Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

berenika39
8. mar 2012

@mataharyy
@zuzanocka
příspěvek v diskusi o vrtání zubů 2,5 letých dětí🙂

bodka70
8. mar 2012

@syslica , syslík boduje 😀 😀

bodka70
8. mar 2012

@zuzanocka , ti to preložím 😉 😀
"Ahoj všetkým. Ja a moja malá nemáme žiadneho zubného lekára. Vraj už vôbec neprijímajú pacientov. Tak šaliem a chodím stále na pohotovosť a celú Karvinú som prešla a nič. Tak som nasraná, prečo to tak je. Moja malá má veľa kazov a dosť dlho chodím po lekároch, aby som našla nejakého doktora. Ďakujem."

Dobrá som, nie? 😀 😀 😀 I keď ani po preklade to štylisticky nie je bohviečo. 😝

berenika39
8. mar 2012

@bodka70 tak Karvinúúúúúúúúú 😅 😅 😅 . ta kravina mi právě nešla do hlavy, ale město mě nenapadlo🙂

Jsi lepší než google 😅

bodka70
8. mar 2012

@berenika39 , kto umí, ten umí 😀 😀 😀 (pekne sa tu klepem po pleci, že? 😀 )

berenika39
8. mar 2012

@bodka70 však...když tě nikdo nepochválí, pochval se sama, já se tím zbavila komplexů asi v 18ti letech 😀

bodka70
8. mar 2012

@berenika39 , však to to, keď sú všetci takí slepí a nevšimli si, aké sme krásne a múdre, tak im to musíme pripomenúť 😉 😀 😀

zuzanocka
8. mar 2012

@bodka70 dobreeeee 🙂 ale pockat-to je skutocne nejake narecie, alebo co?
ja som myslela, ze to pisala nejaka cudzinka po vplyvom 😅

ikke
8. mar 2012

@bodka70 dobraaa, prave si vyhrala cesko-slovensku prekladatelsku olympiadu 😀

bodka70
8. mar 2012

@ikke , ďakujem vám všetkým, kvety a dezerty nechajte u môjho tajomníka 🙂 😀 😀

didiana333
8. mar 2012

des a hruuuuuuza totok....čítajte.... 😀

ked sa darý tak sa darý

sa podaryloooooo.... 😝

bodka70
8. mar 2012

@didiana333 , jáj, skoro som zabudla, tvoj príspevok mi to pripomenul. U tajomníka môžte nechať aj dary!!!! 😀 😀

eaka
9. mar 2012

kočky, ako sa píše "krv mojej krvi", mne sa tam hodí mäkké... ale na voyo markíza kričí tvrdé, tak mi to udrelo do očí, začala som uvažovať, že aké tam má vlastne byť... no babo raď!! 🙂

inkinka
9. mar 2012

i, vzor kosť

bodka70
9. mar 2012

@eaka , krv, skloňovanie podľa vzoru kosť, vo všetkých pádoch vždy mäkké "i" 😉

bodka70
9. mar 2012

@inkinka , jáj, si ma predbehla 🙂

kvojtanikova
9. mar 2012

@zuzanocka "sčuchaná guma" je "ošúchaná guma", to tu na vychode namiesto "šúchania" ja "čuchanie", tiez som bola z toho najprv v soku, ked mi spolubyvajuca na internate hovorila, ze "dvere čuchajú" 🙂 A ta ista spolubyvajuca aj jedavala na ranajky "čunku", rozumej, "šunku" tak to uz som bola pod stolom od smiechu🙂

eaka
9. mar 2012

@inkinka @bodka70 dík kočky za rýchlu reakciu..išla som si na markíze pozrieť ordináciu a tam mi toto udrelo do očí, tak som ostala taká zarazená, veľkými písmenami na prvej strane tam kričí "KRV MOJEJ KRVY"... veď z toho bolia oči, ale než im napíšem, chcela som si to u Vás overiť.. 🙂 Už som im napísala na FB

inkinka
9. mar 2012

@eaka http://slovake.eu/sk/learning/grammar/classes/c...
preroluj cca do polovice, je to tam 🙂

petkave
10. mar 2012

@kvojtanikova jeden môj známy jedáva šumku 😵

bodka70
10. mar 2012

@kvojtanikova , no áno, my na východe čucháme a ešte keď je vonku ľad a poľadovica tak sa nešmýkame ale "čuskame" 😀 😀 😀. A deti si na pieskovisku bábovky neničia ani neváľajú ale "burdajú". Moja kámoška tak prišla zo stredného Slovenska a nechápala, čo to stále tie mamičky na deti kričia, že "neburdaj!" 😀 😀
a ešte som si spomenula na ešte jednu kámošku - maďarku od Nových Zámkov, tá nechápala, keď prišla na internát, prečo jej niekto dáva do ruky skriptá a hovorí "po tri" , že prečo po tri 😕. Potom už pochopila, keď jej to vysvetlili, že to chceli aby im to podržala (potrimala) a hovorili jej "potrim" 😀.

eaka
11. mar 2012

@inkinka Ďakujem 🙂

petkave
12. mar 2012

Toto sa mi zase "neako" nevidí 😀 :

držim ti palce aby si to neak vyriešila ...

romcovaklarka
12. mar 2012

Nadpis diskuse: Puchýřek na dásni coto?

berenika39
12. mar 2012

@romcovaklarka 😉 kdyby alespoň ten název byl normální....taková vizitka 😒
nedávno jsem tu viděla diskusi s názvem Kadění. 😝

jijitka
12. mar 2012

@romcovaklarka @berenika39 ano, jedno lepší než druhé 🙂 A obsah příspěvku "kadeni" taky stojí za to.
Včera jsem narazila na název, který vlastně nebyl gramaticky nesprávně : "Čím to je, čím to je?", no já bych možná zkusila hádat, čím to asi bude 😉

inkinka
12. mar 2012

@jijitka a o čom to bolo? 😉

alamo
12. mar 2012

@romcovaklarka to me taky dostalo. Jsem premyslela, co je to za specialni dasen - dasen coto. Jeste jsem si rikala, ze se to asi cte [koto] 😀

kvojtanikova
13. mar 2012

dneska som sa normalne ze zamyslela - jeden moj student ma svoj blog a pise tam rozne svoje zazitky. Bola tam aj tato veta: "No, bolo to na riadny facepalm, čo vám budem hovoriť" .... Som si myslela ze som uz zbehla vo vyrazoch typu OMG, WTF, fail... ale ten facepalm - mi to trvalo dobrych par sekund kym som pochopila o co ide. A vrcholom jeho prispevku bola veta - "Nuž, a čo sa týka maturít, treba si slovíčko iba rozanalyzovať a budete v pohode. Veď predsa maturity = MAŤ U RITI !!!! 😀

petkave
13. mar 2012

Síce vážna téma, ale ten nadpis???

Po akej dobe ste otehotneli pri uzivany clostylbelgytu?