Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bodka70
4. máj 2012

@eaka , tuším v jednom z filmov s Arnoldom Schwarzeneggerom boli také 3-prsnaté baby 😉 😀 😀

eaka
4. máj 2012

@bodka70 tak že by sa už dostali aj do reality?
😀

eaka
4. máj 2012

Kočky, no mimo tému teraz budem, ale v Súdnej sieni na Jojke cigáni sa rozvádzajú a teraz došiel brat tej manželky a že Sandokan!!! Ja umrem! 😀

inkinka
4. máj 2012

trochu recesie

berenika39
4. máj 2012

@inkinka
V suoivsoltsi s vzýukemm na Cmabridge Uinervtisy vlšyo njaveo, že nzeáelží na pořdaí psíemn ve solvě. Jedniná dleůitžá věc je, aby blyy pnvrí a psoelndí pímesna na srpváénm mstíě. Zybetk mžůe být totánlí sěms a ty to přoád bez porlbméů peřčetš. Je to potro, že ldiksý mezok netče kdažé pensímo, ale svolo jkao cleek. Zjíamvaé, že??

mateson
4. máj 2012

V souvislosti s výzkumem na Cambridge University vyšlo najevo, že nezáleží na pořadí písmen ve slově.Jediná duležitá věc je, aby byly první a poslední písmena na správném místě. Zbytek muže být totální směs a ty to pořád bez problému přečteš. Je to proto, že lidský mozek nečte každé písmeno, ale slovo jako celek. Zajímavé, že? .... Fakt je to pravda 🙂

inkinka
4. máj 2012

@berenika39 fakt to funguje, prvé a posledné písmeno 😉 ten kto robil tú potlač, ten výskum poznal, to je zrejmé 🙂

bodka70
4. máj 2012

@berenika39 , do fasra, a ja si tu rboím ssroitai s gmkoaartiu a ptorim sčtiaí len dve pnsímeá mať v pkiraodu 😀

berenika39
4. máj 2012

@bodka70 😀 😀 😀 😀 😀 měla jsem co dělat s tvým komentářem, ale obsah se dal tušit, tak jsem si pomohla intuicí 😀 😀 😀
@inkinka nevím, jestli byl dřív potisk nebo výzkum, ale funguje to🙂

A vlastně tímhle výzkumem se dá omluvit jakákoliv, i ta nejhrubší chyba v příspěvcích na MK. První a poslední písmeno trefí skoro každý. Konec našeho okénka. Amen.

benne
4. máj 2012

MM je dyslektik, on mal s tým textom s výskumom v Cambridge veľký problém, keď som mu to dala prečítať... (ja som to mala na FB ale písmená boli prehádzané)

-to ja len tak na okraj

komentár @bodka70 ma tiež dostal 😀 😀 😀

inkinka
4. máj 2012

@bodka70
@berenika39
niekedy to dá zabrať 😉
knotarrpokudnvíte

inkinka
4. máj 2012

@berenika39 dobre, ak trafí prvé a posledné, tak sa to bude rátať že ok 😀
a čo budeme potom robiť? 😕 😀

ikke
4. máj 2012

@bodka70 nestras ma, ved ja tomu dietatu teraz takmer ani nemam co obliect 😅 zeby som zalozila otazku "ako obliect novorodenca, ked prenho nemam ziadne oblecenie?" 😅 spolieham, ze do jula dorazi leto aj sem 😕

benne
4. máj 2012

ja som chorá zo slova "niaké" - čo to je, nijaké či nejaké? 😕 😕

berenika39
4. máj 2012

@ikke to udělej, téma založ, třeba se tu rozjede sbírka na podporu očekávaného ikkeaátka 😀

petkave
4. máj 2012

@benne ja mám pocit, že už ho bežne začnem používať, lebo keď ho vidím x-krát za deň, tak sa mi dostáva do podvedomia:

😝 Poradte mi niake nezvicajne pekne dievcenske meno prosim...nerozoberat neni som tehotne len som zvedava na mena 😝

benne
4. máj 2012

@petkave ja sa zas so šokom v očiach zvyknem pristihnúť, že som napísala vysačka 😲 😲 😲

😀 😀 😀

petkave
4. máj 2012

@benne Ja občas tiež v rýchlosti píšem mi/my naopak, rýchlo to vymažem, opravím a pomyslím si, že už som asi dlho na MD a na koníku a bolo by načase vrátiť sa do práce 😀

ikke
4. máj 2012

@berenika39 joooj, ale to mam rychlejsie konecne zajst k svagrinej 60km a pretriedit satnik jej 3-mesacneho dietka 😅 😉

bodka70
4. máj 2012

@ikke ,prinajhoršom ti čosi pošlem, mne už toľkí ľudia sľúbili dať veci pre dievčatko a už mám niektoré aj doma, že si zrejme budem môcť otvoriť sekáč zo šatstvom, aj trojčatá by som v pohode obliekla 😉 😀 😀 😀

ikke
4. máj 2012

@bodka70 oukej, budem si pamatat... 😀

berenika39
5. máj 2012

😝 prosím vaz 😝

inkinka
5. máj 2012

Slovenčina NIE je najťahší jazyk na svete (Späť na článok)

najľahší alebo najťažší ? Vyberte si podľa vlastnej úvahy :D

inkinka
5. máj 2012

V článku to autor ďalej rozvádza:

Mnohí ľudia (ani ja sám) som tomuto výroku neveril celkom dlhú dobu, no preukázal sa pravý opak.

to verím, ťažko uveriť takému výroku 😅 a nad štylistikou radšej prižmúrme očko 😉

petkave
5. máj 2012

Trochu na farmársku tému:

😝 No dievčatá, nechceli by ste maž Adamove starosti?????
Dnes o 22:13 • 1 komentár • Páči sa mi to • 2 •
zuzkalenka ja hej jeden tt jedna ženská druhý tt druhá čo treba viac ku šťastiu???? 😝

Takže Adam z farmy si počíta týždne tehotenstva?

inkinka
6. máj 2012

@petkave to je podobný nezmysel ako tvoj MM 😕

petkave
6. máj 2012

😝 bola rozvedena -40.jej dichala na krk 😝

Tak keď mínus 40 dííícha na krk, to musí byť nepríjemný pocit 😀

petkave
6. máj 2012

V tej istej téme:

😝 ked som si robyla test 😝

petkave
6. máj 2012

Ešte stále tá istá téma.Mám chuť zobrať si do ruky červenú fixku a škrtať :D

😝 Nemusis obhajovat svoje ciny pred neznamimy z fora 😝

bodka70
6. máj 2012

@petkave , podľa mňa tá baba vie kde je aké i/y, ale z nejakého dôvodu sa rozhodla že bude originálna a dá to presne naopak 😉 😀 😀 😀 😀