Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

berenika39
27. jan 2012

Som ja taká ťava ☹ ☹ ☹
Kdybych nečetla, nenašla bych to 😠

Konecne nam na vichode napadal snech

ikke
27. jan 2012

...ta nech...

(sa hovori na na vychode, este keby si k tomu pocula ten prizvuk... 😅 )

berenika39
27. jan 2012

@ikke nechápu, prosím osvětlit.

ikke
27. jan 2012

@berenika39 aaale, to bol len trapny pokus o rym 😅 (chyba mi tu cervenajuci sa smajl)

inkinka
27. jan 2012

@ikke mna tiez napadlo, ze - nech 😅 a nehovor, ze je to trapne 😀
@berenika39 vychadzame zo slovenskych realii, v skratke asi tazko vysvetlit
Chorvat by povedal nieco ako "bas me briga", ale to sa nerymuje

berenika39
27. jan 2012

@inkinka bariera nepadla. nevadí. příště. 😀 😀

eaka
27. jan 2012

@berenika39 Netráp sa, ani ja im nezumiem... 😉 😝

eaka
27. jan 2012

To je taky svlastny pocit.

(tak zvláštny či slastný?? 😀 😀 😀 )

bodka70
28. jan 2012

@berenika39 , to len @ikke narážala na zvláštny spôsob myslenia tu u nás na východe Slovenska a pokúsila sa to dať v rýme. 😉 . Východniari skoro pred každou vetou používajú slovko "ta" , to sa ťažko prekladá, niečo v zmysle "hmm, no hej..." 🙂 a povedia to so špecifickým prízvukom: "tato, ta ty tu?" "Ta ja tu."
"Ta už chápeš? " 😀 😀 😀 😀

romcovaklarka
28. jan 2012

Jak mi tahle diskuse tak dlouho unikla? Teď jsem sem zabloudila a div jsem se nepočůrala smíchy 😀 Jinak slečna z odkazu, který sem dávala @berenika39 snad musí být vymyšlená. Mě oblažila i jednou IP, když jsem jí napsala, aby nepsala velkými písmeny a aby inzeráty dávala do bazaru a ne do diskuse - a dozvěděla jsem se:

no dovol a ci je na tom že piši velkymi pismeny vy tu mate ale divne pravidla mi někdy blbne klavesnice to bě se to nikdy nestalo ?,,,??? ja sem si podavala inzerat nemim tady psat
)7

romcovaklarka
28. jan 2012

A ještě jsou výborné příspěvky, které povýšily interpunkci na impresionistické umění. Nejen, že jsou lidi, kteří neznají nic jiného než tři tečky. Ale teprve tady na koníkovi jsem s úžasem zjistila, že jsou i lidé, kteří neznají jiné interpunkční znaménko než houf čárek.

Takže,,,,,jejich příspěvky,,pak vypadají,,,,,,asi nějak,,,,takhle 😀

verbatimka
28. jan 2012

Jinak to nejde, ale to musím napsat, resp. citovat celé:

Maminky mam takovej dotas Kamarad si nasel pritelkini a ona byla tehu a on si vzal malou za vlastni a ona po nem tet chce vyzivne kdyz se rozesly jak ma ukoncit odcovstvi ma stim nektera maminka skusenosti...moc dekujem za rady...

inkinka
28. jan 2012

@romcovaklarka to je pointilizmus...tie miesta s bodkami a ciarkami, tam sa zamyslaju alebo nechavaju otvoreny koniec, nedopovedavaju myslienku, aspon takto to vysvetlovala jedna blogerka, ktora tiez trpela touto Morseovou chorobou 😀

..._ _ _ ...

berenika39
28. jan 2012

@verbatimka v tom je i hluboká myšlenka - ukončit otcovství 😝

romcovaklarka
28. jan 2012

@verbatimka Umělé přerušení otcovství 😀

verbatimka
28. jan 2012

Drobnosti většinou neřeším, ale z této zprávy je jasné, že gramatika je opravdu slabé místo 🙂

erikasadek
28. jan 2012

@ikke osobne mne zase trha usi bratislavsky prizvuk , 😀 kazdemu vadi nieco ine co je ine nepoznane.... 😉

jijitka
30. jan 2012

@romcovaklarka K tomu psaní velkými písmeny, nediv se, ono odstranit problém zvaný zapnutý Caps Lock na klávesnici, to už chce sakra fištróna 😅 😅

didiana333
30. jan 2012

Akosi sme sa od vaz nakazily TUTU maniou :D

No hlavne,že náz nenakazily..... 😀 😀 😀

benne
30. jan 2012

Poslala peniaze a: "...ona ze nic jej neprislo a uz je to ped dni... " - takúto číslovku som veru nevidela ešte 😅

adelaida33
31. jan 2012

@benne 😀 jeten, dfa, try, štiri... a ped 😅

jijitka
31. jan 2012

@benne záleží kolik peněz poslala. Jestli pěd, tak se ani nedivím, že jí nic nepřišlo 😀

kvojtanikova
31. jan 2012

mna dneska pobavilo v jednej teme : "chodime na logopediu, ma zle sikavky..." v prvom momente som normalne nechapala, tym ze pisem bez diakritiky som to precitala ako "šikavky", tak reku co robia na logopedii, nech idu na urologiu najprv 🙂

berenika39
31. jan 2012

😒 nemohl se vinadívat miminka 😒

romcovaklarka
31. jan 2012

@berenika39 Jaj, to jsem teď chvíli zírala, než mi došel smysl té věty 😅
@kvojtanikova Co jsou šikavky? 😲

kvojtanikova
31. jan 2012

@romcovaklarka "šikať" je iny vyraz pre "čúrať", "močiť" tak "šikavky" by mohol byt "moč"

romcovaklarka
31. jan 2012

@kvojtanikova Aha 🙂

didiana333
31. jan 2012

otázka dnes na MK :...Nepotrebné plienky pre najmenšých? 😝

didiana333
31. jan 2012

Dnes my kamen spadol zo srdca...bolaa som na ultrazvuku prsnikou a chvala bohu nic my nenasli du fam ze sa doktorka nemylila ze tie bolesti mozu byt z hormonou ....uvidime no ...🙂..

no hádam aspon prsníky našla doktorka.... 😀

romcovaklarka
1. feb 2012

ja mam rada reklami a rada bi som bola kebi tam bola moja dcera ma 5 rokov a rada sa foti ako modelka a reklamuje jej sen bi to bolo abi bola v telke hrat reklamu alebo bit modelko a rada bi som bola kebi ju zobrali a stala sa modelko ako ine male dievcata

😀 nebo 😢 ...???