Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

emjee
28. aug 2008

simply a akoze slovaci to maju tiez?

jabber
28. aug 2008

haluska, simply - jdu do ulic s vámi!!! 😀

jabber
28. aug 2008

kdyžtak...

simply.vero
28. aug 2008

hele, niktoš, nezlob! já tě přece nenutím pronikat do tajů fonetiky, to emjee se ptala 😅 😀 do postele nejdu - jdi ty 😀 😀 😀 a vůbec, co děláš na koňovi, když se máš učit? 😉

emjee, no jo, mají. ale ne tak výrazné. když srovnáš, jak vysloví "k" Čech a Slovák, je v tom rozdíl. no ale možná jsou v tom zase regionální odlišnosti... 😀

simply.vero
28. aug 2008

jabber, tak super, tak si potom kdyžtak rozdělíme služby na nošení transparentů 😀

nobody
28. aug 2008

jabber, kanadský ulice jsou fajn 😀 😉

simply ... já jdu za chvilku já dělám tři věci zaráz ..bohužel ani jednu pořádně

simply.vero
28. aug 2008

no vidíš, vyzutej, a v tom bude zakopán ten chlupatý čtyřnožec 🙂

jabber
28. aug 2008

nobody - no to jo, ale to tak jet autem 😀

emjee
28. aug 2008

nobody ale chlapi predsa nevedia robit 3 veci naraz, to je vysada zien, to si sa este nenaucil? 😀

simply.vero
28. aug 2008

emjee, no právě, chlapi to neumí, a když se o to pokusí, dopadne to tak, že nedělají nic pořádně - k tomu se i přiznal 😀

jabber
28. aug 2008

emjee - anebo by ještě mohl být blíženec, ale to není 🙂 😝 🙂

nobody
28. aug 2008

M.J. > dýchám, mrkám zelenýma očima, klápu na klávesnici ..jasný tři věci 😀 😀 🤐

jabber
28. aug 2008

simply - nakonec to sám rád musel uznat 😀

simply.vero
28. aug 2008

jabber, co mu zbylo 😀

nobody
28. aug 2008

😀 blíženci umí 3 věci naráz??? no Váhy ani nee 😔 😀
jabber .. klidně autem, ale borůvky jsou jasná zastávka

jabber
28. aug 2008

nobody - blíženci jich umí....bys koukal 😝 🙂
jasně, jak jsou borůvky, tak jde čeština a pravopis stranou 😀

simply.vero
28. aug 2008

jabber, tak to zůstaneš bez transparentu a budeš komparz - takováhle "loajalita", pche! nechala by ses koupit za borůvky! 😀

jabber
28. aug 2008

simply - no jo, ale to nejsou jen tak ledajaký borůvky! 😀

nobody
28. aug 2008

😀 simply ... borůvky hýbou světem ... ale není borůvka jako borůvka

prej mají blíženci něžnýho pohlaví sklon k bisexualitě... 😝 😀
no dost mých blbých keců, dobrou noc přeje Bez Bot a s ponožkama

emjee
28. aug 2008

hele drzte se tematu

simply.vero
28. aug 2008

jabber, vyzutej - já vím, to budou ty kanadský. my je máme doma taky, ale letos je to bída...

bezbote, ty spíš s ponožkama? dokonce i v srpnu? tak to budeš spešl ponožkovej případ... 😀

spathiger
28. aug 2008

Tak vam poviem, do oci to sice byje... :o)) ... vtiiip!... takze, bije, ale neriesim.. Je pravda, ze ja s tym problem nemam, aj po sebe skontrolujem, ked sa da, no pritrafit sa moze hocikomu. Aj mne. Niekomu sa sice triafa dost casto a dost drsne, ale ktovie aky ma dotycny problem. Mozno mu gramatika nejde, mozno je dysgrafik, lajdak, ci nepozorny.. Napr. moja dcera.. Na 8r. gympli, jednotkarka a kvoli diktatom na polroka 3 zo slovenciny. Sefov syn detto. Aj s nou pisem doma diktaty, aj vybrane slova ovlada, aj knizky cita, aj take hovadiny popise, ze strach. Ona je uz z diktatov taka vystresovana, ze som to prestala riesit. Obcas ma este sice zabije takym ako napr. samycka!, no kym otvorim usta, tak zahlasi, ze spoluziacka zas napisala lysty! ;o)). Diakritika je tiez fajn, som za, no ked pisem z mobilu radsej nepokusam, bo co ak mi z toho vzniknu haky-baky?

zukab
28. aug 2008

chcem sa len pochvalit, dnes som si dala vopchacik a chutil fakt lepsie ako obycajny parok v rozku/parek v rohliku.
odporucam 😀

emjee
28. aug 2008

spathiger pokial viem diakritika v mobile zerie viac znakov ako ked pises bez nej 😉

markytkaaa
28. aug 2008

Mě to přímo sere 😀 mám ráda češtinu a český jazyk a jsem ráda, když jsou určitá pravidla dodržována - viz vyděla, ryfle, mislím apod 😉
Jakmile něco takového vidím i v inzerátech tady, na MMA nebo MMB ani neotvírám ... možná je to úchylka ale taková bohužel jsem 🙂 Kolikrát ani neváhám dotyčného upozornit 😉

lessia21
28. aug 2008

ahojte...no ja som ucitelka slovenciny a chyby ma irituju....a myslela som, ze je to deformacia, ale vidim, ze nie som sama....ale verte, neverte niekedy sa aj ja pomylim...to je normal...aj pred ziakmi som si to vzdy priznala a ospravedlnila sa, bez problemov..nie ako moja profka na strednej....pisali sme diktat a bolo tam slovo hocijaky....ona tvrdila, ze sa to pise oddelene....jasne, ze ja, ako bojovnicka za ludske prava a dobre znamky pre vsetkych som jej s priruckou slovenskeho pravopisu tvrdila, ze to tak nie je. jej odpoved: "neukazujte mi take veci ja mam na to titul" a ja drzana drza: "a ten co pisal tento slovnik ma tituly tri" 😅
DNES JE MOJA KOLEGYNA 😀 takze pssst....

lessia21
28. aug 2008

teda nie teraz mi je kolegyna....teraz si uyivam MD 🙂

simply.vero
28. aug 2008

lessia21 😀 My zas měli na gymplu na angličtinu celkem neschopného chlápka, který nedokázal na tabuli napsat snad ani jednu větu bez chyby. Ze začátku, když jsem ho ještě moc neznala, jsem ho na ty chyby upozorňovala, načež on se vždycky vymlouval, že píše rychle a že při psaní na tabuli mu může leccos uniknout, a taky mi za odhalené chyby dával jedničky 😀 Pak mu toho unikalo čím dál víc a přestala jsem to řešit, přišlo mi trapné opravovat učitele 🙂

emjee
28. aug 2008

no ja som opravovala vacsinou matikarov 😀 (ale nie zo slovenciny, ale z matiky) no to je off topic 😀

elitera
29. aug 2008

lessia, jsi správně drzá 😀