Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

inkinka
4. apr 2012

@petkave to bol žart 😀

petkave
4. apr 2012

@inkinka ale možno sa mi to pri mojom deštrukčnom synovi zíde 😀

berenika39
4. apr 2012

@inkinka moc nesmajlíkuju, ale tohle si zaslouží....
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inkinka
4. apr 2012

@petkave ASCII kod to isti 😀

ikke
4. apr 2012

"Narodili sme sa 23.3.2012, takže sme na svete iba pár dní a už máme celkom problém s dojčením. Mliečka máme dostatok a veľmi nám chutí. Len máme menší problém sa prisať. Niekedy nám to trvá celkom dlho a niekedy sa prisajeme jedna radosť. ... Bála som sa či nemáme koliku, ale pediater povedal, že nie. ..."

..sme na svete len par dni, ale pisanie uz celkom zvladame 😉

eaka
4. apr 2012

@petkave výber svadobných šiat je trápenie?????? 😝 😉

eaka
4. apr 2012

@berenika39 no, chcela som povedať, že jej asi na klávesnici chýba ypsilon...ale ako som čítala ďalej, tak skôr niečo chýba v hlave 😉

petkave
4. apr 2012

@eaka ja nie som tradičná nevesta. Svadbu som ešte donedávna odmietala. Teraz som síce súhlasila, ale svadba bude tajná. Bez ceremónií, nekonečného chystania a plánovania. A bez množstva hostí. Ja totiž nemám rada hromadné rodinné akcie. Keby sa to dalo zariadiť tak, že by som iba prišla na matriku podpísať papiere (cestou okolo, počas prechádzky), bola by som tá najšťastnejšia nevesta. 😵

petkave
4. apr 2012

@inkinka no tak to je na mňa trošku priveľa 😀

didiana333
4. apr 2012

.....ahoj,tí stale niečo vinajdes,nevieš mi vinajst kedy chody seriál láska v istanbule? Minuli tiden to šlo na joj plus,ale už niejde,ale program tv max to stale píše že to chodí na joj plus.......

no a už to "niejde" 😀 😀 😀 😀 booože,ani napísať sa mi to nedá..... 😀 😀 😀

eaka
4. apr 2012

@petkave no to chápem, mne by taká stačila tiež... ale to vlastne môže byť problém s tými šatami, lebo také "obyčajnejšie" sú asi ťažšie zohnateľné, ako také princeznovské na veľké svadby...

zuzanocka
4. apr 2012

@didiana333 práve som to sem chcela skopírovať 😉
@ikke materský plurál som pred chvíľou čítala v téme, kde malo dieťa žlté ruky (od mrkvy) - "my papáme veľa mrkvičky" - chystám sa spraviť sa raz "blbou" a zareagovať v duchu "a to aj ty, alebo len dieťa????"

petkave
4. apr 2012

Ženy, ja keď som bola 7tt, tak som rozhodne nechodila svoje embryo kočíkovať. Vy áno???

ahojkyyyyy my mame 7tt cez vikend a som z NR kazdy den v meste kocikujem

@eaka jáááj, len nie tortové šaty s kruhom naspodku 😀 Ale keďže to bude na prelome jari/leta, tak si možno dám iba nejaké koktailky v bledej farbe. Aspoň sa nebudem pod tou haldou čipiek alebo saténu potiť 😀

berenika39
4. apr 2012

prosím oddělovat vaše vlastní komentáře a citace, protože já v tom mám hokej🙂)))))

petkave
4. apr 2012

@berenika39

Môj komentár: Ženy, ja keď som bola 7tt, tak som rozhodne nechodila svoje embryo kočíkovať. Vy áno???

Citát: "ahojkyyyyy my mame 7tt cez vikend a som z NR kazdy den v meste kocikujem"

😀 😀 😀

Takto???

berenika39
4. apr 2012

@petkave můj komentář: noooo, přesně tak, díky 😀 😀 😀 😀

(to byl jen vtip, to není povinné 😀 )

petkave
4. apr 2012

@berenika

Môj komentár: ale budem na teba pamätať pri ďalších mojich príspevkoch. A aj na ostatné účastníčky, lebo som si vedomá toho, že je to niekedy motanica - ale nie iba odo mňa 😀

Citát: Neska mi hovori susedka moj sin mladsi 2mesiac ako tvoj a moj uz riekanki vseko celi den rozprava a tvoj len povje slovicka preco neides k lekarovi

eaka
4. apr 2012

@petkave možno už je tehotná s druhým 🙂 (to je môj komentár)... 😉

berenika39
4. apr 2012

@petkave 😀 😀 no mě to komplikuje i ta slovenština, musím luštit, co je dobře, co je špatně, když vidím souvislou větu bez chyby, tak mi nedojde, že je to vaše věta, ne ta s chybou....no chápete, ne?????
hmm, chyba bude asi u mě, jak to tak vidím.

petkave
4. apr 2012

@eaka 😀 ja blbá, som sa mohla lepšie zamyslieť a prišla by som na to aj sama 😅

petkave
4. apr 2012

@berenika39 ja mám tréning, chodím do súkromnej skupiny, kde je asi 20 Češiek a ja 😀 Ale tiež mi občas nedochádza 😲

ikke
4. apr 2012

@berenika39 specialne pre teba - citacie davam do uvodzoviek (volate to tak aj vy? toto "..." 😅)

berenika39
4. apr 2012

@ikke tak zase úplný debil nejsem 😀 😀 😀
Já to dělám tak, že citace vložím mezi dva blinkající smajlíky.
Tyhle: 😝 😝 Máte stejné?

Jsem třeba četla od @petkave o té svatbě, sem si říkala vždyt to je normální povídání, mmch mám to úplně stejně - kývla jsem, ale na chudou osamocenou utajenou svatbu - tak se mi to líbilo, a já v tom deset minut hledala chyby🙂)))

ikke
4. apr 2012

@berenika39 tak to uz je deformacia pravidelnych ciateliek a prispievateliek tejto diskusie 😀 (takmer by sa chcelo napisat "profesionalna deformacia", ale myslim, ze tolko jazykovedkyn tu zas nemame)

berenika39
4. apr 2012

@ikke může někdo být profesionální Koníkovka???? 😀
třeba kdo má víc než 10 000 příspěvků nebo tak....🙂))))

ikke
4. apr 2012

@berenika39 mam tento dotaz brat osobne? 😕 😀

berenika39
4. apr 2012

huuups... jsem se nekoukla na počet tvých příspěvků předem, asi chyba, co? 😀 😀
( ne, jen náhoda, fakt!!!!!)

eaka
5. apr 2012

@berenika39 no to ma inak dosť uráža, že si niekto môj komentár je schopný pomýliť s tými citátmi, čo tu kopírujeme z fór a iných pravopisu-znalých zdrojov...

😠 😠 😠

berenika39
5. apr 2012

@eaka přijmeš omluvu? 🙂 ..jsem neříkala, že si to pletu, ale že mě to mate...... 😀

eaka
5. apr 2012

@berenika39 no ale aj nejaký koláčik by sa hodil... 😉