Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

syslica
11. nov 2011

V niektorej z tém o rodine a paragrafoch som zachytila slovné spojenie "prejavoval nezáujem" Je to nelogické, či len mne sa to vidí ako nezmysel? Veď keď niekoho totálne ignorujem, tak ho ignorujem 🙂 a keď už niečo prejavím, tak tým činom aspoň naznačím záujem, nie? Napríklad za prejavenie záujmu sa v praxi detských domovov považuje aj pohľadnica k sviatku.. ale prejaviť nezáujem? = ostentatívne, okato ho dávať najavo?
Nechcem to tu príliš pitvať, len ma to v príspevku mierne zarazilo, tak sa pýtam kolektívne na názor ostatných...

filipal
11. nov 2011

@syslica ja by som vyrok nahradila: neprejavoval zaujem

berenika39
11. nov 2011

@syslica mě se to zdá nelogické, když už, pak - neprojevoval zájem....ale vtipné to je, musela jsem si to číst xx x krát dokola.

syslica
11. nov 2011

@filipal
@berenika39 no, však aj ja...

ellise
11. nov 2011

@berenika39 dryna, proto že je to těžké a tvrdé takto pracovat

ikke
11. nov 2011

@syslica "prejavoval nezaujem" si predstavujem, ze ostentativne vyhlasoval, ze nema zaujem 😅

syslica
14. nov 2011

Videné dnes v bazáriku: "Ruksačik pre najmänších" 😅

ikke
14. nov 2011

@syslica ked väčší, tak mänší 😀

bashka
18. nov 2011

väčne riešim ako uložiť malému papiere 😀

verbatimka
19. nov 2011

Text z krátké zprávy a to vše v jedné větě: brababi a braděda měly zlatou svadbu a malému se tam moc líbylo a tet ...
Tohle vůbec v jedné větě jde udělat? Ach jo..

berenika39
19. nov 2011

@verbatimka zázraky se dějí.....

bihan
21. nov 2011

Aj tak sa dá :D človek si potom normálne kladie otázku, či je osoba naozaj Slovenka. 😅
ahoj chcem sata spitat ties mato caka lietat smalov 4,mesacnov a 9,hodin,chcem sata spitat zeci ju budem mat na kolenach bojim sa nigdi som este nelietala adokonca z detmi ako to mam zvladat prosim ta o niejaku radu diki

ikke
21. nov 2011

@bihan treba dufat, ze ju nezivi pisomny prejav... 😅

ja som dostala v jednej teme so 197 stranami reakciu na nejaky moj prispevok z roku pana a nielen, ze netusim, ktoreho mojho prispevku sa to tyka, netusim ani, o com dotycna pise...:

co sa toho tyka mohla by byt ako ze odporucame detom ,
ja som mimo sk ale snazim sa malemu slovenske rozpravky a mozna nieco ked nove vyjde
alebo napriklad nejaky ten filmik pre dety ze ci sa oplati ist na to
ako Cars 2, sesternica bola s detmi deti po polku rozpravky s placom vychadzali.. pretoze sa bali...
vobec to nebolo pre vek deti co oni udavali a tak na konec uz ledva tam niekto ostal strasne to tu nadavali,
tak by sme napriklad vedeli ze dieta neodnesiem na taku rozpravku....

😕 😨

berenika39
21. nov 2011

@ikke náhodou, víš, že nemáš chodit s dětmi na cars2, to je docela hodnotná informace 😉

syslica
21. nov 2011

@ikke No tak toto som zhodou okolností zazrela tiež... a pochopila som akurát, presne ako píše berenika, že deti na Cars2 zrejme nevezmem 😀 .

didiana333
21. nov 2011

dnes som si prečítala tu na MK:
moja cerka kuse vsetko co jej pride do ruky cela je vecne o slintana a rucicky si stale pcha do pusinky moze to znamenat ze jej idu zubky?

nejde mi to do hlavy...no ale to možno preto,že nemám "cerku" ale troch synov.... 😀

filipal
21. nov 2011

@ikke 😀 😀 😀 veru, to tazko desifrovat.... 😅

@didiana333 nooooo, mozno to znamena, ze jej idu zubky..... 😀

kvojtanikova
22. nov 2011

@didiana333 megalikeeeee. Mne sa najviac paci ta cast ze je "o slintana" akoze toto napisat oddelene to chce ozaj kreativnu hlavu 😀 😀 😀

berenika39
22. nov 2011

@didiana333 piš, jak slyšíš, a budeš to umět také tak!

didiana333
22. nov 2011

@berenika39 Ved tak aj Bernolák hovoril :...Píš jak očuješ...... 😀

jijitka
22. nov 2011

@verbatimka jo, u toho jsem slzela od smíchu. Oni i ty ostatní příspěvky od stejné osoby stojí za to 😀

adelaida33
22. nov 2011

ja som si práve prečítala krásnu vetu: ...dufam že to čo sa dnes začalo sa aj dokonči pozitývne 😉 😉 😉

berenika39
22. nov 2011

😝 nevíte adresu administrátora ztránky? 😝
Asi problém s pravidly, nejen MK, ale i pravopisnými🙂.

heni79
22. nov 2011

@didiana333
Náhodou som na vás natrafila a nedá mi neprispieť, možno trošku mimo.
Ale nemôžem nespomenúť nezabudnuteľný výrok jedného študenta, ktorý Bernolákovo "pravidlo" inovoval, keď povedal, že Bernolák zaviedol pravopis: "Píš ako vieš." 😀
Myslím, že mnohí sa ho držia doteraz. 😀

heni79
22. nov 2011

A kde som nedala čiarku? 😉

berenika39
22. nov 2011

@heni79 to jsi přece nenapsala ty, ale ten student..takže...

bashka
22. nov 2011

zelené soplíky svädčia o baktérii 😀

anavila
23. nov 2011

no nedá mi aby som sa nepodelila o výrok, resp. "výpis" : celé auto mám v kožy " až sa mi ruka triasla, ked som to teraz písala bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

berenika39
23. nov 2011

@anavila dnes je tu všechno dost natvrdo-)))
zkus takovj fýgl 😝