Dlhodobá ignorácia žiadosti o možnosť blokovať užívateľa

soldi
8. jan 2014

naozaj vam, timu asmira, absolutne nezalezi na vasich prispievatelkach?
je vam prednejsia popularita, hadky a sikana nez klud a pokoj ako sa stale snazite klamlivo prezentovat?

narazam na kauzu anjelicek26. poznam ju osobne. je to clovek, ktory pomaha a snazi sa a kvoli vasej neochote a pomylenym prioritam ma odist?
kolko skvelych osob este vyzeniete?

preco je pre vas taky problem pridat tlacitko: blokovat?

kolko hlasov a peticii treba, aby ste to konecne urobili?

mariova odpoved na nase otazky bola arogantnym vysmechom:

ďakujem za článok a každej používateľke za reakciu. Reagovať budem postupne, teraz však k blokácii konkrétnych používateľov. Takáto funkcia nie je riešením, nakoľko tým sa problém len skrýva a ostáva naďalej "živým". V tejto veci sa treba pozrieť celkom na príčinu vzniku problému, ktorou v tomto prípade, ako sama píšeš, je do veľkej miery aj tvoja popularita. Este viac ako popularita, je pravdou to, že Modrý koník je kópiou reálneho života, v ktorom existujú radosti aj ťažkosti. My sa snažíme o to, aby koník vytváral čo najviac príležistostí na radosť a nie je našim cieľom spraviť stránku hygienicky čistou pred nezhodami. Práve tie sú znakom pokroku a preto som rád, že si o svojom probléme informovala verejne. Článok prosím nechaj aktívny, budem ho ešte potrebovať a ďalej reagovať.

reagovat budes postupne? takto? ze to zmeties zo stola?
funkcia blokovat nie je riesenim? a co je? ked pojdem s bolestou k lekarovi a budem si pytat liek, tam ma ma odbit s tym, ze on nevie preco ma to boli tak ma necha trpiet, kym na to nepride? to je spravny postoj podla vas, asmira timu?
ked je niekto popularny, tak ma byt povolene donho hocikomu hocikolko beztrestne kopat? bez nasledkov a sankcii? to je ten obraz, akym sa chcete prezentovat?
nezhody su znamkou pokroku? tak podme rozputat tretiu svetovu vojnu, nech vsetci vidia aki sme pokrokovi.

same skvostne slova, ale odkaz je jasny:
kasleme na vas, mile prispievatelky, ste pre nas len zdrojom penazi a nezalezi nam na vas vobec.

czechzuzanaba
11. jan 2014

Ja osobne vubec nechapu vyznam vetsiny fotoblogu tu. Pokud to neni neco uplne neutralniho pro vsechny maminky - napr. prikrmy, napady co vytvorit a podobne, tak nevidim duvod to tu zverejnovat. Ze tu nekdo da svoje soukrome fotky, fotky svoji domacnosti, statusy soukromeho charakteru...Proc? Vzdyt tu jsou cizi lidi! Nezalezi mi ani na jejich nazoru, ani na tom, aby o me vedeli neco vic, nez jaky mam nazor na prikrmy, na ruzne situace a podobne (z fora). A pokud uz tu nekoho znam dele a chci aby byl soucast meho soukromi, pridam si ho na FB kde je soukromi lip osetreneno (teda aspon si naivne myslim 😀 ).

czechzuzanaba
11. jan 2014

@jabadaba ja si to prirovnavam k tomu, ze jdu po ulici. Kdyz jde nekdo se mnou, neni to sledovani. Kdyz se schovava a jde kus za mnou a ja to nevim, tak to je sledovani.
Jestli to tu jde rozlisit - myslim ze ne. Hlavne kvuli tomu,ze tu nektere nicky funguji bez fotky a bez dalsich info (jako ja 😀 ), takze potom neni obvykle, ze i takovym verime, tudiz si je nektere baby pridaji do svych pratel bez toho, aby vedeli, kdo to vlastne ve skutecnosti je.
Takze maji pocit, ze vsichni jejich pratele jdou po ulici se mnou, ale si nevsimnou, ze nekdo sleduje z poza rohu s nekalym umyslem.

