Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

iviatko
23. sep 2012

Neviegte kde zohnam kolesa na kocik??? 😀 😀

iviatko
23. sep 2012

dudliky su veliky kamaraty.

tvojezlatko
23. sep 2012

"Fusačik na rukoveď"

bodka13
24. sep 2012

ach tie nešťastné čísla 😉 😀 ...."Babenky potrebujem radu malá má v pondelok 8 sem rokou a ja vobec neviem co jej kupit."

didiana333
24. sep 2012

ach tie nešťastné hlavy.... 😀 ...Boly ma hlavicka.... 😝

jijitka
24. sep 2012

Název otázky: 😝 22ti měsíční chlapeček nočník 😝
možná až autorka objeví slovní druh zvaný slovesa, budou její příspěvky srozumitelnější 😀 Zatím zřejmě došla k číslovkám a ty taky moc neovládá 😀

jaja01k
25. sep 2012

"U nas jsme se snazily od ledna a porad nic"
No ani se nedivím, že to nešlo...

bodka13
25. sep 2012

@jaja01k 😕 a nie je toto v češtine? tam sú slovesá s "y" .....ale neviem presne v akých rodoch 😉

jaja01k
25. sep 2012

@bodka13 Ano, je to v češtině. "y" je u ženského rodu, pokud je alespoň jedna osoba v mužském, má být "i". Tudíž "snažily" znamená, že pouze ženy se snažily. Kdyby se snažil i muž, pak "snažili" 🙂

lucisa
25. sep 2012

@bodka13 pokud v ČJ napíšeš sloveso s Y, jedná se buď o ženy, nebo neživotné druhy, jakmile je mezi 50 ženskými jediný chlap, už se musí psát sloveso s I, takže pokud někdo chtěl napsat, že se s manželem snažil o potomka a napíše to s Y, vyzní to tak, logicky podle pravidel pravopisu, že se snaží žena se ženou, z čehož se opravdu NIC nenarodí - jak myslela @jaja01k 😉

bodka13
25. sep 2012

@jaja01k @lucisa zapisujem 😉 teraz sa už budem vedieť orientovať aspoň trošku aj v českej gramatike 🙂

lucisa
25. sep 2012

@jaja01k rychleji jsi to odklepla 😀

syslica
25. sep 2012

"toto mi spominal lekar, ze by mi aj vavjecniky "osetrili" a mozno, ze by to pomohlo a medzitým by sa pozrali aj na to, ci tam nahodou nemam nejake zrasty. Tak by mi vsetko spravili v anamneze, a nic by sim necitila."

Fakt, OP v anamnéze je úplne bezbolestná 😉 ... bicykel, fascikel... všecko egál, zvykne hovoriť moja mama v takýchto prípadoch. 😀
A bez rýpania - ozaj prajem pisateľke bezbolestný zákrok a skoré otehotnenie. 😵

bubbles
25. sep 2012

"Potrebujem poradit ako nastavit det.trojazičný notebook AALTOYS"
prepana, hlavne jeden jazyk po druhom, az ked sa zvladne aspon jeden poriadne 😲

iviatko
25. sep 2012

Videli ste uz to abi moj maly 2 mesacny sincek bol vkuse hladn

jaja01k
26. sep 2012

"veme si flašku s pytím a místo aby pyla tak to pouští na triko"

ojika
26. sep 2012

"Holky dnes jsem pychla kolecko u kocarku (bezdusove) pujde to zpravit???"

bodka13
26. sep 2012

".....možno stály 100e ale pred kolkými rokmy ..." tie "y" tam nepristanú ani na pohľad 😉

katyxq
26. sep 2012

Najde se tady nějaká sympatická maminka z Jihlavi ...

katyxq
26. sep 2012

Nejen jazyková úděsnost: " Maminky poradíte mi? dcera má úkol z matiky a já si nevím rady, to mě nebralo ani ve škole natož po 20ti letech potrebuju tabulku pro primou umernost y=jedna tretina *x (ta jedna třetina je zlomek krát X) a tabulku pro neprimou umernost y=0,4/x díky mocy moc"

eaka
26. sep 2012

😝 od 1 vej triedy 😝

ojika
26. sep 2012

@katyxq Nejlepší je stejně "mocy moc" a někdy také "mocinky" 😀

jijitka
26. sep 2012

@eaka jsem netušila, že 1 se slovensky řekne "pr" 😀

ikke
27. sep 2012

"Dámske ľadové korčule"

myslite, ze ich posielaju v mraziacom boxe? 😕 😅

bodka13
27. sep 2012

"Manžel je od nevydím do nevydím v práci ☹ "...ja asi radšej oslepnem ,nechcem to vydieť 😀 😀 😀

ined77
27. sep 2012

@bodka13 ... 😅 😀 😀 ...tak to nemá chybu 😀

odrik
27. sep 2012

Ja som sa v jednej téme dočítala🙂: "Mi sme tiež boly slobodný.......", neverila som vlastným očiam 🙂!

jaja01k
27. sep 2012

"nedokázala jsem si přectavit bez něj žít"

iviatko
27. sep 2012

Clovek pozoblieka malu 😵

pajenka
27. sep 2012

😝 ale me to hodne psychycky pomohlo,...jak jsem na vetvy poslední dny. 😝