• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
18. apr 2012 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss :grinning: Teraz sa dobre smejem. Ja mám suseda, ktorý každú sobotu pootvára okná dokorán a púšťa talianske árie popri upratovaní. Fakt na celú ulicu. A ty si chceš pustiť slovenskú klasiku v Taliansku. Aká paráda :astonished:
18. apr 2012 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petkave
Ja si poustim celou sk nostalgii meho mladi a casto tu krici i Michal David a ja se pridam nahlas NON STOP ja chci zit NON STOP a s tim co prijde, mam chut se rvat..to patri sousedovi, ale on tomu nerozumi.. :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak nad nama ob patro bydli cernoska, klasicka cernoska, prava, cerna, ..super zenska..a ta zpiva jejich melodie.. pisnicky i ty z kostela..klasicke cernosske..
jsme dvojka :wink:
18. apr 2012 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss gospel + David, tak to je teda kombinácia :grinning: :astonished:
18. apr 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petkave :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
no a ted si predstav nasi spolecnou prochazku:

ona cerna primo z Nigerie takze "nefalsovana" a v kocarku ma temer bileho mulatka, ktery po ni podedil "jen" kudrnate vlasky..
a ja blondyna s tmavou holcickou a dvojcatama, kterym moje kamoska rika "misung" :astonished: :astonished: :astonished:

Koho je jake dite?

Kdyz jsem mela deti male, hlavne nejstarsi dcerku, ta je velmi tmava-sneda...tak si lide mysleli, ze jsem jeji baby-sitter.. :frowning2:
18. apr 2012 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss spravte spoločnú foto s deťmi a hoď to ako kvíz: Uhádni, ktoré dieťa patrí ktorej matke :grinning:
18. apr 2012 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petkave :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
jo a pak zacnu premyslet, jestli mi je preci jen nekdo v porodnici nevymenil..
Kdyz za mnou prisel manzel do porodnice, byla jsem v pokojiku na Jipce..cili musela nejdriv otevrit sestra..
tentokrat to byla primo pani Primarka, co odvedla meho muze, ktery umi cesky jenom "spi a bud zticha"...do pokoje ke stejne tmave mamince jako on... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Koukali na sebe, nikdo cesky neumel...no skoda, ze jsem u toho nebyla.. :grinning: :grinning: :grinning:

jooooo a malem jsem zapomnela, dokonce si i jeji miminko podrzel, nebranil se..
18. apr 2012 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@irriss spi a buď zticha :grinning: :grinning: :grinning: To môj muž zase zvykne hovorievať: Ležkaj a čuškaj :grinning:
18. apr 2012 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petkave
to mi pripomnelo posly slovnicek...kdyz jsem jezdila jako vedouci do polska s detma..a byl to tabor miseny..cesi, slovaci i polaci..
a pri zavodech bylo slyset "scukaj"scukaj"..koukala jsem jak blazen, pak mi bylo vysvetleno, ze to znmena hledej, hledej..uz jsem se lekla, ze povezu zpet nekoho tehotneho :sunglasses:
18. apr 2012 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petkave
polsky slovnicek - chyba

ach jaj, ty a jazykarka, ted mam vroubek..vynechavani pismenek, to by bylo na psychologa..ze?? ale to je klavesnici..pisu rychle, abych nezapomnela..a vsechno mi klavesnice nebere.. :sunglasses:
18. apr 2012 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss ja som to pochopila :astonished: prsty sú rýchlejšie ako klávesnica,že?
18. apr 2012 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave
no hlavne i pochody myslenek..bojim se, ze mi vypadne :unamused:
18. apr 2012 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No baby a vy ste aj naozaj dnes cez obed varili alebo len tuto virtualne? :grinning:

@irriss mas pestry zivot, zazitkovo aj farebne :slight_smile: mna zas ked som bola mala strasilo slovo hřbitov :wink: cintorin mi pride take neutralne, ale pohřbít je hrozne. A zaroven mi napada, ze nase pochovat a vase pochovat su diametralne rozdielne :confused:
18. apr 2012 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@inkinka
super zamysleni... :wink:

ja mam bohuzel velmi barevny zivot...nastesti v posledni dobe vyhravaji barevne pastelky :wink: diky mym dceram kocickam,.. :slight_smile:
18. apr 2012 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@inkinka
k tomu vareni obeda.. :pensive: :pensive: :pensive:
ja varim teple vecere...kdyz maji deti az do peti.. :wink:
18. apr 2012 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss malujete? Krasne hobby :slight_smile:

