Bolesť chrbtice a rebier

adinka55
28. aug 2017

Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu ak ste sa stretli s bolesťami ktoré mám:
Bolí ma hrudná chrbtica približne v časti kde sa zapina podprsenka. Boli ma vlastne taký celý pas okolo celého tela, cize aj pod rebrami vpredu. Tieto bolesti hlavne pod rebrami mi hrozne vadia, vsetko ma vpredu tlaci. Citim to ako opuchnuté, problém s jedením nemám.
Keď sedím do klbka, tak je to ako tak, ked stojim citim akokeby natiahnute svaly (2 tyzdne bolesti). Jedine co mi pomaha je lahnut si na brucho, vtedy je to k vydrzaniu (len nemozem cely den prelezať). Chodim teraz na laser th chrbtica, ale bolelo ma to uz aj predtym. Na sono brucha som bola este pred bolestami pod rebrami, vsetko bolo OK. Zobrala som si Aulin ale len malá odozva. Neviem čo by to mohlo byť.... Moze to byť bolesť od hrudnej chrbtice? Cvicim SM system, keby som mala svalovicu, na čo aj myslim, trvala by 2 tyzdne?
Dakujem všetkým za rady.

zuzik307
28. aug 2017

@adinka55 mne pomohol obstrek lokalnym anestetikom, postupne bolesti ustupili...akurat ja som mala bodave bolesti aj pri nadychu, pri akomkolvek pohybe...

unctadorg
28. aug 2017

Zaseknuty nerv...

adinka55
autor
28. aug 2017

Aj ked ma to pri pohybe neboli? Bolesť sa zhoršuje len pri výdychu, keď ležím na chrbte, inak je tá bolesť taká konštantná

juliet86
28. aug 2017

Ist ku kvalitnemu fyzioterapeutovi. V BA poznam, v Brezne nie.
Ako to zacalo? Kedy to zacalo? Pri com? Postupne alebo naraz?
Mozes mat zablokovane rebra, mozes mat problem s branicou... sm system to zhorsi alebo zlepsi? Skusala si suche teplo? Guajacuran vyssie davky? Ketonal retard ak je to zapalove? Necakaj a chod na kvalitnu fyzioterapiu

adinka55
autor
29. aug 2017

Ďakujem, musím niečo poskusat.

adinka55
autor
29. aug 2017

@juliet86 prosím ťa dáš mi kontakt, budúci týždeň idem do ba... Ďakujem

kita52
10. nov 2017

@adinka55 Dobry den prajem,, chcem sa vas spytat, mam tie iste problemy ako vy. bolest pod prsiami akoby rebra, ked si pritlacim tak ma to boli a tiez mam vacsie bolesti ked mam podprsenku.tiez citim akoby stiahnute svalstvo - ako ste sa liečila?? aj vam niečo pomohlo?? dakujem Kristína

juliet86
10. nov 2017

@kita52 ak mozem poradit chodte ku kvalitnemu fyzioterapeutovi. bude to bud bloknuta branica alebo rebra. pripadne suche teplo a skuste to sama leziac na zemi s nohami polozenymi na gauci v 90stupnovom uhle rozmasirovat a rozdychat.

adinka55
autor
10. nov 2017

ako pise Juliet86 - ja osobne chodím teraz na pilates, učím sa dýchať, správne sedieť.... ide to veľmi pomaly cca po 2 mesiacoch mierne zlepšenie

kita52
10. nov 2017

Dakujem za vaše odpovede. je to beh na dlhe trate....skusim aj ja ten pilates.
Kristína

jardia
8. dec 2017

Tento istý problém mám aj ja. Boli má pri pravej lopatke a prechádza mi to dopredu. Práve rebro, bok. Na masáži som bola teraz dva týždne po sebe , ale zázrak hneď teraz nemôžem čakať . Mám sedavu prácu , pohyb žiadny . Niekedy mám pocit že má pichá v celom bruchu a pod prsiami . Máte tiež tieto iste problémy ?

adinka55
autor
11. dec 2017

Presne tak, ja mám však podozrenie že to nie je len z chrbtice. Kedže som celiatička a pravidelne navštevujem gastroenterologa, tak mam aj nejaku sklznu herniu a ta je prave niekde na tom mieste v strede pod rebrami. Do všetkých týchto bolestí som teda začala užívať LOMAC - to je na palenie zahy tuším a to mierne spolu s tým cvičením poľavilo.

jardia
14. dec 2017

Ahojte , bola som dnes na sone brucha kvôli tomu pichaniu v rebrách , v chrbtici a bolesť boku. Všetko mám v poriadku , že to všetko mám
Iba z chrbtice .

bapsi123
17. nov 2019

@adinka55 ahoj, ako si dopadla s týmto spomínaným problémom. Ja mám niečo podobne a neviem si rady, čo to môže byť. Na sono brucha ma doktorka neposlala, len mi postlacala brucho a vyvodila, že to bude chrbát. Ale ja mám veľký strach, že nie a k tomu bolesti, resp. také tlačenie mam vkuse ☹️☹️😪

allien1970
19. dec 2019

dievčatá, zistili ste nieco? ja to mam tiez, asi tri mesiace, boli to za lavym rebrom, pichlava bolest niekedy az ako keby do ziveho, aj pri dychani... neurologicka povedala ze ok, son brucha ok, krv pecen pankreas ok, helicobacter nie.... na gastro ma objednali az koncom marca! zacne ma to boliet hocikedy a ide to az dozadu do rebier .... som uz z toho vstrese :(

adriamazo
12. jan 2020

@allien1970 ahoj mám to isté už som z toho zúfalá najhoršie je to v noci už druhý týždeň nespím od bolesti krčná hrudná a najhoršia je tá bolest rebier už neznesiem ani podprsenku tlači ma hrozne

fiafia
13. jan 2020

@adriamazo pridavam sa.tiez trpim bolestami na hrudi,bolia ma rebra, niekedy je to hrozna bolest. Mam za sebou plucne, interne. Este ma caka ct hrudnika. Som z toho na nervy ta bolest je dost obmedzujuca

monika174
23. dec 2020

Môžem sa spýtať, či vám niečo pomohlo lebo momentálne trpím takými istými bolesťami. Za každú radu ďakujem

monikamjartanova
8. feb 2021

Ahoj, tiež mám rovnaké príznaky , bolesť hrudnej chrbtice, potom pod pravou lopatkou vystrelujuce do pravej ruky, rebrá ( nasjkôr som prestala nosiť podprsenku s kosticami a teraz už nenosím žiadnu) slabá bolesť krížov. V noci sa prevrátim milión krát , dlhšie v jednej polohe sa ohlasuje bolesť , niekedy musím vstať a poprechádzať sa, spraviť pár uvolnujucich cvikov. Mám to už dlho momentálne som na PN, na chvíľu to prešlo (cca4 dni)tabletky od bolesti 3x za deň 2x uvoľnenie svalstva. Teraz opäť bolesti.
Píšete tu viaceré s podobnými bolesťami, čo zabralo?
Ďakujem za každú info 🙏

monmj
27. feb 2021

Ahojte, ako tak citam, kazda ste tu popisala priznaky dost podobne mojim
Ako je tlak v oblasti zaludka ci branice, pichanie na rebrach, bolest chrbta, taktiez zahadzujete podprsenky

Mam treti rok sedavu robotu a problemy s chrbticou sa dostavuju pomaly ale isto...
odpovedzte si na par otazok:
Kolko hodin z dna sedim, kolko lezim a kolko hodin mam zdravy pohyb?
Ked som si to takto zhrnula ostala som zhrozena
Takze odpoved na vas problem je jednoducha, treba sa hybat... sportovat. Vacsiu laskavost svojmu telu ani nemozete urobit... nemusite hned zacat behat dlhe trate... cvicit s cinkami a naradim.
Na zaciatok sa aspon prechadzajte denne 1-2hodiny miesto vecerneho sedenia pred tv.
Ponatahujte sa ak nie rano tak cez den 10minut aspon si na to vyhradte.... robite to pre seba ❤️❤️❤️

monikamjartanova
28. feb 2021

Ahoj,
tiež sedáva práca, nie celý deň, ale stačí aj to. Pri behu nárazy na stavce, spôsobujú mi po behu bolesť, skúšala som viackrát. Prechádzať sa chodím postupne som začala na 30 min. Každé ráno cvikly na odblokovanie hrudnej chrbtice a Pilates na posilnenie chrbtových svalov.
Najnovšie plus cvičenie na inverznej ľavici.
Zlepšenie, spím už v kuse 5 hodín👏👏👏 Boleti len pri dlhšej statickej polohe.
Myslím bude stačiť nepolavovat v cvičení, môj cieľ ☺️. Človek je však švihnutý ☺️, akonáhle sa poľaví uprednostní pred cvičením, varenie, upratovanie či prácu.
Ja na tom pracujem a verim, že vydržím a nepoľavím.

Prajem krasny deň

monmj
2. mar 2021

@monikamjartanova
sikulka
Ano s tym mam aj ja vecny problem, hned ako sa bolesti stratia tak polavim.. rozcvicka kazde rano nezaberie vela casu a clovek sa naozaj citi lepsie

Pekny den dievcata 🙂

gabika.svet
31. mar 2021

@adinka55 ahoj ako si dopadla? Čo ti pomohlo mam gén istý problém presne ako si opísala dr povedala že je to chrbtica a odporučila má na neurologiu tak som zvedavá čo a h čoho to je ako iné baby píšu ten pohyb je dôležitý ja zase nemám sedave zamestnanie som stále v pohybe ale zase po nociach sa učím pred PC chvíľu mi zabrali obstreky almiral ale ako mi ich dr vysadila znova je tá bolesť späť a aj by som cvičila ale bojím sa či si neuškodim pri nesprávnom cvičení kde nájdem tie správne cviky lebo už je toľko videí o cvičení že až

monikamjartanova
3. apr 2021

Ahoj, cvičím každý deň, cviky z you tube Rýchlafyzioterapia odblokovanie hrudnej chrbtice,plus chodím každý týždeň súkromne Fyzioterapeutke, vyšetrila ma ( 1,5 h sa mi venovala- na fyzioterapii odporúčanie od obvodného lekára vyšetrenie 10-15 min pre predstavu ) spravila masáž mäkkými technikami zatejpovala. Ukáže mi cviky aké mám cvičiť , každý týždeň pridá 3 nové. . Momentálne chodím na rýchlu chôdzu s palicami na odporučenie Fyzioterapeutky, snažím sa každý deň, no priznávam, (keď je škaredo nejdem som zimomravá) našťastie uz začalo teplejšie počasie.
Ešte, prišla vlastne na to, nadmerne zaťažujem podvedome celu pravú stranu, zle stojím, zvycajne na pravej nohe, sedím úplne na figu ( to sa najťažšie odbúrava , sedavam si na nohách ,asi z tej zimomravosti) Tie zlozvyky asi neodburam ale snažím sa aspoň zaťažovať na striedačku obe nohy.
Keďže máš pohybu dosť skús sa pozorovať či tiež nezaťažuješ len jednu stranu.
Plánujem, keď sa otvoria telocvične Pilates, odporúčali všetci štátni aj súkromní doktori aj fyzioterapeuti.
Cítim sa o veľa lepšie, spím dlhšie a bez 1000 otáčok za noc kvôli bolesti. Tabletky od bolesti už tiež len výnimočne.Úplne v pohode to nie je, ale verim že to bude ok, s cvičením.
Dúfam, som pomohla. A aj malé ponaťahovanie každý deň , ti trochu uľaví musíš si nájsť tie svoje.
Prajem skorú úľavu od bolesti
Monika

gabika.svet
4. apr 2021

@monikamjartanova ďakujem už som stihla fizio tak začínam od stredy cviky a je dosť zrejme že keď mam skoliozu od detstva že je jasne nesprávne sedím stojím a presne presťazujem jednu stranu viac ale teším sa na cviky konečne niečo pre seba urobím len škoda že ma k tomu donútila bolesť a strach o zdravie

algida17
1. feb 2022

@fiafia dobrý deň, prosím ako ste na tom? Zistili vám niečo na CT? Mám podobné problémy...

algida17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emadam
9. apr 2022

@algida17 ahoj, momentálne mám už 6 mesiacov takéto problémy, mala som zablokované rebrá aj kľúčnu kosť ale stále sa mi neulavilo úplne, ty už si niečo zistila? som dosť zúfalá, chodím každých 5dni k fyzioterapeutom, a mám pocit, že ani oni už nevedia. A to som vymenila už 3 fyzioterapeutoch. Ak si niečo zistila, čo by mi mohlo pomôcť daj mi vedieť prosím.

emadam
9. apr 2022

@emadam môj problém je, že sa neviem nadýchnuť.