• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
idem "pochváliť" aj syna, dnes napísal škuolky :grinning: po mojom napomenutí, že tam má chybu, si tľapol po čele, ahaa, áno, Ďakujem maminka a vrátil sa s opravenou verziou škuôlka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. okt 2010 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já taky patřím mezi lidi, kteří vidí každou hrubku, ať už jde o I - Y, nebo S a Z atd.... ale neodsuzuju... Ty jako učitelka to máš dané prací... ale přesto - a právě proto - bys měla vědět, že spousta lidí má mozkové dysfunkce, které bohužel neovlivní nikdo... můj brácha ji má a nevidí rozdíl v pravopisu... a to má změřené velmi vysoké IQ....
11. okt 2010 o 16:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bocinka.... podaktorí ľudia majú mozgové poruchy, to im nikto neberie...ale veľmi pochybujem, že všetky perličky, čo sa tu vyskytli, sa dajú pripísať práve ľuďom v vysokým IQ ale chybičkou krásy v mozgu...
11. okt 2010 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes na MK ... dúfala som, že nám to spoločně víde...
11. okt 2010 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkula šmýkačka, šmykľavka a klzačka (ma tam byt dlhe l, ale cez mobil sa m neda napisat) su vsetky spravne. Ale isto nie smykalka. Dajte si www.slex.sk, zadajte šmýkačka a vyhodi vsetky 3 vyrazy ako spravne. Smykalku ani nenajde
11. okt 2010 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 smykalka určite nie.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale najsympatickejšie je mi slovo šmykľavka :grinning:
11. okt 2010 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skluzavka :grinning: , ale šmykľavka mi zní jak nějaká houba, nebo nemoc...... slintavka
11. okt 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vo mne zas tu často spomínané slíže/slížiky vyvolávajú dojem niečoho nechutne slizkého :fearful: :zipper_mouth:
11. okt 2010 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale slíže nejsou spisovně, že ?
11. okt 2010 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ellise nie, spisovne sú to rezance :wink: :wink: :wink:
@dusanab mám narodeniny na Tvoje meniny :wink: :wink:
11. okt 2010 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab napodobne, nieco slizke si predstavim. U nas su rezance :wink:
11. okt 2010 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moni to je kdy? a jak ty víš kdo se schovává pod značkou dusanab?
11. okt 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bocinka musim priznat mam disgrafiua este k tomu aj prchka nervacka ale nadpriemerne IQ a preto sa vopred vam vsetkym ospravedlnujem ak ma tu raz budete kritizovat. Nedalo by sa zakomponovat niekde okienko na dobrovolnu kontrolu pravopisu? :slight_smile:
11. okt 2010 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ellise Dušana B. predpokladám..
A to je 19.7. :wink:
11. okt 2010 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amisa to asi ne... :slight_smile: :slight_smile: a nemyslím, že Tě někdo bude kritizovat.... někteří umí pravopis, ale neví kolik je 6x8, tak buď v klidu... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. okt 2010 o 20:41  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amisa Berieme na vedomie :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
11. okt 2010 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkula presne :wink: žeby sme sa niekedy zišli a oslávili spoločne? :wink: :grinning:
11. okt 2010 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amisa keď dopíšeš a odošleš napíše ti pod textom modrými písmenkami "opraviť preklepy" ale ináč asi nie....jedine čo ti na červeno podčiarkne už keď píšeš :wink: :slight_smile:
11. okt 2010 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a na slovensku je jméno Dušana v kalendáři?
11. okt 2010 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
... "kupit byt blyzsie tvojim rodicom," (kopírujem z témy o svokrách...)
11. okt 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eaka já vím, že všichni určo nemaj dysfunkci... jen říkám, že člověk nikdy neví.... tak to nechávám tak... opravovat budu svoje děti a ne téměř cizí a dospělé lidi... :wink:
11. okt 2010 o 21:27  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no... moc si toho o poruche písania nepamätám...ale chápem to tak, že sa to neprejavuje len v pravopise, ale že by proste prehadzovali všetky možné písmenká..ale je aj kopec iných porúch...samozrejme... ja sa neobťažujem ľuďom písať o gramatických chybách v ich prejave.. ale v tejto debate si na nich zgustneme (na tých chybách...) :wink:
11. okt 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eaka, taky máš pocit že některé témy čteč jen proto aby si našla nějakou chybu? :grinning:
11. okt 2010 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ellise bohužiaľ áno, to meno je v kalendári, keby nebolo verím že by mi mama našla krajšie :grinning: :grinning:
a ten pocit mám občas tiež :grinning:
11. okt 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, tato diskuze se mi teď hrozně hodí...právě máme doma dilema a Googl nás akorát ještě víc znejistěl...píše se:
"slyšel jsi" nebo "slyšel si"
Předem díky moc za pomoc :grinning:
11. okt 2010 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slyšel jsi...100%
11. okt 2010 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 super, děkuji :grinning: :grinning: :grinning:
11. okt 2010 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab ja som raz mala kolegyňu menom Dušana, bola podobne "nadšená" ako ty :grinning: :grinning:
11. okt 2010 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ej bisťu, toto napísal niekto odtiaľto: usmiaty susedia :grinning: :grinning:

@monkula čuduješ sa? :wink: Od škôlky počúvať čo to je za meno???? :frowning2:
11. okt 2010 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab aspoň ste neboli tri v triede ako ja a moje menovkyne :grinning:
11. okt 2010 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok