• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
@bodka70 ale toto nie je bizarnosť, má to logiku: http://www.zzz.sk/?clanok=5717 nie, negarantuje sa nič, ani istoty :slight_smile:
19. apr 2012 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka70 ale oni len nejaképarauretrové žľazy premenovali na ženskú prostatu.. ona tam celý čas bola, len jej hovorili inakšie :slight_smile:
19. apr 2012 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hovorili jej inakšie, ale aj k nej inak pristupovali ako k mužskej prostate - pri liečbe jej ochorení, teraz by sa to mohlo zmeniť. Ale to som už od gramatiky odbočila.
19. apr 2012 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ženy, tak tomuto sa hovorí emancipácia v jazyku. Mne sa páči, ako to majú vyriešené Nemci, teda aspoň v písomnej komunikácii. To by som vás tu mohla osloviť Liebe TeilnehmerInnen a nikto by sa nemohol sťažovať,lebo v jednom slove sú zahrnuté oba rody a basta. :grinning: Len vraj nemecké aktivistky ešte nedoriešili neosobné zámeno man (ktoré je podľa nich odvodené od slova chlap) a chceli by k nemu aj ekvivalent frau... Ok, dosť bolo... Táto časť je iba pre nemecky hovoriace a mám taký dojem,že tých tu zas nie je toľko veľa :astonished:
20. apr 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: mali sme plesen v potravinovej skryni v rohu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. apr 2012 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: dnes mi odchadza moj velky bratček na 4 dlhe mesiace do Norska! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. apr 2012 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: O mesiac ma try rocky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. apr 2012 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja mam 2 vatsich drobcov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. apr 2012 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: pôjdem s malou sa objednať ku pedikúrke, manikúrke a kaderníčke :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak ja neviem, pedikúrka, manikúrka? To už sú čo za pojmy???

:grinning: :grinning: :grinning:

Pozerám, že som sa nejako rozbehla :grinning:
20. apr 2012 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: urobím kafčo vyložím nohy a budem relaxovat a čakat kým ma osviety....Babulky pekný výkend všetkým :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. apr 2012 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petkave , to bude asi taká malá kúra, t.j. kúrka na nechty :wink: , alebo ešte môže ísť o odborníčky na kurie oká :grinning: :grinning:
20. apr 2012 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bodka70 alebo tie odborníčky autorka tak nežne oslovuje, ty moja "kurka"? :grinning:
20. apr 2012 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave , no ktovie, ale tak potom by sa kaderníčka mohla uraziť, že ona nie je kurka :grinning: :grinning: :grinning: .

a malá poznámočka k milovníčke kávy: no zlatko, keď chceš, aby ťa "osvietylo", musíš zobrať knihu slovenského pravopisu, v usadeninách od kávy síce môžeš čítať svoj osud, ale nie to, kde sa píše i/y :wink: :grinning: :grinning:
20. apr 2012 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
"Jsem pracující matka na trv. prac. poměr. od 1a1/2 dítěte" :sweat_smile:
jak tuhle větu chápete? :sweat_smile: ..má daná žena 1,5 dítěte? :sweat_smile: :grinning:
20. apr 2012 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@ined77 tú polovicu má asi v striedavej starostlivosti :grinning:
20. apr 2012 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Takže kupujete pořád neutrál...Se chceš asi nechat překvapit viť?...

:grinning: Vitim, vitim. :grinning:
20. apr 2012 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@ined77 Anebo je to prostě nějaká statisticky průměrná žena - nebo spíš trochu nadprůměrná, jinak by měla 1,2 dítěte :slight_smile:
20. apr 2012 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@ined77 Jasne, ze ma 1,5 ditete. Vzdyt jedno dite je malo a dve moc, ne? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. apr 2012 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Podkani vladnu na Slovensku! :wink: (citát)
20. apr 2012 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: zijeme z Jizni Karoline, :stuck_out_tongue_closed_eyes:
(komentář - sázím skoro všechno co mám, že je to děvče, co se v pátek nudí a prudí :grinning: :grinning: :grinning: ).
20. apr 2012 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eaka tak to je fakt sila :grinning:
20. apr 2012 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale mám niečo ešte "lepšie"
"kráska v potiažach" (citát) toto práve povedali na DomaTv, upútavka na film s R.Gerom a K.Basinger... (komentár)
20. apr 2012 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave ale na jej obranu musím napísať, že príspevok napísala druhýkrát a tam už napísala "potkani", takže si to všimla, napísala asi v rozhorčení, ale nedalo sa už opraviť.. stáva sa.. :wink:
20. apr 2012 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eaka a to myslela našu vládu? :sweat_smile:
20. apr 2012 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave ne, našu!!!!!
20. apr 2012 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eaka Nahodou mne se to libi :slight_smile:, podkani - to je jeste horsi jak potkani. Asi to zacnu pouzivat :sunglasses: .
20. apr 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@alamo mimo téma, ale musím:
víte, jak se rodí děti? rozením....
jak se rodí kotě? kotěním....
jak se rodí vůl? volením.....
20. apr 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
20. apr 2012 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:stuck_out_tongue_closed_eyes: PERVEKT MODERATOR :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nic dalšího,jen tahle dvě slova. A teď si vyber, má to být perfekt (příp. perfect) nebo pervert??
20. apr 2012 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
*Dajte niejaky typ na dovolenku chorvacku s detmi. *

-normálne k tomu nemám ani čo dodať.. spolu som narátala 5 chýb
21. apr 2012 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok