• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
Dievčatá, tak toto je už ozaj sila, prikladám "výpis".
"...moje deti si naozaj nemaju co obliect yba ak to co mi mily a dobry ludia poslu ..."
Je to zo srdcervúceho výlevu istej Dagmar Bendíkovej, ktorá žiada kdekoho na fóre o oblečenie a podobne.
Tých hrubíc je tam neúrekom, ale to "yba" ma zabilo. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
23. nov 2011 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@heni79 ... tak to by jí ti "mily a dobry ludia" mohli přibalit i učebnici slovenštiny
23. nov 2011 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...skola nema zo zakona urcene, ze nesmie primat neockovane dieta, takze kedto ot teba vyzaduju...
23. nov 2011 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@heni79 Však si si prečítala, že ide o známu Dagmar :wink:, slovenčinu má na háku, špecializuje sa na žobranie po internetových fórach... :sweat_smile:
23. nov 2011 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@syslica Je mi jasné, že jej zrejme chýba základné vzdelanie, ale i tak - dorazilo ma to. :sweat_smile: Tí "milý s dobrý ľudia", ešte beriem, častá chyba, ale "yba". To už ako dokázala? :grinning:
23. nov 2011 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
... je tam asi riziko vatsiepredsa...
24. nov 2011 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto som vážne musela prekopírovať...:

Dnes som prvikrad varila ..... :grinning: :grinning: :grinning:
27. nov 2011 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@didiana333 mozno aj prvy krat pisala..... :sweat_smile:
27. nov 2011 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Čo vyžadujeťe od škvôlky? (Nová)
kamilia Ahojte mamičky, zakladám túto tému z dôvodov budúceho štúdia na fakulte predškolskej pedagogiky, Veľmi by ma zaujímalo čo by ste očakávali a čo vyžadujete od kvalitnej škôlky. Zaujíma ma všetko cez jedlo, program, výučbu, zariadenie, výlety.

Nová téma, a zakladatelka ide študovať predškolsku pedagogiku... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. nov 2011 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lenka3007 už jsem zaregistrovala, super vyhlídky:slight_smile:
27. nov 2011 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenka3007 , tiež som si to všimla, no poteš pánboh, že toto má byť budúca učiteľka detí :confounded:
27. nov 2011 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Malacké kultúrne stredisko ponúka kurzy žonglovania a kúzlenia... majú zaručene pozitívny vplyv na OBYDVE mozgové hemisféry.. bohužiaľ schopnosť (na)učenia sa gramatiky podľa letáku zjavne nepodporujú :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
28. nov 2011 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@syslica asi by na ten kurz... s pozitívnym vplyvom na mozgové hemisféry... mal ísť aj ten oznamovateľ :grinning:
28. nov 2011 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte musim sa podelit co som tu zase nasla. Nie som sice typ, ktory rad upozornuje na gramaticke chyby, ludia su fakt rozni a nikdy nevies, ake vzdelanie maju ci nemaju, ale fascinuje ma ked niekto ani neodpise spravne z hracky/veci a napise ze predava auticko "MEKVINN", pripadne "pyzamko so Spaydermannom"... :wink:
29. nov 2011 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@kvojtanikova ale ja som to autíčko už čítala v inzeráte aj ako Mrkvin .. mala som slzy v očiach :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
29. nov 2011 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@benne to bol asi preklep, kedze na klavesnici je blizko seba "e" a "r" ale aj tak je to mile :slight_smile:
29. nov 2011 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvojtanikova zlatá.. pozitivita čistá z teba ide .. :sweat_smile: :sweat_smile: neviem si predstaviť ako sa dá Mcqueen preklepnúť na Mrkvin :grinning: :grinning: :grinning:
29. nov 2011 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@benne no akoze chcela napisat Mekvin a napisala Mrkvin... to bola asi ta ista pani, lebo mas pravdu, dve take osoby by som po celom Slovensku musela hladat...a asi aj tak nenasla :grinning: :grinning:
29. nov 2011 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kvojtanikova dovolím si opäť oponovať.. tvoja dala aspon 2x N :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: takže budú naozaj dve :confused: :zipper_mouth: :grinning: :grinning: :grinning:
29. nov 2011 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby, ale cudzie slovo ma tak velmi neprekvapuje..... :slight_smile: myslim, ze mate velke naroky. :wink:
29. nov 2011 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
29. nov 2011 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@filipal haha, ta prvni odpoved je dobra.
29. nov 2011 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@filipal ale větě
:stuck_out_tongue_closed_eyes: no konečne dobrý nazor máš ako ja. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
chyba není.-).
29. nov 2011 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
fotoblogy - nekonecna studnica jazykovych zvrhlosti:

Šatnik nikolaskou
Aj takto sa viem zabavyt
Adamka od 1 roka (na fotkach je chlapec - aspon podla oblecenia)
Už sme pokrstený (MY, kral hlava pomazana...sa mi ziada dodat)
29. nov 2011 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@filipal ja si tiež musím niektoré názvy postavičiek overovať.. ale napísať Mekvinn alebo Mrkvin je vždy horšie, než .. postavička z rozprávky Autá... , keď to nepoznám, tak nepíšem, alebo sa opýtam
29. nov 2011 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@benne ja si tiez overujem, takmer vsetky nazvy....ale zalezi mi na mojom prejave. niekomu asi na nom nezalezi.
aj tak s udivom zistim, ze najdem po sebe preklepy :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....neviem, akym sposobom sa tam dostali.... :sweat_smile: cim dalej, tym viac... :sweat_smile:
29. nov 2011 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@filipal no ja sa priznám.. že ked idem písať visačka... velmi často prepisujem.. ešte to síce nie je v štádiu, že to aj odošlem.. ale už to len napísať s "y" .. brr.. stoja mi chlpy.. ale to preto, že to toľkokrát tuto čítam :sweat_smile: :sweat_smile:
29. nov 2011 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ako dobyť baterky? :sweat_smile: Najlepšie rýchlym prekvapivým útokom! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. nov 2011 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
oběktivně
pak se udělá sestřích

V zápalu emocí se dějí věci.....
30. nov 2011 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este nieco mimo Konika, spomenula som si na jeden dokument, ktory je sice gramaticky spravne, no aj tak ma slovencina v nom dostala "do kolien". Iste viete, ze v poistovacich spolocnostiach sa "likvidujú" poistne udalosti, a teda existuju likvidátori, oddelenie likvidácie a tak podobne. Moj stary bol sefom jedneho takehoto oddelenia a dostal pochvalu od riaditelky, ktora znela takto: "Vážený pán XXX, týmto Vám vyjadrujeme uznanie za významný prínos pre likvidáciu našej spoločnosti YYY..." som nevedela, ci sa mam smiat alebo plakat :grinning: :grinning: :grinning:
1. dec 2011 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok