Dlhodobá ignorácia žiadosti o možnosť blokovať užívateľa

soldi
8. jan 2014

naozaj vam, timu asmira, absolutne nezalezi na vasich prispievatelkach?
je vam prednejsia popularita, hadky a sikana nez klud a pokoj ako sa stale snazite klamlivo prezentovat?

narazam na kauzu anjelicek26. poznam ju osobne. je to clovek, ktory pomaha a snazi sa a kvoli vasej neochote a pomylenym prioritam ma odist?
kolko skvelych osob este vyzeniete?

preco je pre vas taky problem pridat tlacitko: blokovat?

kolko hlasov a peticii treba, aby ste to konecne urobili?

mariova odpoved na nase otazky bola arogantnym vysmechom:

ďakujem za článok a každej používateľke za reakciu. Reagovať budem postupne, teraz však k blokácii konkrétnych používateľov. Takáto funkcia nie je riešením, nakoľko tým sa problém len skrýva a ostáva naďalej "živým". V tejto veci sa treba pozrieť celkom na príčinu vzniku problému, ktorou v tomto prípade, ako sama píšeš, je do veľkej miery aj tvoja popularita. Este viac ako popularita, je pravdou to, že Modrý koník je kópiou reálneho života, v ktorom existujú radosti aj ťažkosti. My sa snažíme o to, aby koník vytváral čo najviac príležistostí na radosť a nie je našim cieľom spraviť stránku hygienicky čistou pred nezhodami. Práve tie sú znakom pokroku a preto som rád, že si o svojom probléme informovala verejne. Článok prosím nechaj aktívny, budem ho ešte potrebovať a ďalej reagovať.

reagovat budes postupne? takto? ze to zmeties zo stola?
funkcia blokovat nie je riesenim? a co je? ked pojdem s bolestou k lekarovi a budem si pytat liek, tam ma ma odbit s tym, ze on nevie preco ma to boli tak ma necha trpiet, kym na to nepride? to je spravny postoj podla vas, asmira timu?
ked je niekto popularny, tak ma byt povolene donho hocikomu hocikolko beztrestne kopat? bez nasledkov a sankcii? to je ten obraz, akym sa chcete prezentovat?
nezhody su znamkou pokroku? tak podme rozputat tretiu svetovu vojnu, nech vsetci vidia aki sme pokrokovi.

same skvostne slova, ale odkaz je jasny:
kasleme na vas, mile prispievatelky, ste pre nas len zdrojom penazi a nezalezi nam na vas vobec.

jabadaba
11. jan 2014

@czechzuzanaba ja zas nerozumiem tomu pojmu sledovat. Ked nahodne mrknem nejaky fotoblog lebo sa mi zobrazi pri otvoreni stranky, je to sledovanie? Alebo ked na nieco v ramci niecieho fotoblogu zareagujem, je to sledovanie? Fakt tomu nerozumiem, nakolko fotoblogy tu su verejne dostupne, kazdy co ma dve usi si moze na ktorykolvek kliknut, aj opakovane a mrknut do obsahu, fotoalbumov a pod. Je toto sledovanie? Mat nazor na uverejnovanie fotodokumentacie zivota je jedna vec a ta nevylucuje hadam moznost si nejaky fotoblog nahodne pozriet. Tazko teda definovat co je sledovanie. Potom co su tie pravidelne nahliadacky do konkretnych fotoblogov? Su tu predsa zastupy jedincov, ktory denno denne navstevuju niecie blogy. Tam komunikuju, cakaju na dalsie a dalsie fotografie a ani sa tym netaja, skanduju tam ako sa tesia na najnovsie informacie a zabery...to su potom co? Patologicke pripady? Ako teda rozlisim sledovanie od skutocneho sledovania a je to vobec mozne?

jabadaba
11. jan 2014

@natas4 a ako viem aky nick ma sleduje? Kde sa to dozviem lebo ja som tu asi negramotna pokial ide o ovladanie svojho profilu. Ja tam nikde nevidim kto vsetko na mna klikol.

Mne je funkcionalita blokacie lautr jedno, ak ju chcu mat nech ju maju. Preco nie. Ak sa im niekto znepaci, fajn, mozu mu znemoznit pristup k fotoblogom. Pre mna OK. Ale principialne ma to privadza k usmevu - tak bud ma vsetko dokoran verejne ako na verejnom dome a potom neriesim kto vsetko sa tam nahodne ci menej nahodne zastavi alebo to zavrem na zamok a mam vybavene. Co este sa tu da riesit?

zuzkaanicka
11. jan 2014

@jabadaba no, podla mna to moze vediet iba tak, ze ten nick sa mu ozve svojim komentovanim ... ale neviem, mozno sa to da aj inak zistit (dost o tom pochybujem) ... ja mam fotoblog prazdny, takze mne tam moze sledovat co chce a kto chce - moze si aj oci vyocit 😅

vejula
11. jan 2014

@jabadaba ale ved ide prave o to, že niekomu nestačí mať veci zamknute na zamok, lebo by nemohol ziskavať nových priatelov dalšie lajky a tak podobne... chapeš.... to je ta zavislosť. Ale v prípade, že niekomu sa jeho spôsob prezentacie nepači a začne to verejne davať na javo pod jeho fotkami, a neprijemne komentovať, tak si da takýchto ludí zablokovať, aby mu do blogu nevideli a nerozčulovali ho svojimi komentami 😉 TEraz ti odpovedam čisto vecne, bez toho, aby som prezentovala vlastný nazor na taketo chovanie 🙂

zuzkaanicka
11. jan 2014

@vejula jasne, odkryje svoje sukromie len takym, co budu sposobne hikat ... kritika sa nenosi ... uplne tomu rozumiem ... niekto sa proste musi prezentovat, ale za kazdu nevhodnu reakciu bude otravovat adminov, aby toho hnusaka blokli ... to tu este bude veselo 😅

zuzkaanicka
11. jan 2014

@vejula a este doplnim ... pokial bude cumil sikovny, moze si nieco odtialto stiahnut, potom to vyvesit uplne inde (vobec sa nemusia admini dopatrat, kto to tam zavesil) a potom sa bude hladat, kto bol ten cumil ... jo, pritom staci tak malo-davat na net len to, co mi nevadi, ked si pozrie uplne kazdy ... nuz, len tak by si mnohe nenaplnili svoje tuzby a boli by frustrovane 😅

jabadaba
11. jan 2014

@vejula to je prave to, ze treba sa rozhodnut - bud tu chcem zberat lajky ako Apac skalpy alebo sa zariadim inak a to, ze iste veci budem drzat tam kde aj patria. Doma v sufliku a v ramci uzkeho okruhu znamych ci rodiny. Nemozem mat aj koko aj lolo a este sa rozdrapovat. To nefunguje.

Moznost blokovat neziadanu navstevu nech maju, ale to je len zanedbatelna pomoc, pretoze dnes je to jeden rypak, zajtra mozu prist dalsi dvaja. Ale to uz nech si riesia blokovanim do bezvedomia ako chcu. Je na redakcii ci takuto moznost maju technicky poriesitelnu.

vejula
11. jan 2014

@zuzkaanicka ale ved tak to je, to nieje žiadna novota, všetci chcu počuť chvaly. Nikto nechce počuť kritiku, nedajbože opakovanu... Ale ved ok, mne je to jedno, nech si blokuje kto chce koho chce, ja niesom zavisla na žiadnom cudzom fotoblogu a nepotrebujem sa ukajať nad fotoalbumom vecičky mojej princezničky 😎 Ja tu skôr chodím diskutovať, takže ak by aj bolo tlačitko blokovať, kludne

jabadaba
11. jan 2014

@zuzkaanicka to je akoby media odprezentovali clanky, ale komentovat ich mozu len ti politicky korektni..he, aj tu prisla tusim do mody prave ta politicka korektnost. 😀 Alebo este rukolapnejsi priklad - siet obchodov s urcitym sortimentom handier, ale vliezt tam moze len zakaznik co nieco kupi a nalezite tovar oceni. Smiraci co ohrnaju nad ich artiklom frniaky nech zostanu pred obchodom. Na vodzke. 😀

vejula
11. jan 2014

@zuzkaanicka tak toto sa mi nahodou stalo, ODVTEDY mam album len pre priatelov. PRedstav si, že mi niekto stiahlo moju fotku, ešte ked som bola tehulka - uplne normalnu, žiadnu odhalenu ani nič, len proste tehulka s bruškom. A dal si ju ako profilovku na pokec. Ja na pokec nechodím, tak som ani nevedela, až mi raz volala jedna kamaratka a hovorí, že sa mojou fotkou prezentuje nejaký cudzí človek na pokeci (možno tam balachal ine mamičky aby si povymienali fotky detičiek, čo ja viem) haluz, no....

jabadaba
11. jan 2014

@zuzkaanicka a sme pri obsahu toho clanku co som dala nedavno do temy na zamyslenie. Tam to vcelku pekne pomenovali, o co ide.

