• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
@berenika39 ako to,že nie však "koukají" na teba :grinning: :grinning: :grinning: a možno aj kričia "kúp si nás" :grinning: :grinning: :grinning:
23. okt 2012 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bodka13
Slová podarylo a odyšiel sú síce strašné, ale slovo existuje som ešte živote nevidela napísané ako egzistuje :slight_smile:! Toto je fakt neuveriteľné, naozaj píš ako počuješ, tá žienka asi uznáva len pána Antona Bernoláka :slight_smile:.
23. okt 2012 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bodka13 :grinning: Ja som teraz zahliadla, že "v nemocnici nemajú JYS-ku"... no ale ozaj, toto už kto môže napísať?
23. okt 2012 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
"Jedným z najťažších úloh rodičov je chrániť dieťa..." cit. s. r 173 Brendon katalóg 2011 :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. okt 2012 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@syslica možno jej to pripomína Jysk ,však paplóny a vankúše tam sú :wink:
23. okt 2012 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
"Baby aký nadmerok nechávate dieťatku do čižmy??? Stačí 1cm ???" ...úžasný novotvar :wink:
23. okt 2012 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bodka13
Trošku mi to trvalo, kým som nadmerok pochopila :slight_smile:!
23. okt 2012 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka13 česky je nadměrek ok, si myslím, tak asi odtud vítr vane?

:stuck_out_tongue_closed_eyes: Nejdriv škit škit škit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. okt 2012 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@berenika39 možno majú voľajaké diery, z ktorých vykúkajú dieťaťu kolienka?! :grinning:

@bodka13 To hádam ani nemôže egzistovať takéto slovo, ktoré som si práve prečítala!!!
23. okt 2012 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
dievčatá, chcela by som zistiť Váš názor na to,aká je zdrobnelina od mena Emma... Niekto píše Emmka, no mne to "oči trhá", vôbec mi to nepasuje. Meno Anna mení svoj tvar na Anka, Anička a nie na Annka a Annička.. tak prečo by mala Emma Emmkou a nie Emkou...čo vy na to?
23. okt 2012 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anita26 ale napsat Emka není in a cool, oproti Emmmmce :grinning:
23. okt 2012 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Baby na facebook pita heslo na moj meil..nie je to heker?
24. okt 2012 o 05:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: .no mislela sem že vyskočím z kůže... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
asi při pohledu na pravidla naší mateřštiny:slight_smile:
24. okt 2012 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
haloooo,baby ste tu :confused: ..."Baby čo nespýte skúste poraiť dobrú pračku..."
24. okt 2012 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@bodka13 hej...
:stuck_out_tongue_closed_eyes: A co umime? Umyme si vymyslet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. okt 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@berenika39 ...to je dobre,že "nespýš" :grinning: :grinning: :grinning:
24. okt 2012 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bodka13 ne, jen ležým...
24. okt 2012 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
perly z fotoblogov:
"...sa pustím do upratovania skryne..."
"múdrejší ustúpy"
25. okt 2012 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Maminky kdy je obvikle zápis do školky v Brně, Bystrci? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. okt 2012 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
nedávno som tu zazrela "tý, ktorých milujem"
:slight_smile:
a teraz zo slovníka
aj - sj:
roll back - obmädziť
:-/
25. okt 2012 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Milé dámy, omlouvám se, že sem lezu, ale toto mi fakt nedá:

KZ: "Konečně doma s porodnice."
25. okt 2012 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@jijitka
@anita26
Mám dotaz ohledně těch jmen...není to třeba tak, že u jména Anna neexistuje varianta jen s jedním "n, takže tam je to s těmi zdrobnělinami jasné, ale když existují jména Ema i Emma, Ela i Ella, Nela i Nella...tak tam se to podle mě v těch zdrobnělinách zdvojit může, aby byl jasný původní tvar jména...Nevím, nejsem "češtin", jen mě to tak napadlo...MMCH - mám doma Ellu a ve všech variantách užívám 2 "l", tak proto mě to zaujalo.
25. okt 2012 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Dneska jsem se viděsila jak hrom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. okt 2012 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
No ide jej:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: tak toto je asi prvý raz za celé roky čo oceňujem že môj chlap je elektrikár podarilo sa my tavnou pištolou vyhodiť celí dom tak že ani svetlo nešlo zhorel istič dnes my fakt ide karta tak že idem zapáliť sviečku no nemyslite že idem robiť romantiku potrebujem dokončiť veniec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. okt 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: skor ani bohovy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. okt 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petkave
Až sa "my"to zle číta!!! Ty brďo :slight_smile:, tak toto "zabyyyyyyla" :slight_smile::slight_smile::slight_smile:!!!
25. okt 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sarihy tak našla som toto:pri tvorbe zdrobnenín v písanej podobe sa derivačné morfémy pripájajú k slovotvornému základu mena a tak vznikajú zdrobneniny: Emmka, Ellinka, Emmuška, Vanesska....
čiže fakt sa to má písať zdvojene...
25. okt 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@anita26 No vidíš, to mě nenapadlo někde pohledat. Já o tom totiž až doteď nepřemýšlela, ty 2 "l" jsem tam psala zcela automaticky, takže mě to tvoje sdělení zaujalo a nahlodalo...Tak aspoň vím, že Ellče to jméno nekomolím. Ovšem mám kamarádku, která o své dceři píše jako o "Anní", a to fakt až ty oči bolí... Každopádně děkuji za vysvětlení !!!
25. okt 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: mezi těmito dvoumi fusakami :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. okt 2012 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
.........mám v albume kraťasy na tráčiky na leto s tygríkom značka george kolekcia disney.......

Nooooo, s "tygríkom" budú určite pekné :slight_smile:!
25. okt 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok