• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
Dnes som čítala a dosť ma pobavilo :confused:

"Pred chvilou sme sa 6ty krat zakakali az na chrbatik, tlacia sa nam 2 zubky"

Dosť blbé :grinning:.
Inak som poriadne alergická na tie prípony za číslami ako 2ja, 2mi, 3jaky, o 2hej a podobne, to má aký zmysel tam písať?
22. mar 2012 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blovitc120 ale lepšie prípony sú: 2vaja, 2vomi a také, čo obsahujú aj časť toho čísla a to už mohli autorky rovno napísať celé slovom.. o 2uhej... 5aty :wink:
a aký to má zmysel? asi je to kratšie ako bodka... prípadne nič... :wink:
22. mar 2012 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Neviem, či sa to tu už rozoberalo, ale ja sa zase dosť bavím na skratkách.

MM - materské mlieko, môj muž

Potadiaľto je to v poriadku. Ale keď niekto v diskusii napíše otázku:

A čo na to hovorí tvoj mm?

Tak sa dobre smejem :grinning: , lebo si hneď predstavím, že dve ženy majú zrejme spoločného muža :sweat_smile:
22. mar 2012 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@inkinka @zuzanocka @majdula @camelinka @bodka13 @ela2710

Tak táto to zabila:

Baby aj vasi mm su taky klepnuty? :slight_smile:)lebo ten moj mi pripada ako keby s nim puberta rucala :grinning:
23. mar 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkave :grinning: :grinning: :grinning: ja teda nechci byt za nejakou superspisovnou furii,ale nektery nejen zdejsi projevy mi trhaji oci :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: .
Mmch ted uz konecne chapu oznaceni mm (muj manzel) :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ,nikdy sem to nejak nezkoumala,ale ani to nepouzivam :slight_smile:
23. mar 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@camelinka :grinning:

Ďalšia perlička: Podľa tohto skloňovania by dotyčná jazdila na bicykle, na autá, na autobusy, na vlaky...

Možu tehulky jazdit na bicykle???

Ale už končím, musím ísť žehliť...
23. mar 2012 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petkave tak ve slovenstine chyby nenajdu,ledaze me to triskne do oci :grinning: :grinning:
23. mar 2012 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@camelinka tak to áno, to skloňovanie posúdia skôr slovenské mamičky. Ja mám vždy bordel s tými vašimi koncovkami v slovesách: napr. psaly, psali? Netuším, ako to má byť :sweat_smile:
23. mar 2012 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave Treba je napul Ceska - na bicykle jako na kole :slight_smile:

Pro me je MM jen a pouze mliko :sunglasses:
23. mar 2012 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave Psaly zeny, psali muzi a deti :wink:
23. mar 2012 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave njn to dela problem i cechum :wink: :wink: :wink:
@majdula presne, ani sem nevedela ze mm je i oznaceni pro neco jinyho nez mliko :sweat_smile: :grinning: :grinning:
23. mar 2012 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majdula deti psalY :wink: :wink:
23. mar 2012 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majdula no lebo na mk.cz sa namiesto skratky mm používa úžasný novotvar manža - od pôvodného slova manžel je to iba o písmeno menej, ale nevadí, ženy to aj tak používajú. :grinning:
23. mar 2012 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@camelinka akurát som sa chcela spýtať, ako je to s deťmi. :sweat_smile: U nás je takéto pravidlo tiež, ale nie pri slovesách, ale skôr pri prídavných menách: ženy a deti sú samy, rady a chlapi sú sami a radi. Inak sa to nepoužíva.
23. mar 2012 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave tak manzu pouzivam taky,libi se mi to :slight_smile:
23. mar 2012 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@camelinka Uaaaa pardon :zipper_mouth: mam se propadnout nebo zahrabat...? :sweat_smile:
Asi pouziju tradicni vymluvu, ze pisu rychleji nez myslim :grinning:
23. mar 2012 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@majdula jezis sak vklidu, se stane :wink: :wink:
23. mar 2012 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a zase oblíbené mm: "vďaka môjmu tolerantnému mm sa tak stalo" - i když, možná dotyčná měla tak tolerantní mléko, že si mohla pořídit auto :grinning: :grinning: Já takové štěstí neměla, mléko sice bylo taky asi tolerantní, ale furt jezdím starou herkou :frowning2:
23. mar 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@jijitka ja jazdím na aute mm :grinning: Lebo ani mm a ani mm nie sú natoľko úžasní, že by mi kúpili nové auto, ktoré by som mala iba sama pre seba :grinning: Ale je fakt sranda preložiť si to: vďaka môjmu tolerantnému môjmu manželovi sa tak stalo :grinning: :grinning: :grinning:
23. mar 2012 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petkave tak to už zbývá zkusit snad jen UM :grinning: :grinning:
23. mar 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v názvu tématu: Zaklonená hlava dopredu. To je, prosím pěkně, jakým směrem??? :fearful: :sweat_smile:
23. mar 2012 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@jijitka ted jsem to četla....další problém k řešení v diskusi:frowning2:(((
23. mar 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jijitka :grinning: dieťatko je akosi naopak... :grinning: :grinning:
23. mar 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jijitka @petkave UM by potom mohol este byt umely manzel...
24. mar 2012 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
Táto pani ma baví:

Poradte mi prosim. Poobede nas caka navsteva u svokrovcou a svagrovcou ako to tam mam vydrzat ked uz ani moj MM sa tam neciti dobre,vsetko je to len sama predvarka a FALOS,uz teraz ma boli zaludok s toho.

:grinning: :grinning: :grinning:

Schválne. Koľko chýb ste narátali?
25. mar 2012 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@petkave svokrovci aj svagrovci su v tomto momente uz urcite kvalitne predvareni...
25. mar 2012 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
nie som si istá,či to tu už náhodou nebolo :confused:
"Nikdy nepoužitý bicykel s pomocnými kolieskami, má pekné detaily..." - však to je negácia negácie teda je vlastne používaný stále :confused: :grinning:
a ešte tam bola perlička v ďalšom inzeráte,na ktorú som najskôr pozerala a nechápala prečo sa mi to slovo nepozdáva :grinning: :grinning: :grinning: .....bycikel :grinning:
26. mar 2012 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:slight_smile: tak mě to natchlo..... :slight_smile:
26. mar 2012 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ikke A predvarený je aj môj MM ... opäť koníkovská klasika, ktorá sa tu neustále rozoberá... už len čakám, kedy nejaká žienka omylom napíše "tvoj MM", to by bol parádny marriage á trois ! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. mar 2012 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@syslica Tohle je tedy jízda. Já se velmi často setkávám se spojením: "Náš XY trpí na prdíky od 8.tt." Někdy holt maminky neumí přepnout z těhotenského režimu na režim poporodní :grinning:
26. mar 2012 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok