• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
na STV frčí reklama na film Moja tučná grécka svaTba :grinning: :grinning: :grinning: šialené, že v štátnej telke nevedia písať :grinning:
27. mar 2010 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dávno som tu nebola.. ale už musím :grinning:

štiry zúbočky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A vôbec, z pravopisu tejto užívateľky sa mi už pár dní krútia oči, najprv som mala pocit, že jej asi nefunguje na klávesnici "y", ale občas ho ťukne no :grinning:
15. apr 2010 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...nemohol tam bit nikto.....vydela.... celé príspevky sú v "tomto duchu"

Niekedy sa ani neviem sústrediť na obsah textu, lebo tie hrúbky ma rozptyľujú.
16. apr 2010 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes v jednom tématu: "šlo mu jen o to si zapýchat" :grinning: asi od slova pýcha :grinning: :grinning: :grinning:
16. apr 2010 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16. apr 2010 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
.ahoj smejem sa veru,aj ked mne sa tiez niekedy stane ze sa pomylim....ved sme len ludia a pri dvoch malych detoch a tolkych povinnostiach...ale toto som chcela...peciem torty a na stranke,kde vkladam svoje diela mi pise jedna uzivatelka stale pochvaly ,ze :Užastné!! :grinning: :grinning: :grinning:
17. apr 2010 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ali,to si nemala,určite Ti viac nenapíše :grinning: :grinning:
17. apr 2010 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna to vytaca na maximum. a ak niekoho opravim, ihned sa spusti lavina osocovaciek a vycitiek. podla mna, kazda zena, matka raz bude ucit svoje dieta. je smutne ak neviem, ze v muzskom rode pri vzore chlap sa v mnoznom cisle pise i, alebo v I sa koncovky mi ami pisu mäkko. ubohe.
18. apr 2010 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nice, súhlasím.....
aj my keš sme niekoho opravili, už sme boli povrchné a zlé, lebo tie mamičky sú určite dys.... a my sa im smejeme
presne, ten základ by mal vedieť každý.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. apr 2010 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som teda zatiaľ nikoho neopravovala, ale u niektorých dievčat je pravopis katastrofálny. Ale keď majú v jednej téme viac príspevkov po sebe, mámčo robiť, aby som odolala.
18. apr 2010 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Je to fakt niekedy až smiešne...aj ja som raz kamošku opravila vo fóre a odvtedy si zo mna robia prču,že didi,dobre som to napísala? :grinning: jasné,chyby sa stavaju,ale niekedy ma to vytáča...a to niesom žiadna slovinárka,len vela čítam... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. apr 2010 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
taky mně udiví když někdo napíše víborně, ale mně se minule taky zadařilo něco vypotit a došlo mi to až když jsem to odeslala. ale je fakt že se to stane asi každýmu ale pokud je to v každém příspěvku tak je někde něco špatně.
18. apr 2010 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tomuto receptu som neodolala..
autorke sa ospravedlňujem, ale nevedieť, ako sa píše slovo mäso...
kuracie prsia narezat na rezanceky /moze aj ine mesko/, cibulku osmahnut na oleji, pridat mesko, zaliat vodou a uvarit do mekka/samozrejme okorenit/, ked je mesko mekke tak zahustit, pre lepsiu chut mozno pridat trochu kecup...urobim si z vajec omeletu dam mesko , prelozim, ak mam syr nastruham na vrch...k tomu ryzu, zemiaky, hranolky...co chcem...ak nechcem robit omeletu urobim volske oko a dam na vrch meska...rychle a velmi mnam
20. apr 2010 o 00:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čo mesko- to mesko :grinning: a ešte aj mekké :grinning:
20. apr 2010 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mekké mesko... :sweat_smile:
20. apr 2010 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, vedela som este pred nedavnom, ze kedy sa pise TIP a kedy TYP...teraz som zabudla :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: ....prave ked dcerka chodi do skoly,mi treba vediet a ja blbec som zabudla :sweat_smile: :zipper_mouth: :zipper_mouth: ...poradte, kedy sa pise TYP a kedy TIP.Vdaka :wink:
20. apr 2010 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
TIP, keď niečo hádaš, teda tipuješ
TYP, keď píšeš napríklad o type kočíka, auta, typ človeka...
20. apr 2010 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje nervy, zase "pychanie" a rovno v názve témy :sweat_smile:
20. apr 2010 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bihan, čo máš proti pychaniu? :grinning: :grinning: :grinning:
20. apr 2010 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pychá mi to oči. :sweat_smile: :grinning:
20. apr 2010 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning:
do očý, nie? :grinning:
20. apr 2010 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
včera jsem dostala SMS od dcery: "vytočilo mně to omilem" dnes jsem ji přezkoušela z vyjmenovaných slov po M a kupodivu věděla.
20. apr 2010 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jak se vlastně píše kupodivu nebo ku podivu, obě varianty vypadají blbě :grinning:
20. apr 2010 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Včera jsem našla byble, snad to byl překlep, ale co mě dostalo kcem a nekcem, v jednom příspěvku jsem to napočítala 5x, takže překlep to nebyl :grinning: .
21. apr 2010 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes jsem na blogu idnes našla : "nijak negativně se to na jejich psychyce neprojevuje"
21. apr 2010 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, keďže vidím, že vy tu riešite gramatiku a pravopis, prosím, neviete mi poradiť, ako je to s malými a veľkými písmenami v nasledujúcich vetách? Veľmi mi to pomôže.

...celkovej ceny práce, ktorú Zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov definuje ako...
Zákon píšem s veľkým písmenom, lebo ide o presný názov zákona.

Ale ako je to s veľkým/malým písmenom v slove zákon v týchto vetách?
Zamestnancovi patrí stravné za každý deň pracovnej cesty za podmienok ustanovených zákonom č. 283/2002.
Podľa zákona o sociálnom poistení sociálne poistenie zahŕňa...

ďakujem krásne.
21. apr 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já bych řekla v první větě velké Z, v druhé malé z
21. apr 2010 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...chvylocku pockala... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. apr 2010 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susanne, zákon je s malým "z", to nie je vlastné podstatné meno :wink:
takže
celkovej ceny práce, ktorú zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov definuje ako...

tie ďalšie dve vety sú OK.
23. apr 2010 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
žienky a vy máte peknú úchylku :grinning: :grinning: :grinning: teda aj mňa zabolí každá viditeľná chybička a miestami sa musím ovládať, aby som to pisateľovi nevytkla a neurazila ho tým...ale že by som čítala príspevky a vypisovala chyby :sweat_smile: mali ste byť učiteľkami, tam by ste sa vybláznili dosýta :grinning:

a nieže sa urazíte niektorá...to len zo srandy som .... dobrú noc prajem :sunglasses:
23. apr 2010 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok