• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
:stuck_out_tongue_closed_eyes: mám vytamíny za 300kč :stuck_out_tongue_closed_eyes:
:stuck_out_tongue_closed_eyes: hořčík 4krát deně 1tabletku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. nov 2012 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak oba kluci včera usnuly kolem šesté :stuck_out_tongue_closed_eyes:
:stuck_out_tongue_closed_eyes: ve finále jsme oba nějak vytuhly :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. nov 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
"normálně mi chodil rodičák 3tího"
6. nov 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
teda já se směju až se za břicho popadám, za tyhle výplody bych svojí čtvrťačce utrhla hlavu!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. nov 2012 o 13:28  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
"ma nejakou selest na srdicku" ...jako ta věc je na prd, ale "ta šelest" je fakt vtipná....
6. nov 2012 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
"a jestli by jste mi mohli hodit i nějaký ten odkázek"
6. nov 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"slyntat" ...to je vrchol :grinning:
6. nov 2012 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
"z pokojíčku se ozívá..." :astonished:
6. nov 2012 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
na beremku se občas řeší jaké si udělat na svatbu NECHTY a pokud si dá nevěsta PODPADKY, tak jestli nebude vyšší než ženich :wink:
6. nov 2012 o 20:10  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
"Jste v 16.tém týdnu těhotenství"
6. nov 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
"psychyka"...Já chápu, že vše se tady píše ve spěchu, rychle, ale přemýšlet by se u toho trochu mohlo.
6. nov 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
......... my sme sa skrívali ties sme sa báli okolia......
........a moja segra a este moja kamoska ktorá ma krila akoze som sla k nej.......
........jeho kamosi starsy aj kolegovia......

Toto je babulky z jedného príspevku :slight_smile:! Až, až! A bolo tam takýchto perličiek ešte viac :slight_smile:!
6. nov 2012 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
"Vzpomínka na slunečné dni."
7. nov 2012 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
snad si to myslím dobře, ale jméno Anna je s dvěma n a zdrobnělina je jen s jedním? v jednom albu má mamča svoje vlastní dítě špatně pojmenované:frowning2:
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Annička :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. nov 2012 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Honzíčkova přesdívka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
(možná nějaká přespolní dívka....původně to spíš měla být přezdívka :wink: )
7. nov 2012 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
"Uz ma to fakt nebavy ,uz som taka znechutena ze as"
7. nov 2012 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Miláček bude zdraví ...
3 letá prohlídka ...
10.měsíců je s námi ten náš lumpík ...
7. nov 2012 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ať mi nikdo neříká, že Estvilovo metoda je blbost
7. nov 2012 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kitinka76 , po slovensky sú NECHTY správne, ak to bolo písané po česky, tak je to samozrejme správne s "h", nie s "ch" :wink:.
7. nov 2012 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
"umý si hrát sám"
7. nov 2012 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@berenika39 Ta Annička mě taky praštila do očí :astonished:
7. nov 2012 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sarihy jako chyby se dělaly, dělají a dělat budou, ale neumět napsat správně jméno svého vlastního dítěte, na to mě prostě nenapadá výmluva :rolling_eyes:
7. nov 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katyxq třeba si to spletla se slovenským "Spievankovo", někdo dítěti zpívá, než usne, někdo ho nechá natvrdo vyřvat....se jí to pomýlilo....lehce.
7. nov 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@berenika39 Tohle mi sem nedávno napsala @anita26 tak našla som toto:pri tvorbe zdrobnenín v písanej podobe sa derivačné morfémy pripájajú k slovotvornému základu mena a tak vznikajú zdrobneniny: Emmka, Ellinka, Emmuška, Vanesska....
čiže fakt sa to má písať zdvojene...

...takže teď nevím, jak je to s tou Annou...ale řekla bych, že když u té Anny neexistuje ta varianta s jedním "n", tak tam se to v těch zdrobnělinách vynechává, ale když existují obě varianty (Ela a Ella), tak tam se to rozlišuje...teda já mám Ellu a píšu Ellinka....
7. nov 2012 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sarihy no já když nevím, poprosím strýčka G, a hele - ani jeden odkaz s dvěma n u zdrobněliny, i mě to tahá za oči....nevím, možná se pletu. takový krásný český jméno....
hele
http://www.ontola.com/cs/pravopis-jmena-anna
7. nov 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sarihy
@berenika39 Holky, tak to s tou Annou mě opravdu zajímalo, tak jsem to hledala v internetové jazykové příručce Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR a tam jsem našla "Anička". A mě by teda ani nenapadlo napsat to s dvěma "n".
7. nov 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@jaja01k no mě to taky přišlo samozřejmé...ale pak mě nahlodalo, PROČ to tak je....
7. nov 2012 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@berenika39 Tak toho jsem se bohužel nedopátrala
7. nov 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
z inzerátu.."mašinka jezdí na 1 tuškovou baterii.."
a jinak co se gramatiky týká, daly by se překopírovat celé příspěvky uživatelky Dešťové Kapky :grinning:
@berenika39 už je mi u jejích příspěvků s tebou i blbý pořád souhlasit :grinning:
7. nov 2012 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ještě jedna perla z beremka "Zdá se mi totíš že závoj pro mně k mím šatum je zbytečný a v nevinikl by mi učes" dokonce jí tam jiná nevěsta navrhla, ať neřeší závoj a začne řešit pravopis :grinning: :grinning:
8. nov 2012 o 07:22  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok