• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
"Asi si aj ja cucnem z toho mojho mlieka :slight_smile: ked vidim ake je to moje dietta vytalne" :wink: asi si fakt niečo cucla :D
2. apr 2013 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bubbles nonono :grinning: neopakuj po mne a necucaj,nepotrebuješ byť vytálna :wink: :slight_smile:
2. apr 2013 o 00:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka13 coze??? akonahle som to precitala, isla som to sem hodit, nic tu nebolo!!! len ja som sa tu na tom kosila :slight_smile: tak si podme nieco cucnut, nemozem spat.. :slight_smile:
2. apr 2013 o 01:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bubbles o stranu dopredu som to hodila ja :grinning: :grinning: :grinning:
2. apr 2013 o 01:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"vydite to co ja?"
2. apr 2013 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bodka13 no veď potom som si už všimla... ale keďže tu nie si správca vlastných príspevkov, čo zmôžeš? :slight_smile:
2. apr 2013 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
"Rozum sa mi pozastavuje... ako sa môže matka pochváliť že od 3 mesiacov jej malý pekne chodí na nočník...???? nehnevajte sa mamičky ktoré toto absolvujete,ale mate pre mňa IQ hojdacieho koňa na ktorom moja dcéra každý deň jazdy :wink: "

...no veru aj mne sa rozum pozastavil :astonished: lebo vysloviť niečo mäkko a dať tam "Y" :confused: :grinning:
2. apr 2013 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
nový nick, nové mravy :grinning:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: plysovatygryce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. apr 2013 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Ach tie medziludske vztahy su pre mna coraz tachsie :(
2. apr 2013 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@iviatko si ma predbehlaaaaaa :angry: :grinning:
2. apr 2013 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@haley7897 :grinning: :grinning: hladaj dalej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. apr 2013 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iviatko to by tu nemal byt problem... :grinning: :grinning: :grinning:
2. apr 2013 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: no ako sa to väzme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. apr 2013 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: dcerky Jessincy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

s tím jménem si asi ještě holky užijí:slight_smile:))))
3. apr 2013 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@berenika39

..podle mne je to spravne..Napr...kdyz je to dcerky Jessincy..patri to Jessice..kdyz se pise Jessica s "c"..(cte se to Jessinky..ale pise s "c")
3. apr 2013 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss myslíš? to iúy podle toho, jakse to čte? možná i jo, spíš jsem to psala proto, že tohle jméno bude do budoucna oříšek:slight_smile:. kdo další se přidá s názorem?

a pořád kakáme..
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Už třetí den máme nepokaděnou plýnu:slight_smile: Maminka ráno a v poledne sundá plýnu a posadí na nočník a v tu ránu je tam plno:slight_smile: Do plýny jen čůráme:slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. apr 2013 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39
nevim,jestli je to podle toho, jak se to cte..to bylo jen oduvodneni,kdyz patri jmeno cizinci,pro ktereho je "c" =K :wink:
Koupila jsem to Jessice..tam by se to odvijelo od "c"..ale je to Jessic(k)y..koho ceho..je to Jessici je preci i na pohled priserne.. :wink:
Myslim si,ze i obycejne jmeno Andrea je orisek..Nekdo pise je to Andrey nekdo zase je to Andrei :wink: Andreino Andreji..

Napr. i Marco ctes preci s "k"..nenapadlo by te tam cist "c" :wink:
To je to,kdyz nekdo cizi jmena pak preklada a je z toho jazykovy bordel..jako Chantall je najednou Santal..Pokud nekdo chce cizi jmeno, musi ho uzivat ve style, ve kterem se zrodilo..nebo na kterem uzemi se pouziva.. :sunglasses:
To same je u jmena Veronica...je to (koho ceho) Veronicy..protoze C=K :wink:
3. apr 2013 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss asi máš pravdu. proto mám Petra :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak se autorce omlouvám, ona asi ví, jak je to spárvně, ale za oči mě to tahá:slight_smile:
3. apr 2013 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39
SPARVNE :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Presne tak..zrejme Pietro by bylo v Praze divne.-kdyby dite bylo dvou Cechu..

ale vynechala bych z toho smisene rodiny..kdy je "cizi jmeno" oduvodnene...nejen pranim ale i "puvodem"
3. apr 2013 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss tady jsem to našla, nedalo mi to. ono by se to správně mělo v češtině přeměnit na K a pak je to jasné. ale pokud ne, je tam tvrdé. Jessicy :slight_smile:
http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=7965
3. apr 2013 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@berenika39
Diky:slight_smile:
...take jsem uz o tom zacala premyslet a blbnout :sweat_smile:
3. apr 2013 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
silikónová pečiaca forma-macko
3. apr 2013 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Poradte mi...drobec mi tu stlacil daco na klavesnici a nejdu mi pisat mekcene ani znamienka,z sa mi zamenilo zo y
Dnes o 14:07 1 komentár Páči sa mi to

xxx si mas nadstavenu anlickú klavesnicu

ste sa nasli... :grinning:
3. apr 2013 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
No vidim, ze negramotnost nam tu prevlada...zatial som natrafila len na take slovne spojenia co ma az vynasa..."pozriem sa vonku....ked sme s malym von...." Mna to neskutocne vytaca ked to pouziju vo vete tak opacne.... "Sak kukam ven a idem ven a ked sme venku sa hrame!!" To som uz musela narecovo lebo dnes nemam svoj den ;)))
3. apr 2013 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
včera som v letáku istého elektrodomu našla skvost, to sa len tak nevidí..
fotka pracovníka, jeho meno a mesto, v ktorom pracuje: Prievydza :astonished: :astonished: :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. apr 2013 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
" Odporúčam, budeťe veľmi spokojný! "

" tak zajtra zacnete brat prvu a budete mat posunuti menzes o jeden den a davat si pozor aspon tizden "

" sme si nevedeli svôjpomocne poradiť "
3. apr 2013 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prvý školský deň. Prvá trieda. Na nástenke: Vytajte v škole. :slight_smile:
3. apr 2013 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@meryenes To naozaj? :confused: :confused: :confused: To kde?
3. apr 2013 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu http://blog.sme.sk/diskusie/1181776/2/Da-sa-naucit-pravopis.html
citujem: "...ale nie zas až tak veľmi, jedna učiteľka na 1. stupni ZŠ, pripravovala pred začiatkom školského roka, v triede nástenku. Nadpis bol "VYTAJTE V ŠKOLE".
-
Ja tiež dokážem vcelku tolerovať pravopisné chyby v rýchle písanom texte, no už mi trochu vadia, keď pisateľ má možnosť skontrolovať si po sebe napísaný text a neurobí to(napr. e-mail s pravopisnými chybami, či noviny). Prípad spomínanej učiteľky, ktorá si tie písmenká musela niekde v krabici vyhľadať, poukladať ich vedľa seba a potom ešte jedno po druhom prišpendliť, ma však totálne odrovnal. Byť jej riaditeľ, na druhý deň nemusí prísť do práce..."
3. apr 2013 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Tet sem nasla peknej nezařízenej a zadna oblast kde sou potopi to neni emoticon :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. apr 2013 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok