• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
@petkave , no mne by práve nemusel, by som asi v plavkách vyzerala divne, že? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:. Ale drobčekovi trebárs :dizzy_face:, mne je to viac menej jedno, ale muž by sa určite potešil :wink:.
22. feb 2012 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zienky pomoc,ak mi ovulacny test ukaze obe ciarky rovnakej farby kolko casu mam aby sme stihli oplodnyt?

To by chcelo inú pomoc.... :grinning:

:grinning:
22. feb 2012 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@bodka70 :grinning: :grinning: :grinning: no áno, ak vám ten pinďúr narastie, tak sa zmier s tým, že budeš v lete vzbudzovať pohoršenie na kúpalisku :dizzy_face:
22. feb 2012 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@didiana333 , to vieš, keď sa niekto tak ponáhľa k oplodňovaniu, nestíha ešte sledovať aj gramatiku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
22. feb 2012 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bodka70
@didiana333 no alebo sa musia ponáhľať kým nezmäkne :grinning: :grinning: :grinning: myslím to "y" :wink: :grinning:
22. feb 2012 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bodka13
@bodka70 no asi sa ide oplodnovať "natvrdo".... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
22. feb 2012 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@didiana333
@bodka13 , no kočky, hm hm.... normálne tu vzniká erotické dusno. Kam sme sa to dostali od gramatiky :confused: :grinning: :grinning: :grinning: .
22. feb 2012 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Baby,o ....vytaznej spermii ste už počuli????? :grinning:
........mať tak plodne dni a vytaznu spermiu :grinning: ale to musim pockat
22. feb 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@didiana333 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: doma na mňa pozerajú ako na blázna , tak muž nakukol a :grinning: :grinning: :grinning: sa tiež
22. feb 2012 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didiana333 no najskôr ťa musí niekto "oplodnyt" tou "vytaznou" spermiou a až potom to bude paráda :grinning:
22. feb 2012 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
A ešte ten obľúbený materský plurál... Inak fakt úžasný termín, ženy. Ktorá ste to vymyslela? Máte u mňa 100 dobrých bodov:

tlačia sa nám prvé dva zúbky, sme nervózny a máme boľavé červené ďasienka
22. feb 2012 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jaj, vyjste se rozjely :grinning:

ja newiem niekto to odcudzuje cojaviem (řeč je o reborn panenkách :sweat_smile:)
22. feb 2012 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@romcovaklarka tú diskusiu som prebehla, dokonca som do nej aj prispela. A vidíš? Zase to moje osprostievanie. Ani som si to nevšimla. Ja tie chyby už asi blahosklonne prehliadam :sweat_smile:
22. feb 2012 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. feb 2012 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave a i česká verze má svůj bojkot, docela jsme se pobavily tady, už je to dlouho, ale tak pro pobavení....
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nepluralove-maminky/
22. feb 2012 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby :confused: aj vy ste niektorá otehotneli s antikoncepcie ? :grinning:
nová otázka : "prosim vas teraz sa chem spitat ci uz niekto mal antikocepciu naplast prvy krat to idem vyskusat len na mesiac mam pred sebou operaciu a doktor mi nechcel dat tabletky pretoze mi velmi skodia tak som sa rozhodla na mesiac ich vyskusat bojim sa aby som z nich neotehotnela"
22. feb 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
pekné vysvetlenie materského plurálu napísala v tej téme dukie:

Já jsem někde četla zajímavý názor, a to: V plurále se obvykle vyjadřují maminky v podvědomé snaze dítěti ulevit, resp. jakoby převzít část jejich bolesti na sebe. Proto říkají, byť si to v tu chvíli samy nějak neuvědomují, "bolí nás bříško, rostou nám zoubky, kakáme (v případě, že s tím dítě mívá potíže), blinkáme atp. Kdežto u dějů, které jsou kladné, příjemné či jak to popsat, používají singulár - už sedí, začíná lézt...

:slight_smile:
22. feb 2012 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bodka13 hahaha...s antokoncepcie sa otehotnie???? mne pomohol skor ten sex..... :grinning: :grinning: :grinning:
22. feb 2012 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@didiana333 jáááj a kam to zase smerujeme :grinning: :grinning: :grinning:
22. feb 2012 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: provyzorní pokoj
22. feb 2012 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
"Predam decku bez. prilbu"

tak neviem, matke by to nepredala? musi si na to decko nasetrit samo...asi :confused:
22. feb 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@inkinka , no ja si myslím, že je to aj vyjadrenie určitej symbiózy a prepojenia s dieťaťom, akési pokračovanie obdobia, keď matka a dieťa boli "jedno telo" prepojené pupočnou šnúrou. Pretože ja bežne vidím aj plurálne vyjadrenia v kladnom slova zmysle (už chodíme, už cikáme do nočníka a pod... :wink: ) , skôr sa to stráca s postupujúcim vekom dieťaťa, mamičky puberťákov sa už málokedy takto vyjadrujú, teda aspoň ja som nevidela vyjadrenia typu "už krásne mutujeme" či "už nám rastú prsia a na tvári máme akné" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. feb 2012 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@bodka13 , žeby to tou stredou bolo? :wink: :grinning:
22. feb 2012 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, nevím, jestli jsem blázen, nebo coooo, ale včera jsem sem psala příspěvek o tom, jak se jmenuje nečesky nové písmo pro děti, které se zavádí na českých školách. reagovala na něj @llucka, chtěla jsem jí teď odpovědět a už to tu nemůžu najít! ani můj, ani její příspěvek. nevidím to já nebo to tu není?
děkuji.
23. feb 2012 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 , aj ja som to včera čítala a dnes to tu nevidím :confused:
23. feb 2012 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka70 asi bubáci:frowning2:
Mě to mrzí hlavně kvůli tomu, že jsem chtěla odpovědět:frowning2:
To je asi nesmysl, že by to admini vymazali, ne? Nic závadného jsem na tom neshledala.....
23. feb 2012 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 , netuším, možno omyl adminov, alebo výpadok v sieti.... :confused:
23. feb 2012 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@berenika39 skus v cached, tam by si to este mala najst. Ktora tema to bola? Comenia script ma zaujima, je to velmi rozumny pocin, v skole do ktorej chodila moja dcera, deti netrapili s drilovanim dokonalych oblucikov, ale mohli pisat tlacenym a myslim, ze im to neuskodilo, skor naopak :wink:
23. feb 2012 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inkinka bylo to tady, včera dopoledne, ani tak ne o smyslu té novinky, ale spíš proč se to jmenuje comenia script, proč to nemá české označení.
23. feb 2012 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikke ten tvoj komentár sa mi páči viac ako ten inzerát :grinning:
@bodka70 tak teraz sa nahlas smejem! akože aj mne sa niekedy podarí použiť plurál, ale fakt to nerobím naschvál a vedome. A keď sa vyskytnem v skupinke mamičiek, ktoré takto hovoria, tak mám dosť a utekám kade-ľahšie. Ale mala som kolegyňu, ktorá ešte pred otehotnením neznášala zdrobneniny typu papáme... A šup ho, je z nej dvojnásobná matka. Mali by ste počuť jej slovník. A to sa zaprisahávala, že sa takto vyjadrovať nikdy nebude :astonished:
23. feb 2012 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok