťažko, mala som dostatok energie a ľahko sa mi cvičilo.Šiesty testovací deň, v sobotu, som upratovala, lietala po dome hore-dole, piekla a zabudla som na kávičku. Poobede sme mali grilovať, ale nakoniec sme boli pozvaní na gulášik. Takže pred neskorším obedom som si dala čokoládovú MANU vo forme drinku. Doladila som ju však kokosom a kakaom. A bolo to fajné. No hlavne, dobilo ma to energiou a zasýtilo.V posledný testovací deň v nedeľu som samozrejme nepohrdla grilovaným obedíkom a MANA ma čakala až pri upratovaní auta podvečer. Opäť zasýtila, dobila energiou. Ale vo všeobecnosti musím priznať, že týmto hotovým drinkom som na chuť neprišla, lepšie boli práškové.Testovanie bolo pre mňa náročnejšie, ako som si vôbec mohla predstaviť. Počiatočnú radosť z voľného času, kedy nebudem musieť pripravovať jedlo pre seba do práce, nosiť misky v taške, vystriedala občasná nechuť k Mane. Zistila som, že je to "úzkoprofilový" produkt určený pre užšiu skupinu ľudí, ktorí sú možno aj naučení na proteínové nápoje, v ktorých je cítiť prášok. Ja som nikdy nič podobné neskúšala. Priznávam, že časom sa dá na chuť Many zvyknúť. Aj som našla spôsob, ako ju viem zjesť JA, a teda dochutiť ju. Takisto čas, kedy je dokonca pre mňa lepšie stráviteľná ako nejaké iné jedlo... A to je čas pred tréningom. Vtedy naozaj padla vhod. Mala som aj dilemu, ako napísať túto recenziu? Prevažne negatívne? Nebolo predsa ťažké nájsť nejaké jej nevýhody, ale musím vám pravdu povedať, našla som pre ňu aj výhody a zhrnula som ich pre vás do pár bodov.

Výhody

- rýchly prísun energie - zasýtenie, ale bez pocitu ťažoby,
- rýchla, resp. žiadna príprava,
- nie je nutné skladovať v chladničke,
- vhodné pre manažérov, ľudí, ktorí často cestujú, alebo všeobecne pre ľudí, keď občas nestíhajú obed, večeru či raňajky,
- tekutá a zároveň nutrične vyvážená strava v prípade ústnych chirurgických zákrokov alebo iných zákrokov, po ktorých nemôžete prijímať inú ako tekutú stravu

Nevýhody

- chuť, je to môj subjektívny pocit, ale za mňa v Mane cítiť prášok, a naopak, je nevýrazná v jednotlivých príchutiach. Na chuť sa dá časom zvyknúť. Ja osobne som nikdy predtým nepila proteínové nápoje, ktoré k tomuto drinku dosť často prirovnávajú. Takže ľudia na ne zvyknutí by možno nemali s Manou problém. Ja som si na nej pochutnala, keď som si ju dochutila (ovocie, kakao,..),
- konzistencia - aspoň ja toto vnímam ako nevýhodu, lebo hocičo, čo je čisto pomixované neviem jesť dlhodobo, potrebujem jedlo chrúmať, žuť, vychutnávať,
- spoločný obed, večera - pre mňa je nemožné nahradiť toto jedlo plnohodnotou večerou so všetkým, čo k tomu patrí. Od farby, chute jedla, stolovania, až po čas strávený so svojimi najbližšími. S Manou pre mňa nie, ale podľa výrobcu ani toto jedlo na tento účel nebolo vyrobené,
- neodporúča sa jesť tehotným, dojčiacim matkám, deťom, diabetikom, resp. ak by ju chceli jesť, mali by zloženie skonzultovať so svojím lekárom,
- na obaloch práškovej verzie chýba popis zloženia,
- úzkoprofilový produktČo sa týka zloženia, nevedela som, či to zaradiť ako výhodu či nevýhodu, či hodnotiť pozitívne alebo negatívne, lebo jednotlivé hodnoty mi veľa nevravia a stravujem sa bežne na základe zdravého sedliackeho rozumu. Teda, čo najviac pripravujem jedlo doma, z čerstvých surovín, minimum polotovarov, veľa zeleniny, ovocia a podobne.

Nerátam ani kalórie, snažím sa jesť pravidelne. Nech sa páči, zloženie drinku na obale tekutej Many. Prípadne si pozrite zloženie na www.mojamana.skManu vnímam ako jedlo, ktoré je dobré mať po ruke pri väčšej fyzickej námahe. Pred športovým výkonom, po ňom. Lebo dodá nášmu telu energiu, zasýti, ale zároveň nezaťaží žalúdok. Vhodná je občas na služobných cestách, či keď v práci nestíhame obed alebo desiatu. Niekedy, keď chceme niečo dosiahnuť, ideme mimo svoju komfortnú zónu. Tak je to aj v práci či pri športe. Vtedy môžeme mať po ruke Manu. Ale vo všeobecnosti som sa počas testovacieho týždňa pristihla pri tom, že obetujem čas a radšej si jedlo pripravím doma. A Manu využijem ako predjedlo pred tréningom.

Asi sa fakt trochu bojím budúcnosti, čo budeme jesť. Lebo aj výroba potravín je pre našu planétu z dlhodobého hľadiska neudržateľná pre takú masu ľudí. Ale snažím sa byť optimista a verím, že sa aj o stovku rokov naši potomkovia budú stretávať pri obede či večeri, stole plnom krásneho a voňavého jedla a budú sa spolu veľa rozprávať a usmievať sa na seba.

Majte pekný deň.
abriela
31. máj 2019
MAm Naponáhlo, nestíham jesť

Mana nápoj = jedlo budúcnosti. Poviete si, no to určite! Nejaký prášok či nápoj predsa nenahradia klasický obed. Presne takto by som reagoval aj ja. Ľudia sa boja zmien, majú radi zaužívané spôsoby a prášok predsa nemôže nahradiť jedlo, že?

Niečo o mne. Zapojila som sa do testovania, keďže ma produkt MANA ako náhrada jedla zaujal. Keď nestíham obed, siaham po napolitánke. Dojdem domov z práce, najem sa. Potom zvyčajne ideme von a večer, keď uložím syna, doháňam zameškané sladkosťami a čipsami. Našťastie to nie je na mňe vidieť.

V pondelok mi kuriér doručil balík. V balíku boli 4 príchute MANA produktov – Mana bez príchute, Mana Love, Mana Sunglight a Dream. V balíku boli hotové nápoje s objemom 330 ml, energetickou hodnotou 400 kcal a prášková podoba, kde jeden sáčok predstavuje 5 hotových jedál - 2000 kcal.Ako prvé som siahla po žltej tekutej MANE s názvom Sunligt. Vôňa bola jemná, celkom príjemná. Chuť má však šokovala. Nepríjemná, prášková chuť bez príchute. Vypila som celý nápoj asi v priebehu 3 hodín. Po práci som si dala doma len polievku. Spravila dve torty, odniesla syna na tréning a konečne som si šla zabehať. Môj prvý tohoročný beh bude v mojej pamäti navždy spojený s Manou. Mala som kopu energiu, necítila som sa plná. Večer sme došli domov, dala som si jeden malý langoš (naša častá rýchla večera) a večerné vyjedanie sa nekonalo.Tešila som sa na ráno, že ochutnám ďalšiu príchuť. Tak ráno som si spravila kokteil z MANA prášku bez príchute s banánom. Prášok vonia po sušenom mlieku, resp. ako ovsené vločky. 2 odmerky nápoja sa pridávajú na 330 ml vody, čím získate jedno jedlo s energetickou hodnotou 400 kcal. Chuť už nebola taká príšerná a nápoj mi aj chutil. Banán pripravenému nápoju dodal chuť a ja som si na desiatu pred obedom konečne nedala napolitánku 🙂. Na raňajky som si spravila nápoj s jednou odmerkou.Ďalšie dni som do testovania zapojila aj kamošku, kolegyňu. Zaujalo ju zloženie Many, obsahuje rastlinné oleje a prášková chuť jej neprekážala, keďže pozná nápoje z prášku a proteíny. Mňa zloženie až tak nezaujalo. Vyrástla som na dedine, kde sme mali zväčša domáce produkty, takže nevyhľadávam rôzne rastlinné náhrady (hlavne) mliečnych výrobkov.Mana Dream má miernu čokoládovú príchuť. Kolegyni chutila táto chuť najviac, mne až tak nie. Aj keď milujem čokoládu, nemám v obľube produkty s čokoládou. Práškovú podobu som skúsila zmiešať s instantnou kávou a mliekom. Nebola to žiadna sláva. Proste čokoládová chuť mi nesedí.Mana Love vonia po malinách. Práškovú podobu som skúsila s malinami a čučoriedkami. Zvýraznila sa tým jej chuť. V kombinácii s banánom to bol taký mix chutí.Moja polovička zase ocenila, že nápoj nie je presladený ako rôzne iónové a proteínové nápoje a nápoj mu chutil. Ocenil ho na zahnanie hladu počas dlhších ciest autom, resp. pred športom alebo po výkone.

Ďakujem, že som bola vybraná do testovanie. Aj keď prvotná chuť nie je nič extra, na Manu sa dá zvyknúť a aj dnes som si do práce pripravila práškovú náhradu jedla v podobe Many. Mana je naozaj nápoj, ktorý nahradí jedlo a zasýti. Určite je to skvelá náhrada jedla pre zaneprázdneného človeka, ktorý sa nestíha pravidelne stravovať.
silvia31
1. jún 2019
Milé žienky, mamky, tetky, babky a všetci, čo hľadáte radu a vyskočí na vás môj článok, moja recenzia na nápoje Mana, zdravím vás 🙂Na tomto fóre sa zdržiavam celkom často, preto aj sledujem možnosti testovať výrobky s MK a čo ma zaujme, o to sa zapojím. A test Mana ma veru zaujal.

Nápoje Mana poznám od kamarátky, ktorá mi ich opisovala ako super prírodné produkty, ktoré majú nahradiť tuhú stravu počas dňa, vďaka ktorým schudla 8 kg za mesiac, pričom okrem obeda nejedla, pila len Mana nápoje. Upravila sa jej aj nepravidelná tuhá stolica, s ktorou mala problém predtým, ako začala piť Manu.

Keďže som aktívna mama dvoch detí, ktorá pracuje, stará sa o domácnosť, dvoch psov, rada cvičí a veľa šoféruje, tak veľakrát sa stane, že nestíham jesť zdravo a vyvážene, ale siahnem po pečive a chuť na sladké ma prepadne denne aj 3x.

Takže som si povedala, skúsim šťastie, ide leto, možno sa zadarí a mne to pomôže naštartovať sa 🙂 A ono sa zadarilo, vybrali ma 🙂

V balíku bolo 12 nápojov v 4 rôznych príchutiach, odmerka a 4 balenia práškovej formy, ktorú treba zarobiť s vodou.Ako prvé som ochutnala ráno cestou do práce hotový drink s príchuťou Sunlight, o ktorom na svojich stránkach píše mojamana: V každej 330 ml fľaši nájdete nutrične kompletné jedlo, ktoré vás dokonale zasytí. Svojmu telu rýchlo dodáte 400 kcal, 27 vitamínov a minerálov, 20 g bielkovín, vlákninu, kvalitné tuky a správny pomer sacharidov. Jednou porciou pokryjete 20 % vášho denného príjmu.

OK, takže raňajky by boli, akurát by som to musela vypiť. Ospravedlňujem sa všetkým, ale túto príchuť som zavrhla už na čuch, keď som to otvorila. Prvý hlt a skoro to šlo zo mňa von, za celý deň do 13h som vypila asi 6 hltov, nešlo to, ale zasýtená som bola.Ochutnal to doma muž, jemu to chutilo a nemal problém vypiť zvyšné balenia tejto príchute - odporúča ich poriadne pretrepať. Chuť je mierne banánová.

Druhý pokus bol lepší, ochutnala som príchuť Dream, čo je kakaová chuť, a s tou to šlo hladko, chutilo mi 🙂 Bola som zasýtená a nemala som nafúknuté brucho.Príchuť Love je akoby jahodová, tú tiež vypil muž, pre mňa to chutilo tak umelo, aj vôňa nič pre mňa.Príchuť Origin by mala byť príjemná neutrálna, ale moje chuťové bunky ju neprijali, bola neutrálna až moc.

Práškové formy boli o niečo lepšie, viete si k nim pridať ovocie, ale mala som pocit, akoby som pila proteín, čiže to išlo ľahšie do mňa 🙂

2 odmerky prášku pridáte do 300 ml vody, poriadne rozmiešate - ja som dala aj čučoriedky či banán a tyčovým mixérom to rozmixovala.Na prípravu naozaj jednoduché, rýchle, musím povedať, že mne vyhovuje takáto tekutá forma stravy, pretože nemusím nosiť so sebou kopec vecí. No diskusie tu na MK boli búrlivé veru, žienky si povedali rôzne názory.

Na ich stránke nájdete aj kompletné zloženie a štúdie. Mana nápoje sa odporúča piť ako súčasť vyváženej a pestrej stravy, pri zdravom životnom štýle, sú vhodné pre zdravých dospelých ľudí.

https://blog.mojemana.cz/faq/lipidy-tuky?_ga=2....

Popravde, schudnúť som neschudla, drink si so sebou beriem, keď viem, že dopoludnia nič nestíham, takže moja nepravidelná strava je stále hlavným cieľom na nápravu 🙂

Ďakujem Modrý koník za možnosť testovať s vami 🙂

Silvia
eddrienna
2. jún 2019
Takto sa to začalo:

“Keď nestíhate, ste v jednom kole a potrebujete doplniť energiu, často jedlo vynecháte alebo siahnete po nezdravých, nutrične nevyvážených potravinách. “

Pri čítaní som si, samozrejme, hovorila: “No veru, nestíham, jasné, že som v jednom kole. Energia??? Tu mám už v mínuse a hej, keď to na mňa príde, zožeriem všetko, čo vidím.”

Tak som len tak napísala komentár. A potom prišla správa, že ma na to testovanie vybrali 🙂
Potešila som sa dvojnásobne, pretože som si hneď predstavila tie šialené rána, kedy behám z izby do izby a do kuchyne, budím deti, chystám desiatu, dávam na seba aspoň kúsok nejakého upravovacieho prípravku, nech sa ma nikto v práci nepýta, čo sa mi stalo... A tak, reku, vezmem nápoj do tašky, v aute pri šoférovaní zvládnem vypiť a ešte bude aj pre manžela, ktorý je veľmi veľa času na cestách naprieč Slovenskom. Tak som už len čakala, kedy balík príde. A aj prišiel.
Ťažký bol, to sa musí uznať. Preštudovala som ho a tešila sa, ako si ho donesiem domov a začnem skúšať. Problém nastal, keď som prišla už naozaj domov aj s balíkom po celom dni v práci. Len čo som prišla, zaľahla som do postele s horúcim čelom a divným pocitom, ktorý sa nevytratil ani nasledujúce ráno. Plný nos, slziace oči, hlas podobný manželovmu 😞

Nápoj som si cestou do práce do kabelky hodila, aj otvorila, ale pri pití (asi by viac vyhovoval výraz po dopití) som zistila, že som celý čas vôbec necítila chuť toho, čo som pila 😞 A tak nastala rýchla zmena. Manžel mal už nápoj v taške tiež, ale musela som sa poistiť, a tak som našla kolegyňu, ktorá sa nebojí experimentov a vyskúša to. Práve sa chystala na školský výlet a taká malá fľaštička jej veľa miesta veru nezabrala. A ako to dopadlo?
Kolegyňa bola veľmi nadšená a nemala problém vyskúšať aj inú príchuť. Nápoje najprv preštudovala, čo sa týka zloženia. Keďže má alergiu na laktózu, veľmi ju potešilo, že jej žiaden z týchto nápojov nespôsoboval žalúdočné ťažkosti. Výhradu mala k chuti, jej najviac chutil nápoj s neutrálnou príchuťou a najmenej jahodová príchuť. Zasýtilo ju to nielen počas cestovania, ale aj v bežný pracovný deň a chuť. Mne ešte stále necítiacej, chuť som pripísala k nápoju zo sójoveho mlieka.

Manžel každý nápoj vypil a vyjadril sa pri kakaovej chuti veľmi zaujímavo, chutilo mu to ako ochutené blato. Ale skonštatoval, že síce nie každá chuť bola pre neho príjemná, zasýtilo ho to tak, že vydržal naozaj dlhý čas bez jedla. Ďalšie ráno pred odchodom si poprosil “tú sladkú vec” opäť 🙂Keďže som videla, že stále neviem, ako chutí “žltá krabička “, poprosila som ďalšiu kolegyňu, ktorá momentálne ráta všetky kalórie, výdaj energie a neviem ešte, čo všetko 🙂 Podujala sa, ale ako krabičku otvorila, hneď mi ju vrátila, pretože to vraj bolo také odporné. Ja som, žiaľ, potvrdiť stále nemohla. Aaaaaleee!!! Po celom týždni trápenia sa prišiel víkend a ja som zistila, keď som sa chystala pripraviť ďalší nápoj pre manžela, ale nie krabičkový, ale zo sáčku, že pri otvorení som ucítila vôňu. Potešila som sa veeeeľmi a hneď som skúšala.Výzorovo mi to pripomenulo magický piesok, ktorý sme deťom donedávna kupovali 🙂Samozrejme, mne to nedalo a ochutnala som najprv prášok, a musím priznať, ten mi chutil viac ako samotný nápoj. Neviem povedať, či to bolo tou chuťou, ktorá nikomu nechutila. Takže príchuť tropické leto hodnotím ako najmenej atraktívnu a v mojom testovaní neobľúbenú.

Keď už môj zdravotný stav dovoľoval , vyskúšala som aj “krabičkový” nápoj. Sama za seba môžem povedať, že nápoj má zasýtil, naozaj som ho mohla považovať za plnú náhradu jedla. Nemala som chuť nejak si drink dochutiť, jahodová príchuť za mňa jednoznačne viedla. Kakao ani tropické leto ma až tak neoslovili.Ale čo má veľmi zaujalo, bolo, že v zložení sa sója ozaj nachádza, takže keď sa kolegyni zdala chuť veľmi podobná sójovemu nápoju, malo to svoje opodstatnenie 🙂Ak by som mala testovanie zhrnúť do niekoľkých bodov, tak trvám na tom, že “krabičkové balenie“ je isto fantastické, úsporné, šupneš do tašky a ideš. Chuťovo (ale stále treba mať na pamäti, že síce som testovala už v podstate skoro po testovaní, bola som po chorobe a moje chuťové bunky nemuseli byt 100 % ok) mi toto balenie chutilo viac. Zo sáčka mi ten nápoj nechutil až tak (dávkovanie som dodržiavala). Chuť tropického lesa by som ja aj okolie, ktoré testovalo, vynechali, ale tie ostatné boli chutné. Ale to najpodstatnejšie, naozaj boli plnohodnotnou náhradou za jedno denné jedlo. A ďalšie plus je zloženie.Testovanie je za nami, ale ešte nám nejaký ten prášok ostal, takže si vitamíny do tela doprajem po chorobe určite rada.

A nakoniec pridám foto, ako som manžela “načapala” pri pití nápoja vo večerných hodinách 😬 Podľa mňa ten výraz hovorí za všetko 🙂Za možnosť testovania ďakujeme a tešíme sa niekedy opäť 😉
26ka
2. jún 2019
Milý modrý koník, čítajúce mamičky, aj ďalšie čučoriedky,

v prvom rade sa chcem poďakovať za možnosť prvýkrát niečo na Modrom koníku testovať, snáď toto nebude posledná príležitosť ako napísať niečo na blogu 😃.

Prisahám, že s pravidelnou stravou som chcela začať naozaj od pondelka. Niekedy v októbri... Testovanie produktov MANA tento plán úspešne pozmenilo a ja som si balíček nechala zaslať do práce. Milo pôsobiaca škatuľa na mňa urobila vážne dobrý prvý dojem. Veď ten môžete urobiť iba raz 😉Priznávam, že názov MANA mi trochu evokoval inú firmu ponúkajúcu prírodné mydlá, ale zrkadlový nápis s milým srdiečkom si okamžite získal moje sympatie. A tak som už v práci začala prvé ochutnávky. Jedlo v prášku malo u mňa počas dňa veľmi vyberanú a odbornú spoločnosť a v prípade tohto upršaného mája mi poskytovalo ideálnu výhovorku, prečo nemusím ísť na obed do niekoľko metrov vzdialenej reštaurácie.Samozrejme, priestory pracovnej kuchynky sa dali ideálne využiť aj inokedy na prípravu nápoja pomocou odmerky. Nie je to, samozrejme, jediný typ stravy, ktorý by človek mal požívať, ale v časovej tiesni ho viete mimoriadne oceniť. A to aj počas mojich "obľúbených" dopravných zápch na ceste prvej triedy "popod Strečno", počas ktorých zakaždým premýšľam, ktoré z mojich životných omylov mi život karmicky práve vracia.

Aby toho nebolo málo, posledný deň testovania som dokonca nabúrala. V tej chvíli by som oceniť dokázala asi máločo, následne mi však pri nespočetných návštevách lekárov, ambulancií a rôznych vyšetrení napriek mojej distorzii krčnej chrbtice bola MANA opäť spoľahlivým pomocníkom, hoci sa v kabelke povaľovala s vypísanou PN-kou či polepenými gumovými medvedíkmi.

Mňa ako zanieteného čokoholika prekvapilo, že príchuť Dream, teda Božské kakao, mi nechutí tak ako malinovo-jahodová MANA. Tá teda tromfla všetky ostatné a musím povedať, že v mojom pomyselnom rebríčku je vysoko na prvom mieste. Musím priznať, že počas môjho testovania MANA zaujala aj pár dobrých kolegov (a aj pár zlých).

Nápoje MANA sú ideálne aj do horúcich dní, kedy má človek síce "jaksi hlad", ale na nič chuť. Takže počas rekonvalescencie budem aj naďalej pripavená a svoju MANU budem mať vždy po ruke 😃
beatris0777
2. jún 2019
Tento týždeň som mala možnosť testovať produkty Mana 🙂 Mana by mala nahradiť jedno plnohodnotné jedlo so 400 kcal a je nutrične kompletné, čiže plné bielkovin, vlákniny, komplexných sacharidov a tukov.Mana je k dostaniu v štyroch príchutiach, a to: originál, čiže neutrálna príchuť, Sunlight - tropická, Love - jahodová, Dream - čokoládová.

Začiatkom týždňa mi prišiel dosť veľký balík, ktorý obsahoval 4x3 Mana drink z každej príchute. Drink je už hotový, vo fľaske 330 ml, ktorá má pekný minimalistický obal. Vhodné keď cestujete, len tak hodiť do tašky 🙂Ďalej mi prišla Mana prášková, 1 balík z každej príchute a k tomu kovová odmerka.Môj test som sa rozhodla začať s Mana drinkom čokoládovej príchute. Čokoládu a všetko sladké obľubujem 😀 Drink bol dobrej konzistencie, lahodný ako čokoládovy milkshake. Drink jahodovej príchute bol tiež dobrý, pochvaľovala si ich aj mama, s ktorou som sa rozdelila. Naozaj zasýtia a ak nestíhate alebo nejako neriešite jedlo, je to fajn náhrada.

Naopak príchuť tropická mi nechutila vôbec. Bola strašne umelá, prášková a nesadli sme si. Mana mi pripomína niečo mliečne, hustejšie a tá tropická príchuť mi tam naozaj nepasuje. Ale sto ľudí, sto chutí 🙂No.. a Mana prášková je príbeh sám o sebe 😀 S týmto sme si nesadli vôbec. Rozmiešať ju musíte v shakeri alebo mixéri, inak sa tvoria hrudky. Vôbec to nechutí tak, ako už hotový drink. Je to strašne umelé a práškové. Skúšala som to rozrobiť s mliekom aj s vodou, ani jedna verzia a príchuť mi nepasuje.Môj záver: úprimne, sama by som si to v obchode nekúpila a pravdepodobne to ani nebude vec, ktorú budem vyhľadávať.
simonecka145
2. jún 2019
Keď som uvidela článok na @konik_testuje, že je “výberko” na testovanie MANA produktov, zaujalo ma to, tak som sa prihlásila. Hlavne kvôli tomu, že takéto výrobky mám rada, chutí mi to konzistenčne, no s väčšinou mávam problém kvôli tomu, že mám alergiu na bielkovinu kravského mlieka a aj na laktózu a výrobky MANA sú úplne vegánske. Tak som a potešila, že konečne niečo aj pre mňa.

Po pár dňoch mi prišla správa, že ma vybrali na testovanie Mana a ja som sa veeeeeľmi tešila a nedočkavo čakala na balíček 🙂

Pár dní po tejto správe mi balíček prišiel🙂Bol dosť ťažký, obsahoval 4 balenia “prášku” na zarábanie z každej prichute a 12 nápojov, 3 z každej príchute.

Ale poďme po poradí.

Ako prvý som otvorila a ochutnala napoj s názvom dream.Po otvorení ma jeho vôňa príjemne prekvapila. Jemná čokoládová vôňa, som si povedala super, voní jemne, nebude to nič extra sladké. No keď som to ochutnala, tak môj úsmev zamrzol. Asi som to nepochopila. Chuť aj sladká, aj slaná.... Skúsila som sa napiť ešte raz, potom zasa a stále som nevedela, čo pijem. Cítila som tam kokos a trošku osolenej čokolády... divné.

Ako druhú príchuť som skúšala príchuť sunlight.

[imag3]

Po otvorení som zacítila takú jemnú tropickú vôňu, no ani teraz to s chuťou nemalo nič spoločné. Stále som tam cítila, ako keby to bolo osolené. Keď som sa napila zasa, necítila som už vôbec žiadnu chuť a ďalej som to nepila.

Tretiu som pila príchuť love.Po otvorení super jemná vôňa. Vonia kyselkavo a chutí ako lesné jahody, ale tá chuť je tam len jemná. No konečne som to 1x vypila celé👌🏻🙂

Ako štvrtú, poslednú, som skúšala príchuť “mark5”, neutrálnu, a presne taký, aký je názov a aj vzhľad toho, je aj chuť. Odporúčam to rozmixovať s nejakým ovocím, pretože to sa inak nedá vypiť.

Čo sa týka “práškových” MANA výrobkov, vôňou mi prídu silnejšie ako nápoje, ale chuťou zase slabšie.

Mne osobne sa páčia viac práškové, pretože je super, že si to môžete vmiešať do jogurtu alebo aj do smoothie a super vás to zasýti. Takže ja dávam bod tým “instantným” MANÁM 🙈😁🙂🙂🙂🙂👌🏻

No a keď to zhrniem, čakala som od týchto produktov vzhľadom na ich cenu viac, no každý má iné chute a požiadavky na “jedlo”. No veľké plus majú u mňa za to, že sú vegánske 🙂

Každopádne ďakujem @konik_testuje za túto možnosť testovať a spoznať výrobky MANA 🙏🏻🙂☺️

#test_mana
#recenzia
lejlicka
2. jún 2019
Nedávno som sa po dlhej dobe zapojila do testovania produktov MANA a musím sa priznať, že som ani nedúfala, že by ma mohli vybrať . Na moje veľké prekvapenie, stalo sa. O tomto produkte som predtým nepočula, a teda zvedavosť bola obrovská 😁

Čo to je?

Ako to môže asi chutiť?

Naozaj dokáže taká malá krabička zasýtiť organizmus? 🤔 Úprimne, veľké šance som tomu nedávala.MANA je nutrične kompletné jedlo, ktoré vám nahradí jednu porciu jedla. Dá sa kúpiť buď hotové v tetrapackovom balení (krabička) alebo v práškovej forme a rozrobíte si drink sami.

- Ako to môže asi chutiť?

Na chuť si treba zvyknúť. Je to hustejšia forma drinku práškovej chuti so štyrmi príchuťami.

I. Neutrálna (biela)
II. Dream (čokoladová - hnedá)
III. Sunlight (mix tropického ovocia - žltá)
IV. Love (malina - ružová)

U mňa jednoznačne zvíťazila MANA Dream. Keďže som čokoholik, v tejto chuti som sa našla. Drink nieje zbytočne presladený a naozaj tam bolo príchuť čokolády jemne cítiť.

Ostatné príchute ma nejak extra neoslovili. To platí rovnako pre prášok, tak aj pre hotový drink.

- Naozaj dokáže taká malá krabička zasýtiť organizmus?

Áno, dokáže. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že naozaj ma drink zasýtil. Na tie dve, tri hodinky som hlad po konzumácii nepociťovala, čo som bola veľmi milo prekvapená. Už keď som drink pila, mala som pocit, že som plná. A to som ho nemala dopitý celý. Takže účel to splní 👍

Na záver by som dodala ešte toľko, že som vďačná za túto skúsenosť, keďže rada skúšam nové veci 🙂 A aj keď voči drinkom nemám nejak extra výhrady, určite ostanem pri normálnom stravovaní.

Soňa

#test_mana #recenzia
stastnamamulka
5. jún 2019
Pamätám si, ako som asi v 90-tych rokoch mala možnosť ochutnať kúsok "vesmírnej" stravy, ktorú môj brat kúpil v americkom vesmírnom stredisku NASA ako turista. Myslím, že nikdy predtým (a ani potom) som nič zvláštnejšie nejedla 🙂 Spomínam si na ten Waaau pocit, že som možno ochutnala niečo z budúcnosti...Preto to bolo pre mňa milé prekvapenie, keď som bola vybraná testovať (podľa popisu) nutrične vyváženú stravu, MANA drink a MANA prášok. Ako mamina štyroch hladošov som zvyknutá variť veľa a často, avšak boli dni, keď som zabúdala na seba a na moj žalúdok. Hlavne rána boli u nás hektické, občas som naozaj odchádzala do práce len s fľašou vody, čo je môj strašný zlozvyk už od strednej školy. Preto ma tiež zaujala možnosť mať po ruke ľahko dostupnú potravu 🙂 Lenže za akú cenu?V starostlivo zabalenom balíku som si našla MANA drink a prášok s príchuťou Love, Dream, Sunlight a drink a prášok bez príchute. K dokonalosti a k odmerke z nerezovej ocele mi už chýbala len fľaša na hotový nápoj. No čo už, možno niekedy nabudúce.Ako prvý som sa rozhodla vyskúšať MANA drink Sunlight, ktorý mi vzhľadovo evokoval chuť žltého ovocia (až kým som neochutnala prvý hlt). Ako človek s intoleranciou laktózy (ktorú MANA drink neobsahuje) som zvyknutá na chuť rastlinných "mliek", ale táto chuť ma vôbec neoslovila. Žiadna láska na prvý pohľad, skôr také nemastné neslané kamarátstvo, bez identifikovateľnej chute. Jediné, čo mi ostalo, bola pachuť ovseného drinku, ktorý som musela zapiť vodou. Rozpaky a čiastočné sklamanie striedali pocit nasýtenia a nechuti si zobnúť niečo malé mimo jedla. Ďalší deň testovania som išla "na istotu" do drinku MANA Dream s príchuťou kakaového prášku, lebo ČOKOLÁDA 🙂 Chuť príjemne prekvapila, aj keď stále to nebolo ono, drink som vypila až do poslednej kvapky.Najväčšie obavy som mala iba z drinku s "neutrálnou " príchuťou, preto som sa nechala inšpirovať a zmixovala som ho s ovocím a vtedy prišlo to očakávané WAU. Chuťovo ako ovocný milkshake, príprava trvala asi 20 sekúnd, hlad zažehnaný aspoň na hodinu 🙂Na druhej strane, ako nie veľký nadšenec práškovej formy "akožejedla" mi MANA prášok veľmi nesadol a ani nechutil. Viem si ho však predstaviť ako alternatívu a rýchle zasýtenie napríklad pre študentov v skúškovom období či ľudí jazdiacich dlhé trasy. Ako výnimočná alternatíva bagiet a fast foodu je myslím, že celkom fajn. Hladošov nesklame a zasýti, fajnšmekrov však neohúri ale ani neurazí.

Oceňujem zaujímavý nápad od našich priateľov z Čiech, avšak verím a dúfam, že žiadne jedlo (v) budúcnosti nenahradí chutný rodinný obed či debatu pri dobrom (skutočnom) jedle.

Ďakujem za zaujímavý zážitok!

Lucia
snehulienka0905
12. júl 2019
Jedlo pre lepší život?
Pred pár týždňami mi prišiel domov veľký a tažký balík. Veľmi som sa potešila, keďže veľmi rada testujem a píšem recenzie. No nemyslela som mi, že budem vybraná aj ked nežijem na Slovensku. Balík si ma aj tak našiel! Sice o deň neskör, ale predsa! Ked testovací týždeň skončil, mala som týždeň na to, aby som napísala recenziu. No práve v tom týždni som ochorela následkom čoho som niekoľko týždňov nebola schopná pracovat na počítači. Preto som plnohodnotné jedlo Mana mala možnosť testovat o niečo dlhšie. A veru poriadne som sa mu pozrela na zloženie, chuť a aplikovateľnosť do bežného života.
Zloženie
„Nápoj s vysokým obsahom bielkovín”. Keď som si prečítala túto charakteristiku, hneď som sa pozrela na zloženie. Hotový nápoj obsahuje 12 g bielkovýn na 200 ml. Obyčajné mlieko, ktoré som mala práve v chladničke, obsahuje 6 g bielkovín na 200 ml.
Keď si napoj pripravíme z mlieka a nie vody, tak sa z toho stáva hotová bielkovinová bomba 😊
Čo ma ešte viac ohúrilo, boli ostatné zložky nápoja. Nápoj obsahuje široké spektrum vitamínov a minerálov, ktoré vöbec nieje jednoduché získať prostredníctvom bežnej potravy (ak nieste niekto kto extrémne dbá na zloženie a varí si každý deň perfektne vyvážené jedlá. Napríklad taký vitamín K1 ktorý möžeme prirodzene získať napríklad konzumáciou špenátu alebo brokolice a ktorý sa deťom ešte v nemocnici pichá tesne po narodení (v Rakúsku, čie je to tak aj na Slovensku žiaľ neviem). Vitamín B12, ktorý je döležitý pre produkciu červených krviniek, podporuje funkciu nervov a je döležitý pri spracovaní tukov a sacharidov. Nedostatok vitaminu B12 hrozí najmä ľuďom ktorý sa vegetariansky alebo vegánsky stravujú. Ďalšími döležitými zložkami je draslík, horčik, jód, vápnik a zinok, ktoré mnohe z nás prijímame v podobe vitamínových tabletiek, keďže získať dostatok týchto látok z jedla nieje jednoduché.
Chuť
Postupne som ochutnala všetky príchute vo oboch formách. Musím narovinu povedať, že žiaden hotový nápoj mi nechutil. Niektoré príchute (žltý a hnedý) boli celkom ok, no aj tak nemöžem povedať že by mi chutili. Červený som ochutnala ako prvý a veru bola to veľmi zlá voľba. Na prvé ochutnanie to chutilo ako voda zmiešaná s múkou. Nápoje su dosť husté, čo je pre mňa v ústach veľmi nepríjemné. Musela som ich piť po malých dúškoch. Pri väčšom dúšku sa mi dvíhal žalúdok práve kvöli zvláštnej konzistencii. Už po pár dúškoch som však cítila zasýtenie v žalúdku. Takže tento sľub nápoj naozaj splnil. Nikdy sa mi nepodarilo vypiť celý hotový nápoj naraz.
Našťastie neporovnateľne lepšie dopadlo moje testovanie práškov, z ktorých je možné nápoj pripraviť podľa vlastnej chuti. Na začiatku som sa držala návodu na obale, no namiesto vody som pridala mlieko a celé som to rozmixovala v smoothie maker. Bola som naozaj pozitívne prekvapená! Nielenže sa to dalo vypiť, ale dokonca mi to naozaj chutilo!!! Neskör som pridala viac mlieka aby bol nápoj riedši a vtedy mi to chutilo ešte viac. V smoothie makery sa to pekne rozmixovalo a chuť múky sa úplne stratila.

Aplikovatelnosť v bežnom živote
Lámala som si hlavu nad tým, kto je cieľovou skupinou tohto produktu. Bolo to odprezentované ako jedlo pre zaneprázdnených. Ok. To znie logicky. Odhliadnuc od toho že hotové drinky (mne) nechutia dobre, su praktické v tom že si ich möžete vziať všade so sebou. Keďže sa nepokazia a nemusia byť skladované v chladničke, nezaškodí im ani ked strávia polovicu dňa v kabelke. Vďaka relatívne malému množstvu a baleniu niesú ani ťažké. Človeka s citom pre životné prostredie však zabol pri srdci vždy keď vyhadzuje do koša hrubú plastovú krabičku. – V dnešnej dobe už hádam existuje dosť možností na to, aby výrobcovia naliali nápoj do kartónového obalu.
Čo sa týka nápoja v prášku, tam to s tým životným prostredím už vyzerá trošku lepšie. No namiešaný nápoj sa musí okamžite konzumovať – a tu sa trošku stráca praktickosť. Nápoj som si urobila tesne pred odchodom z domu a vypila ho v rannej Viedenskej zápche. Nemohla som si však pripraviť dopredu drink, ktorý by som vypila poobede alebo cestou domov z práce.
Ak som už doma, tak je logické, že si radšej dám normálne jedlo namiesto nápoja. Nachádzam teda len veľmi málo príležitostí, pri ktorých mi tento nápoj naozaj „zachránil krk” a vytiahol ma z veľkého hladu. Myslím si, že mamička na materskej má dostatok času na to, aby uvarila sebe a deťom naozajstné jedlo. Pracujúca mamička si zase nájde čas na obednú prestávku v práci. A študujúca a pracujúca mamička, ktorá obetuje obedné prestávky na učenie, využije hotový nápoj v krabičke ale asi tažko práškový nápoj – priznajme si, bolo mi trošku trápne vyrábať si jedlo z prášku pred kolegami, a okrem toho, v práci nemám smoothie maker! (nahradila som ho ručným shakerom).

Záver
Pre mňa je to trošku nepraktické. Ako som už spomínala, nepáči sa mi, že obal je plastový a za niekoľko týždňov testovania som vyprodukovala veľmi veľa odpadu. Prášková forma nápoja je jednoznačne möj favorit – jednak prístupom k životnému prostrediu, ako aj chuťou! Keď som si nápoj pripravila ráno a vypila ho cestou do práce, celé doobedie som sa cítila zasýtená, ale zároveň som nemala preplnené brucho. Moje telo nebolo zaprázdnené trávením ťažkého jedla. Cítila som, že mám viac energie a lepšiu náladu.
Pre mňa je tento nápoj vhodný práve pre tých, ktorí nemajú čas na raňajky pred prácou – ja sa ráno postarám o to, aby mala dcérka umyté zuby, učesané vlasy, bola najedená a šťastne dopravená do škölky + ja nesmiem pri tom meškať do práce. Na normálne raňajky mi ostane čas len výnimočne.
Určite by som sa tám neživila každý deň a po dlhší čas. No ako príležitostnú náhradu za jedlo (pre mňa raňajky) to vöbec nieje zlé 😊 (hovorím o práškovej forme, tá hotová forma je podľa mňa tak zlá, že po nej určite nesiahnem – čo je asi ale len vec chuti). Skáste mi napásať, či sa tu nájde niekto komu hotový nápoj chutil!😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli