Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

haluskacz
28. aug 2008

johando, ja si proste musela rejpnout, kdyz je to tu o tom pravopisu, no 😀

nahodou ti vlastne zavidim....

jabber
28. aug 2008

aponchie - to můj kolega z práce vždycky říkal, že by se kozačky měly nosit úplně někde jinde 😀 a taky říká, že 'už je noha v nohávě' 😀

nobody
28. aug 2008

elitero..taky nevím, co je panzgřivec přesně, ale babka (o slovensky) to používá dost..a pak si ještě všechno shání za pachatel 😉 😀

johanda
28. aug 2008

pazgřivec je darebák nebo vagabund

elitera
28. aug 2008

jab, jo, prej ne kozačky, ale nohačky 😉

blka
28. aug 2008

Len: tak to náš pan profesor (technická kybernetika a samé takové chutné věci) měl skripta plná chyb, že se z nich ani nedalo učit 🙄 . Spolužačka měla celá skripta červená, jak ty jeho chyby opravovala 😀

blka
28. aug 2008

Len: dřes, šroup 😕 🤐 . Strejda má jednoho zaměstnance, který klidně napíše klyka, kuchině 😝

elitera
28. aug 2008

blka, mně když se v nějakých studijních materiálech vyskytovaly chyby v množství větším než malém, nebyla jsem schopná se z toho naučit, protože mě to prostě pokaždý praštilo do očí...

elitera
28. aug 2008

jo, a znam kuchaře, co svýho času psal "fenikl" 🙂

sisstin
28. aug 2008

belík 😝

sisstin
28. aug 2008

řebyk 😝

elitera
28. aug 2008

Jo, a klasická a naprosto úžasná obhajoba žáčka zvláštní školy, proč napsal "slymák" - protože je přece příbuznej s hlemýžděm 😀

sisstin
28. aug 2008

já si pamatuju, že u nás ve škole byla třída pro "nestíhající" 😝 a nějak jsme měli spojenou němčinu..a ten jeden kluk vzal papír, a na něj velkými písmeny napsal: ZTÁFKUJU 😅

len
28. aug 2008

Moje babička neměla žádný školy, ale knihy četla na kila, jó, ta ten jazyk ovládala! 😉 Takže se stala v továrně, kde pracovala, takovou poradkyní, když chtěl někdo třeba napsat milostný dopis, tak aby to nevypadalo blbě, přišel za ní pro kontrolu 😉 (mimochodem jeden z mých rozchodů byl asi v patnácti letech kvůli tomu, že jsem si uvědomila, že asi nedokážu trávit život s někým, kdo naseká deset hrubek do odstavce ☹ )... No a co ta měla za historky 😀

haluskacz
28. aug 2008

ty jo, tak muj chlap je inzenyr, ale cesky umi - byla to jedna z prvnich pozitivnich veci, ktery jsem si na nem vsimla.

len
28. aug 2008

Halusko, ten můj taky 😉 I já jsem inženýr - stavař - a snad píšu obstojně... Ale vážně ty stavařský skripta (a co jsem měla možnost vidět i strojařský) - no hrůza 😒 Dělávala jsem si z toho legraci - čárky na počet souhlasí - jak někde nějaká chybí, okamžitě v další větě zase přebývá 😀

gedren
28. aug 2008

Ja jsem jednou jedny skripta predelavala, protoze proste jsem se na to nemohla koukat, jak to bylo straslive napsany - nejen pravopis, ale uplne necitelny formulace, proste hruza (ten chlapek, co je napsal a ucil ten predmet, zil uz nejaky desitky let v emigraci v Nemecku, coz ho teda zcasti omlouvalo, ale taky je mohlo napadnout to nechat precist nekomu, kdo umi cesky), no takze proste jsem mu tam tuzkou napsala spoustu oprav a dala mu je, a von teda, jestli bych to neopravila i ve zdrojacich, ja ze jo, ale ze za to by mi uz moh zaplatit 🙂, tak mi zaplatil a vysly novy skripta, kde mi dekoval, ze jsem to opravila 🙂

ella1
28. aug 2008

cafte-no konečne som to dočítala.....ale bola to fuška 😝 😀
čo nového?

elitera
28. aug 2008

gedren, tak to je dobrý, u nás by se všichni tak leda urazili 🙄

nobody
28. aug 2008

no mezi náma, já bych se na předělávání spript vyprdnul a radši se to naučil 😀

johanda
28. aug 2008

nobody, ten, kdo předělává skripta, už to nejspíš umí 😉

blka
28. aug 2008

Sisstin: tak to být učitelkou, tak spíš ZTÁFKUJU já 😀 😝

nobody
28. aug 2008

😀 tak to já asi nikdy žádný nepředělám
ale zas na druhou stranu, jak jsou tam chyby, tak si to člověk může líp zapamatovat .. teda myslím češtinu..nee třeba svaly krku 😀

parybka
28. aug 2008

to kdo s koho mě dostalo... jsem ani nevěděla, že to je výjimka, jak já nadávala na Novu, na ten jejich X-faktor, že neumí česky 😀 a teď koukám, že neznalá jsem já 😅

emjee
28. aug 2008

cavte 😀 😀 😀
aj my mame doma zufanky a rozihame svetlo 😀

to s tymi percentami 10% a 10 % vidim prvy krat, neviem o tom, ze by sa to na svk pouzivalo, opravte ma ak sa mylim

dnes som citala ponuky na prenajom chatiek, vsetky mali "kuchyňku" 😀 😀 😀

nobody
28. aug 2008

mně se stejně líbí lievik jako malinečký čudlík lvíček 😀 😀 ale asi nepřesvědčím nějakou slovenskou komisi 😀
tak pěkný slovo na takovou kravinu jakou je trychtýýýýř 😝

emjee
28. aug 2008

nobody lievik preto lebo sa cez to prelieva 😉 cez trychtyr sa robi co? trychtyruje?

nobody
28. aug 2008

přes trychtýr se lije, přelívá
jasný, ty jseš Slovenka ..hmmm...a prostě to slovo máš zafixovaný --ale holt já blbec největší lievík neznám ..takže si to spojuju s jiným názvem 😝
sakra, mně se to slovo nějak zalíbilo 😀

emjee
28. aug 2008

kupime ti na vianoce 😀

kili
28. aug 2008

nobody, si to nejak skomolil, je to lievik a nie lievík 😀