ale pisat vies farbisto aj bez pasteliek, dobre sa to cita :wink:
18. apr 2012 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inkinka
tema pastelkama barevnyma byla myslena dobra nalada a zadne "bolesti" (diky hokam, co mi delaji jen radost), snad to nezakriknu :wink:

neslo o malovani obrazku, ale duse :wink: :slight_smile:
18. apr 2012 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
názov témy zase.....Bezproblémové kojenie,eksistuje aj také??...... :grinning:
18. apr 2012 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
uff zase "nie jaká" budúca učiteľka, čo má pravopis na úrovni 2.ročník ZŠ maximálne :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
19. apr 2012 o 06:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Bodka myslela túto dievčinku: "....ale chcela by som sa vás spýtať či nepoznáte nie jakú rozprávku o psíčkovi a mačičke emoticon..Chcem byť učiteľka ako študujem to a potrebujem to emoticon " No, bože uchovaj, ak by takéto indivíduá mali v budúcnosti učiť naše deti :angry: . Vedomosťami o detskej literatúre zjavne neovplýva, zato plytvá smajlíkmi...
19. apr 2012 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Nápis v nemocnici: Pacienti na vyšetrenie prsníkov ultrazvukom zaregistrujte sa na recepciii.

Je to podobný nezmysel ako gynekologickí pacienti
19. apr 2012 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@inkinka Nie celkom: gynekologickí pacienti je nezmysel.. asi taký, ako andrologické pacientky :sweat_smile: . Ale aj chlapa môže doktor poslať na vyšetrenie prsníkov, dokonca aj rakovina prsníkov u mužov existuje, hoci sa o nej toľko nehovorí...
19. apr 2012 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@syslica , práve som to chcela napísať, predbehla si ma, aj muži majú prsia, niektorí dokonca väčšie ako podaktoré ženy :grinning:.
skôr by som sa čudovala pacientkám, čo idú na vyšetrenie prostaty :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
19. apr 2012 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@syslica
@bodka70
čakala som presne túto reakciu, ale vzhľadom na to, že toto vyšetrenie podstupujú v drvivej väčšine ženy , pacientky ( to promile mužských pacientov je zanedbateľné) je logickejšie použiť slovo pacientky. Riadime sa majoritou, nie okrajovými javmi :wink:
19. apr 2012 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka70 Ja by som sa zas asi najviac čudovala doktorovi, ktorý by tú prostatu v ženskom tele hľadal... asi tak isto ako budúcej učiteľke, ktorá hľadá na mamičkovskom fóre "nie jakú" rozprávku o psíčkovi a mačičke. :grinning: (pokus o návrat k téme).
19. apr 2012 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@inkinka , už nás dobre poznáš, čo? :wink: :grinning: :grinning: :grinning:

ale zase na druhej strane, ak napríklad oslovuješ publikum a je tam 1000 žien a len 2-3 muži, tak aj tak nepovieš len diváčky či poslucháčky, ale buď povieš len diváci ako všeobecné pomenovanie bez vzťahu k pohlaviu, alebo povieš diváčky a diváci, hm....
19. apr 2012 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka70 :wink:

vážené dámy a páni :wink: pretože ani milé dámy a vážení páni by sa nemalo, ty ako odborník na gender veci iste súhlasíš :wink:
@syslica nooo a vieš že by ju tam našiel? Podľa FICAT je od roku 2002 už aj female prostate
19. apr 2012 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bodka70 Si ma tentokrát zas predbehla ty :grinning: :grinning: . V podstate máš pravdu s tou logickosťou, @inkinka, ale rodovo nešpecifická formulácia je vhodnejšia, zahŕňa aj to promile mužských pacientov (predstav si, že by nejaký z nich žaloval nemocnicu pre diskrimináciu! nereálny scenár, našťastie nie sme v Amerike :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).
19. apr 2012 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@inkinka Fakt? Tuším si zas musím niečo doštudovať :grinning: :grinning: :grinning: . Jeden by neveril, čo všetko sa na tomto Koníku dozvieme. :wink:
19. apr 2012 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inkinka
@syslica , tak to už tu nikto nič negarantuje? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: :grinning: :grinning: :grinning:

Človek žije v predstave, že ženy majú vagínu a maternicu a vaječníky a muži penis, semenníky a prostatu. No a bác, nie je to tak úplne pravda, všelijaké bizardnosti sa stávajú na tomto svete a to nehovorím o percente tých preoperovaných :dizzy_face:. Takto som si teda rodovú rovnosť nepredstavovala :zipper_mouth: :grinning: :grinning: :grinning:.
19. apr 2012 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok