Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

monkula
11. okt 2010

idem "pochváliť" aj syna, dnes napísal škuolky 😀 po mojom napomenutí, že tam má chybu, si tľapol po čele, ahaa, áno, Ďakujem maminka a vrátil sa s opravenou verziou škuôlka 😀 😀 😀 😀

bocinka
11. okt 2010

já taky patřím mezi lidi, kteří vidí každou hrubku, ať už jde o I - Y, nebo S a Z atd.... ale neodsuzuju... Ty jako učitelka to máš dané prací... ale přesto - a právě proto - bys měla vědět, že spousta lidí má mozkové dysfunkce, které bohužel neovlivní nikdo... můj brácha ji má a nevidí rozdíl v pravopisu... a to má změřené velmi vysoké IQ....

eaka
11. okt 2010

@bocinka.... podaktorí ľudia majú mozgové poruchy, to im nikto neberie...ale veľmi pochybujem, že všetky perličky, čo sa tu vyskytli, sa dajú pripísať práve ľuďom v vysokým IQ ale chybičkou krásy v mozgu...

ellise
11. okt 2010

dnes na MK ... dúfala som, že nám to spoločně víde...

blovitc120
11. okt 2010

@monkula šmýkačka, šmykľavka a klzačka (ma tam byt dlhe l, ale cez mobil sa m neda napisat) su vsetky spravne. Ale isto nie smykalka. Dajte si www.slex.sk, zadajte šmýkačka a vyhodi vsetky 3 vyrazy ako spravne. Smykalku ani nenajde

monkula
11. okt 2010

@blovitc120 smykalka určite nie.... 😝 ale najsympatickejšie je mi slovo šmykľavka 😀

ellise
11. okt 2010

skluzavka 😀 , ale šmykľavka mi zní jak nějaká houba, nebo nemoc...... slintavka

dusanab
11. okt 2010

Vo mne zas tu často spomínané slíže/slížiky vyvolávajú dojem niečoho nechutne slizkého 😨 🤐

ellise
11. okt 2010

ale slíže nejsou spisovně, že ?

monkula
11. okt 2010

@ellise nie, spisovne sú to rezance 😉 😉 😉
@dusanab mám narodeniny na Tvoje meniny 😉 😉

blovitc120
11. okt 2010

@dusanab napodobne, nieco slizke si predstavim. U nas su rezance 😉

ellise
11. okt 2010

moni to je kdy? a jak ty víš kdo se schovává pod značkou dusanab?

amisa
11. okt 2010

@bocinka musim priznat mam disgrafiua este k tomu aj prchka nervacka ale nadpriemerne IQ a preto sa vopred vam vsetkym ospravedlnujem ak ma tu raz budete kritizovat. Nedalo by sa zakomponovat niekde okienko na dobrovolnu kontrolu pravopisu? 🙂

monkula
11. okt 2010

@ellise Dušana B. predpokladám..
A to je 19.7. 😉

bocinka
11. okt 2010

@amisa to asi ne... 🙂 🙂 a nemyslím, že Tě někdo bude kritizovat.... někteří umí pravopis, ale neví kolik je 6x8, tak buď v klidu... 😝

monkula
11. okt 2010

@amisa Berieme na vedomie 😀 😀 😀 😉

dusanab
11. okt 2010

@monkula presne 😉 žeby sme sa niekedy zišli a oslávili spoločne? 😉 😀

dusanab
11. okt 2010

@amisa keď dopíšeš a odošleš napíše ti pod textom modrými písmenkami "opraviť preklepy" ale ináč asi nie....jedine čo ti na červeno podčiarkne už keď píšeš 😉 🙂

ellise
11. okt 2010

a na slovensku je jméno Dušana v kalendáři?

eaka
11. okt 2010

... "kupit byt blyzsie tvojim rodicom," (kopírujem z témy o svokrách...)

bocinka
11. okt 2010

@eaka já vím, že všichni určo nemaj dysfunkci... jen říkám, že člověk nikdy neví.... tak to nechávám tak... opravovat budu svoje děti a ne téměř cizí a dospělé lidi... 😉

eaka
11. okt 2010

no... moc si toho o poruche písania nepamätám...ale chápem to tak, že sa to neprejavuje len v pravopise, ale že by proste prehadzovali všetky možné písmenká..ale je aj kopec iných porúch...samozrejme... ja sa neobťažujem ľuďom písať o gramatických chybách v ich prejave.. ale v tejto debate si na nich zgustneme (na tých chybách...) 😉

ellise
11. okt 2010

eaka, taky máš pocit že některé témy čteč jen proto aby si našla nějakou chybu? 😀

dusanab
11. okt 2010

@ellise bohužiaľ áno, to meno je v kalendári, keby nebolo verím že by mi mama našla krajšie 😀 😀
a ten pocit mám občas tiež 😀

blanka.k
11. okt 2010

Ahoj, tato diskuze se mi teď hrozně hodí...právě máme doma dilema a Googl nás akorát ještě víc znejistěl...píše se:
"slyšel jsi" nebo "slyšel si"
Předem díky moc za pomoc 😀

berenika39
11. okt 2010

slyšel jsi...100%

blanka.k
11. okt 2010

@berenika39 super, děkuji 😀 😀 😀

monkula
11. okt 2010

@dusanab ja som raz mala kolegyňu menom Dušana, bola podobne "nadšená" ako ty 😀 😀

dusanab
11. okt 2010

ej bisťu, toto napísal niekto odtiaľto: usmiaty susedia 😀 😀

@monkula čuduješ sa? 😉 Od škôlky počúvať čo to je za meno???? ☹

monkula
11. okt 2010

@dusanab aspoň ste neboli tri v triede ako ja a moje menovkyne 😀