Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

mataharyy
10. jan 2012

@eaka No dost smutná změna, ale je to nejpravděpodobnější 😢 Já právě proto, že vím jak jsem na tom, budu chtít aby mé děti četli a v tomto směru se rozvíjeli, protože mě samotnou to štve, že jsem jak tupoň 😅

eaka
10. jan 2012

verim ze februar je vytazny!
(ja by som zaviedla povinné testy z pravopisu pre budúce mamičky) 😉

eaka
10. jan 2012

Možno by MK mohol zaviesť jeden Mesiac so slovenským pravopisom... a veľkými písmenami by celý deň svietili najviac komolené slová vo svojom správnom znení, príp.aj s vysvetlením ich významu (napr.keby napísali "nejaký", tak by asi tretina nevedela, aké slovo to je), aj tých 60-90 slov (1-3 denne počas 1 mesiaca), ktorých správny pravopis by sa tým dostal do širšieho povedomia stálych užívateliek/ľov, by kultúru na MK určo zvýšilo... 😉

eaka
10. jan 2012

"tak budem len rada ak nam date niake nazori "
tak chce tie názory či nie????? 😀 😀

eaka
10. jan 2012

Baby, tak z tohto plačem!!!
"zadne nohy hore hned po sexiku, ale pekne na brisko" 😀 😀

grettka
10. jan 2012

..eaka, ale to je po cesky.."žádné nohy hned po sexíku, ale pěkně na bříško"

grettka
10. jan 2012

Vypadlo mi slovko "hore"

eaka
10. jan 2012

@grettka Ja viem... ale na prvý pohľad to je ako zadné nohy... 🙂

bodka70
10. jan 2012

@eaka, mne tie "zadné nohy" nevadia, osypávam sa pri slove "sexík" brrr 🙄

eaka
10. jan 2012

@bodka70 asi zdrobňuje manželov výkon... 😀 (autorke originálneho príspevku, prosím neuraz sa!!! fakt len sranda!) 🙂

bodka70
10. jan 2012

@eaka , žeby sexík s malým penískem 😀 😀 😀

berenika39
10. jan 2012

@bodka70 penísek? nebylo to za penízek? záleží, zda by nastal orgasmík.
Bavíme se tedy velmi nevkusně, ale 😀 😀 😀 ...taky jsem z té dávky zdrobnělin paf. už jsem si všimla, že je to vždycky komplet - celý příspěvek - co jde, zmenší se na nejmenší velikost.

bodka70
10. jan 2012

@berenika39 , tiež som si to uvedomila, že som v poslednej dobe v príspevkoch až príliš priama, ale už ma nebaví stále chodiť okolo horúcej kaše. Proste zdrobneliny mi pasujú k detskému veku a fakt ku drobným veciam, ktoré sú reálne menšie (napr. menší dom je domček atď.) a aj to v primeranej rozumnej miere. Ale ťahať ich tam, kde absolútne nemajú význam a zmysel, do vyslovene dospeláckych vecí, to mi pripadá občas až úchylné. 😝

eaka
10. jan 2012

@bodka70 A potom sú tu tie hádky a uzatvorené diskusie, keď sa ľudia urazia... 🙂

berenika39
10. jan 2012

@bodka70 ono to asi není o těch zmenšených věcech jako takových, protože to občas je totální ptákovina...ten, kdo tohle používá pravděpodobně potřebuje mít pocit, že se konečně něčím odlišuje, že je alespon v něčem jiný - prostě píše nápadně jinak - a fromy mohou být asi různé, my tu narážíme na to přiblblé šišlání ,zmenšování...vzhledem k zaměření stránky.

bodka70
10. jan 2012

@berenika39 , neviem, občas mám pocit, že niektoré ženy si myslia, že byť dobrou matkou znamená totálne splynúť s detským svetom, absolútne v sebe potlačiť človeka, ženu, ktorá kedysi rozmýšľala aj o niečom inom ako papáničku a kakáničku. Akoby to bola zrada dieťaťa, ak myslím aj na niečo iné ako na jeho potreby a svet. A súčasťou toho sú aj zdrobnelinky a materinský plurál. 🤐

berenika39
10. jan 2012

@bodka70 ty mylíš, že tak,. jak se tu píše, se i mluví? jako opravdu? já nikoho neznám, kdo by takhle ňuňal a zmenšoval a komolil každé druhé slovo...z toho práve usuzuji, že to tady - v diskusi, používají jen určité typy lidí - potřebují na sebe upozornit, názorem to nejde, tak alespoň formou..

jinak zase tak moc mi to žíly netrhá, je to problém autorek, spíš se vždycky zasměju, než to rozluštím...

eaka
10. jan 2012

@berenika39 ja by som skôr povedala, že je to snaha komunikovať tak, aby som v eliminovala riziko nepochopenia mojej správy, aby to nikto nevzal v zlom, keď niečo píšem v zrobnelinách, nemôžem to myslieť zle.. 😉 ako ďalší level smajlíkov

luciferova
10. jan 2012

pred Vianocami som kupovala ozdoby na stromcek a bol medzi nimi aj "ftacik" 😅

irasek
10. jan 2012

@berenika39
@bodka70
ahoj, nechci se vůbec vměšovat do vaší rozjeté debatě, ale mám kámošku a ta mluví tak děsně zdrobněle, že mám pocit, že se snad zbláznila. Její holka (3r za měsíc) má pacinečku, kašlíček a bacilečky, papá dobrůtečky... Nedávno jsem už na ní vyjela, když jí oblíkala šáličku na krčík, aby vrazila Áně tu zatracenou šálu na krk 😅
Takže já takovou osobu znám...

berenika39
10. jan 2012

@eaka tak to je alibismus první kategorie, ne???? 😀 . každopádně bych někdy chtěla vidět - slyšet v reálu autorku hlášení o sto slovech s devadesátidevíti zdrobnělinami. bych nerada, aby to vyznělo jako nějaký výsměch, ono to opravdu ničemu nevadí (kromě mých nervů), ale už jsem na to myslela - proč se to děje??? 😀

teď jsem zrovna v jedné diskusi četla, jak plavali a splívali ☹. a dokonce splívali několikrát, takže to nebyl překlep.

berenika39
10. jan 2012

@irasek ahooooj🙂. malá bude mít pak honičku, aby se naučila mluvit jako člověk🙂)))

eaka
10. jan 2012

@berenika39 do istej miery môže byť... a zvyšok môže byť o tom, že v písomnom styku vplyvom neprítomnosti iných výrazových prostriedkov dochádza k nepochopeniu a zbytočným hádkam oveľa častejšie ako pri komunikácii zoči voči 🙂

eaka
10. jan 2012

@irasek že šáliču na krčík!!! umrem! 😀 😀

berenika39
10. jan 2012

@eaka zoči voči je face to face? 😀

irasek
10. jan 2012

@berenika39 - já jsem si tady na jedné diskusi přečetla něco o hlenu v plýci!!! Neskutečné 😝

berenika39
10. jan 2012

@eaka každopádně mě to občas baví, sledovat. kdo, jak a co píše - kdo je kdo 😀 😀

berenika39
10. jan 2012

@irasek ještě že v plýci, já už za tím viděla něco horšího 😀 😀 😀

irasek
10. jan 2012

@eaka -jojo, těch hlášek já už od ní znám 😅

eaka
10. jan 2012

@berenika39 jojo, doslovne eye to eye, ak lepšie rozumieš anglicky 🙂