• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
Jedna mamina predáva...Tygrové kotníčky
:grinning: :grinning: :grinning:
16. jan 2012 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a asi iná mamina napísala, že: "... robila prvy krat palacinky a podarily sa." Ešteže tak :wink: .
16. jan 2012 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@didiana333 Chudák tiger :sweat_smile: .
16. jan 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didiana333 To mi pripomenulo ten vtip s inzerátom v Avíze: "predám orechovu spálňu!" Záujemca príde, predávajúci podíde k psej búde a prikazuje: "Orech, vylez, predal som tvoju spálňu!" :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. jan 2012 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
A proc se ve slovenskych prispevcich objevuje "x" misto "ch"? Uz jsem tady na to mnohokrat narazila. To je ted in?

Jinak me docela fest vytaci sahodlouhe prispevky bez carek, ktere oddeluji souveti. To pak ani nectu, protoze to nema hlavu ani patu.
16. jan 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kachen x je "ch" teraz nechcem kecat ale v azbuke alebo aj v greckej abecede
16. jan 2012 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
x sa pise jednym tuknutim na klavesu, na ch treba o 100% vyssi vykon, cize cele dva tuky na klavesnicu :grinning:
myslim, ze sa to povodne vyvinulo z sms-manie, rovnako alo w namiesto v, kedze v je na konci radu pismen na jednej klavese mobilu, cize treba 3 ci 4 tuknutia na jeho napisanie, zatial co w je na zaciatku a staci teda jedno tuknutie...
17. jan 2012 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jolinka V azbuce. A co to s tim ma spolecnyho?
17. jan 2012 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikke A prave u techto kravin zjistuju, jak moc stara jsem... :grinning:
17. jan 2012 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: JE TO ASI POLSKÉ VÍROBY ......
17. jan 2012 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didiana333 ale tiger sa po cesky povie "tygr", nebola to maminka z Ciech? tam by to asi bolo spravne, ci nie?
17. jan 2012 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvojtanikova ono ani nejde o i/y, ale o to, že sú "tigrove" a nie "tigrované", takže to vyzerá, že ich najprv nosil tiger...
17. jan 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adelaida33 ahaaa jasne, to mi ani nenapadlo.
17. jan 2012 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
"mala si trochu po plače" a "Scym sa mozu podavat ovsene vlocky?"
17. jan 2012 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kvojtanikova Jo v česky je tygr, ale i tak by to bylo tygrované a ne tygrovo :grinning: I když by mě vážně zajímalo jak vypadají a za kolik se dají zpeněžit takové tygrovo kotníčky... :sunglasses: :grinning: :grinning:
17. jan 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No a hned jsem moudřejší, to jako teda "xixi:slight_smile:" znamená chi chi?? a já co to je, no a to vážně nepatřím k těm starším, ale když mi svého času psala kamarádka SMS tak jsem občas potřebovala pomoct, protože ty zkratky mi nedávali smysl a jelikož celá zpráva byla ve zkratkách, měla jsem dojem že mi skauti poslali šifrovanou zprávu :sweat_smile:
17. jan 2012 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Oprava to v tam mám navíc (jsem dnes Vytočená, tak mi tam nějak vlezlo, asi :sweat_smile: )
17. jan 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
reku pohladam tygrove kotnicky,kedze moj muz je na tento vzor specialne "vysadeny" (by sa so mnou hadam kvoli tomu aj rozviedol), a nasla som

Kockaté holivudky nenosené
17. jan 2012 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@kachen Taky nechapu, proc lidi nepisou carky v souvetich. Copak se jim to pak blbe necte? Nekdy je cely odstavec bez carky, to si pak pripadam, jako kdyz lustim sudoku.
17. jan 2012 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alamo Mě spíš dává celkem zabrat když někdo napíše celkem dlouhou větu a dá tam jen dvě mezery, to je potom sudoku :sunglasses:
17. jan 2012 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mataharyy Jakoze pise slova dohromady bez mezer? A proc nepises ani ty carku pred kdyz? :slight_smile:
18. jan 2012 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alamo Myslela jsem si, že budu upozorněna, ale došlo mi to ve chvíli, kdy už nebylo možné opravit překlep :sweat_smile:
Jináčano, kdyžněkdo dělámezeru jen v elmi málop řípadněji nde... :grinning: A takto mi dost často chodí zprávy, případně obsahují xi xi, wtf, tvl, omg a jiné věci, někdy je to rébus na hodinu :sweat_smile:
18. jan 2012 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kachen no usetris jedno pismeno ked das x misto ch :sunglasses: :sunglasses:
18. jan 2012 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kdyz uz jsem tady na tu debatu narazila - me teda strasne to x misto ch vadi. Kdyz vidim takovy prispevek, ani to nectu.
18. jan 2012 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mataharyy To jsem nechtela mentorovat :slight_smile: jenom me to zajimalo z duvodu, ze to treba nebyl preklep, ale schvalne.
18. jan 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mataharyy mne sa obcas stava, ze sa nepodari dat medzeru - dieta nam totiz mierne znefunkcnilo medzerovnik :sweat_smile: ale take, ako si ty napisala, ze zasadne s medzerou, kde nepatri, to sa mi snad nestava... :confused:
18. jan 2012 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alamo Ne byl to překlep :wink:
@ikke Tak někdy se stane, ale jukni na FB, na nějaký profil lidí tak cca 13-18 (možná i víc) a budeš se divit co je možné vyplodit :wink:
18. jan 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mataharyy ja na FB zasadne nechodim :stuck_out_tongue_closed_eyes: konik a diskusie na weboch novin mi bohate stacia :sweat_smile:
18. jan 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikke :grinning: To se připravuješ o zážitek, já když někdy vidím co jsou schopné napsat mé sestřenice, to je něco... A to opravdu nepatřím mezi pravopisné znalce, spíš naopak :sweat_smile:
Ale naprosto běžný je výkendu, vyděla... To jen ty často opakované, je jich tam podstatně více :wink: A něco jako hacky, carky se také moc nenosí
18. jan 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Viete, čo dnes bolo v správach na Rádiu Slovensko? Že mobilní operátori spoplatňujú vyššou sadzbou SMS-ky, kde sa používa diakritika :unamused: . Takže si nielen tí mladší, ale aj my starší, budeme musieť zvykať na písanie bez čiarok, mäkčeňov a pod. Vobec sa mi to nepaci! :angry:
18. jan 2012 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok