Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

petkave
21. máj 2012

@eaka stvrdne pri varení polievky??? 😀

bodka13
21. máj 2012

@petkave kto? 😀 😀 😀

eaka
21. máj 2012

@petkave Niekto pri dokumente o žralokoch (Chandler, Priatelia), niekto pri varení polievky ... 😉

inkinka
21. máj 2012

Nezabudnuteľná 38-osmička stlmila skvelý hokejový tím... 😔

petkave
21. máj 2012

@inkinka blbo napísané a sama za seba - už mám po krk tejto mystifikácie. Demitru uznávam, ale zase spomínať ho fakt pri každej možnej aj nemožnej príležitosti mi príde ako trápne a neúctivé...

petkave
21. máj 2012

@bodka13 aj ty? 😀 😀 😀

bodka13
21. máj 2012

@inkinka no a že prečo sme nevyhrali,keď ich stlmila a nie stmelila

inkinka
21. máj 2012
zuzanocka
21. máj 2012

baby ☹ "Mojej ročnej dcérke sa v ustočkach (na jazyčku a na pere z vnutra) vyhodili male vyrašočky- vyzera to ako hnisava vyraška" - čo sa jej to - chúďaťu - vyhodilo?? 😕 😕

petkave
21. máj 2012

@bodka13 asi tak, tiež som si to slovo 3x prečítala, že či vidím dobre 😀
@inkinka hlavne, že sa pani Zita vyhovára na päťky dioptrie 😝

petkave
21. máj 2012

@inkinka a nazvať Demitru "spojidlom"... Ach, mám dosť. Nejdem ďalej čítať. mmch, chcelo by to grcajúci smajlík.

eaka
21. máj 2012

@zuzanocka vyrašočky, to znie tak nežne...až by to človek chcel...keby nevedel, čo to je.. 😉

kvojtanikova
21. máj 2012

@eaka
@zuzanocka nahodou ja mam kamosku a ta to tiez tak pouziva, a este ma na to aj logicke odovodnenie: "veď jej to vyrašilo, tak je to vyráška, nie? " 😀

zuzanocka
21. máj 2012

@eaka ani nie 😅 😀

@kvojtanikova logiku to má 😎

bodka13
21. máj 2012

@kvojtanikova 😀 😀 😀 to by mohli použiť aj jazykovedci v tých svojich slovníkoch na vysvetlenie významu slova

berenika39
21. máj 2012

tak do toho, další důkaz, že je jedno, jak píšeme, chyby nechyby...

bodka13
21. máj 2012

niečo na dobré ráno 😉 ...možno je to len preklep,ale mne sa to veľmi páčilo 😀 "...Nerozprava sa somnou na maleho je stale nervozny. Velmi ma to boli a zuzuje..." ....poviem Vám,že keby ma "zužovali" všetky takéto problémy,tak sa so svojou váhou 50 kg stratím ☹ 😀 😀 😀

eaka
22. máj 2012

@bodka13 Mňa istý čas problémy zužovali, ale potom ma začali rozširovať, vtedy nastal čas s tým seknúť... 😀 😀 😀

inkinka
22. máj 2012

@berenika39 pekné...inak dôkazov, aký je mozog prispôsobivý je veľa. Robil sa pokus, ľuďom dali okuliare, v ktorých videli všetko hore nohami. Za niekoľko dní videli všetko správne. Vidíme mozgom. Preto sa aj bojím, že ružový pohľad cez ružové okuliare by mi dlho nevydržal 😔 😀

eaka
22. máj 2012

@berenika39 to mám na FB 😀

berenika39
22. máj 2012

@eaka já taky, jsem to sem vpravila🙂

limoncino
22. máj 2012

ja som to prečítala 😀 😀 😀 😝

zuzanocka
22. máj 2012

v téme "Pri akej polohe sa vam podarilo mimi? " (už samotná téma ma pobavila 😉 ) jedna z rád: "podla mna nieje naskodu, ked si tam "chlapcov" chvilku nehas a lezis." 😝
plus ďalšia "vies co misonarska je asi najlepsia lebo ked si hore tak ty kokos to musis mat suprove spermie aby sa zadarilo, hej a ostal lezat a tie nohy su tiez dobre my sme do mesiaca takto otehotneli" - to bolo nejak masovo?? 😝

limoncino
22. máj 2012

@zuzanocka 😀 😀 😀
a ona má spermie?? 😲 😲 😲 😲
masové otehotnenie 😀 😀 😀

zuzanocka
22. máj 2012

@limoncino tak ked "otehotneli", asi ich tam bolo viac 😉
to "to musis mat suprove spermie" vyznieva ako by to bol nejaký tovar alebo čo 😝

limoncino
22. máj 2012

@zuzanocka áno, ja som to masové otehotnenie pochopila, možno otehotnel aj manžel, keď mú suprové spermie 😀
ja som tu na MK zahliadla album s názvom ako sme sa svatbovali a krstili 😝 😝 😝

berenika39
22. máj 2012

Ve Volné je asi pět témat - celá rodina sbírá všechny samolepky od všech prodejních řetězců,moc nechápu, proč, ale budiž... tisíce příspěvků, v každém se opakují jména všech těch krámů, a šup:
😝 už mám bylu komplet 🙂

ikarkulka
22. máj 2012

@berenika39 jsem pár vteřin hledala, kde je chyba a hlavně jsem nerozuměla té větě 😀

já v těch tématech ještě miluju, když neoddělují jednotlivá čísla kartiček mezerou 😝 to se to krásně čte jistě.

romcovaklarka
22. máj 2012

@bodka13 Jaj, to by se mi líbilo, kdyby mě někdo takhle zužoval 😀

Jinak tuto krátkou zprávu jsem nějak nerozšifrovala:
😝 Zítra už mojí krásnou rodinkou moc se těším na moji maminku tatínka doma jsem byla přesně před rokem 😝

inkinka
22. máj 2012

@romcovaklarka Zítra už S mojí krásnou rodinkou, moc se...