zuzkaanicka
11. jan 2014

@jabadaba ja byt adminom, tak na toto nepristupim, lebo o chvilu nebudu nic ine robit iba blokovat ... to mas tak, ako keby si sa na niekoho v meste krivo pozrela a uz by si mala na oku lepiacu pasku ... darmo by si vysvetlovala, ze Ta dotycna v podstate nezaujima ... pozrela si sa, vyzeralo to, ze sa Ti nieco nepaci-sup paska na oko a o chvilu sme vsetci opaskovani 😅

jabadaba
11. jan 2014

@vejula na vida, presne toto je ten dovod preco si chranit svoje sukromie. Neprijemna skusenost. 😝

zuzkaanicka
11. jan 2014

@vejula no, ale tak si sa poucila a nevolala si asi policiu, ci? 😉 ... niekto sa nepouci, akurat zburcuje vsetkych a pritom, staci pouzit mozgovnu 😉

jabadaba
11. jan 2014

@zuzkaanicka ja rozmyslam ako vlastne nazvat tuto novodobu formu exhibicionizmu. Na jednej strane kukajte vsetci, na strane druhej kukajte len mne lubivi...mne to pride schizofrenicke a nerozumiem o co ide. 😝

vejula
11. jan 2014

@jabadaba jo, až potom človeku dopne, ako sa da zneužiť aj najnevinnejšia fotka

zuzkaanicka
11. jan 2014

@vejula blbe je, ze niektorym ani potom nedopne 😝

natas4
11. jan 2014

@jabadaba ked si vo svojom fotoblogu, tak uplne hore vlavo mas vedla svojho nicku paci sa mi a vedla pocet palcov...ked na tie palce kliknes, tak sa ti zobrazi kolko ludi sleduje tvoj profil

zuzkaanicka
11. jan 2014

@jabadaba ako to nazvat? ... tazko povedat, budem premyslat 😉 ... mozno by si dotycne mali dat podnadpis: kto ma nechce chvalit, nech sa nediva 😅

vejula
11. jan 2014

@zuzkaanicka jo, no nahlasila som toho uživatela adminom na pokeci nech si daju na neho pozor- Vieš ak to je nejaky uchyl, alebo tak.

zuzkaanicka
11. jan 2014

@natas4 ale tam sa asi nezobrazia mena? ... a napr., ked sa neprihlasis, ale len anonymne sa divas na MK, tak mnohe albumy aj ta vidis a dotycny o Tebe nemoze asi vobec vediet 😖

natas4
11. jan 2014

@zuzkaanicka zobrazia sa ti mena...ale aj tak je ti ta informacia na dve veci 😉 pretoze nemusim dat niekomu palec, ale ak ma fotoblog pristupny verejnosti, tak si ho mozem pozriet aj tak

zuzkaanicka
11. jan 2014

@natas4 no, ale to je potom tak, ako som si myslela, ked len pozeram a nepalcujem, tak potom o tom nevie nikto ... a myslim, ze aj keby som nieco stiahla a nepalcovala, tak je to tiez tajne ... preto treba davat na verejne fora len to, co verejne moze byt 😉

jabadaba
11. jan 2014

@natas4 dikes. Ale nie je to tak, ze pri tych palcoch to indikuje komu sa paci tvoj fotoblog? Ci to uplne doradu zobrazi kto klikol na fotoblog, hovi palec fotoblogu nedal?

vejula
11. jan 2014

@jabadaba ja tomu rozumiem, podla mna je to uplne normalna zavislosť. Vieš to maš napriklad ako s automatmi. Tiež sa tym gamblerom nepači ked prehraju vyplatu, ale to ich neodradi od toho, nahadzať tam aj tu dalšiu 😉 Tak isto uživatelom zavislým od pozitivnych reakcii a lajkoch neodradí par negatívnych komentov od verejneho prezentovania. Napriek tomu, že su mu nepríjemne, ta tužba po prezentacii vyhrava. Teraz hovorím všeobecne.

natas4
11. jan 2014

@jabadaba nie tebe sa nezobrazi vobec kolko uzivatelov si kliklo na tvoj fotoblog...ty len vidis kolkym sa paci...ale ci sa naozaj paci, tak to sa uz nedozvies 😉

jabadaba
11. jan 2014

@natas4 aha, tak je to predsa ako som si myslela. Dikes. Inac, tie palce som vobec nerozumela, ze o co ide a com to aj irris pisala.

jabadaba
11. jan 2014

@vejula tak nejak to bude...len ci tato forma zavislosti nie je este nebezpecnejsia ako ta automatova napr.

vejula
11. jan 2014

@jabadaba hmmm, ťažko povedať, asi každa zavislosť, nad ktorou už nemaš kontrolu je nebezpečna....

jabadaba
11. jan 2014

v suvislosti s tymi palcami - ako niekto vie kolko z nich je skutocne uprimnych a kolko je uplny fejk len za ucelom smirovania fotoblogu? V podstate ich pocet nema ziadnu vypovednu hodnotu a ich skutocna vaha moze byt polovicna, ak nie len tretinova ci mensia, pokial ide o posudzovanie oblubenosti majitela fotoblogu v tejto suvislosti. Je potom dost usmevne zakladat si na niecom tak bezvyznamnom a ratat kazde jedno pribudnute cislo pri palci...