Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

petkave
3. júl 2012

Mne sa páčil včera farmár Adam v Servítke:

😝 predjedielko 😝

Ako by to bolo po česky? Předkrmeček?

ined77
3. júl 2012

@petkave ....asi tak 🙂 😀

petkave
3. júl 2012

Aká zlatá pani:

😝 poradte kde v našom okoli je detsky domou chcela bi som s detmi ist podarovat plišáčikou a take drobnosti ale verim že potešia detičky tam 😝

ikke
3. júl 2012

nazov temy:
"Poznáte Avent kombinovaný párny hrniec a mixér?"

hmm, myslite, ze existuje aj Avent nepárny hrniec...? 😅

berenika39
3. júl 2012

😝 mislim naco nanich tlacit ....... je vzdy lepsie sa radcej popitat ak o nasim dropcom poskodit 😝

ined77
4. júl 2012
eaka
4. júl 2012

😝 dneska som bola na socialnej poistovny 😝

petkave
4. júl 2012

@berenika39 to je až príliš 😅 Musím to predýchať 😲
@eaka to je podobné, ako tá moja zo str. 241 - do slovenskej sporitelny 😀

V tejto vete mi robí problém najmä posledné slovo. Je to nejaký preklep?

😝 robi co chce sam nepomaha ani krkik a ńi po dupulke 😝

tvojezlatko
4. júl 2012

@petkave jaaj to som tu aj ja rozmyslala jak drak, ze co je to ta dupulka a dupka ma skoro vystrelo, ze zadok ;D ja sa inak ani necudujem, ked niektore dnesne deti budu hlupe...
Jaaj a este stale tu funguje slovo hamba a nieaky niaky neaky....." ja uz nieako nechapem asy bi som sa mala hambit' ;DDD"

ikke
5. júl 2012

@tvojezlatko za "hambu" na gambu... vravim ja 😉

petkave
5. júl 2012

@tvojezlatko logicky mi z toho tiež vyplynulo, že by mohlo ísť o riťku 😀 Ale slovo dupulka som fakt jakživ nepočula 😀

tvojezlatko
5. júl 2012

Baby akoze ....like ;DD

eaka
5. júl 2012

😝 😝 vratane sviatkou a výkendou 😝

petkave
6. júl 2012

No schválne, koľko chýb tam vidíte?

😝 Idem s malou a zo synom s poradne,prechadzame sa po parku a vidíme jeziu rodinku(2mladé a 2 stary) ako idú normálne popred nás bez strachu.Prerfekné to bolo pozerat sa nato. 😝

ikke
7. júl 2012

sodoma-gomora tieto stranky... 😀

"alebo sa s mm zavrite v spalni a nech malej pomoze on na svet"

berenika39
7. júl 2012

@ikke švédská trojka, to neznáš? oni dva a manžel autorky.....

miskakyska
7. júl 2012

Prečo sú blesky bleskami,keď sa blíyska?..mali by byť blíysky..alebo by sa malo BLESKať!? 😀D

ined77
7. júl 2012

" presne ako pises umnajeto presny opak,ked necitamknihu takjevsetko ok a ked jucitam,takvelarozmyslam,ci robim dobre ako by som malaformulovat vety a velmi je tonarocne,jasijutaksportovo citam,alenajednej veci somsa zhodla,zeco pisuautori, ze treba si predstavit situaciu aako by som sa zachovala,keby to nebolo mojedieta aleniekto iny,takvzdyked jevyhrotenasituacia,tak sa snazim pristupovat knim ako kniekomucudziemu,aby som nevybuchla,pretoze kcudziemu si clovek nedovoli co k svojmu dietatu a malo by to byt prave tak,ze tiesvoje bysmemalichranit ci uz pred fyzickymi trestami ale ajpsychickemu tlaku,ved to jeto najcennejsie co mame" 😅

to mi dalo zabrat v tom horku, tohle přelouskat 😅 😝

inkinka
7. júl 2012

@ined77 ja myslím, že si kúpila novú čínsku klávesnicu, presne takú blbú ako mám ja 😝 , medzerník sa spočiatku zadrhával tak neúnosne, že ťa to časom prestane baviť a keď nejde o život, tak sa vykašleš na medzerník 😝 😀

ined77
8. júl 2012

@inkinka 😀 😉

inkinka
8. júl 2012

Toto nie je gramatický lapsus, ale nemôžem sa nepodeliť

Komentátor dnešnej etapy Tour de France (švajčiarskej) komentuje nadšenie divákov blízko cieľa: "Samozrejme, Francúzi sú vo vytržení, aj keď sú to Švajčiari"

inkinka
8. júl 2012

A ešte jeden zo včera: A vpredu už nevládze šliapať sedemčlenná dvojica pertekárov 😅

Bodaj by vládali, keď dvaja musia šliapať za siedmich

inkinka
8. júl 2012

pretekárov..kto druhému jamu, jamu, sám do nej, sám 😀

tvojezlatko
9. júl 2012

A také, že spáleň ....to už aj keď sú tie mamičky doma, neverím, že keby to vedeli predtým, teraz zázračne zabudli pravopis a štylistiku??

bodka13
9. júl 2012

myslela som,že toto nikdy v živote neuvidím a stal sa zázrak 😲 "Vytaminy v tehotenstve? (zamknutá)" ...že by ju zamkli kvôli tým tvrdým vitamínom 😕 😀 😀 😀

romcovaklarka
9. júl 2012

😝 Ahoj tety opět po dlouhé pauze se hlásíme simča má už 7,5 kilo a papáme bezezbitků :D je to naše pícha 😝

Tak "pícha" bez komentáře, ale "bezezbitků" mě teda fakt rozsekalo 😅

berenika39
9. júl 2012

papáme bezezbitků :D je to naše pícha :

berenika39
9. júl 2012

jéééé @romcovaklarka pardooon, fušuji ti do řemesla, já nečetla nad sebou🙂))

romcovaklarka
9. júl 2012

@berenika39 Great minds think alike 😀 😀 😀

ikke
9. júl 2012

@bodka13 na to pomoze len vitamin Y (ako stalo v jednom z vymazanych prispevkov... 😉 )