• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
a časté je že ,,dajte my,, radu........ a boli sme ,,mi s detmi ,,
3. feb 2013 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: ůžašnej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
:confused: ůplně :confused:
3. feb 2013 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Uverim az ked krvicka potvrdi a srdiecko bude bit.. Ale aj tak Pani Bohu dakujem
4. feb 2013 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@luciferova
To je krásne :slight_smile:, prečo by nemohla byť bohom PANI :slight_smile:? Krásny preklep, milý :slight_smile:.
4. feb 2013 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@odrik veru, aj mne sa to velmi paci a zamyslela som sa, ci Boh nie je naozaj zena :slight_smile:
4. feb 2013 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@luciferova hehe podarené :slight_smile: ale to len nejaký chlap si určite vymyslel že boh je muž...
4. feb 2013 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: bomboňeru :stuck_out_tongue_closed_eyes:

..jako krabičku s čokoládovými bonbony :wink:
4. feb 2013 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Neviete mi poradit ako vlozim vydeo na youtube?

no co? poradyme? neporadyme? :confused:
4. feb 2013 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@haley7897 "pomali" by sme mali poradit ako to je s tym "vydeom" :grinning:
4. feb 2013 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@aninka30 ale radsej naozaj v-e-l-m-i p-o-m-a-l-y :wink:
4. feb 2013 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
" Ja to měla taky u konce tehotenstvy"
4. feb 2013 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
tak to ver ze chybi tam su...

to teda verim... :grinning: :grinning: :grinning:
4. feb 2013 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Mislite si ze kazdi cigan je hnsuni nepracoviti a nevihovani nie ani vobec ,,,,sto aj 100horsie bieli ludi ako cigani ja ani rad nepovjem ten slov ze cigan

:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: som aj pochválila mamičku, že úžasne to napísala a odkázala mi, že to nemusím čítať :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale keď mne to nedááá :grinning: :grinning: :grinning:
PS- reakcia na dnešnú Zámenu manželiek :wink: :wink:
4. feb 2013 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: už ma rok aj devet mes.tak je o trochu veči :stuck_out_tongue_closed_eyes:
videla som pri jednej fotke na FB kde mamička držala bábatko na rukách, ale musela som viackrát prečítať či náhodou zle nevidím :confused: :unamused: len to slovo "veči" mi ani gugl prekladač nenašiel :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. feb 2013 o 23:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a teraz vazne!

je vzdy nominativ mnozneho cisla v tvare i/í? alebo sa pisu ipsiloni aj podla vzorov?
napr. je spravne stari psi, alebo stare psy. alebo je oboje nejako inak? som dlho doma a zacim mat nejaky chaos :sunglasses: tolko x sa mi stane, ze vazne rozmyslam o ickach a nakoniec to prestylizujem, lebo neviem kam z konopi.
4. feb 2013 o 23:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca_p ak ide o podstatne mena, tak kludne moze byt aj ypsilon (napr. ženy; duby). Ale ak ide o mnozne cislo u pridavnych mien, tak vzdy makke i (veselí ludia). To s tymi psami je dvojtvar :slight_smile:
5. feb 2013 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hradnapani zabudla som napisat nominativ mn. c. muzskeho rodu.
a ked je dvojtvar, tak jeale asi nespravne napisat stari psy. ci nieee? :astonished:
5. feb 2013 o 00:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca_p ja si pamätám zo školy - staré psy / starí psi - takto to mám zafixované - je to správne?
5. feb 2013 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maminy aj vasi drobcekovia ked mali tyzden aj try dni vam nechceli spinkat aj ked boli napapane a prebalene?

nerozumiem, napapane a prebalene drobcekovia? ... ale to bude asi tym uderom ypsilonom do hlavy... :confused:
5. feb 2013 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maca_p
@suezana
Správne! Je tu možný dvojtvar... aj ja si pamätám zo školy staré psy, vlky, vtáky, býky... ale aj starí psi, vlci, vtáci, býci :wink: .
5. feb 2013 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@syslica ja si pamätám, že sú staré vlky - keď sa jedná fakt o tie zvieratá, a že starí vlci - ak je to v prenesenom význame (na človeka :wink: ).. snáď netrepem bludy, ale takú info mám uloženú hlboko v pamäti a aj sa tým riadim :slight_smile:
5. feb 2013 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:stuck_out_tongue_closed_eyes: dvojjazicne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. feb 2013 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eaka Dá sa to rozlišovať aj tak, ako píšeš... no pozrela som práve do knižky O vlkoch a ľuďoch, ktorú vydalo Abies, vydavateľstvo Lesoochranárskeho združenia VLK - a tam štandardne používajú slovo "vlci". Možno je to tým, že si už ochranári tieto zvieratá poľudšťujú? V každom prípade, knižka hodná prečítania. :wink:
5. feb 2013 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Zomriem z niektorych prispevkov..."Mi sme chori od soboti sme mali teploti mislim ci bi to nemohol mat s tich zubkov lebo uz a jeden vonku a druhi samu prerezuje... :slight_smile:"

Boze mat skoro 10 gramatickych chyb v jednej vete!
5. feb 2013 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@lubiduch gratulujem, krasny ulovok! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. feb 2013 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mamicky idu mat sutaz ktora donesie naj kolac ...takze robym jahodovi zo zelatinou a medove rezy..dufam ze bude chutit porodcom ...a oteckovia idu sutazit o naaj naj klobasku takze manzel uz vybera z ladnicky ktoru ide zobrat...co by sme neurobyli pre tie nase deturence :slight_smile:

vacsinou preskakujem - ale v tomto pripade sa nedalo :confused:
5. feb 2013 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
jedna na temu Uloha kravskeho mlieka v spolocenskej vychove dojciat:
"a kamka od 5mesiacov dávala krabicove mlieko,a malý zdraví a nič mu neni.len treba prevarit"
5. feb 2013 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby poradte kde najdem nejake navody na hackovanie, ale take pre zaciatocnikou?

a nechces radsej gramatiku pre zaciatocnikou??? :confused:
6. feb 2013 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ikke tak nech len dalej zdravi, zdravit je slusnost :slight_smile:
6. feb 2013 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
super skupina ženy :grinning:

som rada, že mohol biť pri porode :slight_smile: - krásne vyznanie, že?
6. feb 2013 o 21:15  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok