• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
@jabadaba ja uz len pridam mne - my, my - mi, dokonca som tu "vydela" aj PREKRÁSTNY………..
a pre mna jeden z top prehreskov - KEBY IDEM niekam… KEBY UROBIM nieco…
ani nepokracujem, toho by bolo na knihu
17. jún 2014 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@caoli oj, ano ano, toto dobre, ze spominas - to je gramatika jak traky! Keby idem, keby mam a podobne. To je des! Akoze, to kde na toto chodia? Vsak to je ako hotentoti. To je taky problem povedat keby som mala, keby som bola a tak dalej? Som rada, ze si to aj Ty postrehla!

prekrastny nema chybu! :grinning:
17. jún 2014 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jabadaba tak takych postrehov mam na mraky, uz to ani nedokazem zapisovat na hard disc. trha mi to srdce a dusu na franforce a musim sa strasne premahat. ale skus niekam napisat koment, hocijako jemny a s dobrym umyslom, taku dostanes nakladacku… lebo ved gramatika voooobec nie je dolezita. no chapem, ze je kopa dolezitych veci, ale toto tiez. je to o celistvosti cloveka a osobnosti.
17. jún 2014 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jabadaba
@caoli
Baby, čo hovoríte na veľmi častý jav na MK, že niekto niekoho "ODCUDZUJE" ? :confused: Mňa vždy svrbia prsty napísať otázku, kto koho ukradol? :sweat_smile: :sweat_smile: Zatiaľ som odolala, ale dokedy? :confused:
Samozrejme píšu o odsúdení, nie o krádeži. :grinning:
17. jún 2014 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@heni79 ano ano ano, to si mi precitala myslienky :slight_smile:, dalsia velmi casta perla :rolling_eyes:
keby casta, skor mam dojem, ze ich to takto v skole naucili, lebo to tusim takto komoli vacsina, zase aby som niekomu neublizila… je mozne, ze zabudli vsetko, co ich naucili?
17. jún 2014 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dokola mi to chodi hlavou :wink: , tak pridam este: niaky, rozumej nejaký. ale to tu uz tusim bolo. a tak co - opakovanie je matka mudrosti. fixujeme, fixujeme…. :grinning: :grinning: :grinning:
@heni79 @jabadaba
17. jún 2014 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ja uz pisem "odsudia" alebo "odsudzovat" a pripada mi to divne :grinning:
18. jún 2014 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@heni79 tak s tymto slovickom mam aj ja obrovsky problem, pozri par stran spat :sweat_smile: ..ale asi je to vecna "perla", budeme sa s tym zrejme musiet naucit zit.
18. jún 2014 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Velmi často vidim spomenute slovičko nadštandart - to je take komické že až :wink:
18. jún 2014 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
neodsudzujme maminky, ze sa odcudzili gramatike :grinning:
18. jún 2014 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
No, toto je skor matematicke okienko, ale vsimla som si, ze dost casto sa tu pouzivaju sumy vo vete: napr.: predam za 0,50 CENTOV. Predsa to je 0,50 EURA, alebo 50 centov a nie 0,50 centov, Nie? Opravte ma ak sa mylim...
19. jún 2014 o 12:44  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
SLovo rupsak, rupsacik tu vidim velmi casto, ale dnes som si po prvy krat precitala aj: RUBSACIK
25. jún 2014 o 11:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@rebekanr ja som prvý krát 3x oči zaostrila a ono to "p" tam stále bolo :grinning: :grinning: :grinning: asi nejaká regionálna skomolenina :grinning: :grinning: :grinning: a s tým "b" to je megaregionálna skomolenina :D
25. jún 2014 o 11:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rebekanr wau, tak, ktovie, možno to chce niekto predať za pol centa :confused: ... len neviem ako to zaplatiť, keď najnižšia možná peňažná (menová, či aká...) jednotka je 1 cent?...
PS: ...ale aj mne sa už stalo, že som znižovala cenu a v eufórii som napísala 0,90 centov ... a malo byť 90 centov :wink: ... čo už...
25. jún 2014 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ginekolog :grinning:
30. jún 2014 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
… závistlá… :confounded:
30. jún 2014 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inzerát z bazoša na poníka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: predam mini ponika zrepceka ciernej farbi je kludni ma 4 roki us nosil aj deti niesu snim ziadne problemi je zdravi pre viacej info treba zavolat na cislo ...
3. júl 2014 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
toto som dnes prečítala na modrej streche: rýmska roleta .
17. júl 2014 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
toto mi prave udrelo do oka : puorod :grinning:
18. júl 2014 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (15)
vopred sa ospravedlnujem, ale toto sem musim dat, inak to proste nejde :grinning:
… po tazkych TERAPETIACH s….
ze to ma byt peripetiach, je asi jasne
23. júl 2014 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@caoli ... to sú peripetie, po ktorých musela chodiť na terapie :slight_smile:
23. júl 2014 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Baba chváli pani, ktorá pečie torty podľa jej podľa jej "predctav". :confused: V prvom momente som zostala v pomykove, čo to má byť. :fearful: Asi nemám dobrú predstavivosť. :grinning: Alebo predctavivosť? :sweat_smile: :sweat_smile:
28. júl 2014 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@0silvia0 ehm, ano, to je skomolenina zo ZA. Znama to bezne pouziva a mna ide svacnut. :grinning: Okrem toho maju este aj dalsi skomoleny nemecky vyraz na blind. V ZA sa ide na blink. :grinning: :dizzy_face:
30. júl 2014 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@heni79 a si predctav! :grinning: :grinning: :grinning: To mas tak, ked nikto uz necita a namiesto knih si precitaju nanajvys statusy na FB. :dizzy_face:
30. júl 2014 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@caoli :grinning: moje nervy....
30. júl 2014 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jabadaba taky tak, je to proste kajšmentke a kožmeker dokopy :grinning:
30. júl 2014 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@caoli :grinning: doslova. :grinning: :grinning:
30. júl 2014 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jabadaba no asi sa neučili nemčinu alebo sú ďalej od nemecky hovoriacich krajín ako my tu :sunglasses: No veď nech si kľudne aj blinkajú, ich by možno švaclo z našich výrazov :grinning:
30. júl 2014 o 19:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jabadaba ja si tie chyby musim v hlave opravovat a usilujem sa viac citat,inak by som tu z toho uplne zblbla. Chapem preklepy,mne sa na telefone vsetko tiez nechce opravovat,ale hrubky?ach jaj! To je na zaplakanie,aj ked sa smejem (nad nevedomostou).
31. júl 2014 o 01:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj mne sa podari hrubka. preklepy zvacsa prehliadnem. zamerne napriklad tiez nepouzivam male/velke pismena a casto ani makcene/dlzne. preto casto nekritizujem. co ma ale vytaca do nepricetna je,ked najdem 456 riadkovy koment/prispevok bez jedinej ciarky a bodky! to uz je aj na moje benevolentne pravidla pisania na webe privela. to je oba prud slov a doplnte si bodky podla vlastneho uvazenia :( ze textu nik nerozumie? o to vacsia zabava.
31. júl 2014 o 01:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok