Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

pajenka
6. nov 2012

😝 mám vytamíny za 300kč 😝
😝 hořčík 4krát deně 1tabletku 😝

pajenka
6. nov 2012

😝 Tak oba kluci včera usnuly kolem šesté 😝
😝 ve finále jsme oba nějak vytuhly 😝

jaja01k
6. nov 2012

"normálně mi chodil rodičák 3tího"

kitinka76
6. nov 2012

teda já se směju až se za břicho popadám, za tyhle výplody bych svojí čtvrťačce utrhla hlavu!!! 😀 😀 😀 😀

sarihy
6. nov 2012

"ma nejakou selest na srdicku" ...jako ta věc je na prd, ale "ta šelest" je fakt vtipná....

jaja01k
6. nov 2012

"a jestli by jste mi mohli hodit i nějaký ten odkázek"

sarihy
6. nov 2012

"slyntat" ...to je vrchol 😀

sarihy
6. nov 2012

"z pokojíčku se ozívá..." 😲

kitinka76
6. nov 2012

na beremku se občas řeší jaké si udělat na svatbu NECHTY a pokud si dá nevěsta PODPADKY, tak jestli nebude vyšší než ženich 😉

jaja01k
6. nov 2012

"Jste v 16.tém týdnu těhotenství"

sarihy
6. nov 2012

"psychyka"...Já chápu, že vše se tady píše ve spěchu, rychle, ale přemýšlet by se u toho trochu mohlo.

odrik
6. nov 2012

......... my sme sa skrívali ties sme sa báli okolia......
........a moja segra a este moja kamoska ktorá ma krila akoze som sla k nej.......
........jeho kamosi starsy aj kolegovia......

Toto je babulky z jedného príspevku 🙂! Až, až! A bolo tam takýchto perličiek ešte viac 🙂!

sarihy
7. nov 2012

"Vzpomínka na slunečné dni."

berenika39
7. nov 2012

snad si to myslím dobře, ale jméno Anna je s dvěma n a zdrobnělina je jen s jedním? v jednom albu má mamča svoje vlastní dítě špatně pojmenované☹
😝 Annička 😝

berenika39
7. nov 2012

😝 Honzíčkova přesdívka 😝
(možná nějaká přespolní dívka....původně to spíš měla být přezdívka 😉 )

garzonka
7. nov 2012

"Uz ma to fakt nebavy ,uz som taka znechutena ze as"

katyxq
7. nov 2012

Miláček bude zdraví ...
3 letá prohlídka ...
10.měsíců je s námi ten náš lumpík ...

katyxq
7. nov 2012

Ať mi nikdo neříká, že Estvilovo metoda je blbost

bodka70
7. nov 2012

@kitinka76 , po slovensky sú NECHTY správne, ak to bolo písané po česky, tak je to samozrejme správne s "h", nie s "ch" 😉.

jaja01k
7. nov 2012

"umý si hrát sám"

sarihy
7. nov 2012

@berenika39 Ta Annička mě taky praštila do očí 😲

berenika39
7. nov 2012

@sarihy jako chyby se dělaly, dělají a dělat budou, ale neumět napsat správně jméno svého vlastního dítěte, na to mě prostě nenapadá výmluva 🙄

berenika39
7. nov 2012

@katyxq třeba si to spletla se slovenským "Spievankovo", někdo dítěti zpívá, než usne, někdo ho nechá natvrdo vyřvat....se jí to pomýlilo....lehce.

sarihy
7. nov 2012

@berenika39 Tohle mi sem nedávno napsala @anita26 tak našla som toto:pri tvorbe zdrobnenín v písanej podobe sa derivačné morfémy pripájajú k slovotvornému základu mena a tak vznikajú zdrobneniny: Emmka, Ellinka, Emmuška, Vanesska....
čiže fakt sa to má písať zdvojene...

...takže teď nevím, jak je to s tou Annou...ale řekla bych, že když u té Anny neexistuje ta varianta s jedním "n", tak tam se to v těch zdrobnělinách vynechává, ale když existují obě varianty (Ela a Ella), tak tam se to rozlišuje...teda já mám Ellu a píšu Ellinka....

berenika39
7. nov 2012

@sarihy no já když nevím, poprosím strýčka G, a hele - ani jeden odkaz s dvěma n u zdrobněliny, i mě to tahá za oči....nevím, možná se pletu. takový krásný český jméno....
hele
http://www.ontola.com/cs/pravopis-jmena-anna

jaja01k
7. nov 2012

@sarihy
@berenika39 Holky, tak to s tou Annou mě opravdu zajímalo, tak jsem to hledala v internetové jazykové příručce Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR a tam jsem našla "Anička". A mě by teda ani nenapadlo napsat to s dvěma "n".

berenika39
7. nov 2012

@jaja01k no mě to taky přišlo samozřejmé...ale pak mě nahlodalo, PROČ to tak je....

jaja01k
7. nov 2012

@berenika39 Tak toho jsem se bohužel nedopátrala

jarkalada
7. nov 2012

z inzerátu.."mašinka jezdí na 1 tuškovou baterii.."
a jinak co se gramatiky týká, daly by se překopírovat celé příspěvky uživatelky Dešťové Kapky 😀
@berenika39 už je mi u jejích příspěvků s tebou i blbý pořád souhlasit 😀

kitinka76
8. nov 2012

a ještě jedna perla z beremka "Zdá se mi totíš že závoj pro mně k mím šatum je zbytečný a v nevinikl by mi učes" dokonce jí tam jiná nevěsta navrhla, ať neřeší závoj a začne řešit pravopis 😀 😀