• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
@berenika39 to mi nenapadlo.. asi budeš mať pravdu :slight_smile:
kočky, mne sa zadarilo :grinning: hanba na tri zimy,. "podstiva".. manzel sa mi smeje doteraz :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale fakt som veľmi ponáhľala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. júl 2012 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak já dneska viděla "ginekolog" a "ginex"
30. júl 2012 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
plurál vždycky pobaví:
:stuck_out_tongue_closed_eyes: děláme pokroky....né ,že jen už lezeme jak draci po celým bytě....,ale ještě umíme udělat pápá a paci-paci ...
Ještě se naučíme sami sedět ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Fakt jsem se u toho nasmála, když jsem si představila jak celá rodiny šmejdí bytem po čtyřech :grinning:
30. júl 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Az budes veddt o co go, tak se plet do neceho po cem ti je prd...hmm? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

(ano, vždyť jsem se pletla do něčeho, po čem je mi prd:slight_smile:))) )
31. júl 2012 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
trocha klasiky: "vybračný pás" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. júl 2012 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@berenika39 jo, jo původní zpráva i reakce pro tebe byly velmi duchaplné :grinning: Někdy je mi fakt líto spíš těch tchyní
31. júl 2012 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jijitka mě taky:slight_smile:. snažím se zuby nehty ovládat,ale to prostě nešlo nereagovat.-). třeba jí to i trkne, že na někoho může taková hláška působit divně:slight_smile:. pokus,no, asi marný:slight_smile:
31. júl 2012 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzanocka môj muž by nerozoznal, že je to chybne.
31. júl 2012 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Je nám 9 měsíců a 2 týdny a pořád jsme se jen plazily a vytíraly podlahu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tady je to gramaticky správně, zřejmě skutečně obě, dcera i matka :slight_smile:)
31. júl 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@petkave ale aj tak ho ľúbiš, nie? :wink: :grinning:
31. júl 2012 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzanocka jasné ľúbim, hoci je dyslektik a keby som do tejto diskusie mala hádzať jeho perly, tak by ste sa inak nasmiali. :dizzy_face:
31. júl 2012 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petkave můj chlap sice není dys.., ale v gramatice taky zrovna neperlí. A jeho otec, ten nejen že blbě píše, ale on např. slovo vana vyslovuje vanna (a na ta dvě "n" ještě dá důraz) nebo "dookola" místo dokola :grinning:
31. júl 2012 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Název diskuze: :stuck_out_tongue_closed_eyes: "Je tu ještě někdo, kdo ve 12 měsících neleze a nesedí?" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Gramaticky správně, ale pochybuju, že někdo takový bude umět odpovědět :grinning:
31. júl 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@jijitka tak to je milé:grinning:
31. júl 2012 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jijitka tak to je milé:grinning:
31. júl 2012 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanocka ty nejako často zdvojuješ :grinning:
31. júl 2012 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkave veď to preto, aby som sem čo najviac prispievala :grinning: ale nie.. to mi takto blbne, keď som pripojená cez mobil... :angry:
31. júl 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
v bazaru.. "..má jen trochu odřené zrcáDko..."
31. júl 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Mě teda totálně rozsekala jedna maminka blondýnka (jako já :grinning: ) co rodila v červenci, co příspěvek to perla, jmenovat ale nebudu, to by mi přišlo drsný, holt máme každý talent na něco jiného - ale jako fakt mazec... s takovou "výbavou" bych raději nikam nepřispívala ...
31. júl 2012 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
V inzeráte:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: štýľové, vodoodolné , olejodolné, tepluodolné. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mimo iného ma zaujalo to olejodolné. Myslíte, že existuje aj nejaké to olejo-horné?
31. júl 2012 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
No fuj, na toto sa ani pozerať nemôžem:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: v origynalnej krabici :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. júl 2012 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
A teraz vás poprosím o tipovaciu súťaž: čo si predstavujete pod pojmom "privýrobok"?
31. júl 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkave zárobok z brigády,niečo na prilepšenie k platu :confused:
31. júl 2012 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka13 a je to tak správne? mne to nejako nesedí. Ale to už asi veľa rozmýšľam. A skáčem zo slovenského textu do českého, tak už som zmagorená. Jasné, že poznám slovo privyrábať si, ale ako podstatné meno mi to príde smiešne.
31. júl 2012 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave dala som to do google a našlo slovné spojenia s týmto čudným výrazom :grinning: :grinning: :grinning: ...mne osobne sa to slovo "privýrobok" nepáči :wink: ani ho nepoužívam ....u nás sa skôr používa "musím si privyrobiť k platu..."
31. júl 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka13 rozmýšľala som, či to nie je nejaký patvar z českého přivýdělek, lebo si fakt nepamätám, že by som to bežne zaregistrovala v hovorovej reči. :sweat_smile:
31. júl 2012 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
aha čo som ulovila :
"V sobotu sme papali vanilkovy pribinacik. Štvrtka len tak zmyzla...."
31. júl 2012 o 23:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bodka13 můžu se zeptat, ve slovenštině je ve slově "víkend" i nebo y? Nějak mne vyvedla z míry kolegyně lékařka Slovenka, která napsala výkend... No tedy mi to nejde přes pusu, ale zase slovenskou gramatiku neumím.....Na druhé straně snad doktorka gramatiku umí ... :grinning:
1. aug 2012 o 00:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
1. aug 2012 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@suezana aha, tak neumí :grinning: je to už několik let a já si to pořád pamatuji v sms..... :slight_smile:
1. aug 2012 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok