• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
johando, ja si proste musela rejpnout, kdyz je to tu o tom pravopisu, no :grinning:

nahodou ti vlastne zavidim....
28. aug 2008 o 14:50  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aponchie - to můj kolega z práce vždycky říkal, že by se kozačky měly nosit úplně někde jinde :grinning: a taky říká, že 'už je noha v nohávě' :grinning:
28. aug 2008 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elitero..taky nevím, co je panzgřivec přesně, ale babka (o slovensky) to používá dost..a pak si ještě všechno shání za pachatel :wink: :grinning:
28. aug 2008 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pazgřivec je darebák nebo vagabund
28. aug 2008 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jab, jo, prej ne kozačky, ale nohačky :wink:
28. aug 2008 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Len: tak to náš pan profesor (technická kybernetika a samé takové chutné věci) měl skripta plná chyb, že se z nich ani nedalo učit :rolling_eyes: . Spolužačka měla celá skripta červená, jak ty jeho chyby opravovala :grinning:
28. aug 2008 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Len: dřes, šroup :confused: :zipper_mouth: . Strejda má jednoho zaměstnance, který klidně napíše klyka, kuchině :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. aug 2008 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blka, mně když se v nějakých studijních materiálech vyskytovaly chyby v množství větším než malém, nebyla jsem schopná se z toho naučit, protože mě to prostě pokaždý praštilo do očí...
28. aug 2008 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo, a znam kuchaře, co svýho času psal "fenikl" :slight_smile:
28. aug 2008 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
belík :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. aug 2008 o 16:31  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
řebyk :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. aug 2008 o 16:32  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo, a klasická a naprosto úžasná obhajoba žáčka zvláštní školy, proč napsal "slymák" - protože je přece příbuznej s hlemýžděm :grinning:
28. aug 2008 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já si pamatuju, že u nás ve škole byla třída pro "nestíhající" :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nějak jsme měli spojenou němčinu..a ten jeden kluk vzal papír, a na něj velkými písmeny napsal: ZTÁFKUJU :sweat_smile:
28. aug 2008 o 16:38  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moje babička neměla žádný školy, ale knihy četla na kila, jó, ta ten jazyk ovládala! :wink: Takže se stala v továrně, kde pracovala, takovou poradkyní, když chtěl někdo třeba napsat milostný dopis, tak aby to nevypadalo blbě, přišel za ní pro kontrolu :wink: (mimochodem jeden z mých rozchodů byl asi v patnácti letech kvůli tomu, že jsem si uvědomila, že asi nedokážu trávit život s někým, kdo naseká deset hrubek do odstavce :frowning2: )... No a co ta měla za historky :grinning:
28. aug 2008 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ty jo, tak muj chlap je inzenyr, ale cesky umi - byla to jedna z prvnich pozitivnich veci, ktery jsem si na nem vsimla.
28. aug 2008 o 16:44  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Halusko, ten můj taky :wink: I já jsem inženýr - stavař - a snad píšu obstojně... Ale vážně ty stavařský skripta (a co jsem měla možnost vidět i strojařský) - no hrůza :unamused: Dělávala jsem si z toho legraci - čárky na počet souhlasí - jak někde nějaká chybí, okamžitě v další větě zase přebývá :grinning:
28. aug 2008 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja jsem jednou jedny skripta predelavala, protoze proste jsem se na to nemohla koukat, jak to bylo straslive napsany - nejen pravopis, ale uplne necitelny formulace, proste hruza (ten chlapek, co je napsal a ucil ten predmet, zil uz nejaky desitky let v emigraci v Nemecku, coz ho teda zcasti omlouvalo, ale taky je mohlo napadnout to nechat precist nekomu, kdo umi cesky), no takze proste jsem mu tam tuzkou napsala spoustu oprav a dala mu je, a von teda, jestli bych to neopravila i ve zdrojacich, ja ze jo, ale ze za to by mi uz moh zaplatit :slight_smile:, tak mi zaplatil a vysly novy skripta, kde mi dekoval, ze jsem to opravila :slight_smile:
28. aug 2008 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cafte-no konečne som to dočítala.....ale bola to fuška :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
čo nového?
28. aug 2008 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gedren, tak to je dobrý, u nás by se všichni tak leda urazili :rolling_eyes:
28. aug 2008 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mezi náma, já bych se na předělávání spript vyprdnul a radši se to naučil :grinning:
28. aug 2008 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nobody, ten, kdo předělává skripta, už to nejspíš umí :wink:
28. aug 2008 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sisstin: tak to být učitelkou, tak spíš ZTÁFKUJU já :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. aug 2008 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: tak to já asi nikdy žádný nepředělám
ale zas na druhou stranu, jak jsou tam chyby, tak si to člověk může líp zapamatovat .. teda myslím češtinu..nee třeba svaly krku :grinning:
28. aug 2008 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to kdo s koho mě dostalo... jsem ani nevěděla, že to je výjimka, jak já nadávala na Novu, na ten jejich X-faktor, že neumí česky :grinning: a teď koukám, že neznalá jsem já :sweat_smile:
28. aug 2008 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cavte :grinning: :grinning: :grinning:
aj my mame doma zufanky a rozihame svetlo :grinning:

to s tymi percentami 10% a 10 % vidim prvy krat, neviem o tom, ze by sa to na svk pouzivalo, opravte ma ak sa mylim

dnes som citala ponuky na prenajom chatiek, vsetky mali "kuchyňku" :grinning: :grinning: :grinning:
28. aug 2008 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mně se stejně líbí lievik jako malinečký čudlík lvíček :grinning: :grinning: ale asi nepřesvědčím nějakou slovenskou komisi :grinning:
tak pěkný slovo na takovou kravinu jakou je trychtýýýýř :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. aug 2008 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nobody lievik preto lebo sa cez to prelieva :wink: cez trychtyr sa robi co? trychtyruje?
28. aug 2008 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
přes trychtýr se lije, přelívá
jasný, ty jseš Slovenka ..hmmm...a prostě to slovo máš zafixovaný --ale holt já blbec největší lievík neznám ..takže si to spojuju s jiným názvem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
sakra, mně se to slovo nějak zalíbilo :grinning:
28. aug 2008 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kupime ti na vianoce :grinning:
28. aug 2008 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nobody, si to nejak skomolil, je to lievik a nie lievík :grinning:
28. aug 2008 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok