• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
:stuck_out_tongue_closed_eyes: ak sa prevádzkovateľ s konkrétnym zákazníkom dohodnú na odchylnej úprave :stuck_out_tongue_closed_eyes:

nie je to z MK a ani to nie je gramaticky chybné, ale aj tak to znie divne.. nie? :wink:
(začala som čítať "obchodné podmienky" pred tým, ako kliknem, že s nimi súhlasím.. )
18. máj 2012 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eaka a to je aká tá odchylná úprava?
18. máj 2012 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkave no...ja si nie som istá, či mysleli "odlišnú" alebo "úchylnú".. :grinning: Ale keďže tam píšu, že by tej úprave predchádzala dohoda so zákazníkom, tak to budem riešiť, keď mi niekto takú úpravu navrhne.. :grinning:
18. máj 2012 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eaka mne by z toho vyšla úprava s nejakou odchýlkou od pôvodného stavu, či? Ale je to fakt čudne naformulované. Ja by som to v bežnej reči nikdy nepoužila.
18. máj 2012 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eaka Poučení: nečti Obchodní podmínky před tím, než je odklikneš. Pak začneš řešit, co tím chtěl básník říci a nikam se nedostaneš :wink: :wink: :wink:
18. máj 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
"hladam niektore žienky -maminy ktore pomahaju detičkom zbierat nalepky kingdom kraš z čokoladok "
18. máj 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
zaujala mě zpráva, kde maminka sděluje jaký obvod bříška má v určitém tt. Ptá se, jestli je to moc nebo málo :sweat_smile:
Tak nevím, není to trochu zbytečný dotaz? Nebo se to snad dá ovlivnit :grinning:
18. máj 2012 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak pre istotu perličky z papierových novín.. :wink: Ak sa mi to teda podarí sem šupnúť... hrubky žiadne, ale dosť zaujímavá interpunkcia.. a už aj do novín sa dostali koncovky k číslam.. keby sme nevedeli prísť na to, že čo tým chcel básnik vlastne povedať.. :wink:
19. máj 2012 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:stuck_out_tongue_closed_eyes: hladam,holku,na kamaratctvo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. máj 2012 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: ktovie co sa pritrafy ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. máj 2012 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Uhadny ktory som znich ? .. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. máj 2012 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: nema byrmovku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dnes som v službe iba ja? :grinning: Ste boli všetky vonku??
19. máj 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@eaka ano, nejen byli, ale jsme a budeme. zítra večer navrátil:slight_smile:
19. máj 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eaka veď je sobota, slúži sa len pohotovosť :slight_smile:
19. máj 2012 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@inkinka :grinning: to by som mohla mať aj zaplatené... budete mať v pondelok čo čítať :wink:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: verim v sile ktora riady univerzum a v sebe. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. máj 2012 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eaka aj čo čítať, aj obrázky pozerať. Platíme lajkami. Môže byť? :wink:
19. máj 2012 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inkinka ale joo, tie mi chutia na raňajky, na obed aj na večeru.. :wink:
19. máj 2012 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: a dufam že sa odctavy sama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. máj 2012 o 01:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
tak ja teda pokračujem vo svojom monológu.. :wink:
:stuck_out_tongue_closed_eyes: mám pžítele už 3 roky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. máj 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: ved mi vieme, že divný sú ty druhy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. máj 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eaka že by tvůj monolog svědčil o tom, že jazykové okénko MK má smysl a blýská se na lepší časy?
21. máj 2012 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 Skôr o tom, že bolo cez víkend krásne a iba ja som sedela sama doma.. :-/
21. máj 2012 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eaka proč? :frowning2:
21. máj 2012 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 aby téma neskapala? :wink:
21. máj 2012 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ha, akú výplatu som práve dostala od @petkave :grinning: :grinning: :- D Píšem si tak do jednej témičky a zrazu kukám a 9lajkov, skoro som odpadla :grinning: :grinning: :grinning:
21. máj 2012 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eaka to až toľko? Moja, to máš aj s prémiami za tie nadčasy, čo si tu strávila :grinning:
21. máj 2012 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak dám aj ja dnes:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: v nedelu vary polievku on lebo ho to bavy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. máj 2012 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslela som si, že je to iba preklep, ale 3x po sebe ten istý???:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: ako som prisla tak aj odijdem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. máj 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave to som videla dnes aj ja.. :wink: niektoré slová sú fakt ťažké, napríklad rôzne tvary slova "objať" :slight_smile:
21. máj 2012 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave Asi ho to baví až tak, že je z toho celý ... tvrdý... ako to y.. :grinning:
21. máj 2012 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok