• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
@zuzanocka nám to skóre vylepšuje hlavne pes :grinning:
29. júl 2012 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkave jáj no počkaj, mám prirátať nášho psa, mačky, kanáriky a sliepky? :grinning:
29. júl 2012 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzanocka to si nepočítala? Chyba!!! :astonished: :grinning:
29. júl 2012 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave ok.. keď budem mať dovolenku, skúsim zrátať :wink: hlavne tie slepačince teda budú zaujímavé :grinning:
29. júl 2012 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkave ok.. keď budem mať dovolenku, skúsim zrátať :wink: hlavne tie slepačince teda budú zaujímavé :grinning:
29. júl 2012 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave @zuzanocka tak jsem vámi chtěla srovnat ty kakací bilance, kromě psa máme ještě kočku se 3 koťaty, které by to značně vylepšily, ale na slepice fakt nemáme. Takže to vzdávám.
Jinak slovensky je správně : tepláky se rozpadli / rozpadly ??
29. júl 2012 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jijitka tepláky sa rozpadli
29. júl 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanocka v jisté diskuzi jsem našla tento odkaz, od kohopak asi ?? :grinning:
kukni http://www.modrykonik.sk/forum/tema/pravopis-gramatika-konikovske-jazykove-okienko/?page=248&post=66779434 str.247,248 ...truPky boli,aj truPkami ostanú :o(
29. júl 2012 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jijitka ja sa nemám za čo hanbiť moja..niekto iný by sa mal uvedomiť....
29. júl 2012 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskakyska podívej, tohle je většinou poklidná diskuze (dokud nevstoupí někdo jako ty), občas se tady i vzájemně poučíme a nikdo nikoho neuráží. Takže jestliže se chceš zastávat těch, které tady - podle tebe - zesměšňujeme, klidně, ale urážky si odpusť (viz tvoje truPky). A zkus brát život trochu s nadhledem a veseleji, uvidíš, že je to fajn :wink:
29. júl 2012 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@jijitka nemá to zmysel, nechaj tak. Ber to tak, že sme zaujímavé. Pretože ten, o kom sa hovorí a píše, ten zaujímavý rozhodne je. A to my sme. Tak sa teš pozornosti. :fearful: Máme veľa fanúšikov :grinning:
29. júl 2012 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
z fotoblogu: "napchavame sa s tyckami"
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth: :confused:
29. júl 2012 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
... a pak sehnad svědka...
:fearful:
29. júl 2012 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ikke tycky sú dobré.. je v nich veľa železa :stuck_out_tongue_closed_eyes: hlavne v "roxoroch" :wink: len dúfam, že to nie sú "tyčky"-zvratky:grinning:
@petkave aj ja! aj ja! aj ja chcem byť zaujímavá! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
29. júl 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzanocka prispievaj sem tak často, ako sa dá a určite budeš :grinning:
29. júl 2012 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikke tycky sú dobré.. je v nich veľa železa :stuck_out_tongue_closed_eyes: hlavne v "roxoroch" :wink: len dúfam, že to nie sú "tyčky"-zvratky:grinning:
@petkave aj ja! aj ja! aj ja chcem byť zaujímavá! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
29. júl 2012 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave he, vidíš? aj dva krát to isté :stuck_out_tongue_closed_eyes: robím, čo môžem :wink:
29. júl 2012 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
"aj napriek antibiotýkam" ??
"halušky"
a pri "zemky v šupke" som musela chvíľu premýšľať, že čo to je za dobrotu :slight_smile:
29. júl 2012 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzanocka nech žije skracovanie slov :astonished:

Ale úlovok "antibio týkam" (či netýkam? Či koho sa to vlastne týka?) je tiež vcelku hodnotný :grinning:
29. júl 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No dobre, keď už inak nedáte, tak aj ja hodím jeden. Čisto náhodný výber:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: len sa mi dnes zascastilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ak pátrate, o čo ide, tak vedzte, že pani sa čosi pošťastilo :sweat_smile: Aspoň mne to tak vychádza z kontextu :confused:
29. júl 2012 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Jej, aka paradna tema :grinning: :grinning: :grinning:

Konecne sa niekde mozem ventilovat, ja uz ani nemozem citat fotoblogy zo strachu, ze zas narazim na nieco uzasTne a ked si dovolim na to dotycnu upozornit (uz sa nenamaham), tak ma hned odCudzuju, ze rypem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. júl 2012 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
U nás sa slovo šerbel, šerblík používa bežne v hovorovej reči, ale keď som to videla napísané, tak som sa riadne zasmiala:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: Môžte mi dat návod ako malu naučím ist na šerbel??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@zeleny_cajik tak vitaj!
29. júl 2012 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Toto je čo za tému? :grinning:
Čo hovoríte prosím vás na toto? : Kto je registrovana na modrastreha abisom mohla dat medzi priatelmi - to je v akom jazyku písané?
29. júl 2012 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Voľajako som sa rozbehla :grinning:

Podotýkam, že tejto dáme nechcem krivdiť, možno je to tiež nejaká cudzinka, tak preto jej to písanie veľmi nejde. Ale na prvé prečítanie je to celkom vtipné:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: Kto je registrovana na modrastreha abisom mohla dat medzi priatelmi? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. júl 2012 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petraxy6 tak si ma predbehla :grinning:
29. júl 2012 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkave ešte jedno som videla dnes. do očí mi bilo len taký fukot, idem to pohľadať.
29. júl 2012 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ráno:slight_smile:
:stuck_out_tongue_closed_eyes: už se my stíská :stuck_out_tongue_closed_eyes:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: neboly :stuck_out_tongue_closed_eyes: (ve smyslu "neboli")
30. júl 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
" francúzky krém na štrie " (kamarát sa zvykne v takýchto situáciach pýtať: "koho zabili??" :confused:
30. júl 2012 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak neviem, či to je preklep alebo nejaká zvláštna zdrobneninka:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: odtlatocok noziciek a ruciciek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. júl 2012 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@zuzanocka možná je to do křížovky? fr.krém na čtyři?
30. júl 2012 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok