Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

haluskacz
6. sep 2008

ano, ovsem ja tady resim vyznam slova mathematikos, jaksi se mi to uplne nezda 😀, tak proto uvazuju tak, ze mathematikos je milujici poznani asi tak jako konikarka je milujici modryho konika 🙂

johanda
6. sep 2008

hehe Haluš, já mám po ruce jen učebnici latiny a ta jemi momentálně k prdu. Ono je to vlastně fuk, no ...ale zase se jazykové okénko zpestřilo dalším jazykem a jeho nuancemi

haluskacz
6. sep 2008

no tak do latiny prevedeno to bude asi mathematicus, ne? 😀

johanda
6. sep 2008

haluš, jo a teď do hebrejštiny 😀

liviky
6. sep 2008

pinena ...princezna 😀 to je jasný ne?! 🙂

johanda
6. sep 2008

liviki - teď už jo 😀

nobody
6. sep 2008

chica buena ..pinena 😀 😝

haluskacz
6. sep 2008

johando 😀 😀 😀

nobody
6. sep 2008

a lii? 😀

haluskacz
6. sep 2008

mam prave odhalene nove slovo: bambam

johanda
6. sep 2008

haluš, bonbon?
lii, sakra, to může být ledacos
co takhle tilta?

haluskacz
6. sep 2008

bambam jsou brambory

nobody
6. sep 2008

haluško ... já myslel, že halušky 😀

johanda
6. sep 2008

co je to lii
Haluško, dyť vlastně Johanka taky říká bramborám bambam

nobody
6. sep 2008

lii je objektiv 🙂

ma_se
6. sep 2008

lukin...ano,ale tu preberaju aj ludi,z inych tem...aky maju pravopis,tebe by sa pacilo,keby napr.si pisala na temu varenie a v inej teme by o tebe napisali aka si zla kucharka?neviem ci to pochopis,ale to je podobne...kazdy pise ako vie...pekny den prajem... 🙂

jabber
6. sep 2008

ma_se - ale tady snad žádné konkrétní jméno nepadlo, ne? 😅

jabber
6. sep 2008

S tou matikou mi připomínáte manžela - ten taky furt říká, že je to královna věd a že je krásná 😝 😀 , mno nevím, já skončila někde u imaginárních čísel 😀

nobody
6. sep 2008

ma_se ..ale tak snad je to rodný jazyk, tak ho člověk musí ovládat ..aspoň ty íčka a ýčka
ale hlavně že v angličtině tvrdý a měkký i nespletou 😀

aponchie
7. sep 2008

me matika nebavi 😀

jabber
7. sep 2008

nobody - jak vidíš tak nemusí 😉 😀 . Ale pokud člověk není opravdu nějaký dyslektik, tak je to přinejmenším ostuda 😅 🙄

sestri
7. sep 2008

ja tiež robím niekedy chyby,ale počítač ma vždy upozorní tým,že slovo podčiarkne červeným a opravím sa.

lukin
7. sep 2008

sestri: To je super 🙂 Jen bych ráda upozornila, že za čárkou či tečkou se nechává mezera 😉

sestri
7. sep 2008

dík...na to som vôbec nemyslela... 😀

nobody
7. sep 2008

ostuda to je 🙂
přestavení - představení
přecevzetí .. předsevzetí

😀

sestri .semtam ten počítač opravuje i správný slova (který nemá v databázi) ... takže je to naprd 🙂

jabber
7. sep 2008

jo, třeba opravuje moje příjmení 😀 😝

nobody
7. sep 2008

a na jaký slovo? 😀 😀

já ty vlnky mám vypnutý, protože kdybych psal cokoliv, jakoukoliv esej a kdoví co ..tak tam bude těch vlnek šíleně moc -.--- už jsem se tolikrát navztekal na word ... takže radši vypnuto 😠 🙂

jabber
7. sep 2008

nobody 😝 😀 😀

mracik
8. sep 2008

ako ste tu dávali tie hádanky, tak ja vám tiež jednu dám
pred dvomi dňami som našla na dverách detskej izby tento nápis
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

dosť dlho mi trvalo, kým som to rozlúštila a aj napriek obsahu som bola veľmi šťastná a dobre sme sa na tom zabavili
je to Kubkov vôbec prvý úplne dobrovoľný pokus niečo napísať - je to totiž dysgrafik

lukin
8. sep 2008

mracik: Není to náhodou pitomina? :D