• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
aha-tak my to máme na prd :sweat_smile: ale po fr. neviem.....tak som nevedela....
27. aug 2008 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak jsem zjistil, že po slovensky umím velký **** :grinning:
pa
27. aug 2008 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ella ani ja, ale toto viem :grinning:
nobody-aj my :grinning:
cau niktoš :wink:
27. aug 2008 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
že niktoš :grinning: :grinning: :grinning:
27. aug 2008 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niktoš :grinning: :grinning: :grinning: to začnu používat, to bude mít za tu hardly.vero :grinning:
27. aug 2008 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, tak ja ho vyzujem a vy k tomu este aj toto :pensive: :grinning:
27. aug 2008 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
iva aj ja mam tento problem aj ked to niekto neuznava ale ja slovenscinu pouzivam mozno tak 5% celeho mojho dna a tam uz je zahrnuty aj konik :grinning: , ja dokonca v normalnom stave ked som tu tak aj myslim zvacsa vo franine a nie ze by som teraz nevedela hovorit ci pisat v materinskom jazyku ale niekedy sa zastavim pri takych veciach co som predtym riesila za pochodu v uplnej automatickosti :frowning2: a este syntax, niekedy ked chcem po dlhom fr monologu vysypat rychlo nieco v rodnej reci vylezie mi z toho hrozna blbost prave kvoli rozdielnej vetnej skladbe...musim hovorit pomaly :grinning:
27. aug 2008 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lefika :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
sak sme nejake jazykove okno, tak to tu musime vsetko rozbit na drobne :grinning:
teraz ma napadla dalsia vec - aky? nejaky (nie neaky)
27. aug 2008 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neaký? :confused: to som ešte nevidela :sweat_smile:
27. aug 2008 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nguyen, som na tom podobne. a to som bola vzdy nesmierne hrda (haha) na svoju slovencinu, napriek tomu, ze nie je moj materinsky jazyk. citala som od detstva vsetko, co malo pismenka, rodina z toho bola na nervy, na maturite zo SJ som pisala sloh za spoluziacku :grinning:
a teraz sa obcas pristihnem pri tom, ze pisem ako tatar :stuck_out_tongue_closed_eyes:
skladba vety nula bodov, neexistujuce slovicka, no "des a hruza" :grinning:
hups soracik ivanka, ale fakt to napadlo moje mozgove bunky :grinning: ci ako to bolo s tym napadnutim?
jo, a taky mi spolubydlící nikdy nedokázala vysvětlit "ja SOM NENI hladná" :grinning:
27. aug 2008 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak 14 strán už čítať nebudem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

sa chcem ospravedlniť všetkým, kto nerád číta príspevky s príšernými chybami a ak sa tomu chcete vyhýbať, tak ma nečítajte :grinning: :sweat_smile:
ako písala gedren na začiatku, tak ja som tá dyslektička a z gramatikou mám problém.
ale v nadpisoch sa snažím, to ma tiež vytáča, keď už v nadpise je chyba. Ale už sa mi tiež tuším raz stalo, že som tam mala preklep :sweat_smile:
emjee
barsjaky :grinning:
anebo "on šiel" a "on išiel"
27. aug 2008 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili ale je to poucne :wink:
27. aug 2008 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nguyen - presne tak :pensive: akurat ze u mna to nie je franina ale nemina :stuck_out_tongue_closed_eyes: minule som chcela s nejakym slovakom viest odborny telefonat a skoncilo to pri prisernej miesanine oboch jazykov (obaja sme sa nedokazali vyjadrit cisto v sj)

este si dovolim ta opravit :sweat_smile: pise sa v slovencine nie v slovenscine...
27. aug 2008 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky jsem docela na pravopis ujetá, ale přiznám se, že se občas přistihnu, že napíšu takovou hrubici, že bych si nafackovala :sweat_smile: Poslední dobou mi/my :angry: Asi mi měkne na MD mozek, i když to není výmluva :grinning:

A co se týče "by jsme" a pod. co tu zmiňovala Len... tak já moc dobře vím, že je to hnus největší :grinning: (pardon), ale když napíšu "my bychom", tak mi to taky přijde hrozně divný. Protože v mluvený řeči to prostě neřeknu :frowning2:
No kým som dorazila na poslednú stránku v tejto diskusii, tak už je to dávno neaktuálne, ale ak by to ešte predsa niekoho zaujímalo: k tomu mailu, čo bol rozposielaný o tom, že slovenčina je najťažší jazyk, som čítala vyjadrenie Matice slovenskej, že to vôbec nie je pravda a autor tej zaručenej správy bola vymyslená osôbka :slight_smile:

Ella, dúfam, že sa nenahneváš, keď napíšem, že mne sa trošku zvláštne číta po tebe, keď nedávaš za čiarkou medzeru. Ale aspoň tie čiarky tam sú :wink:

Ja si tiež potrpím na slovenčinu, ale priznávam, že ju stále neovládam dobre. A preto ma poteší, keď sa dozvedám nové pravidlá, aj v tejto diskusii som sa naučila niečo nové :slight_smile:
simly.vero
to mi pripomenulo, ako som niekolkokrat zaregtrovala
cIasnika, cajovu sIalku a podobne :grinning:
27. aug 2008 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu sa často používa som neni, dojdi a pod.
u nás na stred sk. zas bolo namiesto upratovať riadiť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
emjee, čo je poučné :confused:
kili tych 14 stran :grinning:
27. aug 2008 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ups, nech ziju preklepy.... :wink:
emjee, ak si to dobre pamatam, tak namiesto "napadlo ma" sa ma hovorit "napadlo mi"
to prve len ked ta niekto obtazuje v tmavom prechode :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nedávam :sweat_smile: fakt? ale 22:07 mám! :grinning:
27. aug 2008 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok