Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

iviatko
14. feb 2013

Dnes Tadeaska cely den obymam stiskam a pusinkujem.Nemam sidce peniaze na dary ale aspon takto slavim Valentina s jedinym chlapcom ktoreho budem lubit do konca zivota :*

graceful9
14. feb 2013

Úžastná a krástna pieseň ...:D

garzonka
14. feb 2013

@graceful9 krástny úlovok 😉

graceful9
14. feb 2013

@garzonka skoro som dostala záchvat keď som si to prečítala 😀

zapka21
15. feb 2013

" Maly ste uz peniasky " Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

berenika39
15. feb 2013

Jak kaká chlap? Jako matka a dítě. Nebo obráceně.... 😉
😝 Nejen že čůráme na velkým záchodě... a dokonce i druhý den úspěšně kakáme jako chlap 🙂 😝

klincek
15. feb 2013

http://karickova.blog.sme.sk/c/320805/Sialene-v...
"mobili" a dieta "prisiate"na prsniku, jaj boze! ☹

nice202
15. feb 2013

@klincek nevadi, podstatu vystihla. Super blog!

klincek
15. feb 2013

@nice202 to ano, obsah je fajn. len tie vyrazy mi hrozne kolu oci. ked uz chce pisat blog, mohla by sa posnazit, aby to trosku aj vyzeralo..

berenika39
15. feb 2013

@klincek ale ten článek je fajn, že zelená zebra🙂))))

tvojezlatko
15. feb 2013

Nedalo mi ..."meteorid"

stzu27
15. feb 2013

@klincek vďaka za skvelý link, ten článok nemá chybu

iviatko
16. feb 2013

@klincek heh,ten clanok je naozaj skvely,by si mohli precitat aj ostatne 🙂)

syslica
16. feb 2013

@klincek Zelená zebra je jediný svetlý moment z toho článku. 😅 Na to, že autorka píše "o všetkom, čo ju napadne a bude to stáť za zamyslenie" som očakávala nejakú hlbokomyseľnejšiu úvahu - a rozhodne kvalitnejšie a spisovnejšie napísanú... Prisiate dieťa, mobili a "chvíľa intimity, ktorú by ste si mali dopriať vy dva medzi sebou" svedčia akurát o tom, že mamička sa má od svojej dcérky, úžasnej školáčky, ešte čo učiť.

inkinka
16. feb 2013

@syslica a aj ten jediný svetlý moment toho článku asi nie je originálny nápad, toto bolo na blogu skôr: "Ona predsa tri dni študovala na internete, gúglila, prečítala všetky diskusie od Modrého koníka až po Zelenú ponožku " 😉

Čítajte viac: http://figmikova.blog.sme.sk/c/320370/Niektore-...

syslica
16. feb 2013

@inkinka Nuž čo, ale článoček má na MK už vlastnú tému. 😉

ivular
18. feb 2013

Z bazaru: Hračky pro notoriku 😀
@klincek Celkem úsměvný článek 😉 Na druhou stranu, pokud někoho těší životní styl "co není ve fotoblogu, jako by neexistovalo", proč mu to brát? 😉

syslica
18. feb 2013

Existuje nejaky zakon pre tieto prypady? Áno, zavrieť na samotku a pustiť, až keď sa doučí slovenčinu. 😅

suezana
18. feb 2013

taketo chvyle si pametam

☹ ☹

garzonka
18. feb 2013

"som mama 2och atopikov"
och , och !

bodka13
19. feb 2013

" najlebsia kamaratka"

berenika39
20. feb 2013

😝 já ještě studuji a proto jsem hledala nějaký web,který mě zaujme a budu z něj zbýrat informace a vybrala jsem si tento emoticon 😝

marně🙂

mataharyy
20. feb 2013

Tak není to úplně do tohoto tématu, ale pro odlehčení a pobavení 😉

haley7897
20. feb 2013

Pol roka som si nefarbyla vlasy, že nech odrastu poriadne a dám nejaku zmenu...tak som si kupila farbu garnier 21 borufka, sedim tu s farbou na hlave a prichádzam na to, že asi to nebude velká zmena..ked mám čierne vlasy...to je asi čiernofialova nie?ta borufka

😀 😀 😀

iviatko
21. feb 2013

Včera sme boli v škôlke na zápis, Deniskovi sa škôlka dnuka nepáči, no vonku áno, majú super preliezky, dopravné ihrisko.Takže od septembra máme aj mi škôlkára. Este sa naucit gramatiku a moze ist do skoly.

mataharyy
22. feb 2013

@haley7897 No já s ní soucítím, taky netuším jak vypadá taková borufka... Není někde foto jak to dopadlo, s borufkou? 😎

haley7897
22. feb 2013

@mataharyy uf, vies co, neodvazila som sa uz viac tento status vyhladat..., ale tak...moooozem skusit 😅

mataharyy
22. feb 2013

@haley7897 Jen aby tě to nestálo duševní zdraví, to raději počkám až se někde nějaká borufka urodí 😀

bodka13
22. feb 2013

z jednej diskusie :
"Ja neviem,placnúť jedno po zadočku-po plienke keď sa dieťa zle správa a nepomáha ani dohováranie,si myslým že je vporiadku.My s bratom aj veľa našich rovesníkov sme boli bitý aj s varechou aj páskom až sme mali fialové modriny a nikto nieje psychicky vneporiadku... 😉 pri niektorých detiach si mylím že je to potreba"
- niektoré slová sú úúúúžasné 😉 😀

nanulik
22. feb 2013

žienky potrebujem pomoc. hovorí sa že sa niekto "kúpe" alebo "kúpa" ako od slova kúpať sa, (čvachtať vo vani 😀) lebo fakt neviem. ked to beriem podla češtiny tam by som povedala že "se koupe". ale v slovenčine fakt neviem a nechcem učiť malého bludy