Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

berenika39
14. apr 2012

komentář: my to snad dělaj schválně 😀

😝 mi máme tohoto 😝

petkave
15. apr 2012

@didiana333 Akože ľúto mi je, rázštep nie je sranda, ale takto napísané je to fakt pecka.

Inak ženy, našla som slovenskú podobu českého "manža"... u nás je to "manžo" 😀 😀 😀

ined77
15. apr 2012

"Byla nedovivinutá "
...bez komentáře 😀

ined77
15. apr 2012

"mile mamicky posielam dobierkou piste az v tedy ked budete mat vazny zaujem a balik prevezmete na 100%je mozne aj cez ucet ako vam to vihovuje
ak si viberiete viac vyrobkou platite postovne len za jeden🙂 na cene sa da dohodnut alebo vimena vyrobok za vyrobok"

Komentář:...Tak nevím, slovenskou gramatiku neovládám, ale tady mi něco hodně bije do očí 😀 😅

berenika39
15. apr 2012

😝 CHCELA BI SOM VIAC OVULOVAT 😝

ikke
15. apr 2012

"po vyzualnej stranke sa mi pacila ... ja som taka sprosta osoba odmekcena"

eaka
15. apr 2012

@ikke nebude skôr "sprostá osoba natvrdlá" ???? 😀

ikke
15. apr 2012

@eaka och, tak toto si netrufam komentovat... 😕 😅

jijitka
15. apr 2012

😅 cauko baby chcela bi som sa nieco spitat. mozem but tehotna aj ket priatel to sa urobil domna ale vislo to von mohlo tam nieoc ostat?/ prosim za radu dakujemm (následuje několik reakcí)
a pokračujeme 😅 : jaaaajj ty vole ale ta menzes mam stale kazdi mesiac pravidlene to nevady???
(opět několik reakcí)
.. no tak tehotna bi som nechcela but lebo mam este len 19.. a ano ket sme to mali vitlacilo som to vonn
(reakce)
.. mimino je to najkrajsie co sa zene moze stat ale tak sama nato bi som nechcela bit.aler tak neviem lebo niekedy pcujem pohyby a v brusku tak ako tam nieco biloo to som pocula len ras..viem ze mi nevri ani jedna ze mam 19 lebo ma nik *****12 ale tak to som dala len tak lebno som potrebovala radi cim skor
(reakce)
..no tak citim asi som v 5 6 mesiaci uz a nieosm decko to len nik som si taky urobila nieoc na richlo
(reakce)
.. no to zu asi aj zacnem tu v gb uz bol taky pripat ze jej nezistili lekari ze je tehotna as v 7 mesiaci tak tu lekarom sa neda verit

Omlouvám se za délku příspěvku, ale prostě musela jsem 😀 😀

mataharyy
16. apr 2012

@jijitka No nevím, zda jsem více zaražena pravopisem, nebo sdělením a obsahem... 🤐 😀

jijitka
16. apr 2012

@mataharyy myslím, že tam obsah úspěšně přebíjí formu 😒 Mě lezly oči z důlků z obojího 😅

petkave
16. apr 2012

@jijitka @mataharyy no neviem, či to nie je stále tá istá provokatérka - vždy s iným nickom a stále vymyslí novú koninu 😀

ined77
16. apr 2012

@mataharyy
@jijitka ...mám naprosto stejný pocit 😅

bodka70
16. apr 2012

@jijitka , normálne mám zábrany dať k tomuto tvojmu citovanému príspevku "Páči sa mi", toto už je skôr na plač, nie na smiech 😒. Za takýto prejav by sa hanbil aj absolvent pomocnej školy.

berenika39
16. apr 2012

😝 zavysi aj od tvojho veku 😝

bodka13
17. apr 2012

"nezalezi, ci zneveril muz, alebo zena" ....krásne slovo 😉

ozaj,už minule som sa chcela spýtať čo je spisovne : najkrajších alebo najkrásnejších okamihov (z tv reklamy na rafaelo-myslím)

bodka70
17. apr 2012

@bodka13 1. prípad - stupňovanie slova pekný: pekný, krajší, najkrajší, 2. prípad stupňovanie slova krásny: krásny, krásnejší, najkrásnejší - ale ten druhý prípad mi pripadá taký neprirodzený, pritiahnutý za vlasy - neviem, či je to vôbec spisovne. 😝

benne
17. apr 2012

@bodka70
@bodka13 podľa mňa sa slovo krásny nestupňuje a je to podobný nelogizmus ako slovo najoptimálnejší, ktoré nie je gramaticky správne (okrem toho, v elektronickom slovníku slovenského jazyka, slex.sk, sa krásnejší a najkrásnejší nenachádza 😉 )

bodka13
17. apr 2012

@bodka70 no však to,že ten druhý prípad mi vôbec "nepasuje" do ucha -to ako keby spojili obidve stupňovania ....normálne ma tá reklama rozčuľuje 😀

bodka70
17. apr 2012

@benne , no mne sa to tiež nezdalo, je to možné, ja aj keď nie všetku gramatiku na 100% ovládam, ale intuitívne niekedy cítim, že proste to tam nepasuje. 😉

benne
17. apr 2012

@bodka70 mne je jasné odkiaľ to prišlo, od susedov 😅 to bude tou ich Nejkrásnejší hádankou 😅

bodka70
17. apr 2012

@benne , no jo vole, to bude tými čechizmami 😝 😀 😀

berenika39
17. apr 2012

@bodka70 😀

petkave
17. apr 2012

@berenika39 to 😝 zavysi aj od tvojho veku 😝 bol citát, či komentár k príspevku tesne nad tvojím? 😀 😀 😀

@bodka13 určite najkrajších 😵

berenika39
17. apr 2012

@petkave citát.... 😀 Komentáře v tomto tvaru bych nebyla schopná ani v deliriu🙂, doufám.

petkave
17. apr 2012

@berenika39 ale celkom mi to pasovalo ako reakcia na bodku, ktorá písala pred tebou. Ale potom som si všimla 😝 😝 , tak som si povedala, že blbooooosť, že to je citát 😀

berenika39
17. apr 2012

@petkave máš pravdu🙂. to mě ani netrklo. citáty píšu mezi 😝 a 😝

alamo
17. apr 2012

Jinak vždy příjdu maminko nebo tatínku dej a udělám nevynné očička a dostanu to co chci

Jak se delaji takova ocicka? 😕

jijitka
17. apr 2012

@alamo asi nejdřív uděláš nevinná a když to nezabere, musíš přitvrdit 😉

berenika39
17. apr 2012

název tématu: 😝 Mají vitamíny vlyv na velikost miminka při porodu? 😝

...i když tady si myslím, že to zmastil nějaký ten chytrý přejmenovávač diskusí, protože to mohlo být slovensky "vplyv" - to by měl být český "vliv"? a vznikl z toho vlyv....já to nemůžu ani napsat....