jabadaba
11. jan 2014

@czechzuzanaba hm...ale kym je ulica verejna zona, ide po nej sucasne iks ludi. Aj v tesnom zavese. Mozu sa pozorovat navzajom ale stale to nemusi byt sledovanie. Len zaujem a zvedavost. Co je prirodzene. Jasne, ze ak za mnou niekto pojde a neustale bude komentovat tak to uz zajde mimo tu beznu letmu zvedavost a casto aj mimovolnu. Kazdopadne na tej ulici asi kazdy rata, ze je viditelny pre kazdeho sa tam vyskytujuceho. Od naskrobeneho chlapa v obleku, cez cicu v minisukni az po bezdaka na lavicke...Tiez na verejnej ulici nikto na nikoho nevybafne, ze vy sa na mna nekukajte! Vsak by sa zhovadil. Alebo kdesi v rade na poste. 😀

czechzuzanaba
11. jan 2014

@jabadaba no a tu neni kazdy viditelny pro kazdeho? Resp. i kdyz maji nekteri tu okruh pratel, kolik lidi tu dodrzuje, ze je opravdu znaji...

jabadaba
11. jan 2014

@czechzuzanaba vsak tam som smerovala. Je to tu to iste ako ulica, preto treba ratat aj s jej prejavmi. Teda okrem tych kriminalnych, ze ano... 🙂

Apropo ulica - este som nevidela, ze by na nu niekto vyliezol obnazeny. Tu to je bezne. Nie je to zvlastny fenomen?

czechzuzanaba
11. jan 2014

@jabadaba no podle me prave i s tema kriminalnima 😀

zuzkaanicka
11. jan 2014

@jabadaba jasne, ze je to usmevne, ked si niekto zaklada na lajkoch ... ale pre povrchneho cloveka to znamena hodne 😝

czechzuzanaba
11. jan 2014

@jabadaba no sak ano, prave toto - ze klidne se tu lidi vyslecou, sveri...na ulici by to neudelali a tady jo....Proc?

zuzkaanicka
11. jan 2014

@czechzuzanaba @jabadaba to je presne to, co hovorim ja ... nedam na net to, co by som na ulici tajila ... proste ak nieco zverejnim, tak uz je to von a z toho netu to nezoskrabem, je taky rychly, ze tie informacie (fotky, videa, spravy) su roznesene po svete rychlejsie ako si stihneme uvarit kavu 😉

zuzkaanicka
11. jan 2014

@czechzuzanaba neviem, tazko povedat, ze preco ... niekto sa potrebuje pochvalit a bezna ulica mu je malo ... niekto mozno citi, ze tu ho skor pochvalia, ako v realnom zivote ... niekto potrebuje popularitu (aj ked popularita na MK-no, ale tak lide jsou ruzni 😅 ) ... to by nam nejaky sociolog isto povedal presnejsie, ale ten clanok, co davala @jabadaba a sem ho asi dala @natas4, tak ten je taky trefny 😉

zuzkaanicka
11. jan 2014

@czechzuzanaba teda, jedna sa o tento clanok, @jabadaba ho davala do temy Na zamyslenie:

http://zena.sme.sk/c/7051759/sebaprezentacia-je...

czechzuzanaba
11. jan 2014

@zuzkaanicka jo, to je dobry clanek. Jenze...napr. tato veta: "Americkí Indiáni hovoria, že človek, ktorý potrebuje prezentovať sám seba, pravdepodobne nevie, kým v skutočnosti je. Podľa nich treba o sebe začať hovoriť až vtedy, keď sa iní pýtajú. " Jenze co kdyz cekas a cekas....a nikdo se nezepta? 😀

zuzkaanicka
11. jan 2014

@czechzuzanaba no, ale musis uznat, ze keby sa niektori ludia tymto riadili, tak by to bolo ovela lepsie 😅

jabadaba
11. jan 2014

@czechzuzanaba a fakt. Mas recht, aj s tymi treba ratat. Najma s tymi. 😉

jabadaba
11. jan 2014

@czechzuzanaba to je ta zrychlena doba...nikto sa uz nic nikoho nepyta. Respektive nie v reale, ale na nete sa vypytuje. Aj taky co by nemal. A tam ludia aj lahsie odpovedaju, kym v reale sa akosi brania. Cele je to nejake pomylene. Napr. taky FB - sledujem uz dlhsie, ze ludia hladaju kontakty tam. Trebars spoluziakov. Tam na socialnej sieti si daju tu namahu, vyhladavaju a pridavaju si ich medzi priatelov. Ten kto tam nie je ma smolu, o toho ani nezavadia, s tym sa kamaratit nemusia. Hoci kontakt na neho aj maju, telefonicky, ci mailovy. Ani ich netrkne. Odmlcia sa. Za to na Fb su aktivni, tam sa spoluziakuju, kamaratia, svet paradicka. Mimo tuto virtualnu zonu, s prepacenim, s...z vysoka na vsetkych ostatnych. O com to je? Ja v tom vidim desnu falos a povrchnost. Prave takito ludia by mali stracat na kredite a nie opacne.

digysa
11. jan 2014

ja som dala 3 lajky za 6 rokov! Az tak velmi ma zaujimaju fotoblogy 😅
Ale ja si pozriem fotoblog len na zaklade nejakej diskusie. Ked sa mi paci uvazovanie a vyjadrovanie danej osoby, tak jej kuknem do fotoblogu a zistim si co je zac, co ju bavi a pod...a potom odidem. Ja nelajkujem. Ja mam 100 lajkov, ale asi 85 je z modrej sterchy a viem urcite, ze vela z nich je koli inspiracii, ked som stavala dom. Na modrej streche som nemala nikdy probemy, ake su tu na konovi. Tu som dost nepopularna. 🙂
A ked uz ma na tolko zaujme nejaka osoba, tak ju poziadam o priatelstvo. Mam par vytipovanych, ktorych sa chystam poziadat.

digysa
11. jan 2014

@jabadaba chces sa kamaratit? Poziciam ti moju novu babiku 🙂

zuzkaanicka
11. jan 2014

@jabadaba ta povrchnost je vsade 😝 ... ja na FB nie som, nastastie mam aj take spoluziacky, ktore sa kamaratia aj s takymi ignorantmi, co na FB nie su 😅 ... ale mas pravdu, keby som bola na FB, tak by som asi mala viac "kamosiek" ... no, ale tak nejako neviem naco 😝 ... divna doba, divne hodnoty 😖

zuzkaanicka
11. jan 2014

@digysa aku mas babiku? ... aj ja mam nejake (slohnem dceram) ... poziciam Ti, ale iba ak budeme kamosky a navzajom sa lajkneme 😅

jabadaba
11. jan 2014

@digysa kvoli babike? Ze vahas, hned som tvoja kamoska. 😀

jabadaba
11. jan 2014

@zuzkaanicka ak das palec Ty mne, ja dam Digyse. 😀

zuzkaanicka
11. jan 2014

@jabadaba a co ja budem mat z toho obchodu? ... myslis, ze potom ona lajkne mna? ... zacyklime sa takto? 😅

jabadaba
11. jan 2014

@zuzkaanicka tak tak, ona lajkne teba i mna. Treba ludi motivovat. 😀

zuzkaanicka
11. jan 2014

@jabadaba A potom prezijeme hviezdny zivot na MK? 😅

jabadaba
11. jan 2014

@zuzkaanicka priam Hollywoodsky... 😀

zuzkaanicka
11. jan 2014

@jabadaba Len co potom bude s tym nasim beznym zivotom (zivotikom), ked budeme musiet byt tu za hviezdy 😅

jabadaba
11. jan 2014

@zuzkaanicka v reale sa budeme vznasat od stastia. 😀

zuzkaanicka
11. jan 2014

@jabadaba to mam chapat tak, ze budeme ficat na lysohlavkach? 😅

jabadaba
11. jan 2014

@zuzkaanicka ale coby. Palce ich plne nahradia. 😎

zuzkaanicka
11. jan 2014

@jabadaba a myslis, ze to ma taky ucinok na kazdeho? 😅