• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
z môjho facebooku: " ja idem zajtra aspon za nasu skupinku slovencinariek"
hm, ja mám iné predmety, ale neplatí tam rytmický zákon?? nemá byť "slovenčinárok"?
ináč - slovenčinárka, slovenčinu študuje, nemala by to vedieť? piaty ročník na výške :slight_smile:
27. sep 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
v pondělý vážení,měření :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
OK, budu se o víkendu krotit, když bude v pondělý vážení, měření.....
27. sep 2012 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
"Ublížia chemikálie a výpary s lakou???" :slight_smile:
To teda fakt netuším, či niekomu ublížia výpary s lakou :slight_smile:.
27. sep 2012 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@odrik toto je tiež od tej tvojej :wink: :grinning: ..."sice sa rychlo unavym ...."
27. sep 2012 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bodka13
Áno, už som si to prečítala a smejem sa ešte teraz :slight_smile:. Na prvýkrát som zvládla prečítať len otázku :slight_smile:.
27. sep 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak toto už snáď nie: " Ukažem vám kde sa my tý dvaja usalašily......"
27. sep 2012 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: zdřejmně OBJEDNÁME :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. sep 2012 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
"dnes som celkom dobre jedla az na chleba z dezom"... No možno, keby si ten chlieb dala napríklad s Ferom, tak by jej viac chutilo, čo poviete? :slight_smile:
28. sep 2012 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Toto je teda tiež milé:
"Malý ma 3 roki a nerozpráva ako jeho rovestnýci".
28. sep 2012 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
nedavno som dlhsie riesila jeden obchodik a ta pani teda vobec nepoznala pravopis,skoro v kazdom slove mala chybu ale najviac ma pobavilo,ked sa ma opytala,ci nemam na predaj polo dubacky :grinning:
28. sep 2012 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Ženy, nie je toto trošku úchylný inzerát?

:stuck_out_tongue_closed_eyes: nadherny kompletik next s cicinou s bodynkom,nove :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. sep 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@petkave
Nooooo, ten kompletík musí byť naozaj zaujímavý :slight_smile:, strašne by som potrebovala jeho fotečku :slight_smile: aj s cicinou....... :slight_smile:!
29. sep 2012 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@odrik júúúj, ty by si si ho rada kúpila, že? No neviem, či ho teraz niekde vylovím... Netuším už, kde presne som to vyhrabala :sweat_smile:
29. sep 2012 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zade ahoj neviem ale nesuhlasim s tebou...Aha napr.ja od mojich 18tich som v zahranici takze na SR chodim iba vynimocne..tym ze pouzivam iny jazyk a slovencina ide bokom tak ver ci nie ale mam s nou problem a to sa nepovazujem za hlupeho sloveka...Robim si skolu v zahranici a ich jazyk ovladam dokonale ale ten nas ee...takze je dost krute hovorit o nas ze aky majme pravopis,ja ovladam dve jazyky sice nie dokonale ale nemozem povedat ze sa v nich stratim...,Mam niekedy problem si spomenut ako sa povie nieco slovensky nie to este napisat :grinning: :grinning: Takze kocky ruku na srdce skor ako sa budem smiat ako ta ci henta pise kolko z vas vedia cudzi jazyk tak ako ten materinsky?moja mala napr hovori plinule 2 jazykmi a to ma 4,5 a zacina 3 koncom roka zial pisat nevie v ziadom jazyku :grinning: :grinning:
29. sep 2012 o 20:40  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023
To je v poriadku, úplne v poriadku a úprimne Ti závidím, že ovládaš takto úžasne cudzí jazyk. Je však zároveň smutné, ak niekto neovláda SVOJ materinský jazyk. Mám v rodine ľudí, ktorí tiež dokonale ovládajú cudzie jazyky, žijú tiež dlhodobo
v zahraničí (Japonsko, Saudská Arábia), to však ale neznamená, že robia "hrubé" chyby v pravopise slovenčiny. To nie je o žití, či nežiti, mimo Slovenska. Nech sa Ti tam ďaleko darí, všetko dobré!!!
29. sep 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@odrik ci mi veris ci nie ja som v pravopise bola stale dobra a teraz neviem ako sa pise spravne nejake vybranne slovo..uz som ich vsetke zabudla takze ja keby ze som mala ist do skoly na SR tak to si ucitelky uziju s mojim pravopisom,mam problem z i-y alebo s-z :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. sep 2012 o 20:54  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jania023
Neboj :slight_smile:, pravopis sa nezabúda, tak ako ani plávanie, lyžovanie, bicyklovanie..... Ak by to bolo potrebné, určite sa Ti to všetko veľmi rýchlo vráti :slight_smile:!!!
29. sep 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
citam prave nahodene prispevky na MS a skoro ma vystrelo: " domček ala bungalov šťýl " :grinning:
29. sep 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jankah77
No vidíš, každý z nás má nejaký šťýl :slight_smile:
29. sep 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@odrik toto sa da len napisat...ako sa to vlastne cita? makko ci tvrdo? :grinning:
29. sep 2012 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jankah77
Presne tak :slight_smile:, kazdý čita ako sa mu zachce :slight_smile:, veď máme svoj šťýl :slight_smile:
29. sep 2012 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:stuck_out_tongue_closed_eyes: priezvisko máme dosť dlhý :P 9 pismen na S. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. sep 2012 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"vypadá to že, jsi dnes budu celý den vykládat s žehličkou a s prádlem"
30. sep 2012 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:stuck_out_tongue_closed_eyes: dobry den prosim poradte mi manžel byl na vysetreni a delaly mu aj rumbalku ale furt se mu toci v hlave a ma zavrati a ted ho boloj aj nohy a svaly dakujem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. sep 2012 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: chtěla bych poděkovat za podporu všem který vyplnili můj dotazník na svatební téma bakalářky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
......ještě dostudovat češtinu, trochu logiky a bude to oukej :grinning:
p.s. vůbec nechápu slovní spojení svatební téma bakalářky...to jako bakalářka na svatební téma? ale to by snad slovosled byl jiný, ne?
30. sep 2012 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@petkave no rumbalka je už raz taká - to je liečba rumom, po ktorej sa točí v hlave a bolia nohy a svaly, nabudúce treba ísť na vyšetrenie radšej do nemocnice, nie do šenku :slight_smile:
1. okt 2012 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@stzu27 :grinning: :grinning: :grinning: konečne dobré vysvetlenie.
1. okt 2012 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stzu27 alebo podstúpiť vyšetrenie v anamnéze - vtedy na 1 000 % nebolí nič. :wink:
1. okt 2012 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:slight_smile: podlaha môže byť urobená mi si ju vieme zakriť igelitom :slight_smile: - píše šéf a konateľ istej firmy :grinning:
1. okt 2012 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
"Slzyčka mě ukápla"
Mně skoro taky :grinning:
1. okt 2012 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok