• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
Ženy, zase moja favoritka:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: Bryanko je rano vonku 2hodiny po obede spi o 12.-14,o 3tej sme isli von vecer prideme dnuka o 7hod,,7,30 teraz som uspavala a nehcel spat kricala som nanho mne nohi bolija od celi den vonku a on neni unaveni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. máj 2012 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
neznášam slovo "úžastný " :angry: :angry: ...normálne sa musím ovládať,aby som to aj na fb každému nepísala,aby si to opravili :grinning: :grinning: :grinning:
2. máj 2012 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
slovensky správně je robusný nebo robustný? Já myslím, že robusný, ale několikrát jsem četla robustný.
2. máj 2012 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mateson robustný....neviem síce prečo,ale to je správne.... :grinning:
2. máj 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mateson spisovne je "robustný"

=silný, mohutný, pevný, odolný
http://www.cudzieslova.sk/hladanie/robustn%C3%BD
2. máj 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave tá mama čo to písala je madarka.... :grinning: ona sa už aj raz rozčulovala,že načo niektoré riešia jej pravopis... :grinning: že ona inak písať nevie.... :grinning: ale tiež si rada prečítam jej výplody....dobrá zábava to býva.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. máj 2012 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka13 úžastne robustný.... :grinning: :grinning: :grinning: sranda,nie?????
2. máj 2012 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@didiana333 no mne by sa viac páčil úžastne robusný :grinning: :grinning: :grinning: a ešte keby ho niekto odcudzoval za niečo čo neurobil,to by teda bolo
2. máj 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@didiana333 to mi došlo, že pani nebude od nás, ale fakt je to sranda čítať tie jej statusy :astonished:
2. máj 2012 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petkave pred chvílkou zase pustila perlu.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Bryanko treti den piska do nocniku aj vonku na travu ked ide spat este mu dam plienky aj na vecer kedi mam uz nedavat vobec na obednajsi spanok

:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. máj 2012 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@didiana333 no fakt maďarka :grinning: To si musím aj párkrát po sebe prečítať, aby som odhalila význam. Lebo pri prvom zhliadnutí som sa začudovala, že malý píska na nočníku :grinning:
2. máj 2012 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby, pozor, k "vysačkám" sa nám pomaly pridávajú "vysáčky"..
2. máj 2012 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petkave aj ja som to tak najskôr pochopila...... :sweat_smile: :grinning:
2. máj 2012 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkave inak,tá mamička má vážne perlenia.... :grinning: nemyslite si,že som zlpmyselná,ale fakt sa bavím,ked to čítam.... :grinning: :grinning: :grinning: napríklad....

Aki sprej mam kupyt malemu ked spadne abi som zafukla aby nemal bacily na nohi?

zafukla.... :grinning: no neni to svetový výraz???? :grinning: :grinning: :grinning:
2. máj 2012 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Bryanko. Je to Bryan? Jako "Brájen"?
2. máj 2012 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@zuzanocka "vysáčky" od "vysáčkovať" ... asi ... aj ked mne to skor evokuje grc-vrecuska v lietadle (pardon)
2. máj 2012 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@zuzanocka "vysáčky", to je zkratka pro vysuté (zavěšené) sáčky?? :confused: :grinning:
@mateson Může být "Brijen" nebo Bryan... Já si to počeštila a čtu vyslovuji tak jak čtu :sweat_smile:
2. máj 2012 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ikke Případně sáčky na výkaly...? :sweat_smile:
2. máj 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mataharyy
@ikke ahaaa :grinning: akože vy..toto sa do sáčku, máme "vysáčky".. a ja už som myslela, že to tak niekto zdvorilo vymá aj sáčkom :slight_smile:
a tu mi napadá obľúbené "sáčik", "servítok" a "ísť pri Prior" - to sú masové špécie nášho mesta :slight_smile:
2. máj 2012 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Boze maly od vcera strasne skrype zo zubami :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pri tejto vete som veru zaškrípala zubami aj ja :grinning:
3. máj 2012 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: jsou to milí pséci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nejde o překlep, výraz "psék" se v příspěvku objevuje několikrát, v různých tvarech :grinning:
3. máj 2012 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jijitka to je nářečí, tuším nějaké hanácko, ale nevím to určitě.
3. máj 2012 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"pýsat" ...už 2x som si pozerala vybrané slová a po P a ja tam toto slovo nemám :frowning2: :grinning: :grinning:
3. máj 2012 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Dnes nové téma ve Volné diskusi. Obsah,forma, krásně ladí :grinning: :grinning:
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Ulice-půjde thea na potat? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. máj 2012 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@berenika39 byla bych docela zvědavá na jejích dalších 80 příspěvků.
3. máj 2012 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@berenika39 tu mi napadá jediná reakcia: "čeho???" :grinning:
3. máj 2012 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mateson no, možné to je, ale ještě jsem se s tím nesetkala. A i kdyby to tak bylo, přijde ji docela divné používat to v psaném projevu. Já pocházím z oblasti kde se při hovoru běžně používá např. "Mluvili jsme vo ňom" (o něm :grinning: ), ale ani by mě nenapadlo to napsat (naštěstí už tak ani nemluvím :sweat_smile: ).
3. máj 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:stuck_out_tongue_closed_eyes: nepredstavyteľné množstvo času :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. máj 2012 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: ja mam myrenu 3.den :stuck_out_tongue_closed_eyes:

V celej debate sa v každom príspevku na každom riadku skloňuje slovo Mirena a niekto je schopný napísať toto!!!!
4. máj 2012 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@eaka asi nechce odpisovať :grinning: :grinning: :grinning:
4. máj 2012 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok