Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

eaka
15. máj 2012

@miskakyska ???? áno, to je moja celodenná činnosť a životný cieľ!! 😉

miskakyska
15. máj 2012

@eaka veď však v pohode..len neviem,čo bolo na tom divné,že som napísala jednej osobe,kt.písala o zbytočnej téme,že sú tú aj zbytočnejšie :o)) mier?? :o)) pekní dňýk

eaka
15. máj 2012

@miskakyska Divné bolo len to, že si použila zbytočne veľa slov, správne je "zbytočnejšie", nie "viac zbytočnejšie" Keby si chcela silou mocou napísať "oveľa viac", tak je vhodnejšia formulácia "oveľa viac zbytočné"...
Áno, nájdu sa tu oveľa lepšie perly ako tá Tvoja, ale väčšinou sú to hrubky a z tohto druhu tu dlho nič nebolo.. Ak nájdeš chybu v mojom príspevku, kľudne ju sem hoď, ja sa rada poučím, vôbec si nemyslím, že by sa chyba nepritrafila aj mne.. Podľa mňa urobiť chybu nie je hanba, ale hádať sa, ak Ťa niekto upozorní, nechcieť sa z nej poučiť...tak o tom si už myslím svoje..
A len pre Tvoju informáciu, nebrázdim koníkovské témy pre "úlovky" tohto typu, tie skáču do očí viac menej same.. 😉
Takže mier hlavne Tebe.

petkave
15. máj 2012

Tak schválne. Aký je tento človek?

😝 som podsteny 😝

berenika39
15. máj 2012

@petkave opilý pod vobraz.....

petkave
15. máj 2012

@berenika39 To je tvoj tip, či iba komentár k jeho stavu, v ktorom to slovné spojenie napísal?

bodka70
15. máj 2012

@petkave , určite je poctený, že je pod stenou 😉 😀

miskakyska
15. máj 2012

...no veď to tu prepánakráľa všetky tak neprežívajte,nemôžu byť všetci takí múdri...hlavne,že sme zdraví! P.S. na druhýích sa dobre baví..ale,keď ste také strašne študované poniektoré,by ste mali o tom vedieť..

petkave
15. máj 2012

@bodka70 Ahááá, a tým pádom sedí Ivkin komentár, že je opitý. Lebo len tak by pod stenou asi neležal, či?

eaka
15. máj 2012

@miskakyska Myslím, že by si to mala prestať prežívať hlavne Ty... 😉

petkave
15. máj 2012

@miskakyska Prečítala som si aj predchádzajúcu stranu. O čo tebe ide? My tu máme mierumilovnú, vtipnú a veľakrát aj žartovno-duchaplnú diskusiu na rôzne témy. A určite mi dajú dámy za pravdu, že vyrývanie a vzájomné urážanie sa v tejto téme vítané nie je. Takže ak sa ti nepáči, nečítaj nás a nekomentuj. ďakujem za pochopenie.

berenika39
15. máj 2012

@petkave nejdřív mě napadlo, že je pod stěnou - a proč je pod stěnou? protože je pod vobraz 😀

berenika39
15. máj 2012

@miskakyska o tom je tahle diskuse, neprožíváme tu nic moc vážně, není tu jediný konflikt, zásek, žádná nevraživost, často se tu poučíme o češtině a slovenštině, takže komu se líbí, nech sa páči, komu ne, nemusí🙂

eaka
15. máj 2012

😝 a kopiju dat do karty 😝

len či sa jej tam zmestí..to je nejaký matrix... 😀 😀 😀
(keby niekomu nedochádzalo, tak pani chce vložiť "kópiu" istého dokumentu do zdravotnej karty..
😉

petkave
15. máj 2012

@eaka ach, jasné. Takéto niečo som už videla x-krát v poznámkach mojich žiakov. Samá kopija 😀 Len mne nejde do hlavy, že kopírujem ako besná (fakt som zamestnanec, ktorý najviac nivočí našu školskú kopírku) a nech robím čokoľvek, vždy mi z toho stroja vyjde iba kópia, ale nikdy nie kopija. Nerobím niekde chybu?

petkave
15. máj 2012

@berenika39 pozerám, že tvoje smajly 😝 x 😝 sa stávajú čoraz populárnejšími. Len tak ďalej, kočky. Keď to budeme robiť všetky berenikovským spôsobom, nebudú tu vznikať žiadne nedorozumenia 😕 Ach, mám rada poriadok 😀

jijitka
15. máj 2012

a jéje, chvíli jsem tu nebyla a koukám, že se tady začínají ozývat potrefené 😅 😅 Troška nadhledu a smyslu pro humor by neškodila 😀

petkave
15. máj 2012

Tiež som tu dlho nebola (skolila ma angína a 39,5 horúčka), tak sa zase potrebujem vyblbnúť 😀 A snažím sa predstaviť si nasledujúcu situáciu - príspevok od matky s pártýždňovou dcérkou:

😝 Spinkáme zviazané v perinke a je nám tak doooobre. 😝

petkave
15. máj 2012

😝 V dectve strácame rozum kvôli láske, neskôr strácame lásku kvôli rozumu .. 😝

Myšlienka pekná, ale ten začiatok je besný.

berenika39
15. máj 2012

@petkave dám si svoje vyplazené smajlíky patentovat 😉 . jsem ráda, že fungují🙂))))

p.s. Jednou hodně dávno jsem oslovila kamarády z jedné konkurenční firmy takovým familiérním názvem - prostě ze zkratky názvu firmy jsem udělala podstatné jméno. (třeba jako MaJ - Májovky 😀 - jen příměr). A co myslíte? ten mnou náhodně vytořený název se ujal, mají R v kolečku, jsou značka značek v našem oboru a nikdo už neví, že to byli jen dva kluci, s firmou se zkratkami svých jmen. Moj značka, moje značka!!! 😀 😀

petkave
15. máj 2012

@berenika39 ja mám rada pravidlá a veci, ktoré zjednodušujú život. Takže u mňa máš veľké + a prianie, nech sa aj tvoje ďalšie nápady a zlepšováky ujímajú 😵

berenika39
15. máj 2012

@petkave pěkně děkuji, a jsem na tom stejně 😉

eaka
15. máj 2012

@berenika39 NA SÚD S NIMI!!!! 😝

berenika39
15. máj 2012

@eaka já už je odsoudila v restauračních zařízeních tolikrát 😀 😀 😀 . Neodpustím si rýpnout skoro vždy, když se potkáme 😀 . Akorát mě pak z toho bolí hlava 😀

petkave
15. máj 2012

No čo, baby? Odpustíme mu to? Má iba 9 mesiacov, tak mu tú chybičku hádam prepáčime, však?

😝 9 mesiacov som dudlik ani vydiet nechcel a teraz sa neviem dodudlit 😝

eaka
15. máj 2012

@petkave Určite áno, shak 9mes by nemal vedieť ešte ani písať hovoriť či vôbec v takýchto súvislostiach rozmýšľať...takže tu tá hrubka absolútne nehrá rolu.. Ale trpezlivosť tej mamičky je obdivuhodná, 9mesiacov ponúkala, až nakoniec vyhrala.. 😀

eaka
15. máj 2012

@berenika39 A aj tak z toho nič nekvaplo? ☹

petkave
15. máj 2012

Ako sa vyjadruje dáma, ktorú odmieta muž jej srdca:

😝 ahoj ja som 2 roky po porode a ties toto riesim a uz ti poviem ani nemam chut to riesit,,,moj ma odmieta len v sexe,inak ked urobym cirkus ohladom toho tak ma podplaca sladkym a tak inac som si dala precavzatie ze ak najblisie bude chciet on tak ho poslem do teplych krajin viem ze je to blbe riesenie ale fakt uz mam nervy v ..... 😝

berenika39
15. máj 2012

@eaka kvaplo. sem tam štamprlička....

eaka
15. máj 2012

@berenika39 To ich vyšlo celkom lacno.. 😉