• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
mali ste tu rozpravu o cudzokrajných menách a ich zdrobneninách?
citujem: "na oslavu mojej dcérky vicinky..."
musela som sa pozrieť, ako sa to dieťa volá - tak Victoria.. nechápem, keď ju chceli volať Viki, prečo nenechali normálne K, ale trepú tam C?? ak chceli byť originálni, tak tu im to vyšlo :slight_smile: ledaže by ju volali VICI :slight_smile: v tom prípade beriem všetko späť :slight_smile:
14. aug 2012 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@bubbles Ale nieee, volať Viki ale písať Vici.. :slight_smile: To je origoš! :wink: Aby sme sa do budúcnosti museli pri písaní mena vždy pýtať, či s "c" alebo s "k", ako v angl. Catherine/Katherine.. :slight_smile:
14. aug 2012 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: malí má bílí jazyk a ve prostřed bíli flek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
postradatelné y :grinning:
14. aug 2012 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: debil, pako, vrznout...a tohle mi rek....kreten... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
(to je prosím hezky česky z jedné jediné KZ těhotné maminky na adresu budoucího tatínka)
14. aug 2012 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@berenika39 čo je KZ? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja som dnes objavila nový príbuzenský vzťah: "netierka" :grinning:
14. aug 2012 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@zuzanocka to zní jako nátierka - pomazánka?

KZ je Krátká zpráva, takové to hlášení ve tvém fotoblogu, kam se má psát o dětech a mateřství. tak tohle bylo o partnerech a takové nadávky a ubohosti, co tam ženy psaly - no nechtěla bych být v jejich spárech:frowning2:((((( :grinning:
14. aug 2012 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prečo asi? :grinning: :grinning: :grinning:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: Pisu mi skoro same nezaregistrovane,pitataju sa pomeram im a potom sa neozivaju ! :(((( :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. aug 2012 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@zuzanocka :grinning: :grinning: :grinning:

@bubbles už som to tu raz niekde písala. Známa dala dcére meno Viktória. Ale na FB do albumu napísala nadpis: Moja Vyki :grinning: Mám taký dojem, že s týmto menom sú len problémy :grinning:
14. aug 2012 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Toto už je aký hard-core?

:stuck_out_tongue_closed_eyes: nejmänšia má uvarené zo včera..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. aug 2012 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
VICI...bol raz jeden kráľ a mal troch synov, volali sa Veni, Vidi a Vici (Venouš, Vidal Sassoon, a Victor) Prvý prišiel, druhý videl a tretí zvíťazil. Ocko kráľ sa volal Cessi :wink:
14. aug 2012 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@inkinka připomněla jsi mi podobné: Měli 2 syny - Pose a Ruse :slight_smile:
14. aug 2012 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jijitka ja poznám čo mali 3 synov :grinning: :grinning: :grinning: "Pose" ,"Ruse" , "Papír" :grinning: :grinning: :grinning:
14. aug 2012 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievčatá, že vy ste chodili do škôlky :grinning: tu je takých cudzokrajných mien plno: http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=118765&fid=55&pgr=1

Ale keď ešte hrávala hokej Zborná, tak boli v mužstve Uchov, Bezuchov, Ušakin, Myškin, Lopuchin, Kapustin, myslím, že všetky mená boli pravé :grinning:
15. aug 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"Chistame sa na 2 narodeniny" ?? veď na to sa nedá ani pozrieť :frowning2: :frowning2:
15. aug 2012 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zuzanocka no moja,tak sa na to nepozeraj a chistaj !!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. aug 2012 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bodka13 nemôžem :frowning2: pretože ani neviem, či sú to "druhé" alebo "dvoje" narodeniny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. aug 2012 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zuzanocka to budú dve narodeniny. Alebo dva narodeniny :grinning: Keby to boli dvoje, tak by tam bolo predsa jasné napísané, že 2-je. Ak by boli druhé, tak pani napíše, že 2-ruhé :grinning:
15. aug 2012 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
vedeli sme ze zluceny nazov pre ceske "cepicky" a slovenske "ciapocky" je "CAPICKY" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
15. aug 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
vynikajuce jedielko... hmmm :dizzy_face:
15. aug 2012 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petkave z prvého výkladu si vyberám cukrovinky "�?ierny princ" a "dva narodeniny" :grinning:
15. aug 2012 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
..."...rastúce brúžko....", no to nevymyslis, to je zivot!!! :grinning:
15. aug 2012 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@kubkatka si ma predbehla...aj ja som už obdivovala to brúžko :grinning: :grinning: :grinning:
15. aug 2012 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bodka13 no vyhuklo to na mna na hlavnej stranke a este ani prihlasena som nebola :sweat_smile:
15. aug 2012 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Nádherný dievčatkový kompletík :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. aug 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Tak si tu postupne "zvikam" na "uzastne" vyjadrenia....
16. aug 2012 o 00:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Taký farmaceutický:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: dithiaden, a dijazepan :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. aug 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Ja viem, už je to otrepané, ale tejto pani mám 100 chutí napísať, že s jej mužom sa asi nebudem rozprávať nikdy:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: Ako dlho ste vydrzali sa nerozpravat s MM ? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. aug 2012 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@petkave však ja som sa s ním ešte ani nezačala rozprávať :grinning: :grinning: :grinning:
16. aug 2012 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: asi cvičil spartakyjadu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. aug 2012 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petkave ten dijazepan je podobný jako spartakyjáda....píš ako počuješ nebo jak tomu říkáte:slight_smile:
16. aug 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok