• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
Mne sa páčil včera farmár Adam v Servítke:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: predjedielko :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ako by to bolo po česky? Předkrmeček?
3. júl 2012 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkave ....asi tak :slight_smile: :grinning:
3. júl 2012 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aká zlatá pani:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: poradte kde v našom okoli je detsky domou chcela bi som s detmi ist podarovat plišáčikou a take drobnosti ale verim že potešia detičky tam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. júl 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nazov temy:
"Poznáte Avent kombinovaný párny hrniec a mixér?"

hmm, myslite, ze existuje aj Avent nepárny hrniec...? :sweat_smile:
3. júl 2012 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: mislim naco nanich tlacit ....... je vzdy lepsie sa radcej popitat ak o nasim dropcom poskodit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. júl 2012 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
4. júl 2012 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:stuck_out_tongue_closed_eyes: dneska som bola na socialnej poistovny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. júl 2012 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@berenika39 to je až príliš :sweat_smile: Musím to predýchať :astonished:
@eaka to je podobné, ako tá moja zo str. 241 - do slovenskej sporitelny :grinning:

V tejto vete mi robí problém najmä posledné slovo. Je to nejaký preklep?

:stuck_out_tongue_closed_eyes: robi co chce sam nepomaha ani krkik a ńi po dupulke :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. júl 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave jaaj to som tu aj ja rozmyslala jak drak, ze co je to ta dupulka a dupka ma skoro vystrelo, ze zadok ;D ja sa inak ani necudujem, ked niektore dnesne deti budu hlupe...
Jaaj a este stale tu funguje slovo hamba a nieaky niaky neaky....." ja uz nieako nechapem asy bi som sa mala hambit' ;DDD"
5. júl 2012 o 01:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@tvojezlatko za "hambu" na gambu... vravim ja :wink:
5. júl 2012 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tvojezlatko logicky mi z toho tiež vyplynulo, že by mohlo ísť o riťku :grinning: Ale slovo dupulka som fakt jakživ nepočula :grinning:
5. júl 2012 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby akoze ....like ;DD
5. júl 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: vratane sviatkou a výkendou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. júl 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
No schválne, koľko chýb tam vidíte?

:stuck_out_tongue_closed_eyes: Idem s malou a zo synom s poradne,prechadzame sa po parku a vidíme jeziu rodinku(2mladé a 2 stary) ako idú normálne popred nás bez strachu.Prerfekné to bolo pozerat sa nato. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. júl 2012 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sodoma-gomora tieto stranky... :grinning:

"alebo sa s mm zavrite v spalni a nech malej pomoze on na svet"
7. júl 2012 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@ikke švédská trojka, to neznáš? oni dva a manžel autorky.....
7. júl 2012 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Prečo sú blesky bleskami,keď sa blíyska?..mali by byť blíysky..alebo by sa malo BLESKať!? :grinning:D
7. júl 2012 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
" presne ako pises umnajeto presny opak,ked necitamknihu takjevsetko ok a ked jucitam,takvelarozmyslam,ci robim dobre ako by som malaformulovat vety a velmi je tonarocne,jasijutaksportovo citam,alenajednej veci somsa zhodla,zeco pisuautori, ze treba si predstavit situaciu aako by som sa zachovala,keby to nebolo mojedieta aleniekto iny,takvzdyked jevyhrotenasituacia,tak sa snazim pristupovat knim ako kniekomucudziemu,aby som nevybuchla,pretoze kcudziemu si clovek nedovoli co k svojmu dietatu a malo by to byt prave tak,ze tiesvoje bysmemalichranit ci uz pred fyzickymi trestami ale ajpsychickemu tlaku,ved to jeto najcennejsie co mame" :sweat_smile:

to mi dalo zabrat v tom horku, tohle přelouskat :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. júl 2012 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ined77 ja myslím, že si kúpila novú čínsku klávesnicu, presne takú blbú ako mám ja :stuck_out_tongue_closed_eyes: , medzerník sa spočiatku zadrhával tak neúnosne, že ťa to časom prestane baviť a keď nejde o život, tak sa vykašleš na medzerník :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
7. júl 2012 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
8. júl 2012 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Toto nie je gramatický lapsus, ale nemôžem sa nepodeliť

Komentátor dnešnej etapy Tour de France (švajčiarskej) komentuje nadšenie divákov blízko cieľa: "Samozrejme, Francúzi sú vo vytržení, aj keď sú to Švajčiari"
8. júl 2012 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
A ešte jeden zo včera: A vpredu už nevládze šliapať sedemčlenná dvojica pertekárov :sweat_smile:

Bodaj by vládali, keď dvaja musia šliapať za siedmich
8. júl 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
pretekárov..kto druhému jamu, jamu, sám do nej, sám :grinning:
8. júl 2012 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A také, že spáleň ....to už aj keď sú tie mamičky doma, neverím, že keby to vedeli predtým, teraz zázračne zabudli pravopis a štylistiku??
9. júl 2012 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslela som,že toto nikdy v živote neuvidím a stal sa zázrak :astonished: "Vytaminy v tehotenstve? (zamknutá)" ...že by ju zamkli kvôli tým tvrdým vitamínom :confused: :grinning: :grinning: :grinning:
9. júl 2012 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Ahoj tety opět po dlouhé pauze se hlásíme simča má už 7,5 kilo a papáme bezezbitků :D je to naše pícha :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak "pícha" bez komentáře, ale "bezezbitků" mě teda fakt rozsekalo :sweat_smile:
9. júl 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
papáme bezezbitků :D je to naše pícha :
9. júl 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jéééé @romcovaklarka pardooon, fušuji ti do řemesla, já nečetla nad sebou:slight_smile:))
9. júl 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@berenika39 Great minds think alike :grinning: :grinning: :grinning:
9. júl 2012 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka13 na to pomoze len vitamin Y (ako stalo v jednom z vymazanych prispevkov... :wink: )
9. júl 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok