• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
@veroveronika uplne chápem ,že každý sme nejaký ... :wink: a tak to má byť...a tiež tu nikto netvrdí,že "kto neovláda gramatiku je zlý" len niekedy tie hrubky tak padnú do oka,že sa na to nedá nereagovať.... :sweat_smile:
Nikto nie je dokonalý a môj priatel tiež často robí hrubky... :grinning: tiež sa na tom len zasmejem ,lebo viem,že ovláda kopec iných vecí...opraviť mi auto,postarať sa o nášho syna,alebo navariť chutný segedín.... :wink:
10. aug 2011 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didiana333 no ja mam dost uz len z toho uvodneho prispevku :fearful:
ludia nie su schopni tolerovat rozne odlisnosti a potom ten svet aj tak vyzera :frowning2:
niekto je tucny, niekto chudy, niekomu odstavaju usi, niekto ma predkus, niekto skuli, niekto rackuje, iny ma sykavky, niekto nevie gramatiku....
ludia si celkovo radi vsimaju to negativne, miesto toho aby vyzdvihli to pozitivne..
10. aug 2011 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, aj mne niekedy vadia chyby, ktoré sa tu napíšu a kedysi dávno som si myslela, že gramatika = IQ. Zmenila som názor, je pravda, že ľudia by si mali dávať pozor na chyby, ale nie je všetko o tom, či je to správne alebo nesprávne napísané. Môj manžel je VS technik, ovláda 3 cudzie jazyky, o inteligencii ani nehovorím, no napriek tomu, gramatika mu robí problémy. Takže sa mi tiež nepáči z niekoho sa vysmievať, sú tu ľudia z rôznych sociálnych skupín a toto fórum je o radách pre každého...a priznajme si, že náš rodný jazyk je dosť ťažký.
10. aug 2011 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
no veď tu sa práve nikto z nikoho nevysmieva... a kto chce, môže sem zavítať a zistí, že ups...tak toto som vždy písala s "y" a tu baby píšu, že sa to píše s "i" a k tej taktnosti... veď práve že sa tu nicky nezverejňujú....tak to len podľa svojho prejavu môže niekto spoznať svoj text... :wink:
10. aug 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak tomuto sa hovorí masaker :grinning:

Moja dcera ma 4 roki a strašne sa všetkeho boji uš 2 tyždne nespavame dovod deti pri našej bytovke.Poplašili ju že exystuju strigi bosorki a strašidla .Uš sme jej to všeliako visvetlovali že ju oklamali že to su vimisli ale nič nepomaha chodi som nov dokonca aj na zachod spava snami uš 2 tyžden ja uš neviem čo je to spat celu noc a viete poradte mi
11. aug 2011 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@hadassah podla mna toto je len vymyslené ... pozri ake fotky má v albume :slight_smile:
11. aug 2011 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lujza10 autorku vyššie uvedeného "skvostu" som podrobnejšie neskúmala :wink: v albume má nejakú foto, no ktovie...
11. aug 2011 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hadassah neskúmala som ani ja, len som si na nu klika ale podla mna to tam napisala len z nudy :slight_smile:
11. aug 2011 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lujza10 no v poslednom čase sa to tu hemží rôznorodými otázkami. Ale netreba sa čudovať. Puberťáci sa nudia, vonku je zima, na "fejsbúku" ani noha, tak poďme ho pozabávať sa na modrého koníka :grinning:
11. aug 2011 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. aug 2011 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky ve slovenčině se píše korálky, nebo gorálky?
16. aug 2011 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16. aug 2011 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ellise
@warholette
no podla spisovnej slovenciny su to bud koraliky alebo korale :wink: :grinning:
17. aug 2011 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ikke uups, moja chyba :wink: ale princip, ze ci g alebo k na zaciatku som trafila spravne :grinning:
17. aug 2011 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
20. aug 2011 o 02:21 • maggie2
Uffff...som si prečítala že "popučí vydličkou" ...až ma v chrbáte pichá z toho.... :sweat_smile: :grinning:
25. aug 2011 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na TA3 je reklama na vysokú školu v Skalici a okrem iného ponúkajú aj doktorandské štúdium :confused: :confused: :confused:
29. aug 2011 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@limoncino asi odtiaľ vyjdu kvalitní doktorandi..... :grinning:
29. aug 2011 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didiana333 ale vizitka VŠ "krásna" :grinning: :grinning: :grinning: Škoda, že už som prijatá inam, hneď by som sa tam hlásila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. aug 2011 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co je zle na VS v Skalici?
29. aug 2011 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inkinka reklama na TA3 :grinning:
29. aug 2011 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@limoncino nepoznam tu reklamu, ako suvisi s touto temou?
29. aug 2011 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inkinka jednoducho..
na TA3 je reklama na štúdium na VŠ v Skalici a okrem bakalárskeho a magisterského ponúka aj DOKTORANDSKÉ štúdium. Zdá sa Ti to slovo v poriadku? :confused:
29. aug 2011 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uplne, kedze sa to zda v poriadku aj dvom najkvalitnejsim fakultam v SR:
http://www.fmph.uniba.sk/index.php?id=26
http://www.fchpt.stuba.sk/generate_page.php?page_id=2151
29. aug 2011 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@limoncino doktorandske je uplne v poriadku. Ako by to malo podla teba byt?
29. aug 2011 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

ja som žila celé roky v tom, že je to štúdium doktorantské. Týmto sa teda ospravedlňujem aj TA3-ke aj VŠ v Skalici, idem sa zahrabať do kúta s pravidlami slovenského pravopisu :sweat_smile: :sweat_smile:
29. aug 2011 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@limoncino vidis, s vizitkami opatrne
29. aug 2011 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
doporučuju dnešní příspěvek od anita41 Kto mi poradí
31. aug 2011 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"...za chvilu idem pre dropca s obavou ako bolo dnes.Rano som musela zmyznut,len co sa mi otocil chrptom,lebo ma nechcel pustit." - bez komentára.
8. sep 2011 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mateson uz je,chudera,asi veeeelmi zvicerpana z toho :grinning: :grinning: :grinning:
8. sep 2011 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok