Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

didiana333
10. aug 2011

@veroveronika uplne chápem ,že každý sme nejaký ... 😉 a tak to má byť...a tiež tu nikto netvrdí,že "kto neovláda gramatiku je zlý" len niekedy tie hrubky tak padnú do oka,že sa na to nedá nereagovať.... 😅
Nikto nie je dokonalý a môj priatel tiež často robí hrubky... 😀 tiež sa na tom len zasmejem ,lebo viem,že ovláda kopec iných vecí...opraviť mi auto,postarať sa o nášho syna,alebo navariť chutný segedín.... 😉

veroveronika
10. aug 2011

@didiana333 no ja mam dost uz len z toho uvodneho prispevku 😨
ludia nie su schopni tolerovat rozne odlisnosti a potom ten svet aj tak vyzera ☹
niekto je tucny, niekto chudy, niekomu odstavaju usi, niekto ma predkus, niekto skuli, niekto rackuje, iny ma sykavky, niekto nevie gramatiku....
ludia si celkovo radi vsimaju to negativne, miesto toho aby vyzdvihli to pozitivne..

adapo
10. aug 2011

Ahojte, aj mne niekedy vadia chyby, ktoré sa tu napíšu a kedysi dávno som si myslela, že gramatika = IQ. Zmenila som názor, je pravda, že ľudia by si mali dávať pozor na chyby, ale nie je všetko o tom, či je to správne alebo nesprávne napísané. Môj manžel je VS technik, ovláda 3 cudzie jazyky, o inteligencii ani nehovorím, no napriek tomu, gramatika mu robí problémy. Takže sa mi tiež nepáči z niekoho sa vysmievať, sú tu ľudia z rôznych sociálnych skupín a toto fórum je o radách pre každého...a priznajme si, že náš rodný jazyk je dosť ťažký.

eaka
10. aug 2011

no veď tu sa práve nikto z nikoho nevysmieva... a kto chce, môže sem zavítať a zistí, že ups...tak toto som vždy písala s "y" a tu baby píšu, že sa to píše s "i" a k tej taktnosti... veď práve že sa tu nicky nezverejňujú....tak to len podľa svojho prejavu môže niekto spoznať svoj text... 😉

hadassah
11. aug 2011

tak tomuto sa hovorí masaker 😀

Moja dcera ma 4 roki a strašne sa všetkeho boji uš 2 tyždne nespavame dovod deti pri našej bytovke.Poplašili ju že exystuju strigi bosorki a strašidla .Uš sme jej to všeliako visvetlovali že ju oklamali že to su vimisli ale nič nepomaha chodi som nov dokonca aj na zachod spava snami uš 2 tyžden ja uš neviem čo je to spat celu noc a viete poradte mi

lujza10
11. aug 2011

@hadassah podla mna toto je len vymyslené ... pozri ake fotky má v albume 🙂

hadassah
11. aug 2011

@lujza10 autorku vyššie uvedeného "skvostu" som podrobnejšie neskúmala 😉 v albume má nejakú foto, no ktovie...

lujza10
11. aug 2011

@hadassah neskúmala som ani ja, len som si na nu klika ale podla mna to tam napisala len z nudy 🙂

hadassah
11. aug 2011

@lujza10 no v poslednom čase sa to tu hemží rôznorodými otázkami. Ale netreba sa čudovať. Puberťáci sa nudia, vonku je zima, na "fejsbúku" ani noha, tak poďme ho pozabávať sa na modrého koníka 😀

lujza10
11. aug 2011

@hadassah 🙂

ellise
16. aug 2011

holky ve slovenčině se píše korálky, nebo gorálky?

warholette
16. aug 2011

@ellise koralky 🙂

ikke
17. aug 2011

@ellise
@warholette
no podla spisovnej slovenciny su to bud koraliky alebo korale 😉 😀

warholette
17. aug 2011

@ikke uups, moja chyba 😉 ale princip, ze ci g alebo k na zaciatku som trafila spravne 😀

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didiana333
25. aug 2011

Uffff...som si prečítala že "popučí vydličkou" ...až ma v chrbáte pichá z toho.... 😅 😀

limoncino
29. aug 2011

na TA3 je reklama na vysokú školu v Skalici a okrem iného ponúkajú aj doktorandské štúdium 😕 😕 😕

didiana333
29. aug 2011

@limoncino asi odtiaľ vyjdu kvalitní doktorandi..... 😀

limoncino
29. aug 2011

@didiana333 ale vizitka VŠ "krásna" 😀 😀 😀 Škoda, že už som prijatá inam, hneď by som sa tam hlásila 😝 😝 😝

inkinka
29. aug 2011

co je zle na VS v Skalici?

limoncino
29. aug 2011

@inkinka reklama na TA3 😀

inkinka
29. aug 2011

@limoncino nepoznam tu reklamu, ako suvisi s touto temou?

limoncino
29. aug 2011

@inkinka jednoducho..
na TA3 je reklama na štúdium na VŠ v Skalici a okrem bakalárskeho a magisterského ponúka aj DOKTORANDSKÉ štúdium. Zdá sa Ti to slovo v poriadku? 😕

inkinka
29. aug 2011

uplne, kedze sa to zda v poriadku aj dvom najkvalitnejsim fakultam v SR:
http://www.fmph.uniba.sk/index.php?id=26
http://www.fchpt.stuba.sk/generate_page.php?pag...

blovitc120
29. aug 2011

@limoncino doktorandske je uplne v poriadku. Ako by to malo podla teba byt?

limoncino
29. aug 2011

😅 😅 😅 😅 😅

ja som žila celé roky v tom, že je to štúdium doktorantské. Týmto sa teda ospravedlňujem aj TA3-ke aj VŠ v Skalici, idem sa zahrabať do kúta s pravidlami slovenského pravopisu 😅 😅

inkinka
29. aug 2011

@limoncino vidis, s vizitkami opatrne

mateson
31. aug 2011

doporučuju dnešní příspěvek od anita41 Kto mi poradí

syslica
8. sep 2011

"...za chvilu idem pre dropca s obavou ako bolo dnes.Rano som musela zmyznut,len co sa mi otocil chrptom,lebo ma nechcel pustit." - bez komentára.

elixia
8. sep 2011

@mateson uz je,chudera,asi veeeelmi zvicerpana z toho 😀 😀 😀