Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

zuzik307
15. jún 2015

au moje oci 🙄 "ginekolok" 😵

nefertitka
17. aug 2015

Baby porat te my ze ked cakam ms za 9dni môže tast ukazat slabeho ducha

ikke
14. sep 2015

PONDELKOVÁ SÚŤAŽ: Kto si prosí omaľovánku?

neviem, ci som tu posledny mohykan zo starej skoly (citaj: stara korytnacka), ale nas v skole ucili, ze je neslusne vyzadovat od dospelych ludi prosenie 😝
Takze ziadne: Kto si prosi kladivkom po klavesnici?
Ale: Kto CHCE kladivkom po klavesnici?
😉 😀

syslica
30. sep 2015

@ikke Starú korytnačku zdraví ešte staršia korytnačka! 😀 😀 😀 Máš pravdu, ale účel svätí prostriedky (aj jazykové), takže nechaj, nech len rozdávajú tie omaľovánky. 😉

Ja tu dnes vymieňam nálepky a "zabilo" ma toto: Kto zbiera nálepky z BYLLY? 😕

trdielko149
22. okt 2015

@ikke mne nepríde divná veta kto si prosí? mne to príde slušné ... ale napísať TIPI na OBET och moje oči 😀 😅

ikke
22. okt 2015

@trdielko149 mne to pride tak na urovni skolky, ked sa deticky ucia poprosit a podakovat 😝

trdielko149
22. okt 2015

@ikke keďže mám 6 ročnú dcéru doma my sa takto bežne bavíme medzi sebou u nás 😀 asi preto mi to nepríde divné 😝 🙂

aknaj
23. okt 2015

........ normalne my mraz beži po chrpte ..........

😀 😀 😀

aknaj
9. nov 2015

oznamy z Tesca a nový inzerát Starbucks

😲 😲 😲

hamlet
11. nov 2015

Jeeeej,aj taketo okienko tu je? 😀 Mna bavia zeny,ktore ovladaju cudzi jazyk,ale svoj spisovny aaaaaabsolutne nie,co je velmi smutne.A moze mat aj neviem aku Vysoku skolu.A milujem slovo kvôli v tvare kôli.

worker_falcon
11. nov 2015

@hamlet ja ho mylujem v tvare "kôly" 😀 😀 😀 😀

hamlet
11. nov 2015

@worker_falcon jeeej,zabudla som,z tohto tvaru mam vypadane vsetky chlpy 😀 😀 😀 a su aj dalsie,ako napr.neaka,tieš...

worker_falcon
11. nov 2015

@hamlet celkovo gramatika na modrom koníkovi, nad tým sa ani netreba pozastavovať. mám pocit, že 90% ľudí tu má ukončenú maximálne základnú školu, aj to na štvorkách.

hamlet
11. nov 2015

@worker_falcon Lenze to nie je len tu a poznam osobne zeny s VS,maju lukrativne zamestnanie a ak takto vypisuju nejake tlaciva,papiere,faktury,tak dovi dopo a zas naopak,poznam dost chlapov,co pisu bezchybne 😎

17alexis
11. nov 2015

@zade chcela by som sa opýtať, čo sa týka gramatiky, riešim momentálne otázku, čo je správne: byť u lekára alebo byť pri lekárovi? (ak som na vyšetrení). Na základke nám slovenčinárka hovorila, že správne je pri lekárovi, lebo keby sme boli u lekára, tak by sme boli v jeho tele, ale voľakde som nedávno našla, že u lekára je správne. Ako to teda je? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

17alexis
11. nov 2015

@hamlet minule som našla v jednej skupine na FB, či poradí niekto NIJAKÉ dobré topánky na túru a tam jej ľudia odpísali, že najlepšie sú nijaké a ona akosi nevedela pochopiť, čo tým myslia a len im odpisovala, nech si z nej nerobia srandu, že fakt potrebuje poradiť nijaké dobré topánky a oni jej stále odpísali, že nijaké. 😀

nikawero12
11. nov 2015

@worker_falcon A ty si ukončil ZŠ s akými známkami, keď nevieš, že začiatok vety sa píše s veľkým začiatočným písmenom?.....Ale hlavne že kritizuješ iných 😀

nyusika
11. nov 2015

@17alexis toto je vtip, alebo vazna otazka ?

17alexis
11. nov 2015

@nyusika Ak máš na mysli to s lekárom, tak vážne otázka...či tá slovenčinárka mala pravdu alebo nie. Našla som "až" na jednej stránke, že by to malo byť "u", ale učiteľka je učiteľka...

nyusika
11. nov 2015

@17alexis ucitelka by mala ist radsej krcmarku robit 🙂
jasne, ze si U lekara. Pri lekarovi moze stat sestricka, ked si na vysetreni u lekara.

worker_falcon
11. nov 2015

@nikawero12 A ty si skončila ZŠ s akými známkami, keď nevieš, že veta sa ukončuje príslušným znamienkom (smajlík sa nepočíta🙂) A že za otáznikom, bodkou, čiarkou sa dáva medzerník, to učia až na strednej... 😀

17alexis
11. nov 2015

@nyusika ďakujem pekne, dedinské učiteľky majú asi iné pravidlá slovenčiny. 😀

nikawero12
11. nov 2015

Mladý muž je zrejme nechápavý, ale asi práve to je dôvod, že chodí na mamičkovské fórum, lebo normálny chlap by sem určite nechodil 😀

jankapo
14. nov 2015

tak dnes tu jedna maminka mala- "mänšie obavy" 🤐

dana_l
15. nov 2015

ma tie najkrajsie ocenka

maly_konik
19. nov 2015

pred pár dňami "byl nalezen" hešteg #mlincek - osoba zháňala "mlincek", ako ďalej objasnila situáciu.
Ale pch, to by bolo tak na 1 mínus od Štúra.
Niekedy, keď nemôžem spať, blúdim vo fóre.... a dnes ma totálne odrovnalo "apriory" .......!!
To je konec.

Cudzie termity používa iba genitálny suterén! 😀

aknaj
8. dec 2015

..... strop v kuchiňy .....
..... a co chceju akoze opravit? .....

😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

zuzik307
14. dec 2015

mesove gule v kely 😝

17alexis
14. dec 2015

V poslednej dobe ma vytáča slovo: "štandarTný". :D

ivett1
16. dec 2015

a čo tak "úžasTný ..." 😀 ... áno, áno máme tu čo nevidieť úžasTný vianočný zázrak